Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Тук ни питайте, критикувайте и хвалете!

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот Toni » 27 Окт 2011 10:39

gelko59 написа:Последната одобрена снимка на Air France изобщо не е с крив хоризонт, нали? Лека вечер на скрийнърите и наздраве!


Може и да е крива....който я е приел, ще бъде наказан.

Изображение
100/143/310/319/320/321/733/735/73G/73H/762/AB6/CR9/DH8/E90/E95/F70/IL8/M82/S20/TU3/TU5/LZ-BTZ
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот gelko59 » 27 Окт 2011 12:07

След това неоспоримо доказателство не ми остава нищо друго освен да спра пиенето! Благодаря на Toni за отделеното време!

Хубав ден на всички!
Аватар
gelko59
най-спотър
 
Мнения: 450
Регистриран на: 23 Окт 2010 11:04
Местоположение: гр. София

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот Toni » 27 Окт 2011 16:34

Проблемът е, че като пиеш не ни викаш за компания :)
100/143/310/319/320/321/733/735/73G/73H/762/AB6/CR9/DH8/E90/E95/F70/IL8/M82/S20/TU3/TU5/LZ-BTZ
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот Big G » 27 Окт 2011 17:07

Когато фактите говорят и боговете мълчат :lol: Ех, ако винаги имаше такива категорични доказателства... нямаше да се налага толкова да се пие :wink:
Started 1967.
Аватар
Big G
супер спотър
 
Мнения: 1532
Регистриран на: 01 Мар 2007 19:41
Местоположение: У дома

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот arthuro » 15 Ное 2011 15:43

Здравейте, казвам се Николай Чапкънов и въпреки моето мнение ,че умея да обработвам снимки, МИГ-29 ОВТ го отхвърлихте два пъти с две различни изисквания, първо беше Крив хоризонт / тук ще съм изключително благодарен да ми кажете коя равнина се ползва за определянето на хоризонта/ и после я отхвърлихте заради цветен баланс....Склонен съм на определящите качеството да пратя суровия файл на снимката за да видя тяхната обработка! От скоро съм в сайта и определено досега съм снимал и обработвал самолетите винаги с цел да придам настроение на снимката, но съм готов да се съобразя с изискванията на сайта.... Поздрави! :)
arthuro
кандидат спотър
 
Мнения: 7
Регистриран на: 08 Ное 2011 12:30

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот HORNISE » 15 Ное 2011 17:05

Здравейте. И двата пъти аз върнах Вашата снимка на МиГ-29ОВТ.

Относно хоризонта - най-простият начин за изправяне на хоризонта в този случай е се вземат двата края на крилото на самолета и те да се поставят в една равнина. Доколкото видях от втория предложен от Вас вариант точно това бяхте направил и повече бележки по хоризонта не мисля, че ще има.

Относно цветния баланс - според мен снимката Ви е с цветове, които не съответстват на реалните цветове в момента на заснемането и.

Ако сте съгласен публикувайте тук отхвърлената снимка и аз ще публикувам моя версия на кадъра след като ми пратите оригиналния файл.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот arthuro » 16 Ное 2011 09:26

http://prikachi.com/images.php?images/448/4045448Y.jpg

Това е мойта обработка! :)
arthuro
кандидат спотър
 
Мнения: 7
Регистриран на: 08 Ное 2011 12:30

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот HORNISE » 17 Ное 2011 00:59

За да е по-нагледно ще сложа и двете снимки тук.

Това е отхвърлената версия:
Изображение

Eто и моето предложение за обработка на същия кадър:
Изображение
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот arthuro » 17 Ное 2011 15:38

На мен като фотограф не ми харесва, а причините са :
1. Червеното е прекалено ярко и не отговаря на действителния цвят...
2. Детайлите в тъмните участъци са изчезнали / особенно във въздухозаборниците/...
3. Бялото също е нереално бяло...
....НО, Вие сте шефовете и вие определяте правилата!! :)
Вашия резултат се постига с едно натискане на ефекта Pro Contrast във Photoshop , така че ще имам грижата да го правя! :)
Благодаря Ви за отделеното време и внимание!! :drinkers:
arthuro
кандидат спотър
 
Мнения: 7
Регистриран на: 08 Ное 2011 12:30

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот HORNISE » 17 Ное 2011 16:06

Нямах особено желание да влизам в спор, но все пак ще отговоря на конкретните забележки:

arthuro написа:1. Червеното е прекалено ярко и не отговаря на действителния цвят...

Всеки, който е бил на място и е видял борд 156 знае какво е било червеното и смея да твърдя, че то беше доста ярко. :!:

arthuro написа:2. Детайлите в тъмните участъци са изчезнали / особенно във въздухозаборниците/...

Тук ще се съглася и то само за заборниците. Всички останали детайли са си на мястото.

arthuro написа:3. Бялото също е нереално бяло...

...

Ще отбележа още няколко факта:
1. На вашата обработка небето е... трудно да определя какво, но не и синьо.
2. Бялото е жълто.
3. Снимката е мека (липсва острота).
4. Не виждам основание разстоянието от края на лявото полукрило на самолета до края на кадъра да е различно от разстоянието от края на дясното полукрило до другия край на кадъра.
5. Зад самолета има твърде много хора, които развалят композицията като цяло.

Нещата изобщо не опират до шефове или други подобни квалификации. Мисля, че разликата в двете обработки е очевидна и всеки сам може да прецени, коя снимка изглежда по-добре и е по-близо до реалността. :wink:

Споменатата от вас функция на фотошоп ми е непозната, но явно вие знаете как действа.

Без лоши чувства.
Антон Балъкчиев

П.П. Важно е да уточня, че не съм се старал твърде много при обработката, резултата е постигнат за 5-6 мин занимание.
Последна промяна HORNISE на 17 Ное 2011 17:10, променена общо 1 път
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот arthuro » 17 Ное 2011 16:59

Тук няма спор! :) И аз наистина съм благодарен за обмяната на мнение, защото е важна другата гледна точка...така човек се учи! :)
С Уважение: Ники Чапкънов!
arthuro
кандидат спотър
 
Мнения: 7
Регистриран на: 08 Ное 2011 12:30

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот arthuro » 24 Ное 2011 14:12

Ще отбележа още няколко факта:
1. На вашата обработка небето е... трудно да определя какво, но не и синьо.
2. Бялото е жълто.
3. Снимката е мека (липсва острота).
4. Не виждам основание разстоянието от края на лявото полукрило на самолета до края на кадъра да е различно от разстоянието от края на дясното полукрило до другия край на кадъра.
5. Зад самолета има твърде много хора, които развалят композицията като цяло.

Нещата изобщо не опират до шефове или други подобни квалификации. Мисля, че разликата в двете обработки е очевидна и всеки сам може да прецени, коя снимка изглежда по-добре и е по-близо до реалността. :wink:


http://www.bgspotters.net/pictures/pic. ... icId=27595

Двоен стандарт!? ;) Субект определя цветен баланс....дали той вижда по добре от мен, дали той е бил на мястото от което съм направил снимката!?
Нещата си опират точно до "шефове" и шуробаджанащини/както винаги/....Има отлив в сайта- аз виждам защо!! А Вие!?
Да не ви давам примери за кадриране и хоризонти / за пръв път виждам хоризонт да се определя по вертикали/, така или иначе имитирате голям сайт, направете примери и си ги спазвайте!

П.П. "5. Зад самолета има твърде много хора, които развалят композицията като цяло" Не са много тези, които могат да си позволят да снимат подобна машина "насаме с нея"... за композиции по-добре да не отваряме темата, че като гледам повечето снимки, от композиции и следа няма, да не говорим за одобрени снимки с отрязани крила, опашки и какво ли още не....кадриране/рязане....добри мотиви, а!? :)))))))))))))))))

Поздрави от неумеещите да снимат самолети!! :)))))))
arthuro
кандидат спотър
 
Мнения: 7
Регистриран на: 08 Ное 2011 12:30

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот HORNISE » 24 Ное 2011 15:50

Успех с Вашите "чудесни" снимки на някой от големите сайтове, за които говорите. Повече нямам какво да Ви кажа...

Открито заяждане без то да е подплатено с нито една смислена фотография на която Вие сте автор. Не смятам да коментирам повече...
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот Пароль » 24 Ное 2011 18:59


Тази снимка изобщо не трябва да се намесва в спора, защото:
1) Фалкона е боядисван тази година и са малко снимките с него, които да бъдат сравнявани с тази от линка;
2) От 2 седмици времето на летище Пловдив е ужасно - смог, димка, дим от запалени наблизо огньове и т.н. (могат да го потвърдят и други спотъри) и в този аспект Airburner е постигнал успех. А небето по време на фестивала беше съвсем друго!!!
Без да имам претенции за фотограф, да ми обясните, онзи дето клечи върху АПА-то и той ли е част от композицията? Според мен не трябваше да се вижда на снимката, особено пък в тази поза...
За двата края на крилата в една равнина и аз не съм съгласен, тъй като праг 30 на ПИК е по-висок от праг 12 с 12 м, перона също е наклонен, някои от рульожките също, но при липса на конкретни данни, по-добре е да се процедира по съвета на HORNISE.
Пароль
супер спотър
 
Мнения: 1954
Регистриран на: 04 Апр 2010 20:20

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот arthuro » 24 Ное 2011 22:07

http://www.bgspotters.net/pictures/pic. ... icId=27008
Това ли е яркия червен цвят на борд 156!?!?
http://www.bgspotters.net/pictures/pic. ... icId=14121
Винетирането тук не е проблем,но при мен е! ;)
Примери много, оправдания също! На БИАФ 2011 не е имало димка предполагам само за вас...аз имам над 300 кадъра, които казват друго!
Не желая да обиждам автори показвайки още примери, защото съм сигурен, че всеки снимайки самолети го прави с въодушевление и обич в сърцето! Както казах и по горе Двойния стандарт решава нещата....аз съм далеч от мисълта,че съм добър автор и за мен снимането на самолети и виждането ми за тях е много по различно от изискванията тук /http://4coolpics.com/author_photo/26524/530567.html/! Имах желание да ги спазвам и да се включа в групата на близки ми по интереси хора, но...трудна работа!:)
За онзи на камиона ;).....Оставих растоянието повече за да избягам от центрирането, което тук явно трябва да е важно, макар доста примери да показват и тук обратното....а и колко кадъра имате на Миг-а от тази позиция!? :)
На нощната снимка на Домбаса направи ли ви впечатление ,че има мъгла ,че снимката е трудна за изпълнение през оградата със силна насрещна светлина при почти невъзможност за фокусиране.....!?! Не! Решението беше-замазано заради шумоподтискане....)
Оправдания много....
Да не говорим за нивото на ползваната техника...за възможността да се снима отблизо без прегради и огради.....:)
Аз няма да променя отношението Ви- Вие няма да промените удоволствието ми....Кервана си върви..)))))
arthuro
кандидат спотър
 
Мнения: 7
Регистриран на: 08 Ное 2011 12:30

ПредишнаСледваща

Назад към Сайтът

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта