Въпрос/проблем

Тук ни питайте, критикувайте и хвалете!

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот tupolev144 » 08 Фев 2013 23:11

Делян написа:
tupolev144 написа:А ти сериозно ли мислиш, че аз имам нещо против София? Имам против дребни душици, които пречат на авиацията да се развива като изхождат единствено от ЛИЧНИ интереси и в предходния си пост изброих една част от документирани такива примери, как това се случва. Не говорим за 1/2 полета на ден, а за появилата се заплаха Райън да увеличи линиите си от Пловдив, която по принцип все още не е отминала. Последната капка за банването ми от форума не беше, че съм написал нещо в друга тема, а че си позволих да изпиша малко преди това ръста на броя обслужени пътници по летищата ни за 2012 г.: +9% LBPD; +5% LBBG/LBWN и недопустимото за някои -0,2% за LBSF. Е тук е проблема, този 1/2 полет на ден се възприема като причината за този минус, а не се вижда, че трафика на София като цяло пада и каква е основната причина, никой не смее да анализира, важното е да уредим в Пловдив да нама трафик.
Що се отнася до фонда, изложени бяха данни за многократната възращаемост на парите инвестирани там, но "другарите" успяха да "убедят" и кмета да спре инвестицията, защото у нас така се прави "ПАЗАР". Същият този Райън, можеше да генерира милионен пътникопоток, който би носил милиони приходи за страната ни, както и приходи за радарно обслужване на FR не на летището в Пловдив, а на София. И докато в останалите държави, търсят какви ли не възможности да увеличават трафика си по летищата поради скорощното предстоящо въвеждане на ЕЕН, ние умниците се чудим как да го изгоним, защото не е до столицата, която много уважавам, но не искам да живея в нея по много причини.

О-о-о, значи дребните душици в София спирали развитието на авиацията в Пловдив!
Хм, и всичките общини около Пловдив са спрели да слагат пари във фонда не защото им е много скъпо и неизгодно а защото дребните душици от София са им заповядали! Е, да започвам да те разбирам, просто трябва да започна да мисля като теб. :goodman: :D
Трябва да поработиш в отдела на каквато и да е компания където пряко може да видиш как влизат и излизат пари, тоест да видиш че плащането на сметки не е много лесно особено когато няма възвращаемост. Тогава може и да разбереш защо на общините не им се хвърля пари на вятъра!
Ако наистина знаеш че някой спира развитието нарочно го кажи тук! Не хвърляй някакви си общи популистки обвинения към еди кой си незнаен чиновник/дребна душица.
Някога мислил ли си защо дори Bulgaria air и Wizzair не летят до Пловдив? Явно не им излизат сметките да летят до Пловдив.
А що се отнася до статистиката която си дал мога да ти кажа че сравнението ти е грешно. Ти тези милионни ги има за нищо :D .
Първо софийският трафик е установен и развит защото е започнал да се развива от преди десетилетия. При такъв вид трафик не може да очакваш много големи положителни проценти. Въпреки, че имаше години когато процентите бяха много големи!
Пловдивският трафик се е вдигнал! Много хубаво само че той е започнал от нула. Това все едно Rayanair да започнат да летят до Горна и разбира се че трафика ще се вдигне със 100% дори......
И пак да повторя ако познаваш някой който определено си е поставил за задача да спира многомилионният трафик към Пловдив му кажи името тук за да го разнищиме. Не хвърлял обвинения към спотърите защото едвали някой спотър тук се чуди как да спре този многомилионен трафик към Пловдив.
Посочи конкретни имена на дребни душици които спират този огромен трафик!
И разбира се гледай да не са пловдивчани като кмета ти защото този спор става безмислен.....

Всичко това е коментирано в последните години нееднократно и за това как така над 360 фонда в Европа имат полза от дейността си, а само нашия няма (познай от три пъти защо), и това как софийският трафик, развиван десетиления в монополна среда явно е достигнал максимума си и е разумно да се търсят алтернативни начини за генериране на допълнителен пътникопоток, и за цитираните от теб АК, че едва ли имат някакви шансове да летят от LBPD, (дори и да искат) поради също коментирани причини (особено пък преди 01.01.2015). Бъди сигурен, че определено ще им е по-евтино в Пловдив, освен ако някои не летят безплатно от София :D. А що се отнася до конкретни личности, не стана ли ясно след толкова дебати във форума, кои бяха отговорни по приемането на наредбата за таксите например, чието закъснение доведе да спиране на полети, или по чия инициатива стана излизането на община Пловдив от фонда (за да има равнопоставеност от Сф и Пд :) ). Със сигурност има хора влизащи във форума, които присъстваха на първата пресконференция на Райън и са свидетели на журналистическия въпрос "Как сега летище София ще си връща заемите, след като FR започва полети от Пловдив?" Многозначителен въпрос? Има ли смисъл да продължаваме дискусията, след като се оказва, че хората тук искат да снимат? Ако я караме така, дано да има достатъчно за снимане.
Аватар
tupolev144
супер спотър
 
Мнения: 1559
Регистриран на: 11 Юни 2011 12:35

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот takeoff » 09 Фев 2013 00:06

tupolev144 написа:(познай от три пъти защо)

Хайде ти го напиши, на нас не ни е ясно
tupolev144 написа:за цитираните от теб АК, че едва ли имат някакви шансове да летят от LBPD, (дори и да искат) поради също коментирани причини

Опиши конкретните причини
tupolev144 написа:(особено пък преди 01.01.2015)
Защо тази дата ? .
tupolev144 написа:А що се отнася до конкретни личности, не стана ли ясно след толкова дебати във форума, кои бяха отговорни
Не не стаяна ясно, конкретизирай.
tupolev144 написа: по приемането на наредбата за таксите например, чието закъснение доведе да спиране на полети
Дай факти кои полети имаш предвид !
tupolev144 написа:по чия инициатива стана излизането на община Пловдив от фонда (за да има равнопоставеност от Сф и Пд :) ).
По чия, кой смяташ, че печели от това
tupolev144 написа: "Как сега летище София ще си връща заемите, след като FR започва полети от Пловдив?" Многозначителен въпрос?

Какъв беше отговора ? Смяташ ли, че няколкото полета на FR до Полвдив могат да решат проблемите на Летище София ?
tupolev144 написа:Има ли смисъл да продължаваме дискусията, след като се оказва, че хората тук искат да снимат? Ако я караме така, дано да има достатъчно за снимане.
Иронията ти е неуместна

ТУПОЛЕВ ДЪРЖИШ СЕ КАТО ПОРЕДНИЯ ХЕЙТЪР В НЕТА. ОТНОВО НЕ ИСКАШ ДА КАЖЕШ НИЩО КОНКРЕТНО ПРОСТО СИ БРЪЩОЛЕВИШ.
Изображение
Аватар
takeoff
най-спотър
 
Мнения: 299
Регистриран на: 02 Юни 2009 21:20
Местоположение: Sofia

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот tupolev144 » 09 Фев 2013 00:25

takeoff написа:
tupolev144 написа:(познай от три пъти защо)

Хайде ти го напиши, на нас не ни е ясно
tupolev144 написа:за цитираните от теб АК, че едва ли имат някакви шансове да летят от LBPD, (дори и да искат) поради също коментирани причини

Опиши конкретните причини
tupolev144 написа:(особено пък преди 01.01.2015)
Защо тази дата ? .
tupolev144 написа:А що се отнася до конкретни личности, не стана ли ясно след толкова дебати във форума, кои бяха отговорни
Не не стаяна ясно, конкретизирай.
tupolev144 написа: по приемането на наредбата за таксите например, чието закъснение доведе да спиране на полети
Дай факти кои полети имаш предвид !
tupolev144 написа:по чия инициатива стана излизането на община Пловдив от фонда (за да има равнопоставеност от Сф и Пд :) ).
По чия, кой смяташ, че печели от това
tupolev144 написа: "Как сега летище София ще си връща заемите, след като FR започва полети от Пловдив?" Многозначителен въпрос?

Какъв беше отговора ? Смяташ ли, че няколкото полета на FR до Полвдив могат да решат проблемите на Летище София ?
tupolev144 написа:Има ли смисъл да продължаваме дискусията, след като се оказва, че хората тук искат да снимат? Ако я караме така, дано да има достатъчно за снимане.
Иронията ти е неуместна

ТУПОЛЕВ ДЪРЖИШ СЕ КАТО ПОРЕДНИЯ ХЕЙТЪР В НЕТА. ОТНОВО НЕ ИСКАШ ДА КАЖЕШ НИЩО КОНКРЕТНО ПРОСТО СИ БРЪЩОЛЕВИШ.

Не се прави на слабоумен, че не можеш да си отговориш на въпросите! Всичко това е коментирано с дни през последните 2 год. Виж историята по темите за PD и FR.
Последна промяна tupolev144 на 09 Фев 2013 00:28, променена общо 1 път
Аватар
tupolev144
супер спотър
 
Мнения: 1559
Регистриран на: 11 Юни 2011 12:35

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот HORNISE » 09 Фев 2013 00:27

До преди ден се нервирах от случващото се тук... Вече започва да ми става смешно... това е пълен абсурд...
Да отворим клуб на анонимните параноици, а?
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот tupolev144 » 09 Фев 2013 00:31

Забавно е наистина!:)
Аватар
tupolev144
супер спотър
 
Мнения: 1559
Регистриран на: 11 Юни 2011 12:35

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот Делян » 09 Фев 2013 00:55

Аз все още очаквам имена, конкретни имена...... :idea:
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот LZB123 » 09 Фев 2013 04:30

Няколко теми в другата секция са засегнати от дискусии, които не се четат от потребителите на форума. Деляне, не предизвиквай това да се случи и с тази секция. Човекът не разбра, че никой от нас не се интересува от проблемите му и че не можем да му помогнем да ги разреши. Жалко е, че това вреди на форум създаден за комуникация и информиране на авиолюбители.

Аз лично оставам изумен как веднъж Туполев 144 не благодари на доста хора (обикновени и повечето от тях по никакъв начин свързани пряко с авиацията) за инициативата за дръвчетата, за свършената работа и за разходките до Пловдив...Жалко за това, че създаваме само проблеми на летището...
Изображение

AN24/AT43/A319/A320/A321/A332/B462/B463/B712/B733/B734/B735/B738/B744/E190/RJ85/SU95/T134/T154

Снимките ми в BGspotters, Airliners, JetPhotos
Аватар
LZB123
супер спотър
 
Мнения: 901
Регистриран на: 21 Май 2008 19:55
Местоположение: Toulouse - Blagnac (TLS / LFBO), France

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот tupolev144 » 09 Фев 2013 08:53

LZB123 написа:Няколко теми в другата секция са засегнати от дискусии, които не се четат от потребителите на форума. Деляне, не предизвиквай това да се случи и с тази секция. Човекът не разбра, че никой от нас не се интересува от проблемите му и че не можем да му помогнем да ги разреши. Жалко е, че това вреди на форум създаден за комуникация и информиране на авиолюбители.

Аз лично оставам изумен как веднъж Туполев 144 не благодари на доста хора (обикновени и повечето от тях по никакъв начин свързани пряко с авиацията) за инициативата за дръвчетата, за свършената работа и за разходките до Пловдив...Жалко за това, че създаваме само проблеми на летището...
'
Аз също съм на мнение, че трябва да се прекрати най-после дискусията, защото здравомислещите хора във форума си изясниха проблемите, които в никакъв случай не са МОИ и това е видно за всички, освен явно за десетината изпаднали в паника съфорумци и очевидно пряко засегнати по някакъв начин от евентуалното решаване на същите тези проблеми. То не бяха болни мозъци, не беше параноя, не беше омраза ("хейтъри") и какво ли още не :). Хей, да ти засегнат интереса, какъвто и да е той, май съвсем не е шега работа. Естествено, че трябва да бъде изказана благодарност за инициативата по засаждането на дръвчетата на LBPD и ако се изисква такава от мен, с открито сърце изказвам едно голямо БЛАГОДАРЯ и най-вече на Тони за идеята!!!
Убеден съм, че който е трябвало, си е направил равносметка за случващото се, а що се отнася до посочването на конкретни имена и това има значение, то те не са едно и две и могат да бъдат видени по постовете които заемат или са заемали в съответния момент според коментираните случаи по провежданите двугодишни вече дискусии. В крайна сметка, целта е не да се назидава някой, а да се "бие камбаната" и че ако продължаваме така, едва ли ще е от полза на авиационния пазар у нас, освен за тесен кръг от хора, за които случващото се е от значение единствено за краткосрочният им личен интерес. И ако сайтът наистина е бил за тези, които основно се интересуват от авиационни снимки, то искрено се извинявам и от името на още няколко съфорумци пишещи по тези въпроси, че не сме догледали и сме попаднали на неправилното място! В никакъв случай, не съм останал с впечатление, че някой е бил лично против мен или против мои съмишленици преки свидетели на същите тези проблеми. С най-добри чувства и пожелания към всички съфорумци и още веднъж се извинявам на тези, които наистина единствено са тук заради снимките и сме ги отегчили с дискусията! С най-голям интерес следя всички публикувани снимки от всички летища, за което най-искрено им благодаря! И нека знаят, че летището в Пловдив, тепърва ще помага за по-успешното развитие на авиацията у нас и ще имат доста материал за снимки от тук!
Аватар
tupolev144
супер спотър
 
Мнения: 1559
Регистриран на: 11 Юни 2011 12:35

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот tu-134 » 10 Фев 2013 20:42

tupolev144 - понеже никога не съм чел темата за летище Пловдив и не мисля сега да сядам да чета 2 години писания...може ли да отговориш конкретно на въпросите на "takeoff" ? Любопитно ми е като цяло за какви проблеми говориш но в съкратен вид.
Аватар
tu-134
супер спотър
 
Мнения: 657
Регистриран на: 04 Яну 2004 06:51
Местоположение: Chicago

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот buhal » 10 Фев 2013 23:59

На мен ми се струва, че tupolev144 бяга от отговора на въпросите на takeoff и не само на него. И мисля, че не е случайно. Просто няма отговори.
Не бива хората толкова дълго да таят нещата в себе си. :D Кажи си бе туполев какво ти тежи всъщност, че не отговаряш за да докажеш, че наистина искаш "да се прекрати дискусията",... което ти всъщност не искаш! :D
buhal
спотър
 
Мнения: 47
Регистриран на: 31 Авг 2011 07:01

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот akair » 13 Фев 2013 03:18

buhal написа:На мен ми се струва, че tupolev144 бяга от отговора на въпросите на takeoff и не само на него. И мисля, че не е случайно. Просто няма отговори.

Хубаво е, че все повече хора мислим в една посока :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот tupolev144 » 13 Фев 2013 08:33

akair написа:
buhal написа:На мен ми се струва, че tupolev144 бяга от отговора на въпросите на takeoff и не само на него. И мисля, че не е случайно. Просто няма отговори.

Хубаво е, че все повече хора мислим в една посока :D

"Хората", очевидно пряко засегнати по някакъв начин от евентуалното решаване на същите тези проблеми... :D
Аватар
tupolev144
супер спотър
 
Мнения: 1559
Регистриран на: 11 Юни 2011 12:35

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот tupolev144 » 13 Фев 2013 08:40

buhal написа:На мен ми се струва, че tupolev144 бяга от отговора на въпросите на takeoff и не само на него. И мисля, че не е случайно. Просто няма отговори.
Не бива хората толкова дълго да таят нещата в себе си. :D Кажи си бе туполев какво ти тежи всъщност, че не отговаряш за да докажеш, че наистина искаш "да се прекрати дискусията",... което ти всъщност не искаш! :D

Туполев (пък и не само той) в последните почти 2 години дава много отговори и то обосновани с факти (за съжаление доста неудобни за много хора особено за такива с приоритетно участие в дадени теми като теб например). :D
Аватар
tupolev144
супер спотър
 
Мнения: 1559
Регистриран на: 11 Юни 2011 12:35

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот Jair » 13 Фев 2013 11:30

tupolev144 написа:
akair написа:
buhal написа:На мен ми се струва, че tupolev144 бяга от отговора на въпросите на takeoff и не само на него. И мисля, че не е случайно. Просто няма отговори.

Хубаво е, че все повече хора мислим в една посока :D

"Хората", очевидно пряко засегнати по някакъв начин от евентуалното решаване на същите тези проблеми... :D


Само един въпрос, влиза ли ти в мирогледа, че някой в тоя форум може просто да не е съгласен с теб и качеството на аргументите ти, без да е част от вътрешно форумна конспирация срещу летище Пловдив?
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот Vladimorka » 13 Фев 2013 17:53

Пичове, спрете, туполев е класически трол, стига го подхранвахте.
Vladimorka
супер спотър
 
Мнения: 728
Регистриран на: 02 Фев 2010 17:24

ПредишнаСледваща

Назад към Сайтът

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron