Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Тук ни питайте, критикувайте и хвалете!

Мнениеот M@x » 12 Юли 2006 13:46

Здравейте!
Вчера ъплоуднах няколко снимки и поне 1 от тях не я била одобрена, за което получих някакъв маил който не можах да разчета колкото и да сменях енкодинга /вероятно проблема е в моя телевизор/ така, че ще ви помоля да обясните какво не сте харесали на снимката и описанието и да пращате маиловете с кратко обяснение на латиницаа...
Алкохолът убивал бавно, че кой пък бърза...
Аватар
M@x
по-спотър
 
Мнения: 102
Регистриран на: 16 Дек 2003 20:55
Местоположение: Бургас

Мнениеот Toni » 12 Юли 2006 14:14

M@x,

няма да отговаряме на латиница, а само на български-български.
Държим на това защото сме български сайт и защото всички модерни компютри четат кирилица.
За чужденците, сме превели тази форма на английски.

Ако напишеш кой ти е пратил мейл-а, ще ти кажем с какъв енкодинг е писан.

Аз съм на Unicode UTF-8.
Последна промяна Toni на 12 Юли 2006 14:20, променена общо 1 път
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Мнениеот M@x » 12 Юли 2006 14:18

Мерси Unicode UTF-8 свърши работа.
Алкохолът убивал бавно, че кой пък бърза...
Аватар
M@x
по-спотър
 
Мнения: 102
Регистриран на: 16 Дек 2003 20:55
Местоположение: Бургас

Мнениеот Toni » 12 Юли 2006 14:22

Моля :)

Това е универсалната енкодинг таблица и върши работа в 95% от случаите. Повечето мейл клинети, ако не им е специално указана друга таблица, изпращат автоматично текст писан на кирилица в UTF-8 формат.
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Мнениеот Nikolay » 13 Юли 2006 15:19

Toni написа:Не мога да кажа нищо за снимки на ДЦ3 защото не сам минали през мен. Отхвърлих снимка на един А320/321 от Варна заради крив хоризонт, и една снимана от прозореца на LZ-MDA защото вече имаш подобна. Мисля, че не е нужно да се пълни базата с подобни или почти еднакви снимки от един автор, на един самолет и правени в един ден. Така имаме голям брой снимки, но малко разнообразие и пълним сървъра, което за съжаление не безплатно удоволствие.

Още един път призовавам фотографите да се запознаят и да използват софтуеър, с когото да обработват снимките си. Дори и най-съвършенните апарати правят снимки, които имат нужда от корекция на експонацията, цветовете, яркостта и остротата. Много моля да обръщате внимание на хоризонта - не може да има криви стълбове, парапети и други очевидно хоризонтални или вертикални елементи.



Успех!


Благодарение на помощта на Емо поопрових няколко хоризонта и пак ще ги пусна :-D
aviate, navigate, communicate!
Аватар
Nikolay
супер спотър
 
Мнения: 505
Регистриран на: 30 Май 2005 09:59
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот Гост » 15 Юли 2006 17:02

Здравейте,
господин Павел Бонев ми каза къде са причините да не ми се приеме една снимка, за което му благодаря!
Оправих и хоризонта и другите проблеми но снимката май пак е отхвъплена :?
Изображение

П.С. Попринцип качеството е малко по-добро от това :-)
Гост
 

Мнениеот Toni » 15 Юли 2006 21:32

Знам че си я качил отново. Този път попадна на мен. Аз също ще я върна поради:

- крив горизонт
- и пренаситени цветове
- естетика (виждат се разни дупета)

Няма да ти пращам мейл за отказа защото го правя тук
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Мнениеот Гост » 15 Юли 2006 22:11

Toni написа:Знам че си я качил отново. Този път попадна на мен. Аз също ще я върна поради:

- крив горизонт
- и пренаситени цветове
- естетика (виждат се разни дупета)

Няма да ти пращам мейл за отказа защото го правя тук


Благодаря за отговора!
Гост
 

Мнениеот Toni » 15 Юли 2006 22:21

Моля :)
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Мнениеот harrier » 16 Юли 2006 16:31

Ники, макар проблемът с естетиката да може да бъде пренебрегнат, то на снимката, която ти качи, носът беше отрязан, макар и съвсем леко. А явно на оригинала носът си е цял :wink:
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот Nikolay » 16 Юли 2006 17:24

harrier написа:Ники, макар проблемът с естетиката да може да бъде пренебрегнат, то на снимката, която ти качи, носът беше отрязан, макар и съвсем леко. А явно на оригинала носът си е цял :wink:


Даде ама аз я качих втори път - същата каквато я гледаш по горе!
И на мене проблема с естетиката ми се стори малко странен......
А относно хоризонта, точно както ми каза Емо си избрах надписа да ми бъде хоризонтален!За мене тази снимка е много добра и неразбирам защо се хващате за такива много дребни в този случай проблеми :(
aviate, navigate, communicate!
Аватар
Nikolay
супер спотър
 
Мнения: 505
Регистриран на: 30 Май 2005 09:59
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот harrier » 16 Юли 2006 17:46

Ники, ние не си търсим повод да отхвърляме снимки. Не гледай на нас като на лошите скирйнъри :wink: Просто се опитваме да вдигаме полека лека критерийте за одобряване на снимки, за да се вдига качеството на сайта. Ние също не твърдим, че разбираме толкова много от фотография, затова често се консултираме един с друг, а и с някои от потребителите за определени снимки. Миналата седмица една моя снимка също беше отхвърлена, което после ме накара да видя слабите места в нея :wink:

Искам да кажа, че тези слаби места по снимката за теб може да са дребни, но бият на очи при повечето хора.

С пожелание за още и хубави снимки,
Емо
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот Toni » 16 Юли 2006 17:53

Ники,
нашата цел не е да се заяздаме или хващаме просто ей така. Въпросът е да се качват качествени снимки. Според теб може да е много добра, но според нас не е.

Обясних ти, че цветовете са неестествено пренаситени. Това за мен е серозна причина да не пусна снимката.

Освен това хоризонтът е крив, независимо какво ти е казал Емо, който в този случай не е прав - надписът може да е хоризонтален, но това не означава, че хоризонтът е прав.... Надписите се правят упоредни на линията на прозорците/пода на салона, но тя не е хоризонтална ( погледни например колко е вирнат носа на Ту-154 или МД-80, който пък е силно наведен напред ).

Естетиката...Не съм казал, че не трябва да има хора в кадъра, още по вече хубави жени, но в твоя случай има нещо в композицията, което не ОК.
- Има един мъж, които е отрязан на половина.
- Няма въздух пред носа
- Отрязани са вратите на носовия колесник и там има част от нечия глава.... и.т.н

Съжалявам, ако моето обяснение и критерии не съвпадат с твоите, но това са неща, на които скрийнърите обръщат внимание.
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Мнениеот Toni » 16 Юли 2006 17:55

Още нещо - ясно ми е, че ако изправиш хоризонта, ще се отреже част от носа. В такъв момент, колкото и да те яд снимката просто не става. И аз имам такива и то не малко.
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Мнениеот Nikolay » 16 Юли 2006 18:58

Не....няма проблеми - не си мисля че се заяждате или нещо такова!
Просто искам да разбера къде и какви са ми грешките и да не ги допускам следващият път :wink:
А, и да кажа - Емо ми каза как се оправя попринцип хоризонт,а а не че в случая нодписа трябва да е хоризонтален (някой да не си помисли че Емо е дал грешен съвет) :-)
Отново, мерси за подробното обяснение :)
aviate, navigate, communicate!
Аватар
Nikolay
супер спотър
 
Мнения: 505
Регистриран на: 30 Май 2005 09:59
Местоположение: Sofia, Bulgaria

ПредишнаСледваща

Назад към Сайтът

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта

cron