Предимства на компактното устройство DIP Wiesel X2

Предимства на компактното устройство DIP Wiesel X2

Мнениеот фотоексперт » 03 Окт 2006 18:33

Предимства на компактното устройство за архивиране и пренасяне на информация DIP Wiesel X2.
1. Малки размери и тегло - 13х8х3см 443г. с батерии и HD;
2. Копирането става с две движения – поставяне на картата памет в слота и включване на DIP Wiesel X2 ;
3. Включването и изключването става с едно копче са 1 секунда;
4. Обикновенно се носи на кръста в калъф и не пречи на фотографа, пътешественика.
5. Източва карти памет без необходимост от компютър;
6. Има вградени слотове за всички актуални карти памет;
7. Може да се поставя в непромокаем калъф - аксесоар;
8. Стабилен метален корпус от алуминий и предпазен капак за слотовете;
9. С едно зареждане на батериите -4x1,2V Ni-MH 2700mA/h изтегля 25-30GB информация.
10. Може да работи с всеки размер АА батерии, акумулатори или не;
11. Може свободно да се пренася през митница;
12. Скоростта на източване на информация достига до 16MB/sek.;
13. Зарежда батерии 4бр. АА акумулатори Ni-MH от 220V или от 12V с car adaptor. Вградено прецизно зарядно устройство, което показва минутите за заряда и има пълен контрол на процеса.
14. Следяща система брои файловете и показва дали копирането е завършило правилно;
15. При поставена карта не се самоизключва след края на копирането, за да се контролира процеса докрай;
16. Може да съхранява както снимки, така и всяка друга електронна информация;
17. Връзка с всеки компютър като външно устройство, голям резервоар за обмен на информация;

DIP Wiesel X2 е най-бързото професионално устройство за източване, съхранение и пренасяне на информация.

ФОТОЕКСПЕРТ
029801780
www.nfsbg.com
фотоексперт
кандидат спотър
 
Мнения: 9
Регистриран на: 02 Окт 2006 10:47

Мнениеот ATC » 04 Окт 2006 10:43

в един друг форум ,това по горе беше яко спам в няколко раздела
Аватар
ATC
супер спотър
 
Мнения: 818
Регистриран на: 14 Апр 2004 14:30
Местоположение: LBSF

Мнениеот OGI » 04 Окт 2006 21:49

:wink:
Последна промяна OGI на 21 Мар 2010 01:40, променена общо 1 път
OGI
най-спотър
 
Мнения: 477
Регистриран на: 15 Сеп 2006 12:22

Мнениеот Han Solo » 04 Окт 2006 22:08

Абе май става дума за малко по други устройства - такива които комбинират четец със хард и захранване специално за тази цел, на фотоваканцията продаваха такова само че без хард за 80 лева, а хард за лаптоп се намира лесно... без малко да си купя иначе ако офертата е за около 250/280 колкото струва на Апасер защо не... ама то е малко по скъпо
May the Force be with You
Han Solo
най-спотър
 
Мнения: 250
Регистриран на: 29 Дек 2003 22:11
Местоположение: София

Мнениеот фотоексперт » 05 Окт 2006 10:54

Колеги,

Да не се заблуждаваме един друг.
DIP Wiesel Х2 изтегля 500 МВ/мин.
Другите работят на 50МВ/мин. Голяма мъка са.
Има сменяеми батерии, вграден слот за карти, метален корпус.

Има 10GB Image Tank LE , който е без батерии и е за CF и SM карти. Той е за любители и е 260 лв. За колеги е 220 Лв.
Но , ако искате да сте оборудвани както си му е реда, решението е DIP Wiesel X2

http://www.dip24.com/
http://www.image-tank.com/englisch/e_frame.html
http://www.nfsbg.com/main.php?module=pr ... 54cfddd4e1
фотоексперт
кандидат спотър
 
Мнения: 9
Регистриран на: 02 Окт 2006 10:47

Мнениеот atzah » 05 Окт 2006 13:55

А аз да ви кажа, че при непрекъснато падащите цени на паметите не виждам смисъл от тези устройства като цяло.

8ГБ карта е от порядъка на 250 лева, а доста трябва да се снима в RAW, та да не стигне на любителя ентусиаст, преди да се добере до компютър.
atzah
супер спотър
 
Мнения: 750
Регистриран на: 08 Дек 2004 00:57
Местоположение: София

Мнениеот weasel » 05 Окт 2006 23:59

Позволява си да дам акъл защото съм се борил с такива джаджи, опарих се един път и съм сигурен, че знам кое е най-доброто.

Ай-пода е скъп. Иска и допълнителен аксесоар за да се преточва информация от карта или външно устройство.

Всички фирмени кутии като Апацера, това предлагано от "Фотоексперта" и други специализирани дейтабанки също са скъпи.

Избора ми е върху трето устройство:
Изображение
Същото на Фотоваканцията печалбарите го продаваха по 80-90лв а в офиса на КомпютърНет струва само 53 лева с включено ДДС и касова бележка/фактура. Предимствата са му вградената Ли-Йон батерия и вградени четци за 8 вида карти. Може да монтирате какъвто желаете диск за лаптоп (10-80Гб) и така инвестицията за преносима банка идва под 200 лева.

Зарежда се от УСБ-порта, контакта, но мога да го зареждам в колата или или от контакта със зарядното на ГСМ-а което беше изненада. Разкостих го и батерията, волтажа и куплунга му е идентична с тази на Нокията.
Изображение

За още по-закъсали и безпарични хора има такива фотобанки под 30 лева:
Изображение

Последната няма дисплей но отново копира флешове, катри с ридър, МП3 плейъри, директно от фотоапарати но батериите са външни - 4АА.
Купил съм си го за да си разнасям филмите от офиса до дома.

Питайте смело ако имате въпроси по горните джаджи.
weasel
спотър
 
Мнения: 11
Регистриран на: 26 Сеп 2006 20:45

Мнениеот weasel » 06 Окт 2006 00:07

Забравих да добавя, че и двете устройства показани по-горе са истинско УСБ2.0. Това дава максимално бърз трансфер.

Вместо за 260лв да получите фирмено устройство с диск 10Гб може да се екипирате за 230лв с устройство и диск 80Гб :)))
weasel
спотър
 
Мнения: 11
Регистриран на: 26 Сеп 2006 20:45

Мнениеот фотоексперт » 06 Окт 2006 17:42

Колеги,

Нека да не се бъркат понятията.
Скоростта на изтегляне дефинира прехвърлянето на данни от карта памет към вградения HD на DIP Wiesel X2. И именно тази скорост е 500MB/min
USB 2,0 определя скоростта от устройството към компютъра.
.
Изтеглял съм 1 BG CF с бавно устройство и наистина 10 минути не стигнаха. А това време хаби и батериите.
С DIP Wiesel X2 бързите карти се изтеглят за нула време. Пълна 4GB extreme III се вкарва за 8 минути.

Има статии със сравнения, които могат да се видят на :

http://www.dip24.com/fileadmin/alte_sei ... to0305.pdf
http://www.dip24.com/fileadmin/alte_sei ... d/CFVD.pdf
фотоексперт
кандидат спотър
 
Мнения: 9
Регистриран на: 02 Окт 2006 10:47

Мнениеот weasel » 10 Окт 2006 17:54

Не бъркаме понятията. Колкото и бързо да ги преточваш в един момент трябва да изсипеш файловете на ПЦ-то. Не върви да ги обработваш в банката през УСБ.

Относно скоростта на трансфер - зависи от оборотите и диска които ще си монтираш. Аз нарочно съм пъхнал вътре 80Г Хитачи 5200 рпм. CF карта 1Гига се преточва за 3 минути и малко. Можех да монтирам 7200 рпм диск, но той хем е по-скъп, и хаби повече от батерията. Така или иначе имам 3 карти. Пъхам пълната да се преточва и през това време щракам на следващата. Досега не съм пълнил 1Г карта за под 3 минути :))

Не може да излезеш срещу noname устройство с цена и фичъри. Може да победиш само с аргументи за гаранция и осигурен сервиз. :lol:
weasel
спотър
 
Мнения: 11
Регистриран на: 26 Сеп 2006 20:45

Мнениеот Han Solo » 11 Окт 2006 22:34

в този ред на мисли търсейки насам натам попаднах на едно подобно: http://91111.com/a2/offers.asp?p=1679618&id=333 предлага се от компютър 2000 които доколкото знам са реномирана фирма и едва ли биха предлагали боклуци, би ми било интересно да направя сравнение на няколко подобни устройства - все пак те са доста нужни на спотъри заседнали посред полето - на Безмер последния път за напълних една карта а нямаше толкова чак толкова много за снимане
May the Force be with You
Han Solo
най-спотър
 
Мнения: 250
Регистриран на: 29 Дек 2003 22:11
Местоположение: София

Мнениеот weasel » 12 Окт 2006 18:26

Han Solo - това което си показал е същото както на първата моя снимка със синия дисплей. Определено си заслужава.

Готов съм да ви го демонстрирам наживо. Твърдя, че за цената си е най-добрата банка на пазара. Може да му инсталираш хард по собствено желание. Получаваш автономия в малък размер на добра цена.
Всичко останало са фирмени продукти които са твърде скъпи за функциите които предлагат. Тук включвам Ай-Под и другите преносими плейъри.
weasel
спотър
 
Мнения: 11
Регистриран на: 26 Сеп 2006 20:45

Мнениеот Han Solo » 12 Окт 2006 23:29

не бях забелязал... а тоя "фотоексперт" вече се е добрал и до фото-форум и пуска и там реклами... лошо няма стига да бяха конкурентоспособни :wink:
May the Force be with You
Han Solo
най-спотър
 
Мнения: 250
Регистриран на: 29 Дек 2003 22:11
Местоположение: София

фотоексперт от 1993 г.

Мнениеот фотоексперт » 16 Окт 2006 16:24

DIP Wiesel X2 се използва от професионалисти.
Едно такова устройство вече работи в Кербала и отзивите са повече от отлични.

По повод сервиз, гаранции и възможности :
След военната авиация, най-много професионално време отделям за изучаване на фототехниката и нейните ремонти - възможни и невъзможни.

Моля, пуснете вашите координати, за да изпратя историята на "фотоексперт" на photoexpert@nfsbg.com

И още, трансфера не зависи от скоростта на въртене на диска , а от буферната му памет - 2, 8, 16 МВ.

Честит празник на българската военна авиация 16 октомври !
фотоексперт
кандидат спотър
 
Мнения: 9
Регистриран на: 02 Окт 2006 10:47

Re: фотоексперт от 1993 г.

Мнениеот Han Solo » 16 Окт 2006 16:45

фотоексперт написа:............
И още, трансфера не зависи от скоростта на въртене на диска , а от буферната му памет - 2, 8, 16 МВ.

Честит празник на българската военна авиация 16 октомври !

Честит да е...
ама буфера не беше ли за да няма загуби когато скороста с която се чете от самия хард не е равна с тази с която се предават данните по шината :) И искам да те видя примерно как от един харддиск с по- ниски обороти и предаван по шина с UDMA33 или 66 примерно ще предадеш в реално време без насичане аудио/видеопоток от 50 Mbs какъвто подават съвременните видеокамери... Те хората затова правят РАЙД масиви и предпочитат те да са скъзи а ти ще ме убеждаваш че скоростта на въртене която е пряко свързана с бързия достъп до силно фрагментирани сектори нямала значение
May the Force be with You
Han Solo
най-спотър
 
Мнения: 250
Регистриран на: 29 Дек 2003 22:11
Местоположение: София


Назад към Фотография

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта

cron