защо ми спирате снимките?????????

Тук ни питайте, критикувайте и хвалете!

защо ми спирате снимките?????????

Мнениеот gvd » 17 Ное 2008 21:32

Господа искам да ми обясните по какъв критерий ми оценявате снимките.Моля,да ми напишете как обработвате снимките,защото явно аз съм тъп и немога да снимам,защото съм виждал доста по-лоши снимки от мойте,и стига с тез глупости че снимката била сива,не на фокус или обекта не бил в средата.
Ще ми баде приятно да получа отговор как Вие обработвате снимките,ако може стъпка по стъпка.
Благодаря Ви
P.S. От доста време ходя на летището да гледам,но без апарат,нямам желание.
P.S.Незабравяйте че не всички са пилоти или запознати колкото Вас,много сте вдигнали летвата.Оставете хората с мечти като мен в сайта.
Аватар
gvd
кандидат спотър
 
Мнения: 8
Регистриран на: 29 Юли 2006 16:51
Местоположение: Varna

Мнениеот slice » 17 Ное 2008 21:39

МАЙ е редно да кажеш кой си и за кои снимки става въпрос - не си единствения качващ... Освен това си има тема по въпроса: "Upload-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?"
For the crew and their passengers, the most dangerous part of the day is the journey to and from the airport. That bit never changes, believe it or not.
Аватар
slice
член на екипажа
 
Мнения: 1976
Регистриран на: 12 Дек 2003 18:49
Местоположение: София

Мнениеот Toni » 17 Ное 2008 21:42

Чакай малко! Първо защо се караш? Второ, под какво име си качил снимките и трето какво значи "спирате"?

Да, качили сме летвата. И това е коментирано многократно. Даже съвсем скоро ще спрем да приемаме снимки по-малки от 900х600 точки.

Никой не ти спира мечтите. Многократно сме обяснявали как се обработват снимките - има специален раздел във форума. Когато имаш конкретен въпрос, че ти отговорим. На никого не сме отказали помощ, но трябва да си наясно, че с лошо работата няма да стане.
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Мнениеот me4o_puhh » 17 Ное 2008 22:49

Не трябва така да подхождаш , никой от скрийнърите не е отказвал помощ и по мое мнение всеки един от тях мож да ти обясни конкретни причини . Също така още миналата година имаше обсъждане за качеството на снимките на сайта , на никой не му приятно да му връщат снимки но първата причина е в твоя телевизор най-вероятно.
Иначе дерзай всичко става с много практика.
po-hubavo ot bure s med sa dve bureta s med
Аватар
me4o_puhh
най-спотър
 
Мнения: 316
Регистриран на: 12 Апр 2007 22:47

Мнениеот gvd » 18 Ное 2008 18:27

Благодаря
Аватар
gvd
кандидат спотър
 
Мнения: 8
Регистриран на: 29 Юли 2006 16:51
Местоположение: Varna

Мнениеот gvd » 18 Ное 2008 18:30

Toni написа:Чакай малко! Първо защо се караш? Второ, под какво име си качил снимките и трето какво значи "спирате"?

Да, качили сме летвата. И това е коментирано многократно. Даже съвсем скоро ще спрем да приемаме снимки по-малки от 900х600 точки.

Никой не ти спира мечтите. Многократно сме обяснявали как се обработват снимките - има специален раздел във форума. Когато имаш конкретен въпрос, че ти отговорим. На никого не сме отказали помощ, но трябва да си наясно, че с лошо работата няма да стане.


Извинете,на никого не се карам,все пак сме големи хора,просто споделям,че хич не ми става хубаво :cry:
Аватар
gvd
кандидат спотър
 
Мнения: 8
Регистриран на: 29 Юли 2006 16:51
Местоположение: Varna

Мнениеот Toni » 18 Ное 2008 18:42

Ами дай да видим какъв е проблемът на твоите снимки и да започне да ти става приятно :)
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Re: защо ми спирате снимките?????????

Мнениеот Han Solo » 20 Ное 2008 00:36

gvd написа:Господа искам да ми обясните по какъв критерий ми оценявате снимките.....
......... P.S.Незабравяйте че не всички са пилоти или запознати колкото Вас,много сте вдигнали летвата.Оставете хората с мечти като мен в сайта.


Въпреки твърденията ти че не се караш , ще ме извиняваш, ама правиш точно това, а и не си прочел какво са питали другите... пишеш че искаш обяснение... ще си позволя да ти посоча че има цяла тема озаглавена "изисквания към снимките" и там нещата са изяснени, ще се самоцитирам:
........ бих искал да ви обясня как оценявам снимката
Първо я разглеждам за техническо качество, за добро или за лошо моите изисквания са да има фокус :wink: да не е изгоряло бялото и да има и детайли в черното, да е сведена до минимум "димката" от прах във въздуха или от въздуха поради снимане от по-голяма дистанция. След това пускам едно търсене за да видя има ли подобни снимки на въпросния самолет и дали са подобни. Цъквам върху "одобри" ако няма подобни или предлаганата е с по-добро качество.
Естествено ако става дума за художествни снимки нещата стоят по-различно
Бих искал да помоля преди да пускате снимки и вие да поровите в базата снимки за да видите дали вашата снимка не дублира някоя вече пускана.

Ако имаш конкретни питания, питай, но като за начало първия ми съвет е да си настроиш монитора, има достатъчно безплатни програми които за начало ще ти свършат работа, пусни едно търсене в гугъла с " free monitor calibration programs"
May the Force be with You
Han Solo
най-спотър
 
Мнения: 250
Регистриран на: 29 Дек 2003 22:11
Местоположение: София

Re: защо ми спирате снимките?????????

Мнениеот harrier » 20 Ное 2008 00:49

gvd написа:и стига с тез глупости че снимката била сива,не на фокус или обекта не бил в средата.

Ако това ти се струват глупости, значи нещо не си разбрал - ние се стараем да предлагаме един качествен продукт и затова държим на определени критерии. Тези критерии включват кадриране (изрязване), цветове, контраст, експонация, рязкост и тн. Снимките, които не са на фокус или са с нереални цветове или с видимо неправилен контраст (макар че тук се допускат изключения) съответно не намират място на сайта. С времето критериите се вдигат, което е нормално - всеки потребител иска освен интересни, да гледа и качествени и добре изпълнени снимки.

Преди следващия ъплоуд погледни тези теми:
Обработка на снимките - http://www.bgspotters.net/forum/viewtop ... e3817dbc88
Ъплоуднах снимки, но те не бяха одобрени, защо? - http://www.bgspotters.net/forum/viewtopic.php?t=512

Ако желаеш - пусни някоя снимка във фотографския подфорум и нека всички обясним на кои критерии не отговаря. И нека се разберем - ние не сме затворено общество и винаги сме били отворени към нови хора, но държим на взаимно уважение и добро отношение. Все пак това да има повече снимки и автори е в наш огромен интерес!
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот HORNISE » 20 Ное 2008 10:18

Като гледам всички останали скрийнъри са взели отношение, аз не намирам какво повече да кажа, но определено подобни анонимни нападки не са особено коректни. Помощ не е отказана на никого.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София


Назад към Сайтът

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта