Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Тук ни питайте, критикувайте и хвалете!

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот Пароль » 24 Ное 2011 22:46

http://prikachi.com/images/448/4045448Y.jpg
http://www.bgspotters.net/pictures/pic. ... icId=27595
Обсъждахме тези две снимки:
1) На БИАФ-а нямаше такъв смог, какъвто е сега, респективно по времето, когато е правена втората снимка (условно втора,според реда на публикуване на линковете) - мога да намеря кадри и от двата дни;
2) На първата снимка цветовете не са в ред - това е моето мнение;
3) На първата снимка, онзи, дето си припомня как е клечал в тоалетната преди години, не трябва да го има!
За времето, което изхаби в несъществени коментари, можеше да коректираш снимката и да я пуснеш пак!
Пароль
супер спотър
 
Мнения: 1954
Регистриран на: 04 Апр 2010 20:20

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот Airfan » 25 Ное 2011 00:21

Може да не съм фотограф, но тази снимка е някаква неумела шега... това просто не става за тук, камо ли за големите сайтове. Ще ме прощава авторът, но телефонът ми снима по-хубаво от това. Е хайде добре, няма полар отпред, за да докара дъгата на фанара, но цветовете щяха да са къде къде по-истински.

Изображение
http://www.airforce-bg.com - първият изцяло български авиационен сайт!
Моите снимки в jetphotos.net
Аватар
Airfan
най-спотър
 
Мнения: 280
Регистриран на: 23 Дек 2003 23:31
Местоположение: Пловдив

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот tu-134 » 25 Ное 2011 00:23

Според мен това че има хора зад самолета не е вина на фотографа, тъй като той няма избор. Но цветовия баланс не е правилен. Няма нищо лошо човек да прави "худжествена" обработка както другата показана снимка на МиГ-а, но този сайт не го позволява и съответно ако искаш да качваш снимка тук просто трябва да ги обработиш по съответния начин.

Между другото, снимката на Фалкона изглежда да е правена преди залез, и съответно и небето и самолета няма да са син и бял.
Аватар
tu-134
супер спотър
 
Мнения: 657
Регистриран на: 04 Яну 2004 06:51
Местоположение: Chicago

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот Пароль » 25 Ное 2011 10:37

tu-134 написа:Между другото, снимката на Фалкона изглежда да е правена преди залез, и съответно и небето и самолета няма да са син и бял.

Преди залез нямаше да излезе нищо. Димката се задържа през целия ден, като между 11.00 и 16.00 LT евентуално може да се снима. Фалкона спираше да бръмчи към 15.00 LT. Според мен, частиците от димката разсейват светлината и се появяват нежеланите ефекти.
Пароль
супер спотър
 
Мнения: 1954
Регистриран на: 04 Апр 2010 20:20

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот arthuro » 25 Ное 2011 11:38

http://4coolpics.com/author_photo/26524/530368.html
Пускам тази снимка, за да се види датата на публикуването и да приключим темата с "Хората" и разстоянията от крилата, до тук....все дотолкова знам какво е композиция, но мисля че за хора като вас, които са били там да правя такава манипулация е неуместно!!
Сега по същество: Снимам с Никон Д90 и обектив Тамрон 75-300...има ли някаква допълнителна цветова настройка , която трябва да се направи за да се получвава относително вярно цветово предаване...изпратих на HORNISE суровия файл на снимката и мисля, че и самия той е видял за какви цветове там става въпрос...и това е на почти всички снимки с видим хоризонт!
Пароль, благодаря за професионалното отношение!!
arthuro
кандидат спотър
 
Мнения: 7
Регистриран на: 08 Ное 2011 12:30

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот me4o_puhh » 16 Дек 2011 11:09

Да помоля скрийнъра който ми връща снимката на LZ-TBM, да сподели кое не е правилно в попълването на полетата, понеже аз не намирам по-подробна информация за тази машина. Може да е производителя, както на сайта F-16C blok 52 все още се произвежда от General Dynimic .
Поздрави
po-hubavo ot bure s med sa dve bureta s med
Аватар
me4o_puhh
най-спотър
 
Мнения: 316
Регистриран на: 12 Апр 2007 22:47

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот HORNISE » 16 Дек 2011 11:40

На сайта има снимки на този самолет. Името на оператора се изписва Intersky, а не Интерскай на кирилица. Модела на самолета е Socata TBM-850, а не Socata Socata TBM-850, както беше написано. Като гледам на лайнарс има две снимки на тази машина и модела е даден като Socata TBM-850 (700N).
И друг път сме имали разговор относно коректността на попълване на информационните полета. Изисква малко внимание, нищо повече. В случаите когато нещо не е ясно справката в google отнема секунди.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот me4o_puhh » 16 Дек 2011 11:53

Не е като да не съм внимавал този път Тони, щом името на оператора е на латиница защо ми е одобрена снимката на LZ-ALA със името на кирилица.
За повторението на името Socata, друг път сте ми връщали снимки и поради липсата му. Имали сме разговор по въпроса да. Относно a.net и google, питал съм ги няколко пъти. Явно изглупявам нещо напоследък.
Поздрави
po-hubavo ot bure s med sa dve bureta s med
Аватар
me4o_puhh
най-спотър
 
Мнения: 316
Регистриран на: 12 Апр 2007 22:47

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот RGG » 18 Мар 2012 15:12

Здравейте,

ъплоуднах следната снимка:

Изображение

Два пъти ми бе отказано одобрение с причина 'крив хоризонт'. Моля скрийнърите да мотивират своето решение да не допуснат изображението в сайта. Предполагам са ползвали като измервателно средство хангара в северния район. Предполагам, че същите виждат, че се намирам под НЕПРАВ ъгъл спрямо самолета, спрямо фугите на бетона, спрямо полосата и спрямо лицето на хангара, който е отвъд полоста. Смята ли се, че в подобен случай хангара може да служи за адекватен ориентир? Благодаря предварително за обективността ви... :wink:

За желаещите: http://img96.imageshack.us/img96/271/rggimg7556b.jpg
Аватар
RGG
най-спотър
 
Мнения: 481
Регистриран на: 15 Ное 2008 18:54
Местоположение: SOF/LBSF

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот HORNISE » 18 Мар 2012 17:10

Нямам време да пиша много, нито да приложа пример. Гледал съм най-вече полосата, не само хангара. Снимката трябва да се завърти на дясно.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот Trastichko » 18 Мар 2012 18:07

Малко мръднах цветовете да се вижда чертичката от фотошопа.
Доста е криво , в дясната част на снимката съм сложил чертата точно на полосата , виж колко е отклонението в ляво до компресора. Поне -0,5 , ако не и повече не съм гледал.


Изображение
Аватар
Trastichko
супер спотър
 
Мнения: 561
Регистриран на: 07 Фев 2011 16:29

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот Stoyan » 18 Мар 2012 20:12

Само, че полосата не се вижда на този кадър...

Освен всичко останало рульожките принципно могат да имат наклон.

Поздрав!
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот Пароль » 18 Мар 2012 21:50

А плоскостта на покрива на хангара!?
Пароль
супер спотър
 
Мнения: 1954
Регистриран на: 04 Апр 2010 20:20

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот tupolev144 » 18 Мар 2012 23:18

Покривът е крив.
Аватар
tupolev144
супер спотър
 
Мнения: 1559
Регистриран на: 11 Юни 2011 12:35

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот Toni » 18 Мар 2012 23:44

Аз пък мисля, че с 0,5 на дясно снимката е крива. Смятам, че в коментарите за тази снимка, всички пропускат да отбележат несъвършенствата на широкоъгълните зуум обективи и в частност barrel distortion.

Ето предложената от Трастичко корекция:

Изображение
100/143/310/319/320/321/733/735/73G/73H/762/AB6/CR9/DH8/E90/E95/F70/IL8/M82/S20/TU3/TU5/LZ-BTZ
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

ПредишнаСледваща

Назад към Сайтът

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта