04.02.2009 Spotting

04.02.2009 Spotting

Мнениеот Кристиян Благоев » 19 Яну 2009 22:07

Здравейте ! На 04 . 02. 09 год. имам ходене до летище София - може ли да ми кажете откъде освен от спотинг хил мога да спотна - покрай терминала ?
И още нещо . Очаква ли се за тогава някоя интересна машина ?!

п.с. Ще съм там в късния следобяд към 17:00!



Поздрави



Крисо
Аватар
Кристиян Благоев
най-спотър
 
Мнения: 394
Регистриран на: 05 Авг 2008 22:02

Мнениеот Nine » 19 Яну 2009 22:31

Да не е тъмно към 17. Отиди поне час по-рано. И си вземи приятели с теб, не ходи сам.

Успех!
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Мнениеот Кристиян Благоев » 19 Яну 2009 22:34

Ще ходя да посрещам братовчед ми от Испания , с родителите си ще съм и ще съм там към 16:30 може би :)


Поздрави



Крисо
Аватар
Кристиян Благоев
най-спотър
 
Мнения: 394
Регистриран на: 05 Авг 2008 22:02

Мнениеот Dreamliner » 19 Яну 2009 23:05

Kriso_air написа:Ще ходя да посрещам братовчед ми от Испания , с родителите си ще съм и ще съм там към 16:30 може би :)


Поздрави



Крисо


Здравей,

Единият вариант е отдясно на входовете към заминаващи има малка тераса, но е далече и ти трябва голям зуум, но ако искаш да гледаш само там е много добро място. Иначе за заминаващите по 27 можеш да ги хванеш по оградата докато рулират към полосата. Просто хващаш правия път, вместо да завиваш към Спотинг Хил. Минаваш през Кривина, под светлините към прага на 27, след което надясно по едно черно пътче, долепено за оградата ;-) . Там е най-подходящо за малки фотоапарати от типа "сапунерка". Хем обектива е малък за да мине между телта, хем иначе е трудно да снимаш със сапунерка отдалече. Успех в начинанието! :-D

Доскоро
Dreamliner
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София

Мнениеот vixa5 » 20 Яну 2009 10:40

Бих те посъветвал да звъннеш преди това на охраната на Летище София тел.9372710 за да си нямаш проблеми. Най-добре иди на северната страна на 27 и се моли за вятър от запад. :D
Аватар
vixa5
по-спотър
 
Мнения: 127
Регистриран на: 25 Апр 2008 11:04
Местоположение: Stuttgart

Мнениеот Stoyan » 20 Яну 2009 14:37

То с молби вятъра не си сменя посоката.

Има METAR-и за тази цел! :D
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Мнениеот Dreamliner » 20 Яну 2009 15:52

vixa5 написа:Бих те посъветвал да звъннеш преди това на охраната на Летище София тел.9372710 за да си нямаш проблеми. Най-добре иди на северната страна на 27 и се моли за вятър от запад. :D


Да от северната страна, ама на мястото, което е по-близо до пистста от Спотинг Хил-а. Там е супер, но предварително е хубаво да провериш коя писта е активна. Аз лично проверявам на АTC скенера. Някой има ли предложения за спотинг при кацащи/излитащи по 09? Аз не се сещам къде има такова място. Ако някой има идея, моля пишете (ако трябва и на ЛС) ;-) .

Това с охраната не е лоша идея - Винаги се притеснявам, като някой мине с кола по алеята от вътрешната част на оградата. Никога не пропускат да ме огледат... :D
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София

Мнениеот HORNISE » 20 Яну 2009 17:48

Това им е работата, нормално е да гледат. :wink:
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Мнениеот Dreamliner » 20 Яну 2009 17:52

HORNISE написа:Това им е работата, нормално е да гледат. :wink:


Да бе да, ама идеята е че е малко притеснително дали няма да те изгонят или нещо да се случи. :-) Като си се обадил може би се чувстваш по-сигурен, макар че нищо не е гарантирано. ;-)
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София

Мнениеот Емо » 20 Яну 2009 18:56

Dreamliner написа:Да бе да, ама идеята е че е малко притеснително дали няма да те изгонят или нещо да се случи. :-) Като си се обадил може би се чувстваш по-сигурен, макар че нищо не е гарантирано. ;-)


Аз така лятото бях на MUC да поснимам до оградата (на една от портите), единствен в момента. По едно време пред мен спря рязко от вътрешната страна една кола на охраната, една ръка се протегна и... прокара карта през слота на алармата на вратата. Човекът ми се усмихна, каза нещо от рода на "Дааа, времето е хубаво за снимане", пожела ми приятен ден и изчезна с мръсна газ за следващата порта... Признавам, леееко се бях разтреперил, викам си "Прибраха ме на топло!" :shock: :-D :wink:

Крайно време е вече летище София да насипят малко земя в края на една от полосите, и да направят един хълм за гледане. Да не е на самата ограда, да има 1 камера, мини-паркингче за 3-4 коли и това е... :roll:
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Мнениеот Dreamliner » 20 Яну 2009 19:05

Веднъж бях точно до оградата, успоредна на Hotel откъм старта на 27 и там минаваше една кола. Спря точно пред мен, отвори се прозореца, един човечец ме изгледа и след секунди неловко мълчание той затвори прозореца и продължи пътя. Но на мен нищо сериозно не ми се е случвало (може би защото не съм снимал докато ElAl са минавали наблизо :-D ). Между другото това за ElAl вярно ли е, че нещо може да те "закопчаят", защото снимаш? :roll:

Еdit: Не пилотите де, някой от летището :lol:
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София

Мнениеот Емо » 20 Яну 2009 19:08

Dreamliner написа:Между другото това за ElAl вярно ли е, че нещо може да те "закопчаят", защото снимаш? :roll:


Къде? В SOF или в DXB? ;-)
Хм, може би ще има известни разправии на оградата: "Ти що снимаш, бе?" и пр. Но това са само спекулации... :wink: Стига да не ходиш да ги снимаш в събота... :wink:
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Мнениеот Dreamliner » 20 Яну 2009 19:16

Емо написа:
Dreamliner написа:Между другото това за ElAl вярно ли е, че нещо може да те "закопчаят", защото снимаш? :roll:


Къде? В SOF или в DXB? ;-)
Хм, може би ще има известни разправии на оградата: "Ти що снимаш, бе?" и пр. Но това са само спекулации... :wink: Стига да не ходиш да ги снимаш в събота... :wink:


Говорех за SOF :wink: . Много благодаря. Поне сега знам, че няма нужда да копая ров и като дойде ElAl да се крия в него. :lol:
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София

Мнениеот Емо » 20 Яну 2009 19:18

Dreamliner написа:
Емо написа:
Dreamliner написа:Между другото това за ElAl вярно ли е, че нещо може да те "закопчаят", защото снимаш? :roll:


Къде? В SOF или в DXB? ;-)
Хм, може би ще има известни разправии на оградата: "Ти що снимаш, бе?" и пр. Но това са само спекулации... :wink: Стига да не ходиш да ги снимаш в събота... :wink:


Говорех за SOF :wink: . Много благодаря. Поне сега знам, че няма нужда да копая ров и като дойде ElAl да се крия в него. :lol:


Ако ти се наложи все пак да копаеш ров, ще те помоля изкопаната пръст да я запазиш за гореспоменатата бабунка! 8) :lol:
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Мнениеот ivozet » 20 Яну 2009 19:20

нямаше ядове в неделя на 27 полоса. Водих едни гости да погледат, беше фраш от рибарчета в/у леда, една линейна не дойде да ни провери, дори остана време да си дооправя колицата в близост до оградата :lol:
Аватар
ivozet
супер спотър
 
Мнения: 559
Регистриран на: 28 Авг 2006 16:59
Местоположение: Noise city AB0 0 Rh +

Следваща

Назад към Спотърстване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron