Промени в сайта и форума

Тук ни питайте, критикувайте и хвалете!

Промени в сайта и форума

Мнениеот Toni » 07 Юли 2006 20:09

Здравейте приятели!

Ясно ни е, че все още сме далеч от постигането на идеалния вариант на бгспоттерс, но много искаме това малко местенце от виртуалното пространство да стане още по-хубаво.

За целта, от една седмица, нашият екип започна сериозна работа. Молим за малко търпение, разбиране и градивна критика от ваша страна. Всяка една идея е добре дошла, но молим да се съобразите със сравнително ограничените ни човешки и материални ресурси.


Тук мога да споделя, част от нещата, които правим в момента:

1. Имаме нов скрийнър, строг но справедлив :)
2. Аз като нов администратор на форума съм се заел на първо време да прочистя всички псевдо потребители.
3. Емо действа по корекции свързани със сайта. На следващ етап ще имаме нужда от човек с възможност да помогне с PHP-то за по-генерални промени.
4. Имаме дизайнер-доброволец, който заяви своето желание да помогне с графичната старна на нещата.
5. От днес, всички качили снимки на сайта ще получават и-мейл с обяснение, в случай че има отхвърлени снимки.

Ако желаете да споделите с нас, нещата, които трябва да бъдат корeгирани, моля да го направите тук. Бъдете кратки и точни - 1-во, 2-ро, ....
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Мнениеот M@x » 12 Юли 2006 20:44

Коментаре(Comment):
Максимум 510 знака, моля не въвеждайте URL адреси и не ползвайте кавички. Оставете празно, ако няма какво да коментирате


Във формата за ъплоуд.
Алкохолът убивал бавно, че кой пък бърза...
Аватар
M@x
по-спотър
 
Мнения: 102
Регистриран на: 16 Дек 2003 20:55
Местоположение: Бургас

Мнениеот Toni » 10 Сеп 2006 00:39

От днес сме на нов сървър. Преместихме се защото базата със снимките нарасна главоломно и имахме нужда от място за да дишаме свободно.

Моля, ако някой забележи нещо, което не работи или че скоростта е спаднала драстично, да алармира своевременно.
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Мнениеот harrier » 17 Яну 2007 21:33

В близките 10 дни започва написването на целия сайт наново (скриптове, бази данни, рубрики). Освен реконструкцията ще имаме и нов дизайн, а с цел повече удобства за потребителите ще въведем регистрация за ъплоудващите на сайта. Така всеки ще може да създава собствени албуми, да гласува за снимки, да следи обща статистика за посещения и тн. Специално внимание ще бъде обърнато на нова ъплоуд-форма и търсачка, доста по-удобна от сегашната. С новия сайт се надяваме и регистъра да бъде ъпдейтван по-често, тъй като в момента това не става изцяло поради технически причини. :)

Тази тема е мястото, където може да давате вашите предложения за нововъведения. :wink:
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот OGI » 21 Яну 2007 15:58

:wink:
Последна промяна OGI на 21 Мар 2010 01:17, променена общо 1 път
OGI
най-спотър
 
Мнения: 477
Регистриран на: 15 Сеп 2006 12:22

Мнениеот Big G » 20 Апр 2007 04:17

harrier, би ли споделил работи ли се вече по написването/новото оформление/ на сайта?
Аватар
Big G
супер спотър
 
Мнения: 1532
Регистриран на: 01 Мар 2007 19:41
Местоположение: У дома

Мнениеот harrier » 20 Апр 2007 11:37

Работи се и по написването и по дизайна. С крайни срокове не можем да се ангажираме обаче.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот harrier » 20 Май 2007 11:37

Днес бе извършен известен ъпдейт в падащите менюта с летищата :wink:

Надявам се скоро да имаме сериозен прогрес с разработката на новия вариант на сайта, която се бави поради ред причини.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот IDOL » 13 Юли 2007 12:53

Поводът за този ми пост е дискусията в тема Раянеър в раздела Авиационни новини. Реших да не продължавам с офф-топика там, и затова се преместих на вярното място тук.

Считам, че ще е много по-прегледно ако във форума се добавят нови раздели като Авиокомпании, Летища, Авиационни организации, Въздухоплавателни средства (например) и съществуващите вече теми да се преместят там, където съответстват. Мисля, че вече е назрял моментът за това, тъй като се понатрупа доста материал.
Welcome to Plovdiv International! New Terminal - New Beginning.
Аватар
IDOL
най-спотър
 
Мнения: 360
Регистриран на: 16 Фев 2006 23:05
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Chavdar » 13 Юли 2007 13:52

И аз една препоръка да дам ,за която преди време бях писал , а май и други съфорумци. Пак апелирам ако може снимките да се качват на сайта след ,като бъдат одобрени не по реда на тяхното пращане на скриинърите а по реда на тяхното одобрение от тях. Така ще се избегнат снимките да се качват назад. Защото да си призная честно, като гледам снимките в "последно добавени" ,като видя че започнат да се повтарят си мисля , че нови не са добавени , а се оказва че назад има още добавени. Пример от днес реших да се върна по назад и забелязах ,че са качени тези две снимки а почти не бяха гледани http://pic.bgspotters.net/?id=12350
http://pic.bgspotters.net/?id=12352
предполагам ,че и други не са ги виждали именно за това ,че са качени по назад(Harrier поздравления за снимките много интереесни). Предполагам в новия сайт това е взето в предвид, както и да е а до тогава ще трябва да гледаме и по назад :wink: .
Chavdar
супер спотър
 
Мнения: 972
Регистриран на: 06 Мар 2005 22:08
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Апостол » 13 Юли 2007 14:10

Подкрепям напълно това,екипа обаче е взел мерки и вчера го дискутираха: http://bgspotters.net/forum/viewtopic.p ... 0&start=15
.Жалк,аз също чак сега виждам тези две снимки,а аз гледма всичко наред ужким....
Апостол
супер спотър
 
Мнения: 697
Регистриран на: 13 Дек 2006 20:44

Мнениеот HORNISE » 13 Юли 2007 14:26

Това е един от основните проблеми на сайта от създаването му насам, поне според мен. Особено от както почнаха да се качват повече снимки, защото в началото не се усещаше толкова.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Мнениеот Апостол » 13 Юли 2007 14:55

IDOL всъщност ти предлагаш да има примерно един минимален брой теми,като в тях да се сложат другите,ами няма ли в тях да се получи абсолютно същата каша?Имай предвид ,че повечето теми биват дискутирани и между мненията ще се появяват нови съобщения.Така както сега е тръгнала организацията на онази част на форума,става нагледно за какво иде реч.Ако от самото начало се практикуваше така,до момента щеше да има не повече от 50- 100 теми,а не както са сега 350.Затова сега е малко неприятно явно с новоизлюпените.Вариант е просто новините да не се дискутират,тогава смесването както сега го правя с летищните новини и инцидентите няма да е толкова фрапантно,ама това не знам как ще се регламентира,особено като липсават точно такива теми и в авиационния форум.
Прост пример е с новината на so за BMI,там се открехна още една за момента липсваща тема и това е за BA,но ето как се размиха нещата.Друг момент е ,че с едно прецизно следене на новинарските сайтове,което се получава напоследък е ,че дневно простигат средно 5-10 новини от областа,натоварването им в един ограничен брой теми,ще води до претрупване и не достатъчното им внимание,като конкретни такива.Дори където сега пускам новини за летищата,малко нещата за турците като че ли останаха в сянка покрай дискусията за вътрешната политика на Англия.
Аз съм отворен за предложения,определено ако за всяка компания ,която оперира в България и която е световен и европейски лидер(а то за такива се пише най-често) мисля,че трябва да има своето място,това ни прави допълнително специфични и оригинални,разбира се там с времето ще се натрупат новини,защотот сега на някой може би новината за Ролс Ройс му изглежда самотна и не на място,но като един от гигантите смятам,че въпрос на време да се обогати.А и писането на едно си също място например за BA и LH ,Boeing и Airbus ми изглежда доста неуместно.
Екипа също ще си каже мнението,но онази част на форума според мен сега предобива много по-ясноочертани параметри отколкото до сега.
Извинявам се за дългия пост,надявам се да звучи разбираемо :)
Апостол
супер спотър
 
Мнения: 697
Регистриран на: 13 Дек 2006 20:44

Мнениеот Toni » 13 Юли 2007 17:54

Да кажа и аз какво е положението със снимките.

За момента не е възможно да пускаме снимките по ред на приемане, а не уплоудване. Причината е вегашния скрип на сайта. Промени по него няма да има, поради простата причина, че няма да инвестираме средства и време в неговото поправяне. Всичките ресурси са насочени към новата версия.

Съгласен съм, че се създава неудобство и имам временно решение, докато се появи новата страница.
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Мнениеот OGI » 14 Юли 2007 12:20

:wink:
Последна промяна OGI на 21 Мар 2010 01:15, променена общо 1 път
OGI
най-спотър
 
Мнения: 477
Регистриран на: 15 Сеп 2006 12:22

Следваща

Назад към Сайтът

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта