Промени в сайта и форума

Тук ни питайте, критикувайте и хвалете!

Мнениеот HORNISE » 06 Авг 2007 23:04

Това, че регистрацията на самолета и коментара са поставени на ново място ми се вижда доста непрактично. Според мен подредбата - Компания, Самолет, регистрация е много по-нагледна, а сега летището е вкарано между данните за самият самолет и се създава объркване и липса на последователност в представянето на информацията.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Мнениеот SPEED_BIRD » 08 Авг 2007 13:33

Днес направо са видях в приключение с формата за търсене. Обикновено отивам и гледам последните снимки и досега не ми се е налагало май да си търся нещо. Исках да видя всички снимки от Бургас. Писах кво ли не "Бургас", "Burgas", "Bourgas", "LBBG" - не ще и не ще.... Трябваше да гледам вече добавени снимки за да стопля, че трябвало да се напише "Бургас (BOJ/LBBG)". Ама... Вие се шегувате да ма карате да пиша толкова много бре :-) Ако приемем че поне 10% от посетителите са тъпоумни като мен може би си заслужава да се помисли за някаква по "умна" търсачка ? :roll:
ATC на живо от Бургас, България:
http://www.liveatc.net/feedindex.php?ty ... al-eu#lbbg
Аватар
SPEED_BIRD
супер спотър
 
Мнения: 599
Регистриран на: 04 Май 2004 10:36
Местоположение: Бургас

Мнениеот harrier » 08 Авг 2007 13:42

Да, търсачката наистина е абсурдна, но това ще се промени.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Размера на снимките - ширина?

Мнениеот IvanFL » 11 Авг 2007 17:42

HORNISE написа:Това, че регистрацията на самолета и коментара са поставени на ново място ми се вижда доста непрактично. Според мен подредбата - Компания, Самолет, регистрация е много по-нагледна, а сега летището е вкарано между данните за самият самолет и се създава объркване и липса на последователност в представянето на информацията.


Инструкциите за качване казват 1150 пиксела ширина но май изискванията са применени до 1024 максимална ширина. Така ли е? Колко е окончателния размер ширина?
IvanFL
супер спотър
 
Мнения: 537
Регистриран на: 07 Май 2006 02:14
Местоположение: Miami, FL

Мнениеот me4o_puhh » 11 Авг 2007 20:26

Май да , на мен поне последния път ми излезе 1024 като ширина , обаче не го бях видял и се опитах да кача две ан 1100 и ми ги отказа.
Поздрави
po-hubavo ot bure s med sa dve bureta s med
Аватар
me4o_puhh
най-спотър
 
Мнения: 316
Регистриран на: 12 Апр 2007 22:47

Мнениеот Toni » 11 Авг 2007 22:32

Не знам да са променяни, но ще проверя. А вие погледнете колко ви е големината ма файла защото има и такова ограничение.
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Мнениеот Chavdar » 15 Авг 2007 23:29

Да наистина снимки с размер 1152 не могат да се качват дава максимално 1024.
Chavdar
супер спотър
 
Мнения: 972
Регистриран на: 06 Мар 2005 22:08
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот onufrii » 21 Авг 2007 12:58

Не знам защо е променена галерията, но новия формат поне за мен лично си е откровенно грозен - това черно е доста неприятно и подтискащо, полетата са трудно четими, информацията е разбъркана и непригледна. Стария формат беше пъти по-добър - защо трябваше да се разваля нещо добро? И има нещо което не ми е ясно - напоследък забелязвам, че има някакво ограничение в листа със снимки на автор /търсех нещо на Хорниса, и забелязах, че всъщност има само 25 страници снимки/.
Si vic pacem, para belum - 26030
onufrii
по-спотър
 
Мнения: 138
Регистриран на: 16 Дек 2003 22:19
Местоположение: Боляристан

Мнениеот SPEED_BIRD » 21 Авг 2007 13:04

Аз не разбирам защо не копираме формата както е в airliners.net ? :roll: Доказана технология и не вярвам да има някакви запазени права над нея. Аз лично доста я харесвам, включително търсачката им.
ATC на живо от Бургас, България:
http://www.liveatc.net/feedindex.php?ty ... al-eu#lbbg
Аватар
SPEED_BIRD
супер спотър
 
Мнения: 599
Регистриран на: 04 Май 2004 10:36
Местоположение: Бургас

Мнениеот Toni » 21 Авг 2007 13:24

Ми вземете я копирайте.... Не се обиждайте, но ми се струва, че никой от вас не си дава сметка, каква мощ седи зад а.нет - финансова, компютърни специалисти и компютърни ресурси.

Нашият саит се поддържа от мен и Емо...т.е. ни е двамата се бъркаме всеки месец за хостинг и домейн, плащаме за програмиране и дизайн на новите неща.

Честно да ви кажа, ми е писнало и критикари, които винаги знаят повече и се изказват като последна инстания. Кой ще ви даде да копиратре кода на а.нет????
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Мнениеот Svetli Georgiev » 21 Авг 2007 13:37

Всичко щеше да е по-различно ако имахте конкуренция от българска страна. Единствения проблем в сайта беше търсачката. всичко останало беше повече от ОК.
Аватар
Svetli Georgiev
супер спотър
 
Мнения: 1284
Регистриран на: 28 Юли 2006 13:10

Мнениеот Toni » 21 Авг 2007 13:46

AZ_S, това не е единственият проблем, има и много други, които не се виждат..... Сайтът се нуждае от тотално препрограмиране, което вече е започнало. Промените са необходими за да можем да се развиваме, да можем да актуализираме нещата по-лесно и по-прецизно.
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Мнениеот SPEED_BIRD » 21 Авг 2007 14:38

Toni написа:Ми вземете я копирайте.... Не се обиждайте, но ми се струва, че никой от вас не си дава сметка, каква мощ седи зад а.нет - финансова, компютърни специалисти и компютърни ресурси.

Нашият саит се поддържа от мен и Емо...т.е. ни е двамата се бъркаме всеки месец за хостинг и домейн, плащаме за програмиране и дизайн на новите неща.

Честно да ви кажа, ми е писнало и критикари, които винаги знаят повече и се изказват като последна инстания. Кой ще ви даде да копиратре кода на а.нет????


Спокойно човече, няма нужда от нерви. Не криткувах, а предложих. Не да се вземе кода а се се копира layout-a и изобщо начина на представяне на данните. За търсачката само споменах, че ми харесва. Може би имам опит в Web-програмирането повече от колкото си мислиш но това е една друга тема. След като толкова "навътре" взимате според мен конструктивни коментари в бъдеще ще се въздържам от тях.
ATC на живо от Бургас, България:
http://www.liveatc.net/feedindex.php?ty ... al-eu#lbbg
Аватар
SPEED_BIRD
супер спотър
 
Мнения: 599
Регистриран на: 04 Май 2004 10:36
Местоположение: Бургас

Мнениеот HORNISE » 07 Сеп 2007 14:00

Не зная дали е забелязано, но новата версия на сайта реже старите снимки от горната страна - http://pic.bgspotters.net/?id=10286. Лентата с броя отваряния на снимката и краткият и адрес е сложена върху част от кадъра...
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Мнениеот harrier » 08 Сеп 2007 15:25

Това го забелязах преди няколко дни с една снимка на Чавдар Гърчев. Ще сигнализирам на нашите програмисти, които май са си оставили ръцете.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

ПредишнаСледваща

Назад към Сайтът

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

cron