Как се става пилот

Re: Как се става пилот

Мнениеот Ka32 » 20 Мар 2009 18:34

А след това да си намериш и работа.За летци на вертолети е още по сложно,а най- младите са по на 45 години. Приемствеността я няма вече.
Последна промяна Ka32 на 04 Юли 2009 23:20, променена общо 1 път
Аватар
Ka32
спотър
 
Мнения: 30
Регистриран на: 28 Авг 2008 21:55
Местоположение: Пловдив

Re: Как се става пилот

Мнениеот van4o4 » 21 Мар 2009 13:34

Аз прегледах някои от кадетските програми на CTC и Луфтханза и някакъв ирландски колеж, с някакви много опростени форми на кандидатстване, обаче си представям как ще бъде избран човек пред кандидатите от германия или другите западни страни, да не говорим, че нас още ни имат за страна извън европвейския съюз, съответно се изискава и виза за обучение, да не говорим как наистина ше инвестират в тебе 60 000 евро в условията на икономическа криза.
van4o4
спотър
 
Мнения: 11
Регистриран на: 13 Мар 2009 12:41

Re: Как се става пилот

Мнениеот merlin » 21 Мар 2009 13:53

Виза за обучение не ти трябва никъде в ЕС, ние сме си в ЕС!
Аз за Луфтханза съм чувал повече от 60000 евро, май беше към 100 000 цената на обучението, но може и да се бъркам и си ги плащаш, а те какво инвестират си е тяхна работа. Един приятел немец ми каза, че подбора е наистина расистки, но то при коя професия не е...

ПП: В Германия като споменеш, че си пилот в Луфтханза помага за подобряване на сексуалния ти живот. :lol:
Аватар
merlin
супер спотър
 
Мнения: 1310
Регистриран на: 07 Фев 2008 13:28
Местоположение: LOWW

Re: Как се става пилот

Мнениеот van4o4 » 21 Мар 2009 19:41

Sie besitzen die Staatsangehörigkeit eines EU-Landes oder eine Aufenthaltsberechtigung oder eine unbefristete Aufenthaltserlaubnis für die Bundesrepublik Deutschland; Besitz eines uneingeschränkten Reisepasses. Achtung: Rumänien, Bulgarien, Lettland, Litauen, Slowakei, Slowenien, Estland, Malta, Tschechien, Ungarn, Polen und Zypern zählen mit Blick auf die Arbeiternehmerfreizügigkeit noch als Nicht-EU-Länder.

Да, в Европейския сюз сме, ама те май не смятат така...или аз греша?
van4o4
спотър
 
Мнения: 11
Регистриран на: 13 Мар 2009 12:41

Re: Как се става пилот

Мнениеот harrier » 21 Мар 2009 19:49

Мисля, че трябва да разделим фазата "Обучение" от фазата "Работа". За обучение почти сигурно не ти трябва нищо освен паспорт и при добро желание да си изкараш Freizügigkeitsbescheinigung. За работа обаче нещата са други, но нека по-компетентните от мен се изкажат тук.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: Как се става пилот

Мнениеот geri » 22 Мар 2009 10:21

В сайта на Луфтханза е дадена достатъчно информация. Ако някой иска да кандидатства там е най- добре да чете и да разбира всичко както си е написано, т.е. без интерпретации, защото знаете, че може да се кандидатства само веднъж. Цената на обучението вече е 60 000 Е
60.000 € (ab 01.April 2009)
Които след това си връщаш разбира се
dann beginnen Sie die Rückzahlung Ihres Eigenanteils in monatlichen Raten von mindestens 255,10 € .
Относно приема:
Achtung: Auch Bewerber aus den neuen EU-Mitgliedsländern (seit 1.Mai 2004) müssen aufgrund der von der Bundesregierung festgelegten Übergangsfrist bis 2011 weiterhin eine Aufenthaltsberechtigung bzw. unbefristete Aufenthaltserlaubnis für die Bundesrepublik Deutschland vorweisen.
Така че ние все още не сме пълноправни членове на ЕУ.
Всички хора като хора... Само аз- богиня :)
Аватар
geri
спотър
 
Мнения: 25
Регистриран на: 10 Мар 2008 12:39
Местоположение: Augsburg

Re: Как се става пилот

Мнениеот emoen4ev » 23 Апр 2009 14:42

В Кайнарджа се провежда летателно обучение за PPL/CPL/IR/ME.
Лети се на C 152, C 172, C 310. И се лети наистина.
Ако искате да не губите излишно време и пари - разходете се до там, разгледайте, поговорете със Стоян (BIG BOSS) и Диян (най-добрият инструктор) - вероятно при желание от ваша страна ще бъдете и повозен (и при подходящи МТО разбира се).
Ти си на летището, самолетите са на летището, инструкторите са на летището-какво повече му трябва на човек.
Не се губи нито час летателно време.
Аз вече съм на финала(остава ми МЕ) и категорично мога да заявя, че за всеки, който цени времето, парите и не на последно място нервите си това е най-подходящият избор на АУЦ.
И не вярвайте на никой, който не е бил там...
Просто вървете и преценете сами. :drinkers:
emoen4ev
кандидат спотър
 
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Апр 2009 12:47
Местоположение: София

Re: Как се става пилот

Мнениеот Stoyan » 23 Апр 2009 14:53

emoen4ev написа:В Кайнарджа се провежда летателно обучение за PPL/CPL/IR/ME.
Лети се на C 152, C 172, C 310. И се лети наистина.
Ако искате да не губите излишно време и пари - разходете се до там, разгледайте, поговорете със Стоян (BIG BOSS) и Диян (най-добрият инструктор) - вероятно при желание от ваша страна ще бъдете и повозен (и при подходящи МТО разбира се).
Ти си на летището, самолетите са на летището, инструкторите са на летището-какво повече му трябва на човек.
Не се губи нито час летателно време.
Аз вече съм на финала(остава ми МЕ) и категорично мога да заявя, че за всеки, който цени времето, парите и не на последно място нервите си това е най-подходящият избор на АУЦ.
И не вярвайте на никой, който не е бил там...
Просто вървете и преценете сами. :drinkers:



Eмо, а къде си правите инструменталната подготовка?
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Re: Как се става пилот

Мнениеот emoen4ev » 24 Апр 2009 17:04

На LBWN, LBBG, LBGO.
emoen4ev
кандидат спотър
 
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Апр 2009 12:47
Местоположение: София

Re: Как се става пилот

Мнениеот Stoyan » 24 Апр 2009 17:33

emoen4ev написа:На LBWN, LBBG, LBGO.

Sorry за негативизма, но летния сезон не може да ме убедиш, че правите каквото и да било инструментално на Варна и Бургас. За Горна съм съгласен, но там няма ИЛС.

Хубав ден! 8)
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Re: Как се става пилот

Мнениеот harrier » 24 Апр 2009 17:36

Стоянчо, поне във Варна има минимум 1-2 дни в седмицата с много слаб трафик по време на силния сезон. Миналата година това беше вторник и донякъде петък (ако не се лъжа). Може и в Бургас да има достатъчно слотове в някои от дните.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: Как се става пилот

Мнениеот Stoyan » 24 Апр 2009 17:39

harrier написа:Стоянчо, поне във Варна има минимум 1-2 дни в седмицата с много слаб трафик по време на силния сезон. Миналата година това беше вторник и донякъде петък (ако не се лъжа). Може и в Бургас да има достатъчно слотове в някои от дните.


Е, добре, щом казваш, но смяташ ли, че е достатъчно да имаш 1-2 дена в седмицата за неизвестно какъв период от време?
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Re: Как се става пилот

Мнениеот harrier » 24 Апр 2009 17:41

Незнам на инструменталната подготовка колко време и какви системи й трябват, само отбелязвам, че време може да се намери.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: Как се става пилот

Мнениеот Stoyan » 24 Апр 2009 17:42

harrier написа:Незнам на инструменталната подготовка колко време и какви системи й трябват, само отбелязвам, че време може да се намери.

Всички системи и трябват. Време наистина ме съмнява да се намери за пълноценното изпълнение на упражненията, но може и да греша.
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Re: Как се става пилот

Мнениеот karadzhoff » 24 Апр 2009 17:45

harrier написа:Стоянчо, поне във Варна има минимум 1-2 дни в седмицата с много слаб трафик по време на силния сезон. Миналата година това беше вторник и донякъде петък (ако не се лъжа). Може и в Бургас да има достатъчно слотове в някои от дните.


Потвърждавам за Варна - вторник и сряда време много, само желание да се намери :wink:
Аватар
karadzhoff
супер спотър
 
Мнения: 1297
Регистриран на: 20 Юни 2005 22:01
Местоположение: Varna City

ПредишнаСледваща

Назад към Обучение и образование

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта