"Легализиране" на спотинга в София

"Легализиране" на спотинга в София

Мнениеот mitkobiker » 07 Окт 2006 10:26

naskopc написа:HORNISE е много прав,от както пуснаха новата писта
страшно много зачестиха проверките.Моето мнение е същото като
неговото , час по скоро трябва да се представим официално на
летищните власти.


Приятели, ако пак започват истериите край пистата е крайно време да предприемем мерки да ни разберат, какви сме и да ни оставят на спокойствие!
Преди няколко години спрях да ходя на летището заради постоянните скандали с униформени и цивилни полицаи. И сега, когато има повече трафик и прятна компания, е недопустимо проблемите пак да започват! Никак не искам да си прекарваме времето за спот и релакс в обяснения с ченгета (моето уважение кам тяхната работа, но ние не сме им контингента!).

Някой към този момент опитвал ли се е да предприема нещо в тази посока? Пращани ли са писма към ръководството на летището? Имало ли е срещи?

Предлагам в едноседмичен срок да изготвим официално писмо (подписано от заинтересованите лица и организации) до началника на летището, службите по охраната и медиите (последните са необходимо зло, гарантиращо, че първите двама ще си размърдат ***).

Други идеи?
Аватар
mitkobiker
супер спотър
 
Мнения: 2544
Регистриран на: 09 Ное 2004 12:51
Местоположение: София

Мнениеот HORNISE » 07 Окт 2006 10:41

Предвижда се официално представяне на Българско Авиационно Сдружение пред летищните власти и сигурността. Среща при която ще се разясни кои сме, какви сме и с какво се занимаваме. Нали една от идеите на това сдружение е именно да се даде гласност на нашето хоби. При последните конкакти със службите в района на летището реално не е имало проблеми, проверяват и казват че все пак трябва да се обаждаме за да знаят че в района има хора които не са опасни.

За съжаление идната седмица ще е много натоварена предвид изложбата която организираме уикенда и няма да може да се занимаем толкова експедитивно с проблема, но аз също съм на мнение че трябва процеса да се ускори. Мисля че до края на октомври е един добър срок.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Мнениеот mitkobiker » 07 Окт 2006 16:21

Ok, разчитайте на пълното ми съдействие!
Според мен най-ефективната стъпка е среща, на която да се обясни, с какво се занимаваме и да се издействат някакви "разрешителни" или поне да имаме телефон, на който да ги информираме, че ще се въртим около пистата.

Ако се наложи ще пишем и писма и ще вдигнем шум по медии.

Доста смело е, но ако ще искаме разрешителни то те може да са и за територията на самото летище, където например да има площадка за спотинг край пистата......като в Цюрих да речем........ех, мечти :-D
Аватар
mitkobiker
супер спотър
 
Мнения: 2544
Регистриран на: 09 Ное 2004 12:51
Местоположение: София

Мнениеот OGI » 07 Окт 2006 16:55

Ех, мечти.
По едно време имаше и идея няколко пъти годишно се събираме група и с охрана "под ръчичка" да влизаме в зоната на летището. Еееехххх мечти.
Мисля че на първо време звучи чудесно да се срещем с тях, да разберат кои сме, и да се обсъдят вариантите с тях.
OGI
най-спотър
 
Мнения: 477
Регистриран на: 15 Сеп 2006 12:22

Мнениеот harrier » 07 Окт 2006 17:01

mitkobiker написа:... или поне да имаме телефон, на който да ги информираме, че ще се въртим около пистата.

973 30 30 :wink: No pyrvo trqbva da se sreshtnem s tqh, da :wink:
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16


Назад към Спотърстване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта

cron