Фото техника

Мнениеот Han Solo » 24 Авг 2005 17:48

Airfan написа:Т.е. съвсем като SLR май.
:-D :-D :-D
DSLR -
Д- дигитал
С-сингъл
Л-ленс
Р-рефлекс
това е за ДСЛР
И единствената разлика е в Д-то :wink: което означава че дирника му е цифров
May the Force be with You
Han Solo
най-спотър
 
Мнения: 250
Регистриран на: 29 Дек 2003 22:11
Местоположение: София

Мнениеот Airfan » 24 Авг 2005 19:52

Абе и за моя пишеше SLR like ама нъц..... Замръзва ми като снимам.
Точа се на DSLR и аз. Даже май ще се върна на SLR за известно време.
http://www.airforce-bg.com - първият изцяло български авиационен сайт!
Моите снимки в jetphotos.net
Аватар
Airfan
най-спотър
 
Мнения: 280
Регистриран на: 23 Дек 2003 23:31
Местоположение: Пловдив

Мнениеот toni75 » 25 Авг 2005 11:17

Delyan Kovachev написа:Не съм се мърдал въобще, просто апарата не може да фокусира. 3-тата снимка е без светкавица, а 4-тата е същата, но със светкавица. Снимал съм от статив коледно дърво с много светлинки и се получава същото размазване. :?

Деляне, твоята камера има ли "предварителна" светкавица? Ако няма то ефекта е ясен: апарата се опитва да фокусира обекта, но понеже е тъмно, не може да го види добре и снимката се размазва, дори и със статив. Има една прагова стойност на осветлението, под която апарата просто не "вижда". Типичен пример са снимки в затворени помещения на изкуствено осветление (например кръчми :), но също и иначе много добре осветени универсални магазини), кокпит-и на самолети ако навън е тъмно и т.н. На такива места и моят фотоапарат не фокусира добре. Ако искаш да снимаш кокпит, пробвай на светло и без светкавица (поне такъв е опитът ми с моят фотоапарат). Ето тази снимка например, съм я правил при такива условия. Преекспонирал съм, за да се виждат, по-добре инструментите, и по тази причина всичко над тях е излязло бяло.

Много фотоапарати (между които и сапунерки) имат предварителна светкавица и при тях горният ефект изобщо липсва.
toni75
най-спотър
 
Мнения: 496
Регистриран на: 18 Дек 2003 02:24
Местоположение: Щутгарт, Германия

Мнениеот HBNIK » 05 Окт 2005 14:39

CANON EOS 350D
За жалост още нямам добра оптика, но и това ще стане. За да компенсирам оптиката, снимам на максимална резолюция, което ми позволява да кропвам и да зумирам снимания обект.
Оптика 18-55мм EFS
res.3456x2304

Между другото какво ви е мнението за Canon EF 75 300 mm F 4 5 6 III USM обектива, или ако имате по-добри предложения от този ранг обективи...благодаря предварително за отговора ви.
Последна промяна HBNIK на 05 Окт 2005 15:08, променена общо 1 път
Аватар
HBNIK
спотър
 
Мнения: 33
Регистриран на: 15 Авг 2005 21:56
Местоположение: Швейцария

Мнениеот Делян » 05 Окт 2005 15:04

toni75 написа:
Delyan Kovachev написа:Не съм се мърдал въобще, просто апарата не може да фокусира. 3-тата снимка е без светкавица, а 4-тата е същата, но със светкавица. Снимал съм от статив коледно дърво с много светлинки и се получава същото размазване. :?

Деляне, твоята камера има ли "предварителна" светкавица? Ако няма то ефекта е ясен: апарата се опитва да фокусира обекта, но понеже е тъмно, не може да го види добре и снимката се размазва, дори и със статив. Има една прагова стойност на осветлението, под която апарата просто не "вижда". Типичен пример са снимки в затворени помещения на изкуствено осветление (например кръчми :), но също и иначе много добре осветени универсални магазини), кокпит-и на самолети ако навън е тъмно и т.н. На такива места и моят фотоапарат не фокусира добре. Ако искаш да снимаш кокпит, пробвай на светло и без светкавица (поне такъв е опитът ми с моят фотоапарат). Ето тази снимка например, съм я правил при такива условия. Преекспонирал съм, за да се виждат, по-добре инструментите, и по тази причина всичко над тях е излязло бяло.

Много фотоапарати (между които и сапунерки) имат предварителна светкавица и при тях горният ефект изобщо липсва.


Всичко е автоматично, а и снимките са правени през ноща. www.planepictures.net приеха една от тях, но те са лесни за приемане.....не връщат много, много.
Последна промяна Делян на 06 Окт 2005 01:39, променена общо 1 път
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Мнениеот Делян » 05 Окт 2005 15:05

HBNIK написа:CANON EOS 350D
За жалост още нямам добра оптика, но и това ще стане. За да компенсирам оптиката, снимам на максимална резолюция, което ми позволява да кропвам и да зумирам снимания обект.
Оптика 18-55мм EFS
res.3456x2304

Това и аз смятам скоро да закупя.....
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Мнениеот HBNIK » 05 Окт 2005 15:14

Delyan Kovachev написа:
HBNIK написа:CANON EOS 350D
За жалост още нямам добра оптика, но и това ще стане. За да компенсирам оптиката, снимам на максимална резолюция, което ми позволява да кропвам и да зумирам снимания обект.
Оптика 18-55мм EFS
res.3456x2304

Това и аз смятам скоро да закупя.....


Разбрах 4е си правил и нощни снимки на самолети, може ли да ми кажеш само какво ISO използваш и в какъв режим ги правиш. Аз имам малък проблем с нощните, но това се дължи по-скоро на недостиг в оптиката ми.
Аватар
HBNIK
спотър
 
Мнения: 33
Регистриран на: 15 Авг 2005 21:56
Местоположение: Швейцария

Мнениеот HORNISE » 05 Окт 2005 16:41

Моя дълъг обектив е 75-300 УСМ. Над 200 мм почва да му се губи и без това не особенно високата острота. Препоръката на хора разбиращи доста повече от мен е 100-300 УСМ, в този клас бил най-доброто за не много пари. Говоря за Канонски обективи.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Мнениеот Делян » 05 Окт 2005 17:33

HBNIK написа:
Delyan Kovachev написа:
HBNIK написа:CANON EOS 350D
За жалост още нямам добра оптика, но и това ще стане. За да компенсирам оптиката, снимам на максимална резолюция, което ми позволява да кропвам и да зумирам снимания обект.
Оптика 18-55мм EFS
res.3456x2304

Това и аз смятам скоро да закупя.....


Разбрах 4е си правил и нощни снимки на самолети, може ли да ми кажеш само какво ISO използваш и в какъв режим ги правиш. Аз имам малък проблем с нощните, но това се дължи по-скоро на недостиг в оптиката ми.

Автоматично е и не знам какво точно е ISO, но на сайта ми има някой нощни снимки и под тях има цялата им информация.
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Мнениеот HORNISE » 05 Окт 2005 17:43

Ники, мисля че съвсем спокойно можеш да ползваш висока чувствителност, тези апарати за това я имат - за да се ползва. При мен макс е 1600, снимал съм на 800 и мога да ти кажа че ако не е голямо фокусното разстояние, изображението е съвсем качественно.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Мнениеот HBNIK » 06 Окт 2005 01:37

HORNISE написа:Ники, мисля че съвсем спокойно можеш да ползваш висока чувствителност, тези апарати за това я имат - за да се ползва. При мен макс е 1600, снимал съм на 800 и мога да ти кажа че ако не е голямо фокусното разстояние, изображението е съвсем качественно.


Да, прав си, и аз нощно време се ка4вам до 800 ISO, за да му увели4а 4уствителността и досега за нощно време 600- 800 ми идват най-подходящи. И при мен максимумът е 1600 ISO. Куриозно става оба4е снимането на обекти в движение, нощно време, като например самолети.... :P . Полу4авал съм такива ефекти, 4е и холивуд ще завиди...На някои снимки, даже съм мислел 4е съм хванал някое НЛО :P .

Мерси за отговорите.
Аватар
HBNIK
спотър
 
Мнения: 33
Регистриран на: 15 Авг 2005 21:56
Местоположение: Швейцария

Мнениеот harrier » 07 Дек 2005 16:41

Преди десетина дена и аз минах на EOS 350D, като си го ползвам с обектива, който имах досега - EF 28-200/3.5-5.6 :) Нещо много е кофти времето тук последните дни, но скоро ще гледам да направя първите си спотърски снимки с него.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот Делян » 07 Дек 2005 19:13

harrier написа:Преди десетина дена и аз минах на EOS 350D, като си го ползвам с обектива, който имах досега - EF 28-200/3.5-5.6 :) Нещо много е кофти времето тук последните дни, но скоро ще гледам да направя първите си спотърски снимки с него.

честито
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Мнениеот HBNIK » 08 Дек 2005 20:18

честито и от мен, със удоволствие да го ползваш
Аватар
HBNIK
спотър
 
Мнения: 33
Регистриран на: 15 Авг 2005 21:56
Местоположение: Швейцария

Мнениеот tsonpen » 12 Дек 2005 18:20

Система въздух-въздух и въздух-земя :wink:
http://www.estesrockets.com/XB39_Eagleye1269.html
Аватар
tsonpen
супер спотър
 
Мнения: 788
Регистриран на: 07 Юли 2004 11:33
Местоположение: Sofia

ПредишнаСледваща

Назад към Фотография

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта