Да пускат &#

Тук ни питайте, критикувайте и хвалете!

Трябва ли да има мнения на Г&#1

Не
8
57%
Да
6
43%
 
Общо гласове : 14

Да пускат &#

Мнениеот ATC » 31 Май 2004 14:13

Според мен не трябва да се пускат анонимни мнения във форума ,а и доста често забелязвам че се бъркат хората и не разбират кога не са се логнали включително и аз.Регистрацията все пак е елементарна :wink:
Аватар
ATC
супер спотър
 
Мнения: 818
Регистриран на: 14 Апр 2004 14:30
Местоположение: LBSF

Мнениеот Toni » 31 Май 2004 14:37

Podkrepiam ATC.
Registrciata e elementarna. Koito iska da spodeli neshto moze da se registrira.
Mislia, che tova e edna prevantivna miarka za da se predpazim ot niakoi nepriatni iavlenia, koito se zabeliazvat vyv foruma na krile. Spored men tova ne e miarka, koiato ogranichava horata zelaeshti da uchastvat v diskusiite, a reglamentirane na pravilata. Povecheto chuzdi aviacionni forumi sa sys zadylzitelna registracia.
100/143/310/319/320/321/733/735/73G/73H/762/AB6/CR9/DH8/E90/E95/F70/IL8/M82/S20/TU3/TU5/LZ-BTZ
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Мнениеот toni75 » 31 Май 2004 23:57

Подкрепям идеята !
И имам и още едно предложение в тази връзка: сложете срок на тази анкета и след този срок да се пристъпи къум ДЕЙСТВИЯ. А не като във форума на Криле, където този въпрос постоянно се повдига, гласува се, коментира се и накрая независимо от резултата нищо не се предприема. :evil:
Нека поне този форум да остане чист от заяжданията на гостите :!:
toni75
най-спотър
 
Мнения: 496
Регистриран на: 18 Дек 2003 02:24
Местоположение: Щутгарт, Германия

Мнениеот slice » 01 Юни 2004 11:46

не се се притеснявай! довечера забранявам на гостите да пишат!
Аватар
slice
член на екипажа
 
Мнения: 1976
Регистриран на: 12 Дек 2003 18:49
Местоположение: София

Мнениеот С.Николов » 02 Юни 2004 14:15

Господа това предложение не го одобрявам
не мисля, че "ние" ако позволявате да кажа "ние"
сме затворено общество.
Би трябвало да сме отворени за широката публика
и всеки имащ мнение да може да го изрази
и тове не означава непременно да е регистриран.
Нови потребители не се привличат със рестрикции.
А и такива бързи действия ми навяват асоцииации на преврат.
(седем пъти мери венднъж режи)
Вие си преценете най-добре.
Аватар
С.Николов
най-спотър
 
Мнения: 217
Регистриран на: 17 Дек 2003 22:57
Местоположение: Варна жкВладиславВарненчик

Мнениеот slice » 02 Юни 2004 14:46

трябва да изясним какво е този форум!
това не е обшествена трибуна, а клуб, в който се членува. Ние сме спотърска група и това е нашия CLUBHOUSE.... Форумите свързани със сайта си останаха открита зона за вскички....
Аватар
slice
член на екипажа
 
Мнения: 1976
Регистриран на: 12 Дек 2003 18:49
Местоположение: София

Мнениеот Гост » 07 Юни 2004 03:02

След набързо проведена анкета беше решено гости да не могат да пишат във форума. И с учудваща бързина присъдата влезе в действие. Това беше една предизвестена смърт. От много време се търсеше само повод за да се направи това. А той беше, че си позволих да отправя критика към един от участниците във форума. Основателна критика, а не нападка или заяждане както го определиха други пишещи тук. Все още държа на думите си и мога да ги докажа във всеки един момент. Разбрах, че критикувания ми е отговорил, но не можах да видя какво е написал поради бързата реакция на модератора. Но не това е най-важното.
Съгласен съм със С. Николов, че цялата тази история прилича на преврат. А на мен ми прилича и на процеса в Либия където съдът даде смъртна присъда на нашите сънародници. Както и тук, така и там не бяха дадени никакви сериозни мотиви за тази присъда. Просто и българите и гостите бяха нарочени за всички грехове. И в края на краищата бяха пуснати в ход силовите методи. Мислех си, че те са белег на едно отминаващо време, но явно не е така.
За мен остава въпросът - дали наистина гостите пречат на форума. По този повод ми се иска да споделя някои мисли относно двойните стандарти, които се прилагат в този форум.
Любимо занимание на участниците във форума е да обсъждат някоя статия публикувана в някои вестник или сайт. И най-вече да критикуват нейния автор и хората, за които се пише в нея. Друг е въпросът дали има смисъл от тези критики, защото на практика те не променят нищо. Ето как например harrier прави своя коментар на една от статиите:
Идиоти! Идиоти! Идиоти! В тая статия виждам поне 10 чисти безспорни лъжи! Идиоти

След публикуването на статията на harrier във в. "24 часа" се видя, че и в нея има неточности. Но никои не си позволи да употреби обидни думи по негов адрес - това според мен е въпрос на култура и възпитание. Получи само дружеска критика и дори пожелания за успех. Представям си какво щеше да стане, ако някой гост си беше позволил да използва такива оскърбителни думи по негов адрес. Възниква логичният въпрос - значи ли това, че на harrier му е позволено да пише всичко, което му дойде на ум след като е регистриран потребител, а на всичкото отгоре и модератор на всички раздели на форума (с изключение на РВД ), а гостите даже и една основателна критика да не могат да отправят.
Не храня кой знае какви надежди да получа отговор. Дори мисля, че това ми мнение няма да просъществува много в Интернет пространството, но какво да се прави. Трябва да се има предвид, че вие държите острия модераторски нож и режете всяка глава, която изказва различно мнение от вашето.
Гост
 

Мнениеот Делян » 07 Юни 2004 04:01

Госте,
Критикувания ти отговори веднага и дори много съжалява, че ти не си успял да му прочетеш отговора, но модератора решава в този случай. Защо все пак не се "log"-неш за да се запознаеме и да се "покритикуваме" лице в лице? Шегата на страна, това което искам да кажа/напиша е, че е "въпрос на култура и възпитание" (както ти самият написа) да критикуваш някой открито, а не под прикритието на "гост". Не е приятно когато човек получава критики без да знае от къде идват. Не съм против критиките! Напротив, дори съм сигурен, че критиките може да разрешат много проблеми. Въпроса е, че анонимните критики не са много подходящи за форум в който почти всички се познават (виртуално).
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Мнениеот harrier » 07 Юни 2004 15:51

Anonymous написа:След набързо проведена анкета беше решено гости да не могат да пишат във форума. И с учудваща бързина присъдата влезе в действие. Това беше една предизвестена смърт. От много време се търсеше само повод за да се направи това. А той беше, че си позволих да отправя критика към един от участниците във форума. Основателна критика, а не нападка или заяждане както го определиха други пишещи тук. Все още държа на думите си и мога да ги докажа във всеки един момент. Разбрах, че критикувания ми е отговорил, но не можах да видя какво е написал поради бързата реакция на модератора. Но не това е най-важното.
Съгласен съм със С. Николов, че цялата тази история прилича на преврат. А на мен ми прилича и на процеса в Либия където съдът даде смъртна присъда на нашите сънародници. Както и тук, така и там не бяха дадени никакви сериозни мотиви за тази присъда. Просто и българите и гостите бяха нарочени за всички грехове. И в края на краищата бяха пуснати в ход силовите методи. Мислех си, че те са белег на едно отминаващо време, но явно не е така.
За мен остава въпросът - дали наистина гостите пречат на форума. По този повод ми се иска да споделя някои мисли относно двойните стандарти, които се прилагат в този форум.
Любимо занимание на участниците във форума е да обсъждат някоя статия публикувана в някои вестник или сайт. И най-вече да критикуват нейния автор и хората, за които се пише в нея. Друг е въпросът дали има смисъл от тези критики, защото на практика те не променят нищо. Ето как например harrier прави своя коментар на една от статиите:
Идиоти! Идиоти! Идиоти! В тая статия виждам поне 10 чисти безспорни лъжи! Идиоти

След публикуването на статията на harrier във в. "24 часа" се видя, че и в нея има неточности. Но никои не си позволи да употреби обидни думи по негов адрес - това според мен е въпрос на култура и възпитание. Получи само дружеска критика и дори пожелания за успех. Представям си какво щеше да стане, ако някой гост си беше позволил да използва такива оскърбителни думи по негов адрес. Възниква логичният въпрос - значи ли това, че на harrier му е позволено да пише всичко, което му дойде на ум след като е регистриран потребител, а на всичкото отгоре и модератор на всички раздели на форума (с изключение на РВД ), а гостите даже и една основателна критика да не могат да отправят.
Не храня кой знае какви надежди да получа отговор. Дори мисля, че това ми мнение няма да просъществува много в Интернет пространството, но какво да се прави. Трябва да се има предвид, че вие държите острия модераторски нож и режете всяка глава, която изказва различно мнение от вашето.


Ако ми позволиш да се защитя ще ти кажа че в моя случай ставаше въпрос за печатни грешки и ако искаш мога да ти предоставя файла, който изпратих на хората. В случай в който аз използвах изрази като "Идоти" не обиждах други членове на форума, а доколколкото си спомням коментирах абсолютно лъжливи изказвания. Ако смяташ че не мога да пиша прегледай последните броеве на Криле или изчакай следващия - там има мои неща, прегледай дали има грешки. Имам и тесни сътрудничества със западни списания, при това вече не ги търся аз, а те мен когато имат нужда от нещо, ако искаш ще ти дам адреси и email-и да им обясни какъв идиот съм. Така че си мисли каквото искаш за мен, с тая разлика че ти гледаш само на кого къде да пречиш, а аз искам това да се превърне в добър форум. Одавна в тоя форум се мъдрят разни глупави гостенски изказвания, които нямат нищо общо с авиацията.
Освен това, какво наричаш ти основателна критика? Чувал ли си за разликата между критика и нападка? Явно не си, защото всички видяхме че оня ден ти се заяждаше с Делян.
Да не говорим че явно много те е страх от сосбтвеното ти мнение щом не се представяш. Но както и да е, пиши си каквото искаш за мене. Я питай обаче останалите потребители дали са на същото мнение - че не си изпълнявам модераторските функции както трябва и че защитавам само мнение като моето. Защото не помня някой друг да се е оплаквал. Което значи че май не е в мен проблема!
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот HORNISE » 07 Юни 2004 16:03

Кога откриват ловният сезон за лисиците, някой знае ли?
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Мнениеот slice » 07 Юни 2004 17:26

Госте, моите уважения, но нямам намерение да гледам как този форум се превръща във бит пазар.... Този форум, в часта си, която вече е ограничена за гости, е клуб на българските спотъри и като такъв изисква членство.... сиреч регистрация.... Оставаме отворени към обществото, но изискваме когато, някой иска да каже нещо... било то критика или оплюване на някой друг член, той да застане зад думите си като мъж, а не като безличното същество Гост.... не търпим анонимност....

Иначе разделите, които са свързани със сайта си остават отворени, там всеки може да пише каквото си иска, да ни критикува, псува, хвали и т.н.!
Аватар
slice
член на екипажа
 
Мнения: 1976
Регистриран на: 12 Дек 2003 18:49
Местоположение: София

Мнениеот slice » 07 Юни 2004 17:34

HORNISE написа:Кога откриват ловният сезон за лисиците, някой знае ли?


не е лисицата това, този пише от някоя матрица!
Аватар
slice
член на екипажа
 
Мнения: 1976
Регистриран на: 12 Дек 2003 18:49
Местоположение: София


Назад към Сайтът

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта