Спотърстване - кога и къде?

Re: Спотърстване - кога и къде?

Мнениеот HORNISE » 11 Мар 2011 20:03

Упс, извинявам се. Сега като се разрових видях, че са сменили автогарата. Явно доста одавна не съм пътувал до Графа с автобус. С влак също е опция мисля, централна гара е съвсем близо.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: Спотърстване - кога и къде?

Мнениеот Пароль » 12 Мар 2011 10:58

Проблема е, че няма влакове за Карлово (www. bdz.bg) по-рано от 11,35. Надеждата е БДЖ да пуснат специално за шоутo влак до Графа. Или маршрутка N 6 от Централна гара до автогара "Север" и оттам с автобус до Графа.
Пароль
супер спотър
 
Мнения: 1954
Регистриран на: 04 Апр 2010 20:20

Re: Спотърстване - кога и къде?

Мнениеот HORNISE » 12 Мар 2011 11:36

БДЖ едва ли ще вземе отношение по случая. Все пак това е Открит летателен ден, не авиошоу подобно на БИАФ да речем.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: Спотърстване - кога и къде?

Мнениеот dimitar vasilev » 14 Мар 2011 13:46

cyborga_bg написа:Дано нещата наистина се случат така ! :)
По прогноза за сега е малко на кантар времето, но да се надяваме че ще задържи :)
Има ли някой, който ще тръгва от София и си търси компания :roll: ?
За сега плана ми е 08 30 потегляне от центъра
dimitar vasilev
най-спотър
 
Мнения: 494
Регистриран на: 30 Дек 2006 19:03
Местоположение: СОФИЯ

Re: Спотърстване - кога и къде?

Мнениеот HORNISE » 16 Мар 2011 17:27

Има вероятност полетите да се проведат преди обявения час. Заради времето и заради посещението на ББ утре в Графа, може да се лети малко след 10 ч. Имайте го предвид при разчета за пътуване.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: Спотърстване - кога и къде?

Мнениеот vihren » 24 Мар 2012 21:38

Здравейте,

Знаете, че през април ще има струпване на доста Ф-16 и други самолети на Графа - от авиобаза Авиано, което предполага по-интензивни полети, което пък предоставя материал за снимане. Ясно е, че простосмъртни няма да имат достъп, за това моя милост направи каратко разузнаване в гъгъл ърт и едни стари топографски карти и откри, че има сравнително удобно място за снимане извън базата от едната страна на пистата. Лек проблем се явява факта, че не се знае кога точно ще се лети, но все пак има ли желаещи да си опитаме късмета?
Flying is highly addictive. Don't start!
vihren
спотър
 
Мнения: 49
Регистриран на: 05 Май 2007 13:45

Re: Спотърстване - кога и къде?

Мнениеот Кристиян Благоев » 25 Мар 2012 12:55

Номера е да се скрием, за да не ни видят примерно военна полиция и да имаме някакви разправии. Иначе аз съм "за" стига да има малко повече яснота относно летателните дни, по кое време и т.н.
Изображение
Аватар
Кристиян Благоев
най-спотър
 
Мнения: 394
Регистриран на: 05 Авг 2008 22:02

Re: Спотърстване - кога и къде?

Мнениеот tu-134 » 26 Мар 2012 04:38

На карловското шосе в района на глисадата има табела на която е нарисуван зачертан фотоапарат (снимането забранено). Така че ако ще ходите там трябва да се скриете в нивите. Достъпа до нивите е блокиран от водоканал който може да се прекоси на едно мостче няколко стотин метра на север. Или може от самото село да отидете директно в нивите. Това разбира се е ако искате да сте точно под глисадата. Ако имате по дълги обективи може да паркирате малко по на юг в края на селото. 21ците са снимани точно под глисадата. 29ките по на юг точно след края на селото.

http://pic.bgspotters.net/?id=20375
http://pic.bgspotters.net/?id=20374
http://pic.bgspotters.net/?id=20373
http://pic.bgspotters.net/?id=20372

Миналия юни месец един познат спотър руснак който беше на морето направи двудневно пътешествие и снимаше с инструкциите който написах по горе без проблеми.
Аватар
tu-134
супер спотър
 
Мнения: 657
Регистриран на: 04 Яну 2004 06:51
Местоположение: Chicago

Re: Спотърстване - кога и къде?

Мнениеот vihren » 27 Мар 2012 17:55

Да абсолютно си прав. Познавам района от към карловско шосе. Но аз гледах и другия край на пистата, защото съм ги виждал да излитат и кацат в двете посоки и трябва да сме гъвкави. И там става, само че се минава през Царимир и е малко по-далече до правата за излитане и кацане - към 3 км и нещо от селото мерено през гугъл ърт. С колата до където може по черните пътища и после пеша 1-2 км не са проблем.
Нямам идея да се крия като престъпник, според ситуацията ще се държи прилично разстояние извън забранените зони, а ако не можем да се доближим достатъчно за снимане ще погледаме и си тръгваме.
Flying is highly addictive. Don't start!
vihren
спотър
 
Мнения: 49
Регистриран на: 05 Май 2007 13:45

Re: Спотърстване - кога и къде?

Мнениеот DinoZavrov » 28 Дек 2013 23:01

След мераците по очакваното пристигане на 777 (viewtopic.php?f=5&t=3682&start=765) и засиленото присъствие на спотъри, мога да покажа какво видях аз в днешният изненадващо топъл декемврийски ден.

EI-EYR Россия рано сутринта при много гадно за снимки време.
Изображение

TC-JPJ Turkish Airlines
Изображение

SX-OBG Olimpic
Изображение

HA-LWU Wizz с поздрав за спотърите
Изображение

Изображение

LZ-BHG и LZ-BHH BH Air
Изображение

Изображение

LZ-LSD Bulgarian Air Charter
Изображение

Тук пожарната беше “алармирана от простатата” и се облекчи :-D
Изображение

Ето и едни млади спотъри на фона на кулата
Изображение

LZ-THR Private
Изображение

TC-TJJ Corendon
Изображение
Аватар
DinoZavrov
супер спотър
 
Мнения: 1034
Регистриран на: 29 Ное 2008 17:42
Местоположение: Sofia

Re: Спотърстване - кога и къде?

Мнениеот Trastichko » 29 Дек 2013 15:36

Дино би било добре MD-то на BAC да бъде LZ-LSD :) ама е LZ-LDS :)
Аватар
Trastichko
супер спотър
 
Мнения: 561
Регистриран на: 07 Фев 2011 16:29

Re: Спотърстване - кога и къде?

Мнениеот DinoZavrov » 29 Дек 2013 16:29

Предлагам да не рискуваме с LSD и да не се вкарваме в излишно приключение. :-D
Предлагам също, да се организираме и да закрием сезон 2013. Останаха ни две възможности. И двете неудобни. 30 е работен ден, а 31 е ден за подготовка по посрещане на 2014. Все пак предлагам, да закрием сезона утре 30.12.2013 със среща на подходящо място до летището и скромно „парти” :drinkers: , на което да похапнем, побъбрим итн.
Не се притеснявайте за частта похапване. Аз поемам грижата и в зависимост колко човека се съберем ще реагирам на място.
Други идеи?
Други предложения?
Ще е срамота, ако не сложим достоен завършек на 2013, и да не се правим на 777 на Оренеър – хем ни има, ама в последния момент се скатаваме. :oops:
Аватар
DinoZavrov
супер спотър
 
Мнения: 1034
Регистриран на: 29 Ное 2008 17:42
Местоположение: Sofia

Re: Спотърстване - кога и къде?

Мнениеот skero » 29 Дек 2013 18:27

DinoZavrov написа:Все пак предлагам, да закрием сезона утре 30.12.2013 със среща на подходящо място до летището и скромно „парти” , на което да похапнем, побъбрим итн.

Айде!
От колко часа и къде?
Аватар
skero
най-спотър
 
Мнения: 211
Регистриран на: 28 Мар 2008 22:15
Местоположение: sofia

Re: Спотърстване - кога и къде?

Мнениеот DinoZavrov » 29 Дек 2013 19:20

Имаме си чудесно традиционно място с бетонна масичка. Аз ще се замъкна към 11, но който когато дойде ще е добре дошъл.
Аватар
DinoZavrov
супер спотър
 
Мнения: 1034
Регистриран на: 29 Ное 2008 17:42
Местоположение: Sofia

Re: Спотърстване - кога и къде?

Мнениеот DinoZavrov » 29 Дек 2013 21:23

Да обясня защо 11ч.
В 11:10 по разписание излита El Al и преди това няма да е здравословно да се мотаем покрай летището.
След това – „пей сърце”! :rock:
Аватар
DinoZavrov
супер спотър
 
Мнения: 1034
Регистриран на: 29 Ное 2008 17:42
Местоположение: Sofia

ПредишнаСледваща

Назад към Спотърстване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 18 госта

cron