Спотинг от креслото (flightaware)

Спотинг от креслото (flightaware)

Мнениеот IvanFL » 01 Авг 2013 19:56

От известно време когато ми попадне нещо интересно на уеб сайта flightaware запазвам един скрийншот. Слагам една колекция от flightaware известни попадения подобно да другата тема където попаденията са предимно от flightradar.

Boeing B-29 (fifi) единствения летящ Б-29 който съм засичал тук там на авиошоута:

Изображение

злин който лети 4 часа и половина. не знаеч че кара толкова много гориво

Изображение

Как може Б-29 без да спомене и Авро Ланкастър

Изображение

ИЛ-76 лети от Исландия до Мобил, Алабама. предполагам нещо свързано с нефтопреработващата индустрия.

Изображение

Този Ф-18 редовно лети около Сейнт Луис, мисля че експериментира с нови технологии. В сеийн луис е седалището на General Dynamics

Изображение

F-15

Изображение

Boeing 747SP лети над Монреал за технологични тестове на P&W. До скоро такива полети се провеждача с последния летял Boeing 720

Изображение

Кубинските авиолинии летят с Ту-234. Мисля че не става дума точно за 234, а всичките туполеви от 204 насам се смятат за един тип

Изображение

Един австралийски Tiger Moth . не знам защо залагат полетни планове така че целия свят може да го проследи. Такива самолети мислех че летят само визуално. Поправка: Този самолет няма как да бъде Tiger Moth. Тайгъра чисто и просто няма електрическа система... а за скрост от 150 нотс да не говорим

Изображение

Boeing P-8 Poseidon! лети около завода

Изображение

Boeing 747SP на НАСА летя доста около Нова Зеландия, не знам какво точно разучава, може би озоновия слой

Изображение

миниатюрния джет на Хонда често се вижда как обикаля насам натам. Не знам дали това са полети за сертификация или вече сертифициран.

Изображение

F/A-18

Изображение

Сухой Супер Джета пристига в Мексико. След злополучното му кацане в Исландия не знам кога наистина ще полети.
Интерджет смята да смени цялата флотилия на Супер джет, може и в маями да дойде

Изображение

ДЦ-8 серия 60 със старите двигатели. Мисля че това е единствения самолет със смесена карго и пътническа конфигурация който е сертифициран в САЩ.
Компанията има няколко ДЦ-8 но само един такъв смесен.

Изображение

Lockheed C-130

Изображение

Boeing 747SP от Йемен отива в Кливланд. Защо точно там нямам представа

Изображение

Известните Boeing 707 танкери на Омега. Един се разби преди време не знам колко са останали, но ето го, лети!

Изображение

В Куба пристига лястовичката А-158!
Не знам дали е купена или по скоро е подарък. Може и да са платили теглото и в захар.

Изображение

Lockheed L-188 Electra. Принадлежи на Buffalo Airways от известния сериал за тази канадска авиокомпания.
Сигурен съм че е известен и в България. те продадоха на Турция няколко летящи лодки едната от които мина и през България да снима филм.

Изображение

Един геройски 727-100. Лети като корпоративен джет. преди време гледах един пакъв в маями. Имаше два двигателя от мд-80 отстрани и лети като ракета!

Изображение

известния 727 който прави полети Zero G . Тези полети са за НАСА защото е излетял от Елингтън, Хюстън. слагам и графика за височина/скорост

Изображение

Изображение
IvanFL
супер спотър
 
Мнения: 537
Регистриран на: 07 Май 2006 02:14
Местоположение: Miami, FL

Назад към Спотърстване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта

cron