Въпрос/проблем

Тук ни питайте, критикувайте и хвалете!

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот tupolev144 » 07 Фев 2013 21:39

Toni написа:
Пароль написа:Да беше написал това още след поста ми от 3 февруари... ...и нямаше да го обсъждам повече!


A може би трябва на твоя колега туполев 154 да му покажа личната ми кореспонденция с хостинг компанията по повод на проблемите с влизането във форума от 05.02.? Между другото още 5000 сайта са имали същия проблем заради драма с нейм сървъра на доставчика.

Не съм длъжен да ви показвам и обяснявам всичко, което се случва!

Освен всичко има нещо нездраво в неистовия ви стремеж да ни залеете с вашата истина и готовността ви до припадък да спорите, без да си давате сметка, че сте скучни. Нещото, което лично ме обижда е непрестаният ви напън да ни обвините, че сме зависими или че има тенденциозно отношение към вас. Едва ли сте се замислили, че темата за летище Пловдив вече почти не се чете. Имам статисиката и е очевидно, че буквално обгазихте с бойни отровни газове цялото пловдивско поле.

Цялият ви напън е много тъжен и жалък.... вече заповчам да ви съжалявам.

Оо, съжалението е взаимно! Появяването на Райънеър на нашия пазар и виждане в негово лице надвиснала заплаха, ви изкара от нерви и всички пишещи за Пловдив и FR, се превърнаха в хора страдащи от параноя и омраза, въпреки многобройните факти които ви бяха цитирани. То не беше заключване на темата за LBPD, промяна на темата за FR, банване на неудобни участници и какво ли още не. Дали се чете темата за Пловдив, може да се види от броя на влизанията. Не съжалявам, че разяснихме на здравомислещите хора за случващото се и в крайна сметка си направиха съответните изводи! Сега може да заключите съответните теми и да изтриете мненията за да е пълна идилията! Успех!
Аватар
tupolev144
супер спотър
 
Мнения: 1559
Регистриран на: 11 Юни 2011 12:35

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот Toni » 07 Фев 2013 22:06

Ще ти кажа само едно:
идеята да се засадят дървета около новия терминал на Летище Плодвив е моя, както и идеята за всяка нова линия да има ново борче. Това никога не съм го изтъквал, но твоята помия ме обижда и обижда всики, който дойдоха и копаха в безумната жега оня каманак за можем да ви ги подарим. Обиждаш всички, който участваха по някакъв начин в тази инициятива - от събирането на пари, купуването на фиданките, през транспортирането им от София до Пловдив до копането при 34ºC.

И не не ми говори, че FR са ми/ни бръкнали в здравето с появата си в България.
Ние бяхме на първа линия, когато кацна първият самолет и може би само Карнабитови се радваха повече от нас.
100/143/310/319/320/321/733/735/73G/73H/762/AB6/CR9/DH8/E90/E95/F70/IL8/M82/S20/TU3/TU5/LZ-BTZ
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот HORNISE » 07 Фев 2013 22:13

Адаш, не си хаби нервите... положението е безнадеждно. Аман от анонимни писачи по форумите...

На който не му харесва тук - да не влиза и да не пише! Няма никаква задължителност да се участва в този форум!
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот tupolev144 » 07 Фев 2013 22:41

Toni написа:Ще ти кажа само едно:
идеята да се засадят дървета около новия терминал на Летище Плодвив е моя, както и идеята за всяка нова линия да има ново борче. Това никога не съм го изтъквал, но твоята помия ме обижда и обижда всики, който дойдоха и копаха в безумната жега оня каманак за можем да ви ги подарим. Обиждаш всички, който участваха по някакъв начин в тази инициятива - от събирането на пари, купуването на фиданките, през транспортирането им от София до Пловдив до копането при 34ºC.

И не не ми говори, че FR са ми/ни бръкнали в здравето с появата си в България.
Ние бяхме на първа линия, когато кацна първият самолет и може би само Карнабитови се радваха повече от нас.

За дръвчетата е коментирано, че идеята е твоя, но само с дървета авиация не се прави. Групата "скачаше", когато се коментираше за 7 годишното ходене по мъките на FR за да бъде допуснат от "мудната ни администрация" до нашия пазар, за коментарите по над половингодишното забавяне на наредбата за таксите довело до спиране на полети, както и за назидателното "арестуване" на кацнали на запасно самолети на FR в LBSF, за коментарите по нарушаването на европейските регламенти, за коментарите за действията на кмета, подкрепящ като най-голям радетел развитието на летището до преди 5 месеца и подозрителното му поведение рязко сменило действията му точно в противоположна посока и да не изброявам още много примери, за които пишещите по темата бяха обявявани за конспиратори и какво ли още не. Видно е, че сме неудобни и по-добре да ни няма!
Аватар
tupolev144
супер спотър
 
Мнения: 1559
Регистриран на: 11 Юни 2011 12:35

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот Vladimorka » 07 Фев 2013 22:48

Аре престанете бре, трябва ли да пускаме анкети за перманентното ви гонене. Дотягате на всички!
Vladimorka
супер спотър
 
Мнения: 728
Регистриран на: 02 Фев 2010 17:24

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот ilkosem » 08 Фев 2013 00:13

Vladimorka написа:Аре престанете бре, трябва ли да пускаме анкети за перманентното ви гонене. Дотягате на всички!


+1
+1
+1
ilkosem
спотър
 
Мнения: 94
Регистриран на: 23 Сеп 2012 15:53

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот Buch » 08 Фев 2013 00:21

Ама тя работата не е за съжаление. Тя е за лечение.
Аватар
Buch
най-спотър
 
Мнения: 446
Регистриран на: 16 Яну 2009 13:48
Местоположение: София

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот Storm » 08 Фев 2013 00:45

Buch написа:Ама тя работата не е за съжаление. Тя е за лечение.


Xaxaxaxa +1 :-D
Flying high, high in the blue sky...
Storm
спотър
 
Мнения: 31
Регистриран на: 27 Яну 2011 02:06

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот Делян » 08 Фев 2013 01:00

Ту-144,
Ти сериозно си като удавник който се хваща дори и за сламка.....
Ти сериозно ли си мислиш, че някой в този форум го е хванало яд за това че Rayanair са решили да летят до Пловдив вместо до София??? София има 100 полета на ден, Пловдив има 1/2 полет на ден, обаче софиянците ги е яд дори и за този половин полет! Друг е въпросът че е напълно възможно да си ПРЕДИЗВИКАЛ някой с твойте коментари против София, която пречела на Пловдив. В такъв случай може да се каже че сърбаш това което си си надробил! Прав ли съм?
Толкова ли е трудно да се види че всичко е въпрос на ПАЗАР.
Толкова ли е трудно да се види че ако общината спре парите на този фонд Ryanair ще си отиде веднага защото те нямат сметка ако не правят пари (елементарно Уотсън).
Ако пък тръгнеш да обвиняваш София за това че в Пловдив нямало пазар тогава вече търси причините преди 10-ти ноември.
Don't bullshit a bullshitter. (Не се опитвай да лъжеш лъжецът). Половината ми род са от Търново и много добре знам как се правят злобни коментарчета по отношение на София, както и знам как се правят злобни коментарчета по отношение на провинцията. Но не това е решението на проблема. Въпросът е че нито едните нито другите имат моралното право да правят каквито и да е било злобни коментарчета....
Да уточня че тези злобни коментарчета не съм ги чувал от роднини а по-скоро от приятели, съседи и т.н. :D :idea:
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот tupolev144 » 08 Фев 2013 08:27

Делян написа:Ту-144,
Ти сериозно си като удавник който се хваща дори и за сламка.....
Ти сериозно ли си мислиш, че някой в този форум го е хванало яд за това че Rayanair са решили да летят до Пловдив вместо до София??? София има 100 полета на ден, Пловдив има 1/2 полет на ден, обаче софиянците ги е яд дори и за този половин полет! Друг е въпросът че е напълно възможно да си ПРЕДИЗВИКАЛ някой с твойте коментари против София, която пречела на Пловдив. В такъв случай може да се каже че сърбаш това което си си надробил! Прав ли съм?
Толкова ли е трудно да се види че всичко е въпрос на ПАЗАР.
Толкова ли е трудно да се види че ако общината спре парите на този фонд Ryanair ще си отиде веднага защото те нямат сметка ако не правят пари (елементарно Уотсън).
Ако пък тръгнеш да обвиняваш София за това че в Пловдив нямало пазар тогава вече търси причините преди 10-ти ноември.
Don't bullshit a bullshitter. (Не се опитвай да лъжеш лъжецът). Половината ми род са от Търново и много добре знам как се правят злобни коментарчета по отношение на София, както и знам как се правят злобни коментарчета по отношение на провинцията. Но не това е решението на проблема. Въпросът е че нито едните нито другите имат моралното право да правят каквито и да е било злобни коментарчета....
Да уточня че тези злобни коментарчета не съм ги чувал от роднини а по-скоро от приятели, съседи и т.н. :D :idea:

А ти сериозно ли мислиш, че аз имам нещо против София? Имам против дребни душици, които пречат на авиацията да се развива като изхождат единствено от ЛИЧНИ интереси и в предходния си пост изброих една част от документирани такива примери, как това се случва. Не говорим за 1/2 полета на ден, а за появилата се заплаха Райън да увеличи линиите си от Пловдив, която по принцип все още не е отминала. Последната капка за банването ми от форума не беше, че съм написал нещо в друга тема, а че си позволих да изпиша малко преди това ръста на броя обслужени пътници по летищата ни за 2012 г.: +9% LBPD; +5% LBBG/LBWN и недопустимото за някои -0,2% за LBSF. Е тук е проблема, този 1/2 полет на ден се възприема като причината за този минус, а не се вижда, че трафика на София като цяло пада и каква е основната причина, никой не смее да анализира, важното е да уредим в Пловдив да нама трафик.
Що се отнася до фонда, изложени бяха данни за многократната възращаемост на парите инвестирани там, но "другарите" успяха да "убедят" и кмета да спре инвестицията, защото у нас така се прави "ПАЗАР". Същият този Райън, можеше да генерира милионен пътникопоток, който би носил милиони приходи за страната ни, както и приходи за радарно обслужване на FR не на летището в Пловдив, а на София. И докато в останалите държави, търсят какви ли не възможности да увеличават трафика си по летищата поради скорощното предстоящо въвеждане на ЕЕН, ние умниците се чудим как да го изгоним, защото не е до столицата, която много уважавам, но не искам да живея в нея по много причини.
Аватар
tupolev144
супер спотър
 
Мнения: 1559
Регистриран на: 11 Юни 2011 12:35

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот Vladimorka » 08 Фев 2013 12:27

Аре престани вече бе!
Иди ги говори тия тъпотии на кмета ти, не на нас, ние искаме да снимаме самолети, а не да броим стотинките в тъпия фонд!
Vladimorka
супер спотър
 
Мнения: 728
Регистриран на: 02 Фев 2010 17:24

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот Trastichko » 08 Фев 2013 13:33

tupolev144 написа:
Делян написа:Ту-144,
Ти сериозно си като удавник който се хваща дори и за сламка.....
Ти сериозно ли си мислиш, че някой в този форум го е хванало яд за това че Rayanair са решили да летят до Пловдив вместо до София??? София има 100 полета на ден, Пловдив има 1/2 полет на ден, обаче софиянците ги е яд дори и за този половин полет! Друг е въпросът че е напълно възможно да си ПРЕДИЗВИКАЛ някой с твойте коментари против София, която пречела на Пловдив. В такъв случай може да се каже че сърбаш това което си си надробил! Прав ли съм?
Толкова ли е трудно да се види че всичко е въпрос на ПАЗАР.
Толкова ли е трудно да се види че ако общината спре парите на този фонд Ryanair ще си отиде веднага защото те нямат сметка ако не правят пари (елементарно Уотсън).
Ако пък тръгнеш да обвиняваш София за това че в Пловдив нямало пазар тогава вече търси причините преди 10-ти ноември.
Don't bullshit a bullshitter. (Не се опитвай да лъжеш лъжецът). Половината ми род са от Търново и много добре знам как се правят злобни коментарчета по отношение на София, както и знам как се правят злобни коментарчета по отношение на провинцията. Но не това е решението на проблема. Въпросът е че нито едните нито другите имат моралното право да правят каквито и да е било злобни коментарчета....
Да уточня че тези злобни коментарчета не съм ги чувал от роднини а по-скоро от приятели, съседи и т.н. :D :idea:

А ти сериозно ли мислиш, че аз имам нещо против София? Имам против дребни душици, които пречат на авиацията да се развива като изхождат единствено от ЛИЧНИ интереси и в предходния си пост изброих една част от документирани такива примери, как това се случва. Не говорим за 1/2 полета на ден, а за появилата се заплаха Райън да увеличи линиите си от Пловдив, която по принцип все още не е отминала. Последната капка за банването ми от форума не беше, че съм написал нещо в друга тема, а че си позволих да изпиша малко преди това ръста на броя обслужени пътници по летищата ни за 2012 г.: +9% LBPD; +5% LBBG/LBWN и недопустимото за някои -0,2% за LBSF. Е тук е проблема, този 1/2 полет на ден се възприема като причината за този минус, а не се вижда, че трафика на София като цяло пада и каква е основната причина, никой не смее да анализира, важното е да уредим в Пловдив да нама трафик.
Що се отнася до фонда, изложени бяха данни за многократната възращаемост на парите инвестирани там, но "другарите" успяха да "убедят" и кмета да спре инвестицията, защото у нас така се прави "ПАЗАР". Същият този Райън, можеше да генерира милионен пътникопоток, който би носил милиони приходи за страната ни, както и приходи за радарно обслужване на FR не на летището в Пловдив, а на София. И докато в останалите държави, търсят какви ли не възможности да увеличават трафика си по летищата поради скорощното предстоящо въвеждане на ЕЕН, ние умниците се чудим как да го изгоним, защото не е до столицата, която много уважавам, но не искам да живея в нея по много причини.



Ти явно не можеш да разбереш , че както каза Vladimorka тук 99% от хората са заради снимането, следенето на самолети и писане не трип репорти. Форума се казва bgspotters , ако ти е толкова трудно да разбереш какво означава това моля прочети тук http://en.wikipedia.org/wiki/Plane_spotter. Единствената причина да има тема за Пловдив , София , Бургас , Варна и други летища е да се следи трафика на посочените места и да се "хващат" интересни самолети. Това, че върпосните теми, са мутирали, по този невероятен начин, е проблем на Тони и другите ангажирани с поддръжката на форума. С сигурност мога да твърдя че на този форум 90% от хората просто не ги интересува дали това което говориш е истина или не. Мен също не ме интересува. Опитай се да го проумееш. НА НАС НЕ НИ ПУКА ДАЛИ ДАДЕНИ ИКОНОМИЧЕСКИ ИНТЕРЕСИ ВЛИАЯТ НА ДРУГИ ИКОНОМИЧЕСКИ ИНТЕРЕСИ!!! НАС НИ ИНТЕРЕСУВАТ САМОЛЕТИТЕ ЧИСТО КАТО САМОЛЕТИ И ТОЗИ ФОРУМ Е ЗА ТОВА!!! С уважение четем това което се обсъжда като икономически теми, но това не е насоката на форума, и ако не се нарушава добрия тон, никой нищо няма да ти каже. И от тук мога да твърдя че никой никога не те е банвал или ти е пречил на достъпа до този форум , дали това ще се случи в бъдеще е само твой проблем, но ти вече прекаляваш.
Предупреждавам те, като прост потребител на форума , ако продължаваш да се държиш като ощипана девойка ще направя всичко възможно този форум да се раздели с теб(вотове , дискусии и всичко което би донесло премахването ти от тук).
Темата за летище пловдив и тази за Раян е мястото където би трябвало да говориш. И ако спазваш добрия тон не виждам никакъв проблем да бъдеш тук. Не виждам проблем с теориите и фактите които изваждаш на бял свят. Проблема е в начина по който го правиш и е крайно време да осъзнаеш този проблем и да го решиш.
Ако имаш да ни кажеш нещо интересно за авиацията чисто технически ще се радваме да те чуем и в други теми.
В обобщение:
Няма заговор срещу теб на този форум (все още)
Няма заговор срещу Летище Пловдив, Пловдив и Раян ер в Пловдив на този форум (подчертавам НА ТОЗИ ФОРУМ)
Има различни мнения по различни въпроси и ако твоето мнение се различава от мненията на другите, намери начин да си изразиш мнението по подобаващ начин.
Ако смяташ че някой отговаря на твоите тези по не подобаващ начин обърни се към управата на форума и ти гарантирам, че тя ще реагира по идентичен начин с теб, както би реагирала с всеки един потребител в форума.

Поздрави Иван Ангелов

п.п.
Извинявам се, че ти пиша на ТИ но не намирам за подходящо да говоря на Вие на прякор в форум.
Аватар
Trastichko
супер спотър
 
Мнения: 561
Регистриран на: 07 Фев 2011 16:29

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот Делян » 08 Фев 2013 15:46

tupolev144 написа:А ти сериозно ли мислиш, че аз имам нещо против София? Имам против дребни душици, които пречат на авиацията да се развива като изхождат единствено от ЛИЧНИ интереси и в предходния си пост изброих една част от документирани такива примери, как това се случва. Не говорим за 1/2 полета на ден, а за появилата се заплаха Райън да увеличи линиите си от Пловдив, която по принцип все още не е отминала. Последната капка за банването ми от форума не беше, че съм написал нещо в друга тема, а че си позволих да изпиша малко преди това ръста на броя обслужени пътници по летищата ни за 2012 г.: +9% LBPD; +5% LBBG/LBWN и недопустимото за някои -0,2% за LBSF. Е тук е проблема, този 1/2 полет на ден се възприема като причината за този минус, а не се вижда, че трафика на София като цяло пада и каква е основната причина, никой не смее да анализира, важното е да уредим в Пловдив да нама трафик.
Що се отнася до фонда, изложени бяха данни за многократната възращаемост на парите инвестирани там, но "другарите" успяха да "убедят" и кмета да спре инвестицията, защото у нас така се прави "ПАЗАР". Същият този Райън, можеше да генерира милионен пътникопоток, който би носил милиони приходи за страната ни, както и приходи за радарно обслужване на FR не на летището в Пловдив, а на София. И докато в останалите държави, търсят какви ли не възможности да увеличават трафика си по летищата поради скорощното предстоящо въвеждане на ЕЕН, ние умниците се чудим как да го изгоним, защото не е до столицата, която много уважавам, но не искам да живея в нея по много причини.

О-о-о, значи дребните душици в София спирали развитието на авиацията в Пловдив!
Хм, и всичките общини около Пловдив са спрели да слагат пари във фонда не защото им е много скъпо и неизгодно а защото дребните душици от София са им заповядали! Е, да започвам да те разбирам, просто трябва да започна да мисля като теб. :goodman: :D
Трябва да поработиш в отдела на каквато и да е компания където пряко може да видиш как влизат и излизат пари, тоест да видиш че плащането на сметки не е много лесно особено когато няма възвращаемост. Тогава може и да разбереш защо на общините не им се хвърля пари на вятъра!
Ако наистина знаеш че някой спира развитието нарочно го кажи тук! Не хвърляй някакви си общи популистки обвинения към еди кой си незнаен чиновник/дребна душица.
Някога мислил ли си защо дори Bulgaria air и Wizzair не летят до Пловдив? Явно не им излизат сметките да летят до Пловдив.
А що се отнася до статистиката която си дал мога да ти кажа че сравнението ти е грешно. Ти тези милионни ги има за нищо :D .
Първо софийският трафик е установен и развит защото е започнал да се развива от преди десетилетия. При такъв вид трафик не може да очакваш много големи положителни проценти. Въпреки, че имаше години когато процентите бяха много големи!
Пловдивският трафик се е вдигнал! Много хубаво само че той е започнал от нула. Това все едно Rayanair да започнат да летят до Горна и разбира се че трафика ще се вдигне със 100% дори......
И пак да повторя ако познаваш някой който определено си е поставил за задача да спира многомилионният трафик към Пловдив му кажи името тук за да го разнищиме. Не хвърлял обвинения към спотърите защото едвали някой спотър тук се чуди как да спре този многомилионен трафик към Пловдив.
Посочи конкретни имена на дребни душици които спират този огромен трафик!
И разбира се гледай да не са пловдивчани като кмета ти защото този спор става безмислен.....
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот takeoff » 08 Фев 2013 21:58

Делян написа:Ако наистина знаеш че някой спира развитието нарочно го кажи тук! Не хвърляй някакви си общи популистки обвинения към еди кой си незнаен чиновник/дребна душица.
Някога мислил ли си защо дори Bulgaria air и Wizzair не летят до Пловдив? Явно не им излизат сметките да летят до Пловдив.
И пак да повторя ако познаваш някой който определено си е поставил за задача да спира многомилионният трафик към Пловдив му кажи името тук за да го разнищиме. Не хвърлял обвинения към спотърите защото едвали някой спотър тук се чуди как да спре този многомилионен трафик към Пловдив.
Посочи конкретни имена на дребни душици които спират този огромен трафик!


Туполев 144 - Напълно подкрепям Деян, смятам, че ако можеш наистина отговори конкретно на тези въпроси с конкретни факти. Ако наистина знаеш нещо ще бъде интересно, но ако просто мразиш нещо или някой без конкретни факти наистина всякакви спорове са безмислени. И аз не вярвам, че някой има нещо против теб лично.
Изображение
Аватар
takeoff
най-спотър
 
Мнения: 299
Регистриран на: 02 Юни 2009 21:20
Местоположение: Sofia

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот KRAKOMOBILA » 08 Фев 2013 22:01

Следя дискусията и мислех да не се включвам... но да ви питам нещо - случайно да съм объркал форума и да съм влезнал в TeenProblem ? :axe:
The Fulcrum Occupation!
Граждани! Летете със самолетите на Аерофлот! Побързайте - останаха съвсем малко!
Аватар
KRAKOMOBILA
супер спотър
 
Мнения: 654
Регистриран на: 25 Май 2006 14:12

ПредишнаСледваща

Назад към Сайтът

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта

cron