Нов spotting hill от южната страна

Нов spotting hill от южната страна

Мнениеот vixa5 » 11 Май 2009 10:11

В събота по обяд се разходих до SOF и с изненада установих, че от южната страна има обособен (от кипящата полска работа в района) нов spotting hill.
Тони, предлагам да нахвърлим малко баласт там (с новото ти самосвалче) и да запазим това възвишение.

Изображение
Аватар
vixa5
по-спотър
 
Мнения: 127
Регистриран на: 25 Апр 2008 11:04
Местоположение: Stuttgart

Re: Нов spotting hill от южната страна

Мнениеот Toni » 11 Май 2009 10:32

Добра идея :) Може отгоре да разсипем няколко торби с цимент за да получи завършена форма.
А ти като ходиш, защо не се обаждаш?!!
100/143/310/319/320/321/733/735/73G/73H/762/AB6/CR9/DH8/E90/E95/F70/IL8/M82/S20/TU3/TU5/LZ-BTZ
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Re: Нов spotting hill от южната страна

Мнениеот KRAKOMOBILA » 11 Май 2009 12:13

А как седят нещата с проблемите от страна на летищната охрана и Транспортна милиция ?
The Fulcrum Occupation!
Граждани! Летете със самолетите на Аерофлот! Побързайте - останаха съвсем малко!
Аватар
KRAKOMOBILA
супер спотър
 
Мнения: 654
Регистриран на: 25 Май 2006 14:12

Re: Нов spotting hill от южната страна

Мнениеот vixa5 » 11 Май 2009 12:32

KRAKOMOBILA написа:А как седят нещата с проблемите от страна на летищната охрана и Транспортна милиция ?


Като се обадиш и обясниш защо си там, никой няма да те закача (или поне така би трябвало да е). Аз звънкам на охраната на SOF тел. 9372710 и те предават на патрулките. Преди не го правих и съм имал проблеми, но сега е ОК. :D
Аватар
vixa5
по-спотър
 
Мнения: 127
Регистриран на: 25 Апр 2008 11:04
Местоположение: Stuttgart

Re: Нов spotting hill от южната страна

Мнениеот KRAKOMOBILA » 11 Май 2009 12:59

vixa5 написа:
KRAKOMOBILA написа:А как седят нещата с проблемите от страна на летищната охрана и Транспортна милиция ?


Като се обадиш и обясниш защо си там, никой няма да те закача (или поне така би трябвало да е). Аз звънкам на охраната на SOF тел. 9372710 и те предават на патрулките. Преди не го правих и съм имал проблеми, но сега е ОК. :D

Уоууу - много интересно. Извинявам се за тъпия коментар, но какво точно представлява разговора ? Обаждаш се на горепосоченият телефон и казваш "Добър ден, аз съм Авиоспотър занимавам се със снимане на самолети, дрън, дрън - намирам се еди къде си" и те не отвръщат с коментари от рода "Моля ? С психиатрията ли да се свържа?" или пък не пращат патрулка която да Ви заключи ?
Това ме учудва супер много - и ако найстина хората го приемат като нещо нормално - е направо страхотно. :)
The Fulcrum Occupation!
Граждани! Летете със самолетите на Аерофлот! Побързайте - останаха съвсем малко!
Аватар
KRAKOMOBILA
супер спотър
 
Мнения: 654
Регистриран на: 25 Май 2006 14:12

Re: Нов spotting hill от южната страна

Мнениеот vixa5 » 11 Май 2009 13:12

KRAKOMOBILA написа:
vixa5 написа:
KRAKOMOBILA написа:А как седят нещата с проблемите от страна на летищната охрана и Транспортна милиция ?


Като се обадиш и обясниш защо си там, никой няма да те закача (или поне така би трябвало да е). Аз звънкам на охраната на SOF тел. 9372710 и те предават на патрулките. Преди не го правих и съм имал проблеми, но сега е ОК. :D

Уоууу - много интересно. Извинявам се за тъпия коментар, но какво точно представлява разговора ? Обаждаш се на горепосоченият телефон и казваш "Добър ден, аз съм Авиоспотър занимавам се със снимане на самолети, дрън, дрън - намирам се еди къде си" и те не отвръщат с коментари от рода "Моля ? С психиатрията ли да се свържа?" или пък не пращат патрулка която да Ви заключи ?
Това ме учудва супер много - и ако найстина хората го приемат като нещо нормално - е направо страхотно. :)


:D :D :D Много ме развесели...
Единственото което трябва да им кажеш е, че ще поснимаш (с некомерсиална цел разбира се)около летището и да се представиш. Ако си с автомобил ти искат и модел на колата и рег. номер. Откакто го правим с колегите спотъри усещам как всеки път служителите стават все по-отзивчиви (веднъж дори ми казаха кога ще каца ТУ-то на Първанов). Аз призовавм всеки да го прави когато иска да снима. Така ще си улесним живота.
Аватар
vixa5
по-спотър
 
Мнения: 127
Регистриран на: 25 Апр 2008 11:04
Местоположение: Stuttgart

Re: Нов spotting hill от южната страна

Мнениеот Toni » 11 Май 2009 13:17

Vixa5, в една друга тема пишеше, че някой е имал проблем с обаждането - казали му, че вече не ставало така.

Но да не разводняваме темата!
100/143/310/319/320/321/733/735/73G/73H/762/AB6/CR9/DH8/E90/E95/F70/IL8/M82/S20/TU3/TU5/LZ-BTZ
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Re: Нов spotting hill от южната страна

Мнениеот Делян » 11 Май 2009 13:47

Какво стана с картите на BGspotters? Те не изглеждат ли официално в очите полицаите?
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Нов spotting hill от южната страна

Мнениеот HORNISE » 11 Май 2009 13:51

Пичове, хората от сигурността на летището отлично знаят за съществуването на нашето хоби и за това, че хора снимащи самолети често ходят на летището.

Преди две години представители на Българско Авиационно Сдружение установихме официален контакт със службите, обяснихме кои сме и с какво точно се занимаваме. В последствие пуснахме писмо до ГВА, за да поискаме официално разрешение да снимаме. В отговора на това писмо ясно е казано - снимането на самолети не е забранено. Членове на БАС имат право да снимат на всички международни летища у нас, като предварително сме съгласували местата за снимане с летищните власти. Имаме договорка да съдействаме ако видим нередности /случвало се е неведнъж/.

До всичко това се стигна след доста години на криене около оградите и проблеми със служба сигурност и дори арест на няколко човека през 2004 г. Та ако някой около летището твърди, че е забранено да се снима или е нов или така му изнася. Естествено не бива да се злоупотребява в случаите когато има акции покрай кацането на специални гости. В интерес на двете страни /спотъри и служби/ е да сме в добри отношения и да няма пререкания.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: Нов spotting hill от южната страна

Мнениеот HORNISE » 11 Май 2009 13:52

Делян написа:Какво стана с картите на BGspotters? Те не изглеждат ли официално в очите полицаите?


Деляне, продължаваш да не правиш разлика между БАС и BGspotters...
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: Нов spotting hill от южната страна

Мнениеот Делян » 11 Май 2009 15:35

HORNISE написа:
Делян написа:Какво стана с картите на BGspotters? Те не изглеждат ли официално в очите полицаите?


Деляне, продължаваш да не правиш разлика между БАС и BGspotters...

те не са ли обвързани по между си? 8)
надявам се тази година да получа членската си карта защото преди 2 години снимката ми не била хубава (според Slice-a)!
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Нов spotting hill от южната страна

Мнениеот HORNISE » 11 Май 2009 16:07

Делян написа:
HORNISE написа:
Делян написа:Какво стана с картите на BGspotters? Те не изглеждат ли официално в очите полицаите?


Деляне, продължаваш да не правиш разлика между БАС и BGspotters...

те не са ли обвързани по между си? 8)
надявам се тази година да получа членската си карта защото преди 2 години снимката ми не била хубава (според Slice-a)!


По една или друга причина, не са обвързани. Повечето хора свързани с БГспотърс са в БАС, но това се оказа недостатъчно...
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: Нов spotting hill от южната страна

Мнениеот Buch » 15 Май 2009 12:39

HORNISE написа:Имаме договорка да съдействаме ако видим нередности /случвало се е неведнъж/.


Стана ми интересно. От чисто любопитство и ако не е тайна, може ли да попитам, за какви нередности става въпрос?

Мерси
Аватар
Buch
най-спотър
 
Мнения: 446
Регистриран на: 16 Яну 2009 13:48
Местоположение: София

Re: Нов spotting hill от южната страна

Мнениеот Toni » 15 Май 2009 12:57

Buch написа:Стана ми интересно. От чисто любопитство и ако не е тайна, може ли да попитам, за какви нередности става въпрос?


Спомням си един случай, когато Оги Стефанов беше сигнализирал за кучета на пистата.
100/143/310/319/320/321/733/735/73G/73H/762/AB6/CR9/DH8/E90/E95/F70/IL8/M82/S20/TU3/TU5/LZ-BTZ
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Re: Нов spotting hill от южната страна

Мнениеот Емо » 15 Май 2009 13:04

Toni написа:
Buch написа:Стана ми интересно. От чисто любопитство и ако не е тайна, може ли да попитам, за какви нередности става въпрос?


Спомням си един случай, когато Оги Стефанов беше сигнализирал за кучета на пистата.

Луди (AZ/BUC) или безпризорни? 8) :wink:
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Следваща

Назад към Спотърстване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта

cron