ДП "РВД" Подбори - обективност

Форум за всички аспекти на обслужването и управление на въздушното движение.

Re: ДП "РВД" Подбор на РП 2012 г.

Мнениеот elim_ » 13 Май 2012 17:55

Твърдя, че имат идея за какво става въпрос поне на упражненията, а не ги хвърлят в неизвестното и познанствата не бяха скрити на този етап.
Никак не вярвам да са мнозинство тези хора, достатъчно показателни са коментарите в форумa и общия брой на успелите на последния подбор. Има неясноти и липсват отговори на много въпроси, свързани с подбора, затова форумът има за цел да помага и да се показват различни гледни точки. Форумът е най-полезното за тези, който не разчитат на друго.Впоследствие всеки сам ще може да прецени.
elim_
кандидат спотър
 
Мнения: 6
Регистриран на: 04 Ное 2011 12:18

Re: ДП "РВД" Подбор на РП 2012 г.

Мнениеот straight six power » 14 Май 2012 00:19

vss написа:Абсолютно съм съгласен!

Но нищо не пречи това да бъде ясно комуникирано и на въпроса: "Мога ли да участвам в следващи подбори?" Отговорът да е : "За съжаление изикванията във всеки подбор са различни. Към този момент приемаме кандидатите достигнали до интервю да се явят отново, но това може да се промени в бъдеще"...... примерно :)

:smt023 Но пък като се замисля ... май няма смисъл да храним повече празни надежди.
elim_ написа:Твърдя, че имат идея за какво става въпрос поне на упражненията, а не ги хвърлят в неизвестното и познанствата не бяха скрити на този етап.

Като човек достигнал до етап "Практически упражнения на тренажор" съм съгласен, че всеки който поне веднъж е заставал пред екрана - знае какво да прави и на 99% този човек ще си вземе изпита. Дори може би, това е причината отпаднали на етапи след FEAST теста да не могат да се явяват отново на подбор - защото нещата няма да са обективни. Да, със сигурност ако някой има познат с достъп до тази информация и той му я предостави - то той би имал огромно предимство ! И колкото и да се говори за шуробаджанащина аз не вярвам, че е възможно на такава длъжност да се наемат хора неспособни да извършват тази дейност ! Със сигурност има роднини и познати на работещи в РВД, но те не са по-малко кадърни от останалите. Просто няма как ! Или го можеш или не !
Аз обаче искам да попитам дали някой има информация как се провежда подбора в други държави. В страницата на евроконтрол твърдят, че независимо къде си държал FEAST теста, ако си го издържал (и двата етапа от него) ти издават удостоверение и с него можеш да кандидатстваш навсякъде където се признава. Някой запознат ли е с подборите в други страни от ЕС ?
straight six power
кандидат спотър
 
Мнения: 5
Регистриран на: 29 Апр 2012 23:43

Re: ДП "РВД" Подбор на РП 2012 г.

Мнениеот Пароль » 14 Май 2012 10:44

straight six power написа:И колкото и да се говори за шуробаджанащина аз не вярвам, че е възможно на такава длъжност да се наемат хора неспособни да извършват тази дейност ! Със сигурност има роднини и познати на работещи в РВД, но те не са по-малко кадърни от останалите. Просто няма как ! Или го можеш или не !


Ако се публикуват фактите, мненията ще са по-различни...

straight six power написа:Аз обаче искам да попитам дали някой има информация как се провежда подбора в други държави. В страницата на евроконтрол твърдят, че независимо къде си държал FEAST теста, ако си го издържал (и двата етапа от него) ти издават удостоверение и с него можеш да кандидатстваш навсякъде където се признава. Някой запознат ли е с подборите в други страни от ЕС ?

Това е интересно! Трябва да има алтернатива!
Пароль
супер спотър
 
Мнения: 1954
Регистриран на: 04 Апр 2010 20:20

Re: ДП "РВД" Подбор на РП 2012 г.

Мнениеот trickster » 21 Май 2012 12:54

Според мен между 50 и 70 процента от успелите за РВД са по някоя си линя (връзкари коклото и изтъркано да звучи). Скоро имах разговор с пенсионирал се през 2011 г. РВД. ....малко ли е напрежението и стреса в професията, че колежката (РВД) с която е бил на дежурство да обръща особено внимание на маникюра си???И много фруги примери има...Широбаджинащината в РВД е широко застъпена. Защо в този форум не си каже мнението и някои от така многобройните кадърни които са преминали успешно всички "изпитания" и са назначени???От страх?
trickster
спотър
 
Мнения: 22
Регистриран на: 04 Дек 2011 16:28

Re: ДП "РВД" Подбор на РП 2012 г.

Мнениеот LBLS_APP » 22 Май 2012 10:34

trickster написа:Според мен между 50 и 70 процента от успелите за РВД са по някоя си линИя (връзкари коЛклото и изтъркано да звучи).

1. Как изчисли процентите? Колко от "успелите" познаваш?
2. Дефинирай "успелите за РВД". Както е написано, не става ясно дали говориш (а) за предприятието РВД или (б) за професията РП. Ако някой все още не е разбрал, РП са 20-25% от служителите в РВД.
3. От последния подбор на контрола работят трима външни. От предпоследния - четирима. Как ги смяташ процентите, не знам.
4. Не коментирам предишните подбори, тъй като бяха по съвсем други правила (напр. изискването за авиационно образование). Личното ми мнение е, че тогава е било още по-трудно за връзкарите да станат РП. Ако някой се интересува, ще дам аргументи.
5. Нямам наблюдения върху кулите в последните години.
trickster написа:Скоро имах разговор с пенсионирал се през 2011 г. РВД. ....малко ли е напрежението и стреса в професията, че колежката (РВД) с която е бил на дежурство да обръща особено внимание на маникюра си???И много фДруги примери има...

1. Това не го разбрах. (а) Всички РП от женски пол са връзкарки, (б) връзкарите са тези, дето си гледат маникюра или (в) някоя конкретна колежка е оставила колегата да се пържи в собствен сос (при натовареност 150% от секторния капацитет) и вместо да му помага, си е лакирала ноктите?
2. Примери за какво? Вторачването в маникюра не е признак на връзкарство.
trickster написа:ШиУробаджинащината в РВД е широко застъпена.

1. Шуробаджанащина идва от шурей и баджанак, а не от ширене и баджанаци. Уточнявам го, защото втори път го пишеш по този начин.
2. Застъпена в РВД като цяло или конкретно при РП?
trickster написа:Защо в този форум не си каже мнението и някои от така многобройните кадърни които са преминали успешно всички "изпитания" и са назначени???От страх?

1. Предполагам смятат, че няма да ти променят мнението, дори ако им повярваш.
2. И в този, и в предните постове не уточняваш дали визираш само последните подбори (без изискване за авиационно образование) или включваш и предишните. Моля уточни.
3. Работя като РП. В родата ми до девето коляно (по-старите не ги познавам) няма друг човек свързан с авиацията (освен като пасажер). Същото важи и за родата на съпругата.
4. Мнението си го казах в предните постове. Не че има полза.

ПП. За т. нар. "връзкари" е по-изгодно да се шири мълвата, че се влиза само "по втория начин". Колкото това схващане е по-популярно, толкова повече кадърни хора се отказват, т.е. толкова по-лесно става за "връзкарите".
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

Re: ДП "РВД" Подбор на РП 2012 г.

Мнениеот Пароль » 22 Май 2012 19:20

Твърдения без факти!
Пароль
супер спотър
 
Мнения: 1954
Регистриран на: 04 Апр 2010 20:20

Re: ДП "РВД" Подбор на РП 2012 г.

Мнениеот LBLS_APP » 22 Май 2012 20:07

По-скоро факти + уточняващи въпроси + лични мнения (надлеждно указани като такива).
Е, липсват доказателства, но надявам се никой не очаква да публикувам копия от бревети и родословни дървета в публичен форум.
Всеки е свободен да се съмнява в написаното от мен и да си мисли, че недоверието му променя нещата.
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

Re: ДП "РВД" Подбор на РП 2012 г.

Мнениеот Пароль » 22 Май 2012 21:46

LBLS_APP написа:По-скоро факти + уточняващи въпроси + лични мнения (надлеждно указани като такива).
Е, липсват доказателства, но надявам се никой не очаква да публикувам копия от бревети и родословни дървета в публичен форум.
Всеки е свободен да се съмнява в написаното от мен и да си мисли, че недоверието му променя нещата.

Ако се публикуват, ще се видят интересни съвпадения...
Пароль
супер спотър
 
Мнения: 1954
Регистриран на: 04 Апр 2010 20:20

Re: ДП "РВД" Подбор на РП 2012 г.

Мнениеот buhal » 22 Май 2012 22:10

Аз не виждам факти в нито една от изложените тези. И наистина съм любопитен какво се очаква да се публикува за да се видят съвпадения. И ако се видят, това непременно ли означава, че има порок? Според мен нещата в РВД, погледнати глобално не са много по-различни от тези в държавата... като цяло говоря. Не познавам пича с "тарикатския" ник, но като му чета мненията си мисля, че на комисията няма да и е много трудно да вземе решение на интервюто. Трудно се прикриват елементарно мислене, възгледи и манталитет.
Иначе съм съгласен с повечето постове на паролата и го разбирам-сеирджийството и злорадството са сладки работи. :D
buhal
спотър
 
Мнения: 47
Регистриран на: 31 Авг 2011 07:01

Re: ДП "РВД" Подбор на РП 2012 г.

Мнениеот Пароль » 22 Май 2012 22:28

Истина е, че в България случайни работи няма! => обективността (в случая на конкурса) е само на книга!
п.п. Никой не спомена поне един критерий за интервюто (последния етап от подбора)!
Пароль
супер спотър
 
Мнения: 1954
Регистриран на: 04 Апр 2010 20:20

Re: ДП "РВД" Подбор на РП 2012 г.

Мнениеот buhal » 22 Май 2012 23:26

Пароль написа:Истина е, че в България случайни работи няма! => обективността (в случая на конкурса) е само на книга!
п.п. Никой не спомена поне един критерий за интервюто (последния етап от подбора)!

По първото твърдение-в България няма точно толкова работи, колкото и в другите страни и по другите места. Следващия ти извод=>е необективен и безпочвен.
По повод подбора, пак да попитам продължаваш ли наистина да твърдиш, че такъв е обявен? :D
buhal
спотър
 
Мнения: 47
Регистриран на: 31 Авг 2011 07:01

Re: ДП "РВД" Подбор на РП 2012 г.

Мнениеот Пароль » 23 Май 2012 08:17

:drinkers:

http://lubamanolova.info/analizi/2007/4 ... ezopasnost
http://lubamanolova.info/analizi/2012/2 ... -banditite - случайност!?

В-к "Банкер" също писа за "случайнности" в РВД !
Пароль
супер спотър
 
Мнения: 1954
Регистриран на: 04 Апр 2010 20:20

Re: ДП "РВД" Подбор на РП 2012 г.

Мнениеот buhal » 23 Май 2012 23:07

:D Тези ги четох когато бяха публикувани. Те наистина са полезни в две посоки:
1. Предоставя синтезирано допълнително инфо, за което иначе е досадно да ровиш и съобразяваш.
2. Става ясно колко силна е връзката (разбирай го както искаш и няма да сгрешиш) между бивш ген.дир на РВД и водещия на сайта който цитираш. Само за протокола, източници (достоверни колкото и твоите) твърдят, че и нейната щерка е поработила в РВД преди да сгази лука и да я уволнят.
Само не схванах връзката с подбора за РП2012. И все още чакам отговор на въпроса дали той изобщо е обявен и => има кой да съдим.
И да, ако още веднъж промениш мнението си наистина ще ме объркаш. :D
buhal
спотър
 
Мнения: 47
Регистриран на: 31 Авг 2011 07:01

Re: ДП "РВД" Подбор на РП 2012 г.

Мнениеот Пароль » 24 Май 2012 22:21

buhal написа::D Тези ги четох когато бяха публикувани. Те наистина са полезни в две посоки:
1. Предоставя синтезирано допълнително инфо, за което иначе е досадно да ровиш и съобразяваш.
2. Става ясно колко силна е връзката (разбирай го както искаш и няма да сгрешиш) между бивш ген.дир на РВД и водещия на сайта който цитираш. Само за протокола, източници (достоверни колкото и твоите) твърдят, че и нейната щерка е поработила в РВД преди да сгази лука и да я уволнят.
Само не схванах връзката с подбора за РП2012. И все още чакам отговор на въпроса дали той изобщо е обявен и => има кой да съдим.
И да, ако още веднъж промениш мнението си наистина ще ме объркаш. :D

Конкурс=подбор или подбор = конкурс. Отаналото вече съм цитирал.
Пароль
супер спотър
 
Мнения: 1954
Регистриран на: 04 Апр 2010 20:20

Re: ДП "РВД" Подбор на РП 2012 г.

Мнениеот buhal » 24 Май 2012 22:45

Аз не виждам подбор или конкурс. Виждам само обява за набиране на документи на потенциални кандидати за обучение за ръководител полети.
buhal
спотър
 
Мнения: 47
Регистриран на: 31 Авг 2011 07:01

ПредишнаСледваща

Назад към Ръководство Въздушно Движение

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта