Една готина снимка

Re: Една готина снимка

Мнениеот naskopc » 19 Май 2012 19:43

+1
Изображение
Аватар
naskopc
супер спотър
 
Мнения: 591
Регистриран на: 26 Окт 2005 22:03
Местоположение: София

Re: Една готина снимка

Мнениеот Vladimorka » 31 Май 2012 09:58

Сигурно повечето сте видели "шоколадовия" A340:
http://www.airliners.net/photo/Airbus-A340-313X/2110491/L/&sid=45df88cc8298186804bab957a199310e

Доста нестандартна и красива (според мен) окраска
Vladimorka
супер спотър
 
Мнения: 728
Регистриран на: 02 Фев 2010 17:24

Re: Една готина снимка

Мнениеот delta_force » 31 Май 2012 19:14

Vladimorka написа:Сигурно повечето сте видели "шоколадовия" A340:
http://www.airliners.net/photo/Airbus-A340-313X/2110491/L/&sid=45df88cc8298186804bab957a199310e

Доста нестандартна и красива (според мен) окраска


Това май беше пилето на Роман Абрамович. :)
delta_force
спотър
 
Мнения: 29
Регистриран на: 25 Яну 2012 21:14

Re: Една готина снимка

Мнениеот Trastichko » 01 Юни 2012 10:27

Buch написа:Струва ми се , че г-н Костов отдавна не е ъплоудвал снимки и не е публикувал нови постове във форума, но за сметка на това чакането си е струвало както винаги.

Поздравления и от мен!!


tkostov Президент президент ! :)
Аватар
Trastichko
супер спотър
 
Мнения: 561
Регистриран на: 07 Фев 2011 16:29

Re: Една готина снимка

Мнениеот Vladimorka » 05 Юни 2012 11:03

A320 - най-NEO - с парни двигатели :-)))
http://www.airliners.net/photo/Niki/Airbus-A320-214/1181217/L/
Vladimorka
супер спотър
 
Мнения: 728
Регистриран на: 02 Фев 2010 17:24

Re: Една готина снимка

Мнениеот Trastichko » 08 Юни 2012 10:08

Честита първа снимка в Airliners.net на Gelko59!!!!!!!!!

http://www.airliners.net/photo/Cosmo-Airlines/Airbus-A320-212/2114712/L/&sid=1f66f00e6db2e440b51e75e441b998af
Аватар
Trastichko
супер спотър
 
Мнения: 561
Регистриран на: 07 Фев 2011 16:29

Re: Една готина снимка

Мнениеот tu-134 » 12 Юни 2012 21:06

Много готини снимки от Швеция на Чавдар...благородно ти завиждам че си имал възможност да снимаш такива уникални самолети в въздуха :D :D
Аватар
tu-134
супер спотър
 
Мнения: 657
Регистриран на: 04 Яну 2004 06:51
Местоположение: Chicago

Re: Една готина снимка

Мнениеот Big G » 12 Юни 2012 22:41

tu-134 написа:Много готини снимки от Швеция на Чавдар...благородно ти завиждам че си имал възможност да снимаш такива уникални самолети в въздуха :D :D

Tака е, но като гледам каква е гледаемостта им, ми става тъжно :( И с основание не пуска други и още по-интересни, които аз имах удоволствието да видя.
Started 1967.
Аватар
Big G
супер спотър
 
Мнения: 1532
Регистриран на: 01 Мар 2007 19:41
Местоположение: У дома

Re: Една готина снимка

Мнениеот tu-134 » 13 Юни 2012 02:44

Не си единствения който забелязва това. За съжаление една снимка на самолет на България Ер в София или новобоядисан Ербъс излязъл от Луфтханза Техник получава тройно повече гледаемост от снимки на наистина уникални самолети и места от света :roll: . Примери на този "феномен" може да се видят и с скорошни снимки от последните няколко месеца и на други фотографи освен Чавдар. Не случайно вече някой хора спряха да качват снимки или качват много рядко :(
Аватар
tu-134
супер спотър
 
Мнения: 657
Регистриран на: 04 Яну 2004 06:51
Местоположение: Chicago

Re: Една готина снимка

Мнениеот Chavdar » 13 Юни 2012 16:36

tu-134 написа:Много готини снимки от Швеция на Чавдар...благородно ти завиждам че си имал възможност да снимаш такива уникални самолети в въздуха :D :D

Благодаря ти Иване;) Точно това беше хубавото,че си отишъл там за тези самолети и точно те хвърчаха по няколко пъти на ден, а чуждестранното участие беше минимално, не както става често в други страни
отиваш да видиш примерно местните самолети на ВВС ,а чужденците преобладават и правят шоуто.
А иначе гледанията на снимките, които са направени извън БГ редовно са много ниски. Все пак,всеки има право да гледа каквото иска.Аз по скоро забелязах,че се ограничавам да качвам повече снимки не толкова заради гледаемостта,а че на самият сайт снимки ,като цяло се намалиха да се качват, незнам спотърите ли намаляха да качват или скриинърите имат затруднение т.ез по малко свободно време имат да се занимават със сайта или пък сайта можеби има някакъв лимит на базата ,които скоро ще се достигне.И можеби отва ме ограничава да избирам доста преди нещо да метна на сайта.
P.S: Иване специални поздрави имаш от руските спотъри с ,които се видяхме в Линшопинг :wink: Колко е малък света!
Chavdar
супер спотър
 
Мнения: 972
Регистриран на: 06 Мар 2005 22:08
Местоположение: Plovdiv

Re: Една готина снимка

Мнениеот BDG » 13 Юни 2012 17:10

tu-134 написа:Не си единствения който забелязва това. За съжаление една снимка на самолет на България Ер в София или новобоядисан Ербъс излязъл от Луфтханза Техник получава тройно повече гледаемост от снимки на наистина уникални самолети и места от света :roll: . Примери на този "феномен" може да се видят и с скорошни снимки от последните няколко месеца и на други фотографи освен Чавдар. Не случайно вече някой хора спряха да качват снимки или качват много рядко :(

Този момент го коментирахме преди няколко месеца на среща в София. Имаше човек от сайта, който знае мнението на част от спотърите. :wink:
Извинявам се за офф-топика!
BDG
спотър
 
Мнения: 33
Регистриран на: 12 Авг 2005 11:54
Местоположение: Плевен

Re: Една готина снимка

Мнениеот HORNISE » 13 Юни 2012 17:40

Мнението е сведено до знанието на всички. За съжаление тази неясна за мен тенденция си остава.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: Една готина снимка

Мнениеот tu-134 » 13 Юни 2012 19:37

Чавдаре според мен няма проблеми нито с базата нито с времето на скриинърите. Ако де факто се качват малък брой снимки то следователно на скриинърите не им трябва много време да ги прегледат. Обикновенно ако пусна снимка на следващия ден вече е на сайта. Разбира се че броят на фотографи/спотъри постоянно и постепенно нараства но по интересното и очевидно е че значителен брой от "по старите" или не качват или качват много рядко. За пример, отиди в началото на сайта където е списъка с фотографи където пише "най-много добавени" и ще видиш че сигурно половината вече не качват или качват доста рядко и произволно. Защо? Предполагам има различни причини но все пак е интересно. Аз лично се ограничавам малко повече заради факта че имам твърде много материал особенно през последната година и не искам да заливам сайта само с мой снимки. Все пак това не е моя лична галерия...

Иначе ако базата достига лимита си предполагам ще разберем за това. По скоро сайта си седи горе-долу почти еднакъв от както е създаден. Мисля че отдавна му трябва "модернизация" но хората който го подържат предполагам нямат време и ресурси за това.

HORNISE написа:Мнението е сведено до знанието на всички. За съжаление тази неясна за мен тенденция си остава.


Не съм наясно за какво мнение става въпрос...но възможно ли е посещаемостта на сайта да намалява? Примерно... "Пантерата" на "AirPower" вече три дни стои на предна страница а има едва 160 гледания :? :?: . Или по скоро на малко хора им пука да го гледат? Или се интересуват само от граждански самолети? Тогава защо граждански самолети от други места по света пак получават ниска гледаемост? В същото време черния Ербъс на Ангел има почти 900 гледания...колко от тях идват директно от хора посещаващи сайта редовно и колко от външни линкове? (нищо лично към AirPower и Ангел, просто за пример ползвам)
Аватар
tu-134
супер спотър
 
Мнения: 657
Регистриран на: 04 Яну 2004 06:51
Местоположение: Chicago

Re: Една готина снимка

Мнениеот Trastichko » 13 Юни 2012 22:06

tu-134 написа:Чавдаре според мен няма проблеми нито с базата нито с времето на скриинърите. Ако де факто се качват малък брой снимки то следователно на скриинърите не им трябва много време да ги прегледат. Обикновенно ако пусна снимка на следващия ден вече е на сайта. Разбира се че броят на фотографи/спотъри постоянно и постепенно нараства но по интересното и очевидно е че значителен брой от "по старите" или не качват или качват много рядко. За пример, отиди в началото на сайта където е списъка с фотографи където пише "най-много добавени" и ще видиш че сигурно половината вече не качват или качват доста рядко и произволно. Защо? Предполагам има различни причини но все пак е интересно. Аз лично се ограничавам малко повече заради факта че имам твърде много материал особенно през последната година и не искам да заливам сайта само с мой снимки. Все пак това не е моя лична галерия...

Иначе ако базата достига лимита си предполагам ще разберем за това. По скоро сайта си седи горе-долу почти еднакъв от както е създаден. Мисля че отдавна му трябва "модернизация" но хората който го подържат предполагам нямат време и ресурси за това.

HORNISE написа:Мнението е сведено до знанието на всички. За съжаление тази неясна за мен тенденция си остава.


Не съм наясно за какво мнение става въпрос...но възможно ли е посещаемостта на сайта да намалява? Примерно... "Пантерата" на "AirPower" вече три дни стои на предна страница а има едва 160 гледания :? :?: . Или по скоро на малко хора им пука да го гледат? Или се интересуват само от граждански самолети? Тогава защо граждански самолети от други места по света пак получават ниска гледаемост? В същото време черния Ербъс на Ангел има почти 900 гледания...колко от тях идват директно от хора посещаващи сайта редовно и колко от външни линкове? (нищо лично към AirPower и Ангел, просто за пример ползвам)


Първо за Ангел и други подобни случаи , виждам че им се слага линк на фейсбук и на някои сайтове тъй като са интересни като новини от България , за това събират толкова много гледания. :) (което е хубаво според мен)

Аз лично не съм от хората на първа страница като най-качвалите хора в сайта но лично аз спрях да качвам въпреки че снимам, тъй като снимам предимно в софия и няма позиция и кадър на самолет който вече да го няма на сайта от нашето летище.

Колкото до хеликоптери и военни аз лично съм по фен на гражданските и товарни самолети и повечето снимки ми стигат да ги видя на превю , предполагам че има доста хора който правят като мен. А що се отнася до цивилна авиация снимана на чужди летища , лично на мен до сега доста малко снимки са ми хванали окото за да кликна да ги видя големи, по-голямата част са или на перон или в гръб или не са интересни като цяло, и според мен причината за това е че повечето такива снимки са правени по време на пътуване и спотърстването е дейност покрай самото пътуване. Няма много снимки от някой който да е отишъл специално само за да снима и това си личи. (което пак не е лошо просто за мен обяснява и малкия интерес към тези снимки). А пантерите натрупаха добър интерес в първите им снимки и не виждам в момента нещо феноменално в тази снимка в гръб колкото и да и е страхотно качеството.

Като цяло на мен ми харесва на къде върви сайта и имам доста малко критики.

Имам обаче една критика към Иван (tu-134)! Според мен имаш къде къде по феноменални снимки, в тази поредица от самолета цистерна, от тази на ф-15 която е в топ 5 на аирлайнърс :)
Как може да не си качил ф22 :)) срамота :) (страхотна серия , поздравления!)
Аватар
Trastichko
супер спотър
 
Мнения: 561
Регистриран на: 07 Фев 2011 16:29

Re: Една готина снимка

Мнениеот Chavdar » 13 Юни 2012 23:51

Май Иван първо с Ф22 качи от цялата серия от цистерната. :wink:
Според мен проблема е ,че като цяло снимките, които се качват се гледат по-малко спрямо това което да кажем е било преди 2-3 години.Дали не е време да се направи по сериозно обновяване на сайта.
С много от вас съм се запознал благодарение на Бгспотърс и това е една от причините да искам сайта да се развива и върви.
Chavdar
супер спотър
 
Мнения: 972
Регистриран на: 06 Мар 2005 22:08
Местоположение: Plovdiv

ПредишнаСледваща

Назад към Фотография

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта

cron