Илюстрация от фотография

Илюстрация от фотография

Мнениеот IvanFL » 27 Мар 2007 04:00

Ще споделя една илюстрация на Фоке Вулф П-149 превърната в дуотон. Някой има ли опит с векторизиране на подобни картинки?

Изображение
IvanFL
супер спотър
 
Мнения: 537
Регистриран на: 07 Май 2006 02:14
Местоположение: Miami, FL

Мнениеот tsonpen » 27 Мар 2007 18:22

Може да използваш програма от пакета на Corel Draw, казва се Corel Trace. Вероятно има и много други инструменти за даунлоуд насам-натам. Много пъти, когато ми се е налагало, обаче, съм векторизирал ръчно като рисувам вектор точка по точка върху картинката и после редактирам. Комбинираният вариант също е добър в някои случаи.
Аватар
tsonpen
супер спотър
 
Мнения: 788
Регистриран на: 07 Юли 2004 11:33
Местоположение: Sofia

автоматичното векторизиране

Мнениеот IvanFL » 27 Мар 2007 18:55

TsonPen написа:Може да използваш програма от пакета на Corel Draw, казва се Corel Trace. Вероятно има и много други инструменти за даунлоуд насам-натам. Много пъти, когато ми се е налагало, обаче, съм векторизирал ръчно като рисувам вектор точка по точка върху картинката и после редактирам. Комбинираният вариант също е добър в някои случаи.


Мерси,
да имам корел Х3 и съм пробвал автоматичното векторизиране но не с много добри резултати. мисля че има някакъв трик че преди това трядва силно да вдигнеш контраста на снимката или нещо подобно. Ще си поиграя малко, ще пробвам и точка по точка ако друго не става
IvanFL
супер спотър
 
Мнения: 537
Регистриран на: 07 Май 2006 02:14
Местоположение: Miami, FL


Назад към Фотография

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта