Слушане н

Мнениеот harrier » 14 Апр 2004 17:18

Мисля че ми се изясни за какво става въпрос. Само ако някой ми каже и цените ще съм му много благодарен. Убедих се че от чужбина е скъпо. А как е от България - нови и употребявани?
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот toni75 » 14 Апр 2004 19:38

harrier написа:3) У нас може. То май само в Белгия не може :)

Абе я отиди се заложи до оградата с радиото в ръка и да видим какво ще стане. :) Последният път ви бяха обвинили, че снимате с бинокли. :lol: Та не зная как сте обясниш на такова ченге, че това дето го държиш е само приемник, а не предавател :wink:
toni75
най-спотър
 
Мнения: 496
Регистриран на: 18 Дек 2003 02:24
Местоположение: Щутгарт, Германия

Мнениеот harrier » 14 Апр 2004 20:02

toni75 написа:
harrier написа:3) У нас може. То май само в Белгия не може :)

Абе я отиди се заложи до оградата с радиото в ръка и да видим какво ще стане. :) Последният път ви бяха обвинили, че снимате с бинокли. :lol: Та не зная как сте обясниш на такова ченге, че това дето го държиш е само приемник, а не предавател :wink:

Еми те ни задържаха без да сме нарушавали законите...
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот maxxim » 14 Апр 2004 22:11

slice написа:А със заход и кула как стоят нещата?


Нямам достатъчно практически наблюдения за да мога да определя къде точно са тези предаватели,но от гледна точка на зоната на обслужване на захода и кулата предполагам ,че се намират в зоната на летището.
Не е трудно да се определи просто трябва повече свободно време.
maxxim
най-спотър
 
Мнения: 246
Регистриран на: 18 Дек 2003 23:48
Местоположение: София

Re: Слушане н

Мнениеот Гост » 24 Апр 2004 00:49

harrier написа:Какви цени върви една такава машинка нова и втора ръка в България?

www.integra-a.com/
Гост
 

radio-vrski na air band

Мнениеот Гост » 26 Апр 2004 00:19

Kolegi az sam Bojan ot Pirot i tezi temata za slushanje razgovorite mezdu samoletite i kontrolata e men najinteresno.
Do sega sam na drugite temi kazval za mojta aparatura iskam i tuk da vi kazvam pa ako nekoj iska moze da vi davam poveche informaciji.
V k'sti imam kvartira kojto e samo za tezi raboti.Na masata imam komplet ot tri radio-stanciji i tri radio-receivera na kojto slusham vsichkiti cistota kojto si iskam.I radio-stancijiti su radio-ljubiteljski , tuk moga da predavam na drugite cistota ,a na air bandat moga samo da slusham (bez predavanje).
Moga da slusham VHF ot 110.00 do 137.00MHz AM.V tezi band ot 117.00 do 137.00 MHz su razgovoriti mezdu pilotite i kontrolite na zemlja i mezdu samite samoletite(air to air).Tuka imat najvise vrski na grazdanskata aviacija nesto malko ima vrski na vojnite samoleti.Za vojnite e UHF band i tova su cistota na300.00 do 400.00 MHz AM.
Kojto ot vas ima nekoja radio-stancija na k'sni vali i tuk ima vrski na samoletite , ako iskate moga da vi davam vsickite cistota i da slushate preletite nad oblast North Atlantic,Amerika. Afrika, Azija i nad Europa.Moga da se cuva vrskite i na amerikanskijat COAST GUARD, tuk e mnogo interesno trsenje po okeanat i po obalata na Atlantic.Mnogo p'ti sam tova slushal i imam inicijalite (callsign) za vsichkite samoleti i helikopteri.
Na pokrivata na mojti petoetazen blok imam cjal antenskijat sistem.Imam edna antena dlzina e cetri metra i ona e na rotator pa moga da usocim na koja strana iskam.
Najsilno cuvam (VHF)
ot Sofia airport i cistota na blgarskijat vazdushen prostor.Cuvam i samoletite kojto letit nad Srbija,Makedonija kam Grcija , malko i kam Turska i Rumunija.Cuvam i kacane v Pristina.Imam vsickite cistota i ot amerikanskite vojna avijacija,pretpolagam da znaete za 1999. godina i NATO nad Srbija.
. Ako nekoj iska informaciji kazvajte sce vi pratim.
Pozdrav ot Bojana iz Pirot (Srbija)
Гост
 

Мнениеот stuka » 26 Апр 2004 17:12

Това ми прилича като да е баш за тая работа

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=14956&item=3093533028&rd=1
stuka
спотър
 
Мнения: 69
Регистриран на: 01 Мар 2004 15:51
Местоположение: София

Предишна

Назад към Спотърстване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 4 госта