BmiBaby Boeing 737-36N "Door Problem" 11.03.2011

BmiBaby Boeing 737-36N "Door Problem" 11.03.2011

Мнениеот Trastichko » 11 Мар 2011 17:39

Този красавец излетя днес в 11:48

Изображение

В момента в който се прехвърли от кулата към Sofia Approach, и му беше казано "climb unrestricted xxx", пилота каза че иска да задържи на 9000ft поради проблем с вратата.
Sofia Approach му даде разрешение и попита пилота дали обявява "emergency" , пилота заяви че имат технически проблем с вратата и желаят да се врънат на летището и не обявяват "emergency".

В 12:02 самолета кацна без проблем
Изображение


В 14:01 самолета излетя и издигна "unrestricted" до 23000ft и бе прехвърлен на Белград ATC.
Изображение

Съжалявам за качеството на снимките но все още се уча да снимам и обработвам а и мисля че техниката с която разполагам не е от най-добрите.

Някой има ли идея какъв е бил проблема с самолета защото на мен "... we have a door problem" не ми говори много. Направи ми впечатление че София Кула ATC предложи на пилота да се обади на Lufthansa Technic, ако има нужда от помощ с ремонта. Само Lufthansa Technic ли е базата за ремонт на Летище София и какво се прави ако самолет на авиокомпания Х има проблем?

p.s.
Не съм сигорен че точно тази част на форума е за този пост, моля преместете го ако не е за тук.

Поздрави
Аватар
Trastichko
супер спотър
 
Мнения: 561
Регистриран на: 07 Фев 2011 16:29

Re: BmiBaby Boeing 737-36N "Door Problem" 11.03.2011

Мнениеот HORNISE » 11 Мар 2011 17:45

Самолета е минал някакъв чек точно в ЛХТ София и това е бил приемния полет, за това са питали пилота дали да им се обадят на тях.

Нямам идея какъв точно е бил проблема, но едва ли е било нещо сериозно, щом са си заминали след това.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София


Назад към Спотърстване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта