Най-популярните снимки на сайта за всички времена

Тук ни питайте, критикувайте и хвалете!

Най-популярните снимки на сайта за всички времена

Мнениеот HORNISE » 04 Фев 2009 12:05

Отварям нова тема, защото нещата са вмирисани не само с първото място според мен, а и мисля че е забавно да се чуят мненияза първите страници на най-посещаваните снимки.

Относно първото място - казах си мнението не веднъж - да се провери, знам че е трудно да се разбере дали автора е виновен за този брой посещения, но ако има начин, ако в базата се записват някакви IP-та и се докаже, че автора е причинил тази работа - да се изтрият всичките му снимки. Искрено ме съмнява да го е направил човека, явно е служител в ТрАБ и едвали би се занимавал с такива неща. Но все пак, съвсем явно е че има манипулацията.

Снимката на трето място - моите най-големи уважения към Иван Вукадинов /tu-134/ - отличен фотограф е, но точно тази снимка няма никакъв повод да е посетена 3218 пъти. Освен ако не е даден линк в чуждестранен форум и там да е имало небивал интерес към този В757?!?

Снимката на четвърто място - Ту-5 на другаря борден - тази снимка доста дълго време се отваряше при натискане на разни линкове, които уж трябваше да водят към други снимки, но по някаква причина се отваряше това Ту5. Смятам и тя трябва да се върне някъде доста по-назад.

Пето място - отново моите големи уважения към Ivan FL, но този Як-52 също ме съмнява, че има повод да е посетен 2223 пъти.

По никакъв начин не искам да обвинявам авторите, че имат отношение към генерирането на толкова много посещения на гореописаните снимки. Считам, че управата на сайта, към която смея по някакъв начин да се числя трябва да вземе необходимите мерки, за да изглежда тази все пак доста важна класация нормално.



Отделно ми се ще да коментирам първите 40 снимки /две страници/ в класацията, изключвайки вече споменатите. Прави ми впечатление, че 1/3 от тях - 13 снимки са на новия терминал в София... Направо ме убивате с кликането на тези снимки, както би казал Насо тук -все едно сме форум или галерия за архитектура и строителство... :D
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: Най-популярните снимки на сайта за всички времена

Мнениеот naskopc » 04 Фев 2009 14:27

Тони, аз искам да добавя, че и снимка номер 2 на Любо Славов също беше много маниполирана при нейното качване и ако ще се прави нещо нека и нейните посещения да бъдат редуцирани до реалните.

Иначе моето мнение е,че не трябва да се трият снимки а само да се сложат реалните посещения.
Изображение
Аватар
naskopc
супер спотър
 
Мнения: 591
Регистриран на: 26 Окт 2005 22:03
Местоположение: София

Re: Най-популярните снимки на сайта за всички времена

Мнениеот HORNISE » 05 Фев 2009 10:13

Пичове липсата на коментари в тази тема от някои хора дълбоко ме разочарова!!!
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: Най-популярните снимки на сайта за всички времена

Мнениеот slice » 05 Фев 2009 10:34

Гледам да страня от тези въпроси, но все пак ще се включа. Не задруго, ами и мен ме разочарова липсата на коментари както в тази, така и в една друга тема.

Начина на натрупване на посещения е проблем още от създаването на сайта. Знаете, че не за първи път се коментира. За да преодолеем този проблем обаче е необходимо най-накрая да се предприеме дългоочакваното тотално префасониране на спотърс. Този сайт е толкова морално стар, че просто няма вече на къде. А проблемите тепърва предстоят.

Що се отнася до установяване на причината за натрупване на тези посещения, мога да проверя как се е случило, ако потвърдите желание да се занимаваме с полицейщина!
For the crew and their passengers, the most dangerous part of the day is the journey to and from the airport. That bit never changes, believe it or not.
Аватар
slice
член на екипажа
 
Мнения: 1976
Регистриран на: 12 Дек 2003 18:49
Местоположение: София

Re: Най-популярните снимки на сайта за всички времена

Мнениеот Chavdar » 05 Фев 2009 14:27

Според мен голяма част за големите посещения на дадена снимка зависи от това дали е сложен линк към снимката в даден форум блог или така нататък от фотографа или от друг потребител. Какво да се направи? Ако се реши да се ограничи достъпа до снимките от друго място а не от самият сайт според мен БГспотърс ще загуби, защото БГспотърс се превърна в символ на авиофотграфията у нас и често на други сайтове се дава линк към снимките на БГспотърс. Така ,че никой от фотографите тука не е застрахован,че негова снимка ще се появи в някой форум за,които въоще не е чувал и ще бъдат генерирани огромен брой гледания и след това да няма във форума на БГспотърс :axe: .
Съгласен съм със Slice, че тази версия на сайта е създаден преди доста време и е ясно, че вече не отговаря на днешните изисквания.
Според мен трябва раздела наречен с гръмкото заглавие "Най-популярни снимки за всички времена" да се преименува на нещо от типа " Най-прглеждани снимки",и да се зададе възможност по някакъв начин дадена снимка да бъде оценявана. Одавна е предложена идеята да се въведе възможност за гласуване под снимката, като по този начин ще се улесни и различните калсации за края на годината. Всичко това обаче е свързано със сериозно прустройство на сайта и тука вече думата имат хората, който го подържат.
Накрая искам да отбележа, че класацията "Най гледани за всички времена" при мен не работи от ноември 2007 когато пак имаше проблеми със сайта и от отгава си мислех,че изобщо не работи виждах само снимката номер 1, но от както стана историята с Пилатуса рабрах, че проблема е при мен.
Chavdar
супер спотър
 
Мнения: 972
Регистриран на: 06 Мар 2005 22:08
Местоположение: Plovdiv

Re: Най-популярните снимки на сайта за всички времена

Мнениеот HORNISE » 06 Фев 2009 16:21

Въпроса за пускането на линкове в други форуми и сайтове изобщо не е повдиган. Изобщо не става дума това да е проблем. Аз самия пускам линкове по форумите винаги когато има нещо интересно. Съвсем ясно съм обяснил какви са проблемите с конкретни снимки и освен Илия нямам смислено отношение по въпроса!
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: Най-популярните снимки на сайта за всички времена

Мнениеот HORNISE » 06 Фев 2009 16:46

Взеха се необходимите мерки от отговорните другари поне на първото място да се върне правилната снимка!
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: Най-популярните снимки на сайта за всички времена

Мнениеот EricEntrena » 10 Фев 2009 01:45

Може ли и аз да споделя нещо?? Няма ли накаква възможност когато една снимка се отваря няколко пъти от едно и също IP, да се брои само за 1 отваряне. Демек всяко следващо отваряне от потребител със същото IP да не се брои за ново такова? :?:
Аватар
EricEntrena
супер спотър
 
Мнения: 1320
Регистриран на: 16 Юли 2008 16:14
Местоположение: BOJ

Re: Най-популярните снимки на сайта за всички времена

Мнениеот slice » 10 Фев 2009 11:00

има, но трябва да се промени кода!
For the crew and their passengers, the most dangerous part of the day is the journey to and from the airport. That bit never changes, believe it or not.
Аватар
slice
член на екипажа
 
Мнения: 1976
Регистриран на: 12 Дек 2003 18:49
Местоположение: София

Re: Най-популярните снимки на сайта за всички времена

Мнениеот tu-134 » 04 Мар 2009 09:45

Чак сега виждам тази тема. Относно мойта снимка на трето място, аз преди време повдигнах сам този въпрос защо тя има толкова гледания но незнам и до сега как е станало.
Аватар
tu-134
супер спотър
 
Мнения: 657
Регистриран на: 04 Яну 2004 06:51
Местоположение: Chicago

Re: Най-популярните снимки на сайта за всички времена

Мнениеот OGI » 15 Юни 2009 21:48

:wink:
Последна промяна OGI на 21 Мар 2010 01:06, променена общо 1 път
OGI
най-спотър
 
Мнения: 477
Регистриран на: 15 Сеп 2006 12:22

Re: Най-популярните снимки на сайта за всички времена

Мнениеот lordbuck1 » 15 Юни 2009 21:59

а аз продължавам да не мога видя най-популярните...поне 6-7 компютъра и 3 различни браузъра :shock:
Аватар
lordbuck1
най-спотър
 
Мнения: 360
Регистриран на: 28 Окт 2005 21:41
Местоположение: Варна

Re: Най-популярните снимки на сайта за всички времена

Мнениеот OGI » 15 Юни 2009 22:06

:wink:
Последна промяна OGI на 21 Мар 2010 01:05, променена общо 1 път
OGI
най-спотър
 
Мнения: 477
Регистриран на: 15 Сеп 2006 12:22

Re: Най-популярните снимки на сайта за всички времена

Мнениеот tu-134 » 15 Юни 2009 22:42

Като гледам има и още няколко снимки които са натрупали хиляди хитове изведнъж. Примерно снимката на Пилатуса на Shilo.
Аватар
tu-134
супер спотър
 
Мнения: 657
Регистриран на: 04 Яну 2004 06:51
Местоположение: Chicago

Re: Най-популярните снимки на сайта за всички времена

Мнениеот Nine » 16 Юни 2009 06:24

lordbuck1 написа:а аз продължавам да не мога видя най-популярните...поне 6-7 компютъра и 3 различни браузъра :shock:

И при мен е така.
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Следваща

Назад към Сайтът

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта