Спотърско общество

Re: Спотърско общество

Мнениеот HORNISE » 16 Яну 2013 14:39

Добра инициатива на Иван. Ай ся да вземеш да го напишеш и на български и да го лепнеш някъде, да се радват хората на местна почва.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: Спотърско общество

Мнениеот KuzevR » 25 Яну 2013 09:57

Здравейте и от мен
Новобранец спотър и съм от Бургас. :-D
KuzevR
най-спотър
 
Мнения: 215
Регистриран на: 16 Окт 2012 21:18
Местоположение: Бургас

Re: Спотърско общество

Мнениеот Vladimorka » 25 Яну 2013 10:39

ЕЕей, разгеле някой от Бургас да се появи. Добре дошъл и се надяваме да си редовен, щото в Бургас интересните самолети май са най-чести :-)
Vladimorka
супер спотър
 
Мнения: 728
Регистриран на: 02 Фев 2010 17:24

Re: Спотърско общество

Мнениеот KRAKOMOBILA » 25 Яну 2013 10:55

Добре дошъл и от мен - и аз ще се радвам да си чест посетител на летището - защото наистина има доста интересни неща в Бургас - но в повечето случай остават незабелязани и незаснети.
The Fulcrum Occupation!
Граждани! Летете със самолетите на Аерофлот! Побързайте - останаха съвсем малко!
Аватар
KRAKOMOBILA
супер спотър
 
Мнения: 654
Регистриран на: 25 Май 2006 14:12

Re: Спотърско общество

Мнениеот Toni » 25 Яну 2013 11:01

KuzevR написа:Здравейте и от мен
Новобранец спотър и съм от Бургас. :-D


Добро включване с Ту-204 на Авиастар и 744F на SilkWay... :)
100/143/310/319/320/321/733/735/73G/73H/762/AB6/CR9/DH8/E90/E95/F70/IL8/M82/S20/TU3/TU5/LZ-BTZ
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Re: Спотърско общество

Мнениеот KuzevR » 25 Яну 2013 12:56

Благодаря.
Дано повечко време да има да ходя на летището и около него
KuzevR
най-спотър
 
Мнения: 215
Регистриран на: 16 Окт 2012 21:18
Местоположение: Бургас

Re: Спотърско общество

Мнениеот Val4aka » 10 Апр 2013 11:25

Здравейте! Казвам се Даниел Пенев, на 27 години. Живея малко след с. Нови хан в комплекс от 7, 8 блокчета (може би някой са ги виждали ако са карали по магистрала Тракия). Интереса ми към самолетите е от много скоро - да кажем 3, 4 месеца. Все още знам много малко за авиацията, но се надявам покрай вас да науча доста. Може да ми се смеете но все още не съм летял със самолет. Иначе работя като синоптик в ТВ-Мет (в момента в Нова ТВ). Ако някой го интересува нещо свързано с времето ще помагам. Все още не правя снимки, но може в скоро време да започна. Иначе над нас самолетите правят захода за кацане (при западен вятър). Това е за сега от мен! Поздрави на всички :)
Val4aka
спотър
 
Мнения: 32
Регистриран на: 17 Яну 2013 00:44

Re: Спотърско общество

Мнениеот Stoyan » 10 Апр 2013 17:10

Val4aka написа:Здравейте! Казвам се Даниел Пенев, на 27 години. Живея малко след с. Нови хан в комплекс от 7, 8 блокчета (може би някой са ги виждали ако са карали по магистрала Тракия). Интереса ми към самолетите е от много скоро - да кажем 3, 4 месеца. Все още знам много малко за авиацията, но се надявам покрай вас да науча доста. Може да ми се смеете но все още не съм летял със самолет. Иначе работя като синоптик в ТВ-Мет (в момента в Нова ТВ). Ако някой го интересува нещо свързано с времето ще помагам. Все още не правя снимки, но може в скоро време да започна. Иначе над нас самолетите правят захода за кацане (при западен вятър). Това е за сега от мен! Поздрави на всички :)


Здрасти и добре дощъл!

Бързо да разясниш на колегите какво е оклюзия, че са ме питали каква е тази болест? :D
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Re: Спотърско общество

Мнениеот Val4aka » 10 Апр 2013 18:31

Stoyan написа:
Val4aka написа:Здравейте! Казвам се Даниел Пенев, на 27 години. Живея малко след с. Нови хан в комплекс от 7, 8 блокчета (може би някой са ги виждали ако са карали по магистрала Тракия). Интереса ми към самолетите е от много скоро - да кажем 3, 4 месеца. Все още знам много малко за авиацията, но се надявам покрай вас да науча доста. Може да ми се смеете но все още не съм летял със самолет. Иначе работя като синоптик в ТВ-Мет (в момента в Нова ТВ). Ако някой го интересува нещо свързано с времето ще помагам. Все още не правя снимки, но може в скоро време да започна. Иначе над нас самолетите правят захода за кацане (при западен вятър). Това е за сега от мен! Поздрави на всички :)


Здрасти и добре дощъл!

Бързо да разясниш на колегите какво е оклюзия, че са ме питали каква е тази болест? :D


Ако трябва да го считаме като болест, можем да кажем, че това е началото на края на даден циклон :lol: Общо взето всеки циклон е изграден от един топъл и един или няколко студени фронта. Топлия фронт винаги е пред студения по посока на движение на циклона. В определен момент обаче студения фронт застига топлия и така се образува оклюзия или оклюзионен фронт. Това става първо в центъра на циклона и в течение на времето обхваща целия или почти целия топъл фронт. Имаме няколко вида оклюзионни фронтове - оклюзия като студен фронт, оклюзия като топъл фронт и неутрален оклюзионен фронт. Обикновенно температурните разлики при преминаването на оклюзионните фронтове са по-малки от тези при топлите и студените фронтове. Когато циклонът е изграден само от оклюзионен фронт силата му започва да намалява (заради намалелия температурен градиент вътре в циклона) и не след дълго циклонът се запълва или "умира"
Val4aka
спотър
 
Мнения: 32
Регистриран на: 17 Яну 2013 00:44

Re: Спотърско общество

Мнениеот Toni » 10 Апр 2013 18:49

Stoyan написа:Бързо да разясниш на колегите какво е оклюзия, че са ме питали каква е тази болест? :D


Това ми заприлича на входящ тест за форума :-D :-D :-D

Добре дошъл, Val4aka!
100/143/310/319/320/321/733/735/73G/73H/762/AB6/CR9/DH8/E90/E95/F70/IL8/M82/S20/TU3/TU5/LZ-BTZ
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Re: Спотърско общество

Мнениеот Stoyan » 10 Апр 2013 19:45

Val4aka написа:
Stoyan написа:
Val4aka написа:Здравейте! Казвам се Даниел Пенев, на 27 години. Живея малко след с. Нови хан в комплекс от 7, 8 блокчета (може би някой са ги виждали ако са карали по магистрала Тракия). Интереса ми към самолетите е от много скоро - да кажем 3, 4 месеца. Все още знам много малко за авиацията, но се надявам покрай вас да науча доста. Може да ми се смеете но все още не съм летял със самолет. Иначе работя като синоптик в ТВ-Мет (в момента в Нова ТВ). Ако някой го интересува нещо свързано с времето ще помагам. Все още не правя снимки, но може в скоро време да започна. Иначе над нас самолетите правят захода за кацане (при западен вятър). Това е за сега от мен! Поздрави на всички :)


Здрасти и добре дощъл!

Бързо да разясниш на колегите какво е оклюзия, че са ме питали каква е тази болест? :D


Ако трябва да го считаме като болест, можем да кажем, че това е началото на края на даден циклон :lol: Общо взето всеки циклон е изграден от един топъл и един или няколко студени фронта. Топлия фронт винаги е пред студения по посока на движение на циклона. В определен момент обаче студения фронт застига топлия и така се образува оклюзия или оклюзионен фронт. Това става първо в центъра на циклона и в течение на времето обхваща целия или почти целия топъл фронт. Имаме няколко вида оклюзионни фронтове - оклюзия като студен фронт, оклюзия като топъл фронт и неутрален оклюзионен фронт. Обикновенно температурните разлики при преминаването на оклюзионните фронтове са по-малки от тези при топлите и студените фронтове. Когато циклонът е изграден само от оклюзионен фронт силата му започва да намалява (заради намалелия температурен градиент вътре в циклона) и не след дълго циклонът се запълва или "умира"


Аз лично не се разбирам добре с другарката оклюзия...Както се казваше имаме непреодолими различия! :D

П.С. Тони, справи се човека! Сега остава и на 1 МЕТАR да го пробваме и всичко ще е 6! :-D
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Re: Спотърско общество

Мнениеот dimitar vasilev » 10 Апр 2013 22:13

Val4aka написа:Здравейте! Казвам се Даниел Пенев, на 27 години. Живея малко след с. Нови хан в комплекс от 7, 8 блокчета (може би някой са ги виждали ако са карали по магистрала Тракия). Интереса ми към самолетите е от много скоро - да кажем 3, 4 месеца. Все още знам много малко за авиацията, но се надявам покрай вас да науча доста. Може да ми се смеете но все още не съм летял със самолет. Иначе работя като синоптик в ТВ-Мет (в момента в Нова ТВ). Ако някой го интересува нещо свързано с времето ще помагам. Все още не правя снимки, но може в скоро време да започна. Иначе над нас самолетите правят захода за кацане (при западен вятър). Това е за сега от мен! Поздрави на всички :)
Добре дошъл- за летенето не го мисли- и аз още не съм летял, но нямам спомен някой тук да ми се е смял и благодарение на всички в този форум се чувствам с дълъг и богат летателен опит
dimitar vasilev
най-спотър
 
Мнения: 494
Регистриран на: 30 Дек 2006 19:03
Местоположение: СОФИЯ

Re: Спотърско общество

Мнениеот dr_mike » 15 Апр 2013 20:17

Мирослав, на 32 години, анестезиолог в столична болница, от малък спотър на автобуси( 10 годишен), но самолетите са ми ново влечение.... :D
dr_mike
по-спотър
 
Мнения: 118
Регистриран на: 10 Апр 2013 22:42

Re: Спотърско общество

Мнениеот Stoyan » 15 Апр 2013 20:37

dr_mike написа:Мирослав, на 32 години, анестезиолог в столична болница, от малък спотър на автобуси( 10 годишен), но самолетите са ми ново влечение.... :D


Hello, Doc!
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Re: Спотърско общество

Мнениеот bigblondewolf » 02 Юли 2013 15:23

Здравейте всички

Преди да се пробвам да изрина форума, за да разбера какво е положението със снимане на SOF последно, ще се радвам да ме светнете.
Когато откриха платформата през 2010 живеех в Брно и щраках каквото интересно дойде на летището, а то е малко и доста се смях на предложението. Четох и за полиция край оградите, изобщо некрасива картинка. Има ли раздвижване и ще ме бие ли някой ако застана до оградата да снимам? Или да мисля за покрива на някой блок в Хаджи Димитър по-добре?

Да се представя - Огнян се казвам, имам фотоапарат и харесвам самолети :D Не смея да се нарека спотър, защото не дебна радара постоянно. В Чехия от скука отскачах до летището почти всеки ден след работа, тук обстановката е малко по-динамична и вече две години не смея да се пробвам, само като пътувам нанякъде щраквам по един кадър от летището.
bigblondewolf
спотър
 
Мнения: 34
Регистриран на: 25 Сеп 2011 13:33

ПредишнаСледваща

Назад към Спотърстване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта

cron