Как се става пилот

Мнениеот Stoyan » 12 Фев 2007 16:31

Nikolay написа:Абе Стояне, ти нали към РВД се беше ориентирал :P


Пробваме навсякъде! :D
Последна промяна Stoyan на 14 Май 2008 19:22, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Мнениеот eerie » 12 Фев 2007 17:48

малко извън темата, но все пак ..... коригирайте се :):)


варянти

вариянтите

вариянт



.....ВАРИАНТ................
eerie
спотър
 
Мнения: 28
Регистриран на: 28 Юли 2005 19:13
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Stoyan » 12 Фев 2007 18:49

eerie написа:малко извън темата, но все пак ..... коригирайте се :):)


варянти

вариянтите

вариянт



.....ВАРИАНТ................


Леле, този интернет ни разбива правописа яко! :cry:
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Мнениеот 12345 » 12 Фев 2007 19:46

Според мен предимството за изкарването на CPL в САЩ е във времето.Ако някой например има амбицията да започне летателното си обучение през март т.г (стига да има финанси и късмет да вземе виза :wink: ) то съвсем спокойно би могъл да си изкара PPl/IR/CPL/ME до Септември/Октомври и да бъде на линия за следващата година когато авиокомпаниите ще започнат да наемат хора.А при повечето от тях такава е практиката да наемат хора през Февруари-Март за да могат до началото на чартърният сезон да имат готови втори пилоти.Сега относно учебните заведения в щатите могат да се изпишат сума ти неща,аз ще се опитам да Ви обобщя на кратко или по-скоро да ви кажа какво бих направил аз ако трябваше да карам летателното си обучение наново там..
1.Избор на летателно училище.Когато аз избирах училище през 2003-та пред мен стоеше въпроса как да стана комерсиален пилот с минимум 250 часа и Multi-engine rating за по-малко от година и да се побера в $20 000.След търсене около 2-3 месеца се спрях на Phoenix East Aviation Аcademy ,Daytona Beach,FL. Tова ми беше и грешката,ще обясня защо.В т.н авиационни академии практиката е такава , че караш PPL/IR/CPL/ME след което те карат да караш курсове за инструктор и като ги изкараш и си вземеш успешно изпита ставаш такъв(с има няма 280-300 часа) и почваш да учиш "новобранците".Предимството (за едни) ,е че ще трупаш часове,недостатъка е че би ти струвало много по скъпо(поне с $10 000,макар и да ти казват че ще излезе много под този сума..)Казвам за едни като имам предвид инструкторите,но ако не случиш на инструктор лошо-някой лаком гъз може да трупа часове на твой гръб.

Та да се върнем на избора за училище -никакви академии.Най обикновен аеро клуб който да издава М1 виза.Проверявайте какви са им инструкторите.Ако са средна възраст или по старички значи на повечето от тях това им е постаянната и единствена работа.Човека има 10 000+ часове и го боли ф... за нальот следователно ще гледа да се концентрира максимално в преподаването а не да те размотава.

2Location,location,location.Tова е много важен избор защото от избора на местоположение ще зависи колко бързо ще свършиш цялата програма.Аз избрах Флорида,защото е топло слънчево и ...евтино,макар че флорида си има и своите минуси,а имменно че между Май и Септември трудно се лети заради обилните и чести дъждове+урагани.Благодарение на тези дъждове аз се забавих с около 3 месеца,а това са екстра разходи както всеки един би се досетил.Тъй че моят съвет е ориентирайте се към щати кадето не вали и няма кой-знае какво лошо време-Аризона,Тексас,Невада.За първият дори бих гласувал с две ръце защото е сравнително евтино ,а и е фрашкано с аеро клубове.
Друго много важно нещо което трябва да се знае при избора на училище е къде е разположено т.е дали "лежи" в т.нар busy airspace или в клас "С" или клас "В" airspace.Там имаш tower,clearance delivery,ground control,approach,departure control , което несъмненно ще ускъпи нещата.Ще ви дам един пример:Когато се учех да летя в Дайтона (там е class C airspace) за изпълнението на един урок от Jeppesen manual ми беше необходимо 1:50 минути,при положение че по-програма този урок трябваше да се свърши за 1 час.Да ама аз губех 5 мин да си изкам clearance oт Clearance Delivery+15 min за рулиране и чакане на опашка от около 10-15 самолета пред теб със хора също като теб които ще летят до зоната за практикуване на маневри+10 минути докато стигна до зоната за маневри+ 20 минути за кацане(защото когато си на голямо летище освен че се съобразяваш с колеги те си от академията ти ще трябва да се съобразяваш и с останалия комерсиален, а и не комерсиален трафик!!! )
Значи от всичката тази какафония която написах изводът е НИКОГА НЕ ИЗБИРАИ АЕРОКЛУБ НА ГОЛЯМО НАТОВАРЕНО ЛЕТИЩЕ.

Аз бих се насочил към такива летища които са разположени в клас "D" airspace!Хем имаш кула и ще си упражняваш авиационния английски хем ще можеш бързо да се махнеш от контролираното въздушно пространство и да стигнеш до зоната за практика.ТОВА ЩЕ ТИ СПЕСТИ МНОГО ЧАСОВЕ СЛЕДОВАТЕЛНО И ПАРИ.
На мен PPL-a ми излезе около 78 часа като нормалното е към 50 часа.28 екстра часа х $110/час=$3080 вповече :cry:

3.Програма на обучение Part 141 ili Part 61.Това са две програми zа обучение създадени от ФАА,които са разработени взависимост от напредналостта на курсиста.Това ще рече следното.Първата 141 е създадена за хора които не са се занимавали или изучавали авиация изобщо.Започва се от нулата като се минават теоретични курсове преди практиката(мисля че са към 50 часа теория забравих вече :oops: ) както следва PPL,IR,CPL/ME.Tези курсове се водят от самите училища за което се заплаща допълнително!Предимството на тази програма е че тя е направена да върви с методиката на Jeppesen,което ще рече че може да се изкара CPL дори и с под 200 часа!

При втората програма Part 61 нещата са малко по различни.Тя е създадена за хора които работят в сферата на авиацията или са завършили колеж,университет(както някои от вас МЕИ-то авиационна техника и технологии) и набляга на летателната подготовка.Характерно то при нея е, че ти сам си учиш материала и само се явяваш на изпити и инструкторат ти преподава мисля че беше около 10 часа теория (които са задължителни),но пък за да се явиш на изпит за CPL трабва да имаш общо 250 часа нальот!!!!Някой от Вас може да
да каже "за какво да въртя 250 часа за да се явя на изпит ,като с предишната програма мога да свърша до към 200 часа???" Ами отговорът е че за теорията която трябва да изкараш при първият курс ти взимат по $850(цени от 2003-та) на курс(те са 4 курса) са ти равни на парите които ще изхарчиш за екстра часове за към 250-те часа.Тук обаче ако си хитър тези "последни екстра часове"може да са ти на двудвигателен самолет и накрая да се явиш на изпит за CPL/ME t.e с един удар два заека :wink:

Това е общо взето.... засега.Изпуши ми главата :shock: :-D
ето един полезен сайт където може да търсите училища:pilotcareercenter.com
Prowerete go.
Поздрави,
12345
спотър
 
Мнения: 67
Регистриран на: 18 Дек 2005 07:51

Мнениеот Stoyan » 13 Фев 2007 00:10

Страшно съм благодарен!

Почвам да ровя!
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Мнениеот harrier » 13 Фев 2007 00:17

Благодаря за интересната информация! :wink:
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот Stoyan » 13 Фев 2007 01:47

Момчета, аз от 40 минути гледам в сайта на Delta Connection Academy.

Като гледам какви са им цените, то е мааалко по-евтино от България и ххората ти предлагат интервю за работа + условия за обучение!
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Мнениеот 12345 » 13 Фев 2007 09:45

Като гледам какви са им цените, то е мааалко по-евтино от България и ххората ти предлагат интервю за работа + условия за обучение!


Внимавай много тези цени са на програми съставени от МИНИМАЛНИТЕ ИЗИСКВАНИЯ ЗА ПОКРИВАНЕ!!! Никъде не споменават колко излиза наистина,все пак и то си е и строго индивидуално.

Винаги искай да ти кажат дали има хора от България,Русия,Украйна,Сърбия които да учат там и искай да ти дадат някакви координати.След това се свържи с тях и ги поразпитай.Братушките са отзивчиви и са като нас "тарикати" :)))))) и на драго сърце ще те открехнат да ли си заслужава това училище или е прее... ка

Другото което не трябва да те заблуждава е интервю то за работа.То касае само американци или хора с зелени карти!!!! ако нямаш зелена карта си в графата International student :) М1 visa,J1 visa
Още нещо винаги смятайте парите които ще изхарчите за храна+квартира.Във Флорида наемите за едностаен вървяха от към $500 на месец,но ти искат $1500 предварително(първи-последен наем+пари в случай че изпочупиш нещо).Иначе ако се съберете 2-3-ма души да си делите една квартира ще ви излезе наполовина от горния наем.Храната е евтина $150-200 na месец зависи колко ядеш :)))
(Абе колко по юг си в САЩ толкова по евтино :wink: )
Също така гледай да живееш близо до училището,защото в америка разстоянията са огромни а градският транспорт е много зле развит(да не кажа че хич го няма) в малките градове :(
много хора си купуват колела и с тях се разкарват на горе-надолу(ето още една причина да си изберете щат с хубаво сухо време :wink: )
12345
спотър
 
Мнения: 67
Регистриран на: 18 Дек 2005 07:51

Мнениеот Stoyan » 13 Фев 2007 11:43

12345 написа:
Като гледам какви са им цените, то е мааалко по-евтино от България и ххората ти предлагат интервю за работа + условия за обучение!


Внимавай много тези цени са на програми съставени от МИНИМАЛНИТЕ ИЗИСКВАНИЯ ЗА ПОКРИВАНЕ!!! Никъде не споменават колко излиза наистина,все пак и то си е и строго индивидуално.

Винаги искай да ти кажат дали има хора от България,Русия,Украйна,Сърбия които да учат там и искай да ти дадат някакви координати.След това се свържи с тях и ги поразпитай.Братушките са отзивчиви и са като нас "тарикати" :)))))) и на драго сърце ще те открехнат да ли си заслужава това училище или е прее... ка

Другото което не трябва да те заблуждава е интервю то за работа.То касае само американци или хора с зелени карти!!!! ако нямаш зелена карта си в графата International student :) М1 visa,J1 visa
Още нещо винаги смятайте парите които ще изхарчите за храна+квартира.Във Флорида наемите за едностаен вървяха от към $500 на месец,но ти искат $1500 предварително(първи-последен наем+пари в случай че изпочупиш нещо).Иначе ако се съберете 2-3-ма души да си делите една квартира ще ви излезе наполовина от горния наем.Храната е евтина $150-200 na месец зависи колко ядеш :)))
(Абе колко по юг си в САЩ толкова по евтино :wink: )
Също така гледай да живееш близо до училището,защото в америка разстоянията са огромни а градският транспорт е много зле развит(да не кажа че хич го няма) в малките градове :(
много хора си купуват колела и с тях се разкарват на горе-надолу(ето още една причина да си изберете щат с хубаво сухо време :wink: )


То ако става дума и аз искам на товло време! На стут ме нема много!

Това е, че в този сайт има 10000000000-ди уеилища за пилоти и аз просто наслуки гледах...

Просто нямам никаква идея къде, колко, как и т.н що се отнася до САЩ.

Ако имаше някаква агенция, правеща нещо като подбор щеше да е супер, но уви...

П.С ще ти пратя ЛС.
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Мнениеот Nikolay » 13 Фев 2007 14:54

Със Delta Connection Academy се бях свързал преди няколко месеца, но това което ме отказа от тях е че сумата е около 50 000$ и не предлагат кредити :wink:
aviate, navigate, communicate!
Аватар
Nikolay
супер спотър
 
Мнения: 505
Регистриран на: 30 Май 2005 09:59
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот slice » 13 Фев 2007 16:00

asd написа:Хм, Скорпио ти стават гарант за заем 46 000 Евро, а искат неустойка само 12 000 Евро, ако летиш в друга авиокомпания? Нещо не ми излизат сметките, прекалено хубаво ми прозвуча за да е истина.


Не, Скорпионите те обучават безплатно в техния учебен център и ти искат неустойка 12 000 евра, ако напуснеш
Аватар
slice
член на екипажа
 
Мнения: 1976
Регистриран на: 12 Дек 2003 18:49
Местоположение: София

Мнениеот Stoyan » 13 Фев 2007 16:36

slice написа:
asd написа:Хм, Скорпио ти стават гарант за заем 46 000 Евро, а искат неустойка само 12 000 Евро, ако летиш в друга авиокомпания? Нещо не ми излизат сметките, прекалено хубаво ми прозвуча за да е истина.


Не, Скорпионите те обучават безплатно в техния учебен център и ти искат неустойка 12 000 евра, ако напуснеш


А, добро пояснение! Мерси! :wink:
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Мнениеот gig » 13 Фев 2007 16:59

slice написа:
asd написа:Хм, Скорпио ти стават гарант за заем 46 000 Евро, а искат неустойка само 12 000 Евро, ако летиш в друга авиокомпания? Нещо не ми излизат сметките, прекалено хубаво ми прозвуча за да е истина.


Не, Скорпионите те обучават безплатно в техния учебен център и ти искат неустойка 12 000 евра, ако напуснеш


Сигурен ли си в това?

Защото искаха неустойка от 12 000 евро на пилотите от ТУ (имащи CPL), летящи като 2-ри пилот на Л-410 и радист/щурман на Ан-12, ако напуснат работа.
Александър Младенов: "... сбирка без теб е като авиошоу без Свилен Иванов!"
Аватар
gig
по-спотър
 
Мнения: 179
Регистриран на: 16 Дек 2003 13:20
Местоположение: Sofia

Мнениеот slice » 13 Фев 2007 18:09

едното не е свързно с другото...Между другото може и по-висока да е неустойката. Аз съм чувал за значително по-висока сума, а тази я чух от Стойо!
Аватар
slice
член на екипажа
 
Мнения: 1976
Регистриран на: 12 Дек 2003 18:49
Местоположение: София

Мнениеот VS11 » 13 Фев 2007 22:12

Това за обучението в САЩ беше много полезно, но едно нещо, което ме смущава е, че ако някой ще се учи в САЩ и вземе американски сертификати, и после ще живее в Европа, било трудно и изисквало още пари да се преквалифицираш в Европа по JAA. Това го бях чел в www.airliners.net преди време. Някой има ли повечко информация?
Аватар
VS11
супер спотър
 
Мнения: 719
Регистриран на: 02 Юли 2004 06:27
Местоположение: Varna, BG/Boston, MA, USA

ПредишнаСледваща

Назад към Обучение и образование

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

cron