Къде да се обуча

Re: Къде да се обуча

Мнениеот slice » 27 Сеп 2014 13:22

Всъщност не е съвсем така. Замисли се защо бабите все настояват, че "на времето беше много по-добре".

Аз казах каквото имам за казване по темата
For the crew and their passengers, the most dangerous part of the day is the journey to and from the airport. That bit never changes, believe it or not.
Аватар
slice
член на екипажа
 
Мнения: 1976
Регистриран на: 12 Дек 2003 18:49
Местоположение: София

Re: Къде да се обуча

Мнениеот Пароль » 27 Сеп 2014 16:48

slice написа:Всъщност не е съвсем така. Замисли се защо бабите все настояват, че "на времето беше много по-добре".

Аз казах каквото имам за казване по темата

Току-що прочетох интересна мисъл:
"Скоростта на звука е странно нещо! Възрастните Ти говорят за факти от живота, когато си на 20 (години), а Ти ги чуваш когато си към 40 ... " :D
Пароль
супер спотър
 
Мнения: 1954
Регистриран на: 04 Апр 2010 20:20

Re: Къде да се обуча

Мнениеот NikeBetterWorld » 29 Сеп 2014 21:47

slice, в кое училище преподаваш?
Аватар
NikeBetterWorld
спотър
 
Мнения: 16
Регистриран на: 03 Сеп 2014 22:12

Re: Къде да се обуча

Мнениеот slice » 30 Сеп 2014 12:23

For the crew and their passengers, the most dangerous part of the day is the journey to and from the airport. That bit never changes, believe it or not.
Аватар
slice
член на екипажа
 
Мнения: 1976
Регистриран на: 12 Дек 2003 18:49
Местоположение: София

Re: Къде да се обуча

Мнениеот VS11 » 15 Сеп 2016 16:58

Аз сериозно обмислям да изкарам един PPL, в САЩ или Европа. Някой има ли представа колко струва в България, да речем с 60 часа летене? Видях http://www.aviocenter.com и http://www.airportdb99.com, но не виждам цени....има ли други училища, около Варна например?
Аватар
VS11
супер спотър
 
Мнения: 718
Регистриран на: 02 Юли 2004 06:27
Местоположение: Varna, BG/Boston, MA, USA

Re: Къде да се обуча

Мнениеот ADS-B » 15 Сеп 2016 17:08

Давам приблизителни числа без да твърдя, че са 100% достоверни:

Теория ~ 1000лв., изпити в ГВА - 10лв. на изпит. 9 броя. Прегледи в камо около ~200лв.
Час на ултралек с инструктор около 250лв., на нещо от рода на Cessna ~350лв. Поинтересувай се в БГ вече има National PPL който е по-малко часове и по-достъпен.
ADS-B
супер спотър
 
Мнения: 509
Регистриран на: 17 Дек 2003 11:13

Re: Къде да се обуча

Мнениеот VS11 » 15 Сеп 2016 17:33

ADS-B написа:Давам приблизителни числа без да твърдя, че са 100% достоверни:


Благодаря за бързия отговор. 350лв на час са $200, което е американска цена...по-долу е за сравнение едно училище около Бостън, но на юг - Флорида, Аризона има по-евтини. Цените долу са за Piper Tomahawk, Cessna 172 SP e с $50 повече на час, а с Cessna 172 с Garmin 1000 e $56 повече.

Private Pilot Cost Breakdown
Dual Flight (20 Hour FAA Requirement) $ 3,180
Dual Flight (25 Additional for Average) $ 3,975
Solo Flight (10 Hour FAA Requirement) $ 990
Books / Supplies (Private Pilot Kit) $ 179
FAA Written Exam $ 150
FAA Medical (Estimate) $ 100
FAA Practical Test (Examiner Fee) $ 400
FAA Practical Test (Aircraft Rental Approx. 1.5 Hours) $ 148

Total (55 Hour Private Pilot) $ 9,577


Estimated Cost Range*
40 Hours (FAA Minimum) $ 6,592
50 Hours (Average Student) $ 8,652
60 Hours (Average Student) $ 10,302
70 Hours (Average Student) $ 11,952

*Based on average students and computed using maximum dual flight
Аватар
VS11
супер спотър
 
Мнения: 718
Регистриран на: 02 Юли 2004 06:27
Местоположение: Varna, BG/Boston, MA, USA

Re: Къде да се обуча

Мнениеот ADS-B » 16 Сеп 2016 09:40

В САЩ винаги е било по-евтино, особенно ако караш програма за CPL. Конвертирането към европейски лиценз обаче е доста криво. Ако ще ползваш твоя основно с САЩ, по-добре си изкарай курса там.
ADS-B
супер спотър
 
Мнения: 509
Регистриран на: 17 Дек 2003 11:13

Re: Къде да се обуча

Мнениеот VS11 » 16 Сеп 2016 10:56

ADS-B написа:В САЩ винаги е било по-евтино, особенно ако караш програма за CPL. Конвертирането към европейски лиценз обаче е доста криво. Ако ще ползваш твоя основно с САЩ, по-добре си изкарай курса там.


Напълно съм съгласен. Искам да започна с малки стъпки (PPL) и да съм сигурен, че искам да инвестирам в по-горни лицензи :-)
Аватар
VS11
супер спотър
 
Мнения: 718
Регистриран на: 02 Юли 2004 06:27
Местоположение: Varna, BG/Boston, MA, USA

Re: Къде да се обуча

Мнениеот SLX » 25 Май 2017 10:18

Изравям темата, за да споделя старо терзание.
Струва ми се все още твърде скъпо лицензирането за лек самолет, като дилемата ми е да опитам PPL за ултралек - финансово по-приемливо. От друга страна "ъпгрейд" към лек в последствие може също да е вариант. Медицинското освидетелстване клас 2 в момента струва 570 лв., като отказаха да ми обяснят какво точно включва освен да ме предупредят, че трябва да ида на гладно, правят се кръвни изследвания и ехография на коремни органи плюс таен психологически тест. Някой знае ли на медицината дали правят някакви тестове на вестибуларния апарат, барокамера или въртене на онзи весел стол? Съветът на околните е да ида първо на медицинска комисия (понеже съм на почти 40) и после да се вълнувам за теоретична и практическа подготовка. Има ли значение дали към Долна Баня или Лесново да се насоча?
Поздрави.
SLX
кандидат спотър
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Май 2017 09:30

Re: Къде да се обуча

Мнениеот ADS-B » 25 Май 2017 20:42

SLX написа:Изравям темата, за да споделя старо терзание.
Струва ми се все още твърде скъпо лицензирането за лек самолет, като дилемата ми е да опитам PPL за ултралек - финансово по-приемливо. От друга страна "ъпгрейд" към лек в последствие може също да е вариант. Медицинското освидетелстване клас 2 в момента струва 570 лв., като отказаха да ми обяснят какво точно включва освен да ме предупредят, че трябва да ида на гладно, правят се кръвни изследвания и ехография на коремни органи плюс таен психологически тест. Някой знае ли на медицината дали правят някакви тестове на вестибуларния апарат, барокамера или въртене на онзи весел стол? Съветът на околните е да ида първо на медицинска комисия (понеже съм на почти 40) и после да се вълнувам за теоретична и практическа подготовка. Има ли значение дали към Долна Баня или Лесново да се насоча?
Поздрави.



Поинтересувай се за "National PPL".
Барокамера няма, стол има само на първоначален. Между Долна Баня и Лесново (там кой, авиоотряда ли?) има разлика в парите и в спецификата на обучението заради местоположението, самолетите и самите училища.
ADS-B
супер спотър
 
Мнения: 509
Регистриран на: 17 Дек 2003 11:13

Предишна

Назад към Обучение и образование

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта