Trainspotting

Trainspotting

Мнениеот Toni » 21 Апр 2009 17:44

Отварям тази тема защото си мисля, че ще ни е любопитно да видим какво ще стане, ако снимаме и влакове.... най-малкото ще бъде забавно. Аз се чувствам бос в тази област на транспорта и ще ми бъде забавно да се оставя в ръцете на трейнспотърите.
100/143/310/319/320/321/733/735/73G/73H/762/AB6/CR9/DH8/E90/E95/F70/IL8/M82/S20/TU3/TU5/LZ-BTZ
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Re: Спотърско общество

Мнениеот merlin » 21 Апр 2009 17:55

Ето като за начало, мега аматьорско изпълнение от жена с мобилен телефон :-D ,но пък изглежда красиво:

Изображение
Аватар
merlin
супер спотър
 
Мнения: 1310
Регистриран на: 07 Фев 2008 13:28
Местоположение: LOWW

Re: Спотърско общество

Мнениеот KRAKOMOBILA » 21 Апр 2009 18:22

Toni написа:Дайте да направим един хубав трейнспотинг :)

Хайде - само кажете кога.
П.П. ако разводняваме темата - нека модераторите се намесят. :)
The Fulcrum Occupation!
Граждани! Летете със самолетите на Аерофлот! Побързайте - останаха съвсем малко!
Аватар
KRAKOMOBILA
супер спотър
 
Мнения: 654
Регистриран на: 25 Май 2006 14:12

Re: Trainspotting

Мнениеот ivozet » 21 Апр 2009 21:02

Изображение

Виена Südbahnhof - Bratislava :shock:

Изображение

Гсм-а снима по-добре от сапунерките :lol: Тази знаете къде е правена.
Аватар
ivozet
супер спотър
 
Мнения: 559
Регистриран на: 28 Авг 2006 16:59
Местоположение: Noise city AB0 0 Rh +

Re: Trainspotting

Мнениеот DinoZavrov » 21 Апр 2009 21:29

Карате ме да се опитвам да Ви отворя очите за истината, но аз съм свикнал.

Въпрос:
Каква е приликата между женските гърди и електрическите влакчета? :roll:

Отговор:
И двете са предназначени за деца, но се ползват от възрастните! :-D

Е, аз хващам моя дълъг път.

Изображение

Вървете смело и Вие по своя!
:-)
Аватар
DinoZavrov
супер спотър
 
Мнения: 1034
Регистриран на: 29 Ное 2008 17:42
Местоположение: Sofia

Re: Trainspotting

Мнениеот KRAKOMOBILA » 21 Апр 2009 22:20

Нека разкажа малко за трейнспотинга. Първо - има много общо с авиоспотинга. На първо място е това, че го правиме за удоволствие. При трейнспотинга се съчетава приятна разходка из природата с хобито и фотографията. Не във всички случай обаче е така. Според мен трейнспотинга се дели на три части : Трейнспотинг в гари, в депа и в междугарови участъци. В гарите - той може да бъде съчетан и с неприятни разговори от страна на транспортна полиция - както да бъде съпроводен със заяждания, триене на снимки, а в краен случай ако сте много нахални - 24 часа в ареста. :axe: . В депата - ако получите разрешение - проблеми няма, освен, че е малко мръсничко, но това се превъзмогва. Остава последния вариант в междугаровите пространства (между две гари) - там се получават според мен най-добрите снимки, защото се хващат машините и съставите в тяхната работна среда - а именно на път. При подходящо избрано място, добро време, правилно разположено слънце и добро кадриране - може да се получи кадър на които дори може да се чудите дали е истина. Ето един пример : http://railwaymodeling.com/gallery/disp ... pos=-11939 - П.П. не е снимано от самолет. ;-)
Друго - трябва да се внимава как се кадрира самият състав на влака. В повечето случай - не трябва да има никакви отрязани части, било то вагони, буфери (кръгли като шипове отпред и отзад - някой си мислят, че са магнити - ама не са), пантографи (токоснематели) и тн. Има случай обаче в който може да се отреже примерно - част от състава, но това само ако се гони някакъв ефект.
Ето още примери: http://railwaymodeling.com/gallery/disp ... ?pos=-8770
http://railwaymodeling.com/gallery/disp ... pos=-10230
Попринцип - аз съм малко грандоман и предпочитам товарните пред пътническите влакове - имат повече вагони - колкото повече, толкова по-добре (и при самолетите съм така - колкото по-голям, толкова по-добре - размера има значение :lol: ). При трейнспотинга - може да се излезне да се дебне определен влак (фотогеничен за които светлината е добре; интересен - които не се среща често; атракционен с парна машина - или нещо от рода) или пък да се излезне някъде за цял ден и да се снима всичко каквото мине. И двата варианта са много добри. Общо взето - това са основните неща за които се сещам в момента. Ако има нещо питайте. Ако съм пропуснал нещо - Can се занимава доста преди мене с трейнспотинг - ще добави. И накрая - както обичам да казвам - Трейнспотинга (както сигурно и плейнспотинга) съчетава хобито с приятна компания на приятно място. ;-) .
Та - може да се организира нещо и да идеме да поснимаме заедно. :)
Поздрави.
The Fulcrum Occupation!
Граждани! Летете със самолетите на Аерофлот! Побързайте - останаха съвсем малко!
Аватар
KRAKOMOBILA
супер спотър
 
Мнения: 654
Регистриран на: 25 Май 2006 14:12

Re: Trainspotting

Мнениеот LZ-EZY » 21 Апр 2009 22:39

Като казахте train-plain спотинг се сетих за една забавна случка, която може да се опише с две думи като train-plain listening.
Миналата година брат'чеда тръгна на бригада на Щатите. През CDG с 6 часа между двата полета. Аз имах стаж на CDG и след дълги обяснения по телефона откъде да мине, седнахме на кафе.
Добре избрано : близо до гарата, както и до терминалите 2F,C,D... Наслушахме се :

"Le train TER 177347 en provenance de Lille Europe et a destination de Marseille Provence rentrera en gare quai No... Le TGV 346726 de ... " Демек влак номер ... от ... за ... ще влезе в гарата на ... коловоз.
И тъкмо лелката на SNCFс стиснатия нос млъкне, се чуе забързания глас на някои от Air France : "Mesdames et messieurs votre vol Air France 3567 a destination de Toulouse... Embarquement porte F16..." На роден език пътниците за полет ... за ... , извеждане към самолета изход B16.
И тук следва "last call" за Лондон, imbarco на Алиталия, Chui Mui или нещо от сорта за China airlines... И пак лелката с "притиснатия нос" OT SNCF и Ер Франс за Bordeaux и хоп един монотонен глас "Не оставяйте багажа си без надзор" и железниците ни предупредят да не се доближаваме опасно до кея...

Very nice coffea! :smt100 :smt101 :smt102 :smt119 :smt120
Аватар
LZ-EZY
супер спотър
 
Мнения: 1092
Регистриран на: 21 Дек 2007 18:19

Re: Trainspotting

Мнениеот DinoZavrov » 21 Апр 2009 23:01

LZ-EZY написа:Като казахте train-plain спотинг


Това ще да е туй "животно"

Изображение

Хем train - хем plane! :rolleyes:

Внимавайте много с подобни комбинации!

Така са се получили: кентаврите, русалките, харпиите, свингса и какви ли не създания с неопределени свойства!!! :!: (и полова принадлежност) :roll:
От подобни експерименти, измряхме и ние - динозаврите. Като си спомня, що мъка беше да го сторим - та въобще не ми се възкръсва! :cry: :mrgreen: :cry:
Аватар
DinoZavrov
супер спотър
 
Мнения: 1034
Регистриран на: 29 Ное 2008 17:42
Местоположение: Sofia

Re: Trainspotting

Мнениеот Делян » 22 Апр 2009 03:51

да, спомням си я тази снимка от преди няколко години, класика е!
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Trainspotting

Мнениеот Dreamliner » 22 Апр 2009 12:50

Ето една от мен :mrgreen:

Изображение
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София

Re: Trainspotting

Мнениеот merlin » 22 Апр 2009 15:24

На мен лично много ми харесва цветовата схема на националният превозвач на новите му машини, е не говоря за Еър-а, а за БДЖ и Дезиротата, който го е измислил заслужава похвала, дори си личи, че е професионално пипнато.

Много по-добре от тези на DB, Румънските железници и други.

ПП: Защото както ivozet показва, брандирането и тук е всичко- един САТ във Виена е само боя, а туристите се трупат на него.
Аватар
merlin
супер спотър
 
Мнения: 1310
Регистриран на: 07 Фев 2008 13:28
Местоположение: LOWW

Re: Trainspotting

Мнениеот tu-134 » 24 Апр 2009 05:36

Нямам много за тая тема но ето една моя снимка от септември 2008. Когато всичко се нареди :D

Изображение
Аватар
tu-134
супер спотър
 
Мнения: 657
Регистриран на: 04 Яну 2004 06:51
Местоположение: Chicago

Re: Trainspotting

Мнениеот ivozet » 24 Апр 2009 12:42

М/у другото CATa на Виенна не е нищо кой знае какво по различно от влакчето S7. Очаквах по-голяма скорoст, но такава нямаше. Дефакто където не спира на сирките както S7.
Аватар
ivozet
супер спотър
 
Мнения: 559
Регистриран на: 28 Авг 2006 16:59
Местоположение: Noise city AB0 0 Rh +

Re: Trainspotting

Мнениеот KRAKOMOBILA » 24 Апр 2009 13:03

При влаковете ограниченията са по няколко фактора. 1-во по релсов път, после по подвижен състав (локомотив и вагони). В повечето случай по-бързото движение на влаковете се осъществява заради по-малкото спирания, а скоростта е една и съща с другите влакове. Т.е. Бързият влак - няма да е по-бърз от пътническият, просто ще спира на по-малко места. :)
The Fulcrum Occupation!
Граждани! Летете със самолетите на Аерофлот! Побързайте - останаха съвсем малко!
Аватар
KRAKOMOBILA
супер спотър
 
Мнения: 654
Регистриран на: 25 Май 2006 14:12

Re: Trainspotting

Мнениеот Dreamliner » 24 Апр 2009 13:15

KRAKOMOBILA написа:При влаковете ограниченията са по няколко фактора. 1-во по релсов път, после по подвижен състав (локомотив и вагони). В повечето случай по-бързото движение на влаковете се осъществява заради по-малкото спирания, а скоростта е една и съща с другите влакове. Т.е. Бързият влак - няма да е по-бърз от пътническият, просто ще спира на по-малко места. :)


Веднъж се разхождахме до Земен и Земенския манастир с Desiro-то на БДЖ. Е повече от 50 км/ч не разви, но тъй като вратата на кабината беше стъклена и се виждаше пътя напред, човек може да забележи без много да се заглежда, че релсите са нагънати и криволичат, така че влаковете от този тип (както ги наричат в пресата - "влакове-стрела" :) ) не могат да развият нормалните скорости... :?

А относно CAT-а, той е по-скъп, ама не е кой знае колко по-бърз, и не бих го използвал ако не бързам, при положение че има алтернатива... :roll:
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София

Следваща

Назад към Спотърстване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта