Фокър със зеле (коледни спотърски неволи)

Фокър със зеле (коледни спотърски неволи)

Мнениеот Nine » 26 Дек 2008 13:20

От вчера се глася да отида днес и да снимам. Побърках си мъжа от мрънкане. Той нали е добричък, съгласи се да ме заведе - там, знаете, не е за сам, още повече за сама жена. Кучета, охрани, непознати...

Станахме рано, преди 7, приготвихме се, изровихме си автомобила от снега и потеглихме. Разпечатих си разписанието, погледнах в руските сайтове от къде духа вятъра и отидохме на пътя за Кривина. За малко да изпуснем кацането на дебелия Боинг на Ел Ал - бяхме вече в полето и го щракнах няколко пъти. Пък и може би е било за добро, че по-отдалеч го снимах - знаете колко са луди евреите на тема безопасност.
Изображение


Спряхме на една спирка (тук и автобуси ли има... а защо бат' Бойко не е разпоредил да мине поне един, макар и куц, снегорин?!). Видяхме как един много закъснял Еърбъс на FB излетя. По разписание е трябвало да е във въздуха още докато сме пиели кафе в къщи. Сняг, какво да правиш...

Изображение

Решихме да сменим позицията. Препаркирахме точно зад пистата. И Той дойде! Разцвърчаха се маркерите, забучаха едни страшни двигатели... Мъжът ми си слушаше нещо по радиото в колата, а аз стоях и снимах. Снимах? Долна лъжа! Треперех. Направих две-три снимки и позорно се скрих в колата. Маркерите пищяха толкова ужасяващо, а Фокъра беше толкова могъщ и страшен, че се почувствах като сърничка, осветена от прожектор и сочена от автомати. И безславно се скрих. Наистина имах чувството, че някой всеки момент ще стреля по мен.

Изображение

Явно не бях подготвена за шоуто. До днес бях виждала самолети само от прозореца на офиса. Не вярвах, че е толкова страшно. Въобще не мислех за опасности. Едни красиви птички, какво толкова ;)

Дръпнахме колата от края на пистата. Но аз вече не можех да държа фотоапарат... Мъжът ми щракна идващият Макдонал Дъглас и се прибрахме. За да сготвя свинско със зеле.

Изображение

Но пак ще се върна там. Фокъре, казвали ли са ти, че си много красив? Най-вече заради теб бях там. Пак и пак искам да те снимам!
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Мнениеот Dreamliner » 26 Дек 2008 13:35

Супер е написано, с много хумор! :smt023 Fokker е наистина много красив самолет. Имал съм възможността само веднъж да се возя на него и много искам да се возя пак. Нещото, което ми направи най-силно впечатление са елипсовидните му илюминатори. ;-)
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София

Мнениеот me4o_puhh » 26 Дек 2008 13:53

Яко , дано да е станало вкусно свинското , не е чак толкова страшно споко...най много някоя бяла мечка да срещнеш. Когато има полети на ElAl внимавай има снайперисти в едни джипки , охраната излиза зад оградата и става страшно.
Поздравления за MD -то.
Успех със спотърстването.
po-hubavo ot bure s med sa dve bureta s med
Аватар
me4o_puhh
най-спотър
 
Мнения: 316
Регистриран на: 12 Апр 2007 22:47

Мнениеот Chavdar » 26 Дек 2008 14:02

Интересено, си разказала за преживяното от теб.Очакваме продължение :wink: .
Chavdar
супер спотър
 
Мнения: 972
Регистриран на: 06 Мар 2005 22:08
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот tu-134 » 26 Дек 2008 17:20

Hubav razkaz :D . Edno vreme predi 3-4 godini az hodeh s takuv hus da gledam 134kite na Pulkovo i Hemus. Oba4e pe6a prez poletata s kilometri sum vurvql(i ti4al) da gi hvana. Togava nqmah aparat ama si struva6e gledkata(i 6uma).
Аватар
tu-134
супер спотър
 
Мнения: 657
Регистриран на: 04 Яну 2004 06:51
Местоположение: Chicago

Мнениеот DinoZavrov » 26 Дек 2008 23:39

Интересно поднесен разказ. Дано и да е вкусен Фокъра със зеле. У нас са популярни следните рецепти: "Фокър с моцартови топки" и "Фокър гулаш" :-D [/u]
Аватар
DinoZavrov
супер спотър
 
Мнения: 1034
Регистриран на: 29 Ное 2008 17:42
Местоположение: Sofia

Мнениеот karadzhoff » 27 Дек 2008 00:24

И на мен ми беше много интересно и забавно докато го четях. Поздравления :wink: И само един въпрос към "домакинята" - този Фокер беше постен нали? :lol:
Аватар
karadzhoff
супер спотър
 
Мнения: 1297
Регистриран на: 20 Юни 2005 22:01
Местоположение: Varna City

Мнениеот Nine » 27 Дек 2008 09:07

Благодаря ви!
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Мнениеот Георги Николов » 27 Дек 2008 17:07

Личи си, че е „сготвено“ с много желание и обич. Рано или късно резултатите ще дойдат ! :D
Аватар
Георги Николов
супер спотър
 
Мнения: 1644
Регистриран на: 12 Яну 2008 15:50

Мнениеот Емо » 05 Яну 2009 00:12

Браво, мъжлéто ти е бомба! :-D
И снимките са хубави.

Мен най ми харесва Фокър-а от Do&Co ;-)
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Мнениеот Nine » 05 Яну 2009 13:11

Емо написа:Браво, мъжлéто ти е бомба! :-D

Знам :D
Точно заради него обичам самолетите.

Офф-топик: от къде се взимат букви с ударение?
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Мнениеот DinoZavrov » 08 Яну 2009 20:34

Nine написа:
"За малко да изпуснем кацането на дебелия Боинг на Ел Ал - бяхме вече в полето и го щракнах няколко пъти. Пък и може би е било за добро, че по-отдалеч го снимах - знаете колко са луди евреите на тема безопасност."

По тази логика, аз трябва "курбан да струвам", че съм още цял след тази снимка:


Изображение

Щракнат е със сапунерка (сори за качеството). Ако имах свясно дълго стъкло на разположение - може би щяхме да се гледаме "отблизо" с някой снайперист :shock:
Имам и още по-близък фото контакт със 767 на ELAL, но тези снимки - някой друг път. :-D
Аватар
DinoZavrov
супер спотър
 
Мнения: 1034
Регистриран на: 29 Ное 2008 17:42
Местоположение: Sofia


Назад към Спотърстване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта