Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Тук ни питайте, критикувайте и хвалете!

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот akair » 05 Май 2013 20:38

Аз да попитам дали има някаква яснота за моите снимки, които са се заседяли на опашката за скрийнинг? :)
Весели празници на всички!
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот Trastichko » 12 Авг 2013 17:21

HORNISE написа:Bozzo, shte proshtavash, ama edin Jumbar vurnah lichno az. Cialata gorna polovina na kadara beshe nebe. Tuk si turnal po-dobre kadrirani fotosi.


Продължавам разговора тук защото не му е мястото в другата тема.

Не съм несъгласен с HORNISE. Вярно на моята снимка има доста голяма част от снимката в чисто небе, за мен небето е добре и дава въздух и раздвижва снимката. Но аз не съм скринър на този сайт и напълно разбирам аргумента на скринъра.
И тук да минем на въпроса. Не очаквах тази снимки да бъде върната по следната причина. Напоследък сайта видимо занижи изискванията за приемне на снимка което ме накара да помисля че снимка като мойта би минала скрининг без проблем , признавам че още по време на качването и се надявах господин Балъкчиев да е зает и да не мина на скрининг през него. Защо ще попитате. Защото той е май единствения скринър който гледа само снимката, не изглежда да го интересува дали определения самолет го има в базата , дали е рядък за страната, дали снимки от Бургас заслужават малко повече картбланш защото точно в Бургас в момента са интересните за България самолети. Казвайки всичко това искам да отбележа , че господин Балъкчиев е напълно прав в мойте очи. Въпроса е че ме учуди връщането на точно тази моя снимка не заради качеството и като снимка а заради очевидното и по-добро качество от снимки качени и приети напоследък на самолети, които с нищо не са интересни за България. Отварям последно добавени в базата и изваждам три бързи примера , един от които е на един от самите скринъри:

Цветови баланс (мен ми седи синьо , може да е от монитора ми)
http://www.bgspotters.net/pictures/pic.php?subm=3&oprt=2&form_PicId=30065

Отново цветови баланс (жълто ми седи)
http://www.bgspotters.net/pictures/pic.php?subm=3&oprt=2&form_PicId=30031

Фокус и други работи
http://www.bgspotters.net/pictures/pic.php?subm=3&oprt=2&form_PicId=30008

Това са само 3 от причините заради които ме учуди връщането на снимките, пак повтарям не смятам че моята снимка би била приета в някой от глолемите сайтове с това много небе и тн. Но за този сайт с тези снимки сметнах снимката ми за достойна.

Бих бил щастлив да чуя мнението на другите скринъри за дилемата ми.

За заинтересованите върнатата моя снимка:
Изображение
Аватар
Trastichko
супер спотър
 
Мнения: 561
Регистриран на: 07 Фев 2011 16:29

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот tu-134 » 13 Авг 2013 17:19

Според мен от гледна точка на качеството снимката е добре, но самолета седи доста ниско в кадъра. Небето е еднотонно и малко скучно, според мен фона пред самолета (писта, терен, т.н.) е по интересен от гледна точка на композиция.
Аватар
tu-134
супер спотър
 
Мнения: 657
Регистриран на: 04 Яну 2004 06:51
Местоположение: Chicago

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот KRAKOMOBILA » 21 Авг 2013 22:02

И аз мисля, че повече писта е по-добре - особено пък с тази извивка на BOJ. Иначе снимката кефи. :)
The Fulcrum Occupation!
Граждани! Летете със самолетите на Аерофлот! Побързайте - останаха съвсем малко!
Аватар
KRAKOMOBILA
супер спотър
 
Мнения: 654
Регистриран на: 25 Май 2006 14:12

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот Кристиян Благоев » 05 Сеп 2013 10:06

Пичове съжалявам че пиша в тази тема, ама нали целта на сайта беше повишаване на качеството на снимките? Много ми е интересно как тази меко казано ужасна снимка е приета: http://www.bgspotters.net/pictures/pic. ... icId=30156 (кадриране, фокус, цветен баланс...)
Преди известно време ми беше върнат този Etihad с мотива "фокус" и "прекалена острота" :
Изображение

Да, ок снимката не е перфектна, НО!
1.Като гледам базата на сайта снимките от Манчестър не са в изобилие.
2.Преди се говореше за субективност. Защо за някои хора критериите са в пъти по-ниски от колкото за други хора?
3........

Ще се радвам да чуя мненията ви по въпроса :)
Изображение
Аватар
Кристиян Благоев
най-спотър
 
Мнения: 394
Регистриран на: 05 Авг 2008 22:02

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот HORNISE » 05 Сеп 2013 11:06

Без да имам пряко отношение по скрийнинга на двете снимки ще си кажа мнението:
- Ембраера - освен проблем с фокуса не бих казал, че има други сериозни косури. Лошият фокус е съвсем основателна причина снимката да бъде върната. Има какво да се желае от крадрирането, но не бих го нарекъл "ужасно". Автора си има специфичен поглед, който аз лично не харесвам, но какво да се прави - разни хора, разни виждания за кадрирането.
- Аеробуса - не виждам проблем с фокуса, нито прекалена острота. Носът и стабилизатора изглеждат леко не на фокус, но не сериозно.

И нещо относно субективността - познавайки повечето фотографи лично и знаейки кой с какво снимка, моите критерии са по-високи към хората снимащи с по-сериозна техника.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот Big G » 05 Сеп 2013 16:52

Кристиан, мисля че точно тук е мястото за твоя коментар. Преди няколко години аз задавах много въпроси по повод одобряването/отхвърлянето на снимки и по-точно за еднаквите критерии. В крайна сметка реших, че нямаше голям смисъл в спора. Все пак сайта си има собственик(ци), има и скриинъри. Ние сме гости, които предлагаме някакъв продукт. Тяхно е правото (според критериите си, обективни или субективни) да решават. И аз, както и доста други колеги съм изпадал в твоята ситуация да не съм съгласен, но...Лошото е, че както и ти си посочил пример с друга снимка за онагледяване (в случая LZ-SOF) излиза, че злепоставяш друг колега или си нещо против него. Разбирам, че не е така, но така се получава.
Защо пиша всичко това. Преди 3 дни и аз получих отказ за една моя снимка, която освен дето си мислех, че е читава, ами ми се стори доста интересна. Причината за отказа ми се стори доста странна: наличие на подобни снимки. Реших да напиша мейл на един от скриинърите (казах вече, че се отказах публично тук да питам), предполагайки че е негово решението, но се оказа, че не е той и даже без коментар на питането ми за причината. ОК, затова реших все пак да питам оттук господа скриинърите. Става дума за снимка 30169. Моля Ви кажете ми с кои снимки я сравнявате (дайте ми примери), че има подобни и затова е отхвърлена. Твърдя, че нито тип самолет, нито регистрация има в базата на сайта, еднакви с моя. И друго - означава ли, че напр. снимката която е цитирал Кристиан на LZ-SOF (нищо лично към автора) не трябва да се отхвърли с причина: наличие на подобни снимки. Все пак това е 19та снимка на сайта на този самолет. Благодаря Ви предварително и извинявайте за дългия ми пост :oops:
Started 1967.
Аватар
Big G
супер спотър
 
Мнения: 1532
Регистриран на: 01 Мар 2007 19:41
Местоположение: У дома

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот HORNISE » 05 Сеп 2013 17:11

Здрасти Жоро,
Директно на въпроса за снимка 30169 - на опашката в момента има същия кадър с номер 30168. Чака за второ мнение.
По моя преценка има малко зърно в тялото на предния самолет, но пък машините са любопитни и трябва да се пуснат на сайта. Да видим какво ще е мнението на колегите.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот Big G » 05 Сеп 2013 18:05

HORNISE написа:Здрасти Жоро,
Директно на въпроса за снимка 30169 - на опашката в момента има същия кадър с номер 30168. Чака за второ мнение.
По моя преценка има малко зърно в тялото на предния самолет, но пък машините са любопитни и трябва да се пуснат на сайта. Да видим какво ще е мнението на колегите.

Тони, благодаря за бързия отговор. И все пак причината ми се вижда безумна. Ако това зърно което виждаш е проблем (къде го виждаш при тая шарения?! :)), ОК, откажете я с тази причина, но за моята + една чакаща подобна да се казва "наличие" какво правим със всички BG Ембраери напр. А че машината е интересна, повода за полета им също, е вън от съмнение. Нали все пак на интересните посетители (каквито са несъмнено тези 2 мъника) ползват известни предимства уж.
Started 1967.
Аватар
Big G
супер спотър
 
Мнения: 1532
Регистриран на: 01 Мар 2007 19:41
Местоположение: У дома

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот Trastichko » 05 Сеп 2013 19:21

Big G написа:
HORNISE написа:Здрасти Жоро,
Директно на въпроса за снимка 30169 - на опашката в момента има същия кадър с номер 30168. Чака за второ мнение.
По моя преценка има малко зърно в тялото на предния самолет, но пък машините са любопитни и трябва да се пуснат на сайта. Да видим какво ще е мнението на колегите.

Тони, благодаря за бързия отговор. И все пак причината ми се вижда безумна. Ако това зърно което виждаш е проблем (къде го виждаш при тая шарения?! :)), ОК, откажете я с тази причина, но за моята + една чакаща подобна да се казва "наличие" какво правим със всички BG Ембраери напр. А че машината е интересна, повода за полета им също, е вън от съмнение. Нали все пак на интересните посетители (каквито са несъмнено тези 2 мъника) ползват известни предимства уж.


Аз както го чета другаря Балъкчиев идеята е, че първата снимка е върната защото, има втора ,същатата или почти същата ,твоя снимка на опашката, която все още я мислят/скрийнват. Най-вероятно просто се е бъгнал броузера и я е качил 2 пъти, на мен много често ми се случва (това го мисля щото гледам че снимките за които се говори са с поредни номера , 30168 и 30169). Или не съм разбрал правилно?
Аватар
Trastichko
супер спотър
 
Мнения: 561
Регистриран на: 07 Фев 2011 16:29

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот Big G » 05 Сеп 2013 19:34

Trastichko, твоята версия е интересна. Понеже на мен такъв вариант не ми се е случвал, даже не съм и предолагал че се случва, затова развивам тезата си в съвсем друга посока. Иначе аз лично съм изпратил само 1 снимка по повода, по който коментираме.Затова е и учудването ми от въпросната причина. ОК, ще почакам и ще видим какво ще се случи.
Started 1967.
Аватар
Big G
супер спотър
 
Мнения: 1532
Регистриран на: 01 Мар 2007 19:41
Местоположение: У дома

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот HORNISE » 05 Сеп 2013 20:45

Жоро, за зърното - знам ли, виждам го, но не го намирам за проблем в случая. Както и ти си написал - интересни са самолетите и ще си ползват "намалението" по този повод. :D
Извинявам се, че не съм обяснил добре това "наличие на подобни снимки". Предположението на Тръстичко е напълно вярно. По някаква причина снимката се е качила два пъти в базата, за това и са поредните номера (30168 и 30169). Някой от колегите просто е върнал второто копие със споменатия вече мотив. Аз от своя страна съм оставил мнение "да се приеме" и чакаме второ такова, за да се появи тя на сайта и да разберат хората какво точно коментираме. :)
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот Big G » 05 Сеп 2013 21:24

HORNISE написа:Жоро, за зърното - знам ли, виждам го, но не го намирам за проблем в случая. Както и ти си написал - интересни са самолетите и ще си ползват "намалението" по този повод. :D
Извинявам се, че не съм обяснил добре това "наличие на подобни снимки". Предположението на Тръстичко е напълно вярно. По някаква причина снимката се е качила два пъти в базата, за това и са поредните номера (30168 и 30169). Някой от колегите просто е върнал второто копие със споменатия вече мотив. Аз от своя страна съм оставил мнение "да се приеме" и чакаме второ такова, за да се появи тя на сайта и да разберат хората какво точно коментираме. :)

E, сега, Тони, мистерията е разкрита и вече ми стана ясен повода за тази странна причина. Благодаря! За останалото - както решите.
Поздрави
Started 1967.
Аватар
Big G
супер спотър
 
Мнения: 1532
Регистриран на: 01 Мар 2007 19:41
Местоположение: У дома

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот akair » 24 Авг 2014 01:10

Аз да попитам дали има някаква яснота за моите снимки, които са се заседяли на опашката за скрийнинг? :)
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Uploаd-нах снимки, но те не бяха одобрени, защо?

Мнениеот ADS-B » 19 Апр 2015 10:28

Искам да попитам дали няма някаква промяна в политиката на качаване на снимки на сайта и по-специално относно качеството им, защото от последните снимки има такива, които преди време не знам как биха минали с поставените високи стандарти?
ADS-B
супер спотър
 
Мнения: 509
Регистриран на: 17 Дек 2003 11:13

ПредишнаСледваща

Назад към Сайтът

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта