Падна пър

Мнениеот HBNIK » 22 Май 2006 00:57

Вярвам и разбирам, че е така. Дано един ден да се осъществи. Така поне всичко ще е регламентирано и няма да стоим на тръни, очаквайки във всеки един момент появата на някой охранен полицай, готов да изпълни професионалния си дълг и да защити родината от набеза на това незнайно племе- Спотъри.
Естествено, най-хубавите снимки не са тези по пероните, но по-скоро тези покрай полосите. Но както и да е, нека да не бъдем лакоми :lol: :lol:
Аватар
HBNIK
спотър
 
Мнения: 33
Регистриран на: 15 Авг 2005 21:56
Местоположение: Швейцария

Мнениеот harrier » 22 Май 2006 00:59

От всякъде стават хубави снимки. Ники, едно спотче можем да спретнем във Варна август месец ако искаш, знам някои добри места :wink:
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот HBNIK » 22 Май 2006 01:10

Идвам си от 7-ми до 29-ти август. Малко преди да си дойда, ще ти дам домашен номер и мобилния. И във Варна имам Интернет, така че няма да останем без връзка. Аз ти предлагам по обяд да ходим от страна на Побитите камъни, така слънцето ще си бъде точно и ще стане много готино. Същото важи и при залез, когато самолетите ще будат осветени откъм опашкатаи лъчите ще галят fuselage! Ще си всема Canonа 350D с 200мм TAMRON, може и 300мм CANON да си домъкна. Само да не станем за смях пред гаджето , ако ни закарат в стаята да пишем есета.
Аватар
HBNIK
спотър
 
Мнения: 33
Регистриран на: 15 Авг 2005 21:56
Местоположение: Швейцария

Мнениеот harrier » 22 Май 2006 01:41

HBNIK написа:Идвам си от 7-ми до 29-ти август. Малко преди да си дойда, ще ти дам домашен номер и мобилния. И във Варна имам Интернет, така че няма да останем без връзка. Аз ти предлагам по обяд да ходим от страна на Побитите камъни, така слънцето ще си бъде точно и ще стане много готино. Същото важи и при залез, когато самолетите ще будат осветени откъм опашкатаи лъчите ще галят fuselage! Ще си всема Canonа 350D с 200мм TAMRON, може и 300мм CANON да си домъкна. Само да не станем за смях пред гаджето , ако ни закарат в стаята да пишем есета.

Ще обсъдим на четири очи мястото, да не даваме хинтове на охраната :lol: Аз живот и здраве ще съм във Варна средата на август :wink:
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот HBNIK » 22 Май 2006 02:16

еми щи им дадем среща тука :lol: :lol: :lol:

Изображение
А за да покажем че неправим нищо нередно, ще им дам пример за спотинг *снимане на самолети ето тука-

http://www.spotter-dano.szm.com/images/ ... s_1000.jpg
http://www.planes.cz/lite/pix/BRQmap.jpg
http://www.thunder-and-lightnings.co.uk ... nheath.gif
http://www.geocities.com/salzinger_gru/zrh/zrhair.jpg

Не, господа, това не е конспирация, просто запалени по авиацията хора, които се опитват да утолят страстта си, снимайки едно от най-великите изобретения на нашия век!
Последна промяна HBNIK на 16 Авг 2006 11:00, променена общо 1 път
Аватар
HBNIK
спотър
 
Мнения: 33
Регистриран на: 15 Авг 2005 21:56
Местоположение: Швейцария

Мнениеот toni75 » 23 Май 2006 20:38

В Щутгарт на терасата дори няма металотърсач и охрана 8) (освен видео-камерите). Само една бабка стои на входа и продава билетчета: за възрастни по 2 евро. А и печатче ти удря: като събереш 5 печатчета имаш право на гратис излизане. :wink:
А терасата е една дъъъъъъълга... тръгва от терминал 1 и стига до терминал 3. :) От едната страна е перона, а от другата са изложени разни по-старички самолети като Aн-2 и Ju-52. Билета важи за цял ден. Ако човек огладнее или ожаднее, може да влезе в ресторантчето, което също е на терасата.
През лятото е пълно с хора, дори цели семейства с малки деца си прекарват деня там: таткото (ако не е спотер) пийва биричка в ресторанта, майката яде сладолед, а хлапето стои на перваза и зяпа самолетите. :)
Ето на това аз му казвам културен спотинг. Обещавам като си купя новия фотоапарат, да направя снимки от терасата, да се насладите и вие.
toni75
най-спотър
 
Мнения: 496
Регистриран на: 18 Дек 2003 02:24
Местоположение: Щутгарт, Германия

Мнениеот Chavdar » 23 Май 2006 21:26

Като заговорихме за тераси по летищата, някой има ли идея защо затвориха терасата на летището във Франкфурт?
Chavdar
супер спотър
 
Мнения: 972
Регистриран на: 06 Мар 2005 22:08
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот harrier » 23 Май 2006 21:54

Lufthansa прави разширения на своите lounges за пасажерите от първа и бизнес класа. А за жалост терасата на Т2 не работи след 11 септември 2001. Макар, че е на същия принцип на работа като тази на Т1. Тоест ако едната е несигурна, значи и другата е. Ама немци, не може да се очаква да има логика в действията им :-D
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот Chavdar » 23 Май 2006 22:20

Ясно сигурно е заради тези реконструкции, иначе на една ръка разстояние от самолетите си когато си там, много добро място за спотинг.
Chavdar
супер спотър
 
Мнения: 972
Регистриран на: 06 Мар 2005 22:08
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот harrier » 23 Май 2006 22:27

Да, но интересните самолети във Франкфурт са много малко. Най-много някоя руска компания да прати 154-ка и честите кацания на МД-11, които обаче не минават близо до терасата, защото самият карго-терминал е на запад. Остават купища А320, Б737, А330, А340 на Луфтханза, която използва по-голямата част от терминала. На Т2 е по-различно защото там спира по-голяма част от трафика от други континенти (изключение са Малев и Иберия).
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот HBNIK » 15 Авг 2006 11:08

Така, дойдох си в БГ. Вече пробвах местата на първата схема по сателитната снимка за варненското летище. Страхотни са. Пристигащите се забелязват още над Девня и Белослав. Няма нито огради , нито бариери. Просто си спираш колата и си щракаш. Можете да видите резултата като разгледате снимкити ми от 13 август. За съжаление, останах само 15 минути, защото отначало не бях намислил да правя спотинг, а просто се отбих да проверя как е хавата.
Аватар
HBNIK
спотър
 
Мнения: 33
Регистриран на: 15 Авг 2005 21:56
Местоположение: Швейцария

Мнениеот С.Николов » 17 Авг 2006 14:40

Ако си още във Варна прати ми лично съобщение :wink:
Аватар
С.Николов
най-спотър
 
Мнения: 217
Регистриран на: 17 Дек 2003 22:57
Местоположение: Варна жкВладиславВарненчик

Предишна

Назад към Спотърстване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта