Фото техника

Re: Фото техника

Мнениеот HORNISE » 18 Юли 2014 19:40

Иване, 18-135 е EF-S не става за FF тяло - така че избора е ясен. :)
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: Фото техника

Мнениеот KRAKOMOBILA » 06 Сеп 2014 11:18

Здравейте пичове! Имам едно питане/проблем.
Проблема е с една CF карта. 32 GB Transcend 400x - ползвам я от около 7-8 месеца, без никакви ядове. Преди два дни - снимах на RAW+JPG и я понапълних, след което започнах да снимам само JPG и малко след тва започна на апарата да ми изписва "Cannot playback image"(Canon 50D), помислих, че е някакъв моментен бъг на апарата и направих още няколко снимки (20-тина) - от които на някой си беше нормално, а на други продължаваше да го показва. Смених картата и снимах на друга - в крайна сметка като я източих на компютъра не се показаха снимките - има ги като файлове и големината им е като за снимка, но не иска да ги покаже.
Някой има ли си на идея как мога да разреша проблема - картата след източването не съм я пипал за да се запази инфото на нея. Та дали могат да се възстановят въпросните снимки или са загубени ? Възстановявал съм изтрити снимки, но с такива "крашнати" не съм се занимавал - та някой да има идея ?
The Fulcrum Occupation!
Граждани! Летете със самолетите на Аерофлот! Побързайте - останаха съвсем малко!
Аватар
KRAKOMOBILA
супер спотър
 
Мнения: 654
Регистриран на: 25 Май 2006 14:12

Re: Фото техника

Мнениеот HORNISE » 08 Сеп 2014 11:01

Непозната ситуация. Пробвай със софтуер за възстановяване и виж какво ще стане.
И един съвет - не си купувайте евтини карти. :wink:
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: Фото техника

Мнениеот KRAKOMOBILA » 08 Сеп 2014 16:33

Пробвах със софтуер за възстановяване - не направи нищо. Пробвах и да сканирам за бадсектори по картата - отново нищо не откри. Други идеи ?
The Fulcrum Occupation!
Граждани! Летете със самолетите на Аерофлот! Побързайте - останаха съвсем малко!
Аватар
KRAKOMOBILA
супер спотър
 
Мнения: 654
Регистриран на: 25 Май 2006 14:12

Re: Фото техника

Мнениеот HORNISE » 08 Сеп 2014 16:57

Sandisk е другата идея.

Преди години работих 14 дни на щанд за фотоапарати в Техномаркет, почти нямаше ден в който някой да не върне Transcend, а понякога идваха и повече от 1 за ден. При евтините карти винаги има сериозен риск да се скапе и да трябва да ти я сменят.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: Фото техника

Мнениеот KRAKOMOBILA » 09 Сеп 2014 00:11

Ми то реално аз тази не съм я купувал - пристигна при мен с апарата. За времето за което я ползвах (около половин година) нямах абсолютно никакви проблеми с нея.. Жалко, че е 32-ка. :)
The Fulcrum Occupation!
Граждани! Летете със самолетите на Аерофлот! Побързайте - останаха съвсем малко!
Аватар
KRAKOMOBILA
супер спотър
 
Мнения: 654
Регистриран на: 25 Май 2006 14:12

Re: Фото техника

Мнениеот HORNISE » 09 Сеп 2014 11:22

Той проблемът май идва само веднъж.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: Фото техника

Мнениеот concorde » 14 Окт 2014 19:20

Имам клиент , който дава добри пари за фотоапарата ми PENTAX X90 и утре се уговорихме да го взема . Набързо набелязах няколко заместника от Англия . NIKON D3100 с китов обектив за 150 паунда заслужава ли си (човека казва , че е на 2 месеца апарата) . Дали е добър заместник или не ?
Аватар
concorde
супер спотър
 
Мнения: 1047
Регистриран на: 07 Май 2013 16:13
Местоположение: Пловдив

Re: Фото техника

Мнениеот DinoZavrov » 15 Окт 2014 07:34

Едно неангажиращо, любителско мнение.
Двата фотоапарата са различни категории. Единият е "суперзуум сапунерка" с 1/2,33" сензор - другият е "дизелер" (DSLR) с 24,1х15,4 мм сензор. Очевидно, Никона е по добър от Пентакса. Освен китовият обектив, ще ти трябва и нещо "по-дълго" за снимане на самолети.
Това, че Никона е на два месеца не ми звучи правдоподобно за фотоапарат модел 2010г, но.....
Прочети из нета ревюта и мнения за това, което те интересува и така ще си изградиш свое мнение.
Успех с преминаването към DSLR.
Аватар
DinoZavrov
супер спотър
 
Мнения: 1034
Регистриран на: 29 Ное 2008 17:42
Местоположение: Sofia

Re: Фото техника

Мнениеот Velin Andreev » 15 Окт 2014 08:42

Здравейте, имам следния проблем и си мисля, че тук може някой да помогне. Имах идеята да почистя обектива си Canon EF 75-300, защото върху стъклото имаше пръски и малко следи, но все пак не нещо кой знае какво. Както всеки път досега напръсках го с разтвора, който съм си купил от Фотосинтезис (и който използвам от 2 год.) и го забърсах с съответната кърпичка както всеки път. Дотук добре, но тази сутрин след като го извадих за да снимам нещо, забелязах, че в средата на стъклото от вътрешната страна има малка окръжност (около 10 мм) и около нея всичко и мътно и замазано. Снимките са почти невъзможни (много мътни). Възможно ли е да съм пръснал повече разтвор, който да е проникнал отвътре и да е изсъхнал от вътрешната страна, защото на всичкото отгоре след като го напръсках преди да го забърша го оставих с обектива нагоре известно време?
Аватар
Velin Andreev
по-спотър
 
Мнения: 101
Регистриран на: 24 Юли 2006 16:05
Местоположение: Sofia

Re: Фото техника

Мнениеот concorde » 15 Окт 2014 09:27

DinoZavrov написа:Едно неангажиращо, любителско мнение.
Двата фотоапарата са различни категории. Единият е "суперзуум сапунерка" с 1/2,33" сензор - другият е "дизелер" (DSLR) с 24,1х15,4 мм сензор. Очевидно, Никона е по добър от Пентакса. Освен китовият обектив, ще ти трябва и нещо "по-дълго" за снимане на самолети.
Това, че Никона е на два месеца не ми звучи правдоподобно за фотоапарат модел 2010г, но.....
Прочети из нета ревюта и мнения за това, което те интересува и така ще си изградиш свое мнение.
Успех с преминаването към DSLR.


Благодаря ти , купих апарата от австралиец , който в началото на септември тази година е бил на почивка в Гърция и е купил апарата си от там чисто нов , но почти не го ползвал , снимал с телефона си предимно . Даде ми всичко каквото върви с апарата и документ за покупката (по документ го е купил за 359 евро). Мисля , че ще ми върши по-добра работа от предишният , а ако може да ми препоръчате по-дълъг обектив за далечно снимане .
Аватар
concorde
супер спотър
 
Мнения: 1047
Регистриран на: 07 Май 2013 16:13
Местоположение: Пловдив

Re: Фото техника

Мнениеот DinoZavrov » 15 Окт 2014 09:53

concorde написа:ако може да ми препоръчате по-дълъг обектив за далечно снимане


Първо определи бюджет за закупуването.
На мен ми идва на ум 70-300 VR, но нека се изкажат ползващите Никон.
Аватар
DinoZavrov
супер спотър
 
Мнения: 1034
Регистриран на: 29 Ное 2008 17:42
Местоположение: Sofia

Re: Фото техника

Мнениеот concorde » 15 Окт 2014 10:16

Възможно най-евтиното решение , което да ми върши работа . Снимам рядко , така че не търся нещо висок клас .
Аватар
concorde
супер спотър
 
Мнения: 1047
Регистриран на: 07 Май 2013 16:13
Местоположение: Пловдив

Re: Фото техника

Мнениеот KuzevR » 15 Окт 2014 17:45

Никкор 55-300мм/499лв може и да е по евтин/ 70-300мм, качеството е по-добро, но струва близо 1000лв.
KuzevR
най-спотър
 
Мнения: 215
Регистриран на: 16 Окт 2012 21:18
Местоположение: Бургас

Re: Фото техника

Мнениеот concorde » 15 Окт 2014 18:44

Най вероятно ще търся от Англия употребяван , а към Коледа може и нещо ново ако има добро намаление . Иначе в продавалника има няколко на цена около 200 лв. , какво ще кажете за тях ?
Аватар
concorde
супер спотър
 
Мнения: 1047
Регистриран на: 07 Май 2013 16:13
Местоположение: Пловдив

ПредишнаСледваща

Назад към Фотография

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта