Как се става пилот

Мнениеот aviofen » 30 Яну 2007 19:20

Мисля,че Slice може да хвърли повечко светлина по въпроса с държавната поръчка защото чух някакви такива подобни неща,че до 2 години ще отпадне напълно но не съм сигурен.
Аватар
aviofen
най-спотър
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2004 17:05
Местоположение: Бургас

Мнениеот Stoyan » 30 Яну 2007 19:29

aviofen написа:Мисля,че Slice може да хвърли повечко светлина по въпроса с държавната поръчка защото чух някакви такива подобни неща,че до 2 години ще отпадне напълно но не съм сигурен.


Тя вече отпадна... :?
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Мнениеот Stoyan » 30 Яну 2007 19:31

Апостол написа:Преди време имаше форум на студентите от катедра "Вуздушен транспорт" ,но не успявам да го намеря сега,даже разни книжки си бях изтеглил от там,ако някой го знае и още съществува,може да го пусне пак.


www.att.bgspotters.net за това ли говориш?
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Мнениеот Апостол » 30 Яну 2007 19:36

Спечели си една бира :)
Апостол
супер спотър
 
Мнения: 697
Регистриран на: 13 Дек 2006 20:44

Мнениеот Stoyan » 30 Яну 2007 20:58

Апостол написа:Спечели си една бира :)


:D :partyman:
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Мнениеот slice » 30 Яну 2007 21:31

att.bgspotters.net

Иначе за поръчката. Още не е официално, но в момента тече май последния (по много данни) конкурс, който е за 11 випуск. Ние ще сме първия випуск дето лапа патока :)

Пак казвам не е официално, ама е почти!

Иначе най-добре е при скорпионите. Другите или не обучават за CPL или са с малък опит, а скорпионите вече 11 випуск на техническия ще оправят!
Аватар
slice
член на екипажа
 
Мнения: 1976
Регистриран на: 12 Дек 2003 18:49
Местоположение: София

Мнениеот asd » 30 Яну 2007 23:05

Нищо лично против Еър Скорпио, но те както "оправят" випуските от Техническия университет - по-добре да не те "оправят" и теб така...Но като цяло държавната поръчка е начин за преминаване на държавни пари в частен джоб, не за произвеждане на ценни авиоационни кадри. Може би ако сам си плащаш ще станеш пилот за по-малко от 7 !? години и ще е сигуно, че ще те обучават за пилот. Но пък си плащаш солено, към 60 000 лв. май струвало обучение до бревет CPL/IR.
asd
супер спотър
 
Мнения: 765
Регистриран на: 29 Мар 2006 14:09
Местоположение: Варна

Мнениеот Stoyan » 30 Яну 2007 23:41

asd написа:Нищо лично против Еър Скорпио, но те както "оправят" випуските от Техническия университет - по-добре да не те "оправят" и теб така...Но като цяло държавната поръчка е начин за преминаване на държавни пари в частен джоб, не за произвеждане на ценни авиоационни кадри. Може би ако сам си плащаш ще станеш пилот за по-малко от 7 !? години и ще е сигуно, че ще те обучават за пилот. Но пък си плащаш солено, към 60 000 лв. май струвало обучение до бревет CPL/IR.


До Frozen ATPL e ~46 000 euro.
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Мнениеот slice » 31 Яну 2007 10:25

Ооо от скорпионите има много какво да се желае, но от другата страна - българския въздухоплавателен център са още по-зле... те нямат грам опит в тия работи
Аватар
slice
член на екипажа
 
Мнения: 1976
Регистриран на: 12 Дек 2003 18:49
Местоположение: София

Мнениеот air-master » 09 Фев 2007 14:24

Stoyan написа:
asd написа:Нищо лично против Еър Скорпио, но те както "оправят" випуските от Техническия университет - по-добре да не те "оправят" и теб така...Но като цяло държавната поръчка е начин за преминаване на държавни пари в частен джоб, не за произвеждане на ценни авиоационни кадри. Може би ако сам си плащаш ще станеш пилот за по-малко от 7 !? години и ще е сигуно, че ще те обучават за пилот. Но пък си плащаш солено, към 60 000 лв. май струвало обучение до бревет CPL/IR.


До Frozen ATPL e ~46 000 euro.


Не си заслужава толкова пари щото като излезеш от там не е 100% че ще работиш някъде - аз поне така си мисля иначе намерих някви цени - мисля че беше CPL-40000 евро не 60000лв.
Аватар
air-master
по-спотър
 
Мнения: 163
Регистриран на: 02 Ное 2006 15:47
Местоположение: Silistra, SOF, BOJ

Мнениеот Stoyan » 09 Фев 2007 15:19

air-master написа:
Stoyan написа:
asd написа:Нищо лично против Еър Скорпио, но те както "оправят" випуските от Техническия университет - по-добре да не те "оправят" и теб така...Но като цяло държавната поръчка е начин за преминаване на държавни пари в частен джоб, не за произвеждане на ценни авиоационни кадри. Може би ако сам си плащаш ще станеш пилот за по-малко от 7 !? години и ще е сигуно, че ще те обучават за пилот. Но пък си плащаш солено, към 60 000 лв. май струвало обучение до бревет CPL/IR.


До Frozen ATPL e ~46 000 euro.


Не си заслужава толкова пари щото като излезеш от там не е 100% че ще работиш някъде - аз поне така си мисля иначе намерих някви цени - мисля че беше CPL-40000 евро не 60000лв.


Ами не е точно така...

А иначе до седмица се чака министъра на транспорта да подпише наредба съобразена с медицинските изисквания в ЕС за освидетелстване.
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Мнениеот slice » 09 Фев 2007 23:41

нещата с работните места в България седят малко по-различно от преди 10 години да речем. Сега всички пилоти от старата гвардия си имат хубави командирски длъжности и вече са на изхода на пилотскте си кариери. Така съвсем скоро ще има голям недостиг на командири. Точно заради това много втори пилоти в момента бързо ще дръпнат като командири и съответно ще се освободят много места за втори пилоти, които ще трябва да бъдат заети спешно. Тъй като вече залежите на екс Балкан за изчерпани ще се търсят какви да е пилоти с какави да е часове и авиокомпаниите щът не щът ще започнат да инвестират в кадри. Естествно един фроузън АТПЛ в такъв момента ще е голямо преимущество дори с 0 часа след придобиването му!
Аватар
slice
член на екипажа
 
Мнения: 1976
Регистриран на: 12 Дек 2003 18:49
Местоположение: София

Мнениеот 12345 » 10 Фев 2007 13:39

Тъй като вече залежите на екс Балкан за изчерпани ще се търсят какви да е пилоти с какави да е часове и авиокомпаниите щът не щът ще започнат да инвестират в кадри.


за часовете съм съгласен,но едва ли някоя авиокомпания ще инвестира в първоначално обучение на летци.Не казвам че е невъзможно просто Бг авиокомпаниите още не са достигнали нивота на компании като Singapore Airlines ,Cathay Pacific и др. където имат т.нар. кадетски програми.

Естествно един фроузън АТПЛ в такъв момента ще е голямо преимущество дори с 0 часа след придобиването му!


Не мисля така!Като цяло frozen ATPL e добре да си го изкараш,но това все пак е теория само!Трябва да имаш CPL/IR/ME за да могат да те вземат някъде (макар че някой ми беше казал за някъкъв прецедент в Бг дето някъкъв пич го били наели само с PPL и с 50 часа има-няма направо на ТУ-154 или МД-то не си спомням вече.Сега това са само слухове ,но както всички знаем в България всичко може да стане.. :wink: :lol:

В днешно време избор дал Господ за авиационни училища(дори и в България),а и откакто банките започнаха да отпускат кредити нещата се улесниха много.Аз си изкарах бревета в САЩ за 9 месеца има-няма,но ми костваше сума ти време +бачкане преди това.

Успех на всички
Ако имате по конкретни въпроси питайте ще се радвам да помогна.
12345
спотър
 
Мнения: 67
Регистриран на: 18 Дек 2005 07:51

Мнениеот 12345 » 10 Фев 2007 13:44

ето един интересен форум на пичовете от острова.Има много светлина по въпроса със спонсорство,frozen ATPL,работа. http://www.pprune.org/forums/
12345
спотър
 
Мнения: 67
Регистриран на: 18 Дек 2005 07:51

Мнениеот Nikolay » 10 Фев 2007 14:01

Относно финансирането за бъдещи пилоти засега няма подобно нещо, но след около 2-3 години съм убеден че ще има :-)
А иначе, който знае немски да пробва в Германия - там са най-добрите възможности :wink:
Аз лично ще пробвам навсякъде където мога :!:
aviate, navigate, communicate!
Аватар
Nikolay
супер спотър
 
Мнения: 505
Регистриран на: 30 Май 2005 09:59
Местоположение: Sofia, Bulgaria

ПредишнаСледваща

Назад към Обучение и образование

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта