Trip Report BDL-MCO (27 Авгус&

Trip Report BDL-MCO (27 Авгус&

Мнениеот Делян » 22 Сеп 2004 03:37

Може би не на всеки ще му е интересен един “trip report” за местните Американски полети но все пак ще напиша няколко думи за него. В петък (27 Aвгуст) хващам последният полет от Bradley International (BDL). Това е аерогарата на най-голямият град в щата Connecticut-Hartford. Полета е до Orlando (MCO), Florida и е с нискотарифната компания на Delta Airlines наречена SONG. Всъщност самолетите са си старите 757 на Delta.
Полета е на време. Само около 30% от местата са запълнени. Единствената ми снимка в www.airliners.net е на самолета на който летях. Аз щракам колко се може повече снимки, но вече става тъмно пък и се снима през стъкло и това усложнява нещата. Аз се учудих, че www.airliners.net ми приеха снимка, но както и да е!
Пътниците влизат през втората врата, точно в началото на крилото и аз направо си сядам на вторият ред след вратата до прозореца. По интернет бях видял, че това място няма седалка пред него и човек може да се опъне до където си иска. Дори може да си сложи краката на вратата, която малко се клати в долната част, но за $59 за двучасов полет става.
Самолета е старичък, но са му сложили LCD мониторчета на всяка седалка, пък и седалките са кожени. Това общо взето са стандартните изисквания за нискотарифни полети в САЩ. По телевизията има около 25 канала плюс 2 платени (Събудих се на 30 [13 Going on 30] и Шрек 2 [Shrek 2]) за по $5. Аз тъкмо се чудех като пред мен няма седалка къде ми е мониторчето и стюарда се появява и изважда от предната седалка едно LCD згънато на няколко части. Аз включвам съседното мониторче на GPS за да виждам къде летиме и щракам каналите на моят за да убивам времето.
По време на полета ни държат гладни и жадни. Всичко се плаща! Аз си поръчвам един Bailey’s за $5 и стюарда ми дава буквално две капки Baily’s с много лед в пластмасова чашка. Чудя се дали не е направил някаква грешка, но явно не е и си изпивам поръчката на две глътки и забравям за нея.
Летиме на 39,000 фута височина. Кацнахме със 135 мили в час което е 217 kmh или 117 knots. Полета беше точно 2 часа и самото кацане беше невероятно гладко. Стюарда се шегува, че неговият компютър показва, че 7 души не са си сложили коланите и ще бъдат оставени да почистят самолета след окончателното му спиране.
Аерогарата в Orlando е най-модерната която съм виждал някога. Тя е построена преди не повече от 15 години. В центъра на самата аерогара има хотел който се издига от самата вътрешност на аерогарата и затова част от стаите са отвътре и гледат към залите на самата аерогара, а абсолютно целият под на аерогарата е с мокет което прави посещението някакси по-уютно.
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Назад към Спотърстване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта