JetPhotos.NET Spotting Groups

Re: JetPhotos.NET Spotting Groups

Мнениеот Svetli Georgiev » 13 Фев 2009 20:48

И аз не мога да си обясня защо се появяват такива снимки понякога и не ми е приятно като моя снимка е била отхвърлена по същите причини по които и други могат да бъдат отхвърлени. Забелязал (за джетфотос) съм че винаги за отхвърлена снимка дават поне по две причини, което донякъде обяснява допускането на снимки с лошо качество. За сметка на това пък в А.нет, поне от моя скромен опит, съм стигнал до извода че 3 пъти ако има изпратиш една и съща снимка и трите пъти ще излязат с по най-малко две причини различни от предния път. Правил съм го този експеримен в джетфотос и не се получава така. И тък като както казва harrier това е професионален сайт за авиационна фотография, ми се струва нормално да държат повече на качеството на снимките (но не да се стига до крайности :!: ), а също така да има и повече посетители, следователно хитове. И на мен не ми харесва недописаното правило за 1024 по хоризонтала, което би трябвало да гласи "минете 100 и се обадете" :? . С риск да повторя, Джетфотос се развиват далеч по-динамично в сравнение с А.нет, които в последно време май са "две напред, три назад".
Аватар
Svetli Georgiev
супер спотър
 
Мнения: 1284
Регистриран на: 28 Юли 2006 13:10

Re: JetPhotos.NET Spotting Groups

Мнениеот tu-134 » 13 Фев 2009 21:44

Това за причините на отхвърляне зависи на много неща. Случвало ми се е да приемат снимка в а.нет която в джетфотос да не я приемат и обратното. В интерес на истината даже ми се е случвало да ми приемат снимка в а.нет която тук в нашия бгспотърс беше отхвърлена :D . Но по принцип в а.нет действат така че ако видят веднага нещо в снимката го цъкат само него и я отхвърлят...с което се спестява време уж. Другото нещо е че някой скрийнъри виждат неща които други не виждат. На теб може да не ти се е случвало, но на мен са ми връщали снимки за различни причини и от двата сайта. Незнам кой сайт върви напред и кой назад но нека само кажа че новата главна страница на джетфотос прилича адски на тази на а.нет която всеки оплю когато излезе...
Аватар
tu-134
супер спотър
 
Мнения: 657
Регистриран на: 04 Яну 2004 06:51
Местоположение: Chicago

Re: JetPhotos.NET Spotting Groups

Мнениеот DinoZavrov » 13 Фев 2009 22:02

Както казват руснаците: "ЖИЗНЬ, 3ТО - C'est la Vie" :shock:
Разбирам, че е хубаво - трудът и успеха на всеки един да намери заслужено признание и уважение. Мисля си, обаче, че точно тук (имам предвид качването на снимки в разни сайтове) можем да си позволим да бъдем малко над ежедневната суета и да не приемаме нещата болезнено персонално. Защо правим тези снимки? Защо ги качваме по сайтове с тази тематика? За удоволствие и за да ги споделим с останалата част от аудиторията - отговарям аз, но първо е УДОВОЛСТВИЕТО! :rock:
И понеже сега доста хора ще се изсмеят над коментара от "световно неизвестния" DinoZavrov, ще Ви предложа наистина да се посмеем!

Изображение

Това от мен. Очаквам да се разтоварите и Вие!

ПП
Може би мястото на тази тема е другаде (напр. в "Общи приказки"), но времето и Вашият интерес ще покажат това. :mrgreen:
Аватар
DinoZavrov
супер спотър
 
Мнения: 1034
Регистриран на: 29 Ное 2008 17:42
Местоположение: Sofia

Re: JetPhotos.NET Spotting Groups

Мнениеот Svetli Georgiev » 13 Фев 2009 22:41

Мисля че мястото на мнението и снимката не е точно за тук, но както и да е.

Към Иван: Не знам какво не ти харесва в страницата на Джетфотос. Може би има няколко доста обемни ад-она или пък класации на снимки качени преди години. Не мога да схвана кой им е казал на А.нет че е подходящо да направиш страница в син нюанс и да сложиш черен тул бар - от чисто естетическа гледна точка. Просто е двърде претрупана според мене, а търсачката пък е на друга страница. Аз лично съм си букнал .../search/ за да прескоча тази първа страница.
Аватар
Svetli Georgiev
супер спотър
 
Мнения: 1284
Регистриран на: 28 Юли 2006 13:10

Re: JetPhotos.NET Spotting Groups

Мнениеот tu-134 » 14 Фев 2009 00:01

Кога съм казвал че не я харесвам новата страница? :D Харесвам я даже повече от старата но само посочих че изглежда някак си като а.нет. И двата сайта преди имаха страници които имаха две колони отстрани с разни топ снимки и това онова а по средата колонка с новините и търсачката. През лятото а.нет я смениха от този "вертикален" изглед към сегашния изглед с "квадрати" навсякаде. Тогава всеки се измръщи на новия дизайн. Наистина и аз мисля че тогава беше отвратителен. До сега са го оправили доста и е добре...но когато излезе беше голям хаос. Търсачка има отпред...горе в дясно има поле за търсене но е опростено. Та ми е интересно че вече като оправиха главната страница джетфотос и те преминаха на този нов изглед с "квадратите". И двете страници изглеждат по претрупани от преди. И двете имат реклами които са на гадни места. На джетфотос излизат повече pop-up реклами. Колкото до търсачките...и двете много ме нерват. На а.нет често дава откази и грешки. На джетфотос пък все иска да определя какво точно търся. Примерно аз често търся фразата "RA-". В а.нет(ако не даде грешка :lol: ) веднага излизат посочените самолети с руска регистрация. В джетфотос трябва първо да избера под "keyword" да пише "registration" и после на следващото падащо меню "starts w/" и чак тогава като напиша "RA-" излизат ресултати. Да кажа честно...на бгспотърс търсачката ми е любимата. Винаги работи с всякаква комбинация от неща 8)
Аватар
tu-134
супер спотър
 
Мнения: 657
Регистриран на: 04 Яну 2004 06:51
Местоположение: Chicago

Re: JetPhotos.NET Spotting Groups

Мнениеот HORNISE » 16 Фев 2009 10:42

Относно търсачките на големите сайтове - ако работи коректно, нещо което и Иван каза - търсачката на лайнарс е най-добрата просто. Cross data search е велик просто. Дори и хабер си нямам дали има такова нещо на жетфотос. А търсачката на нашия сайт работи доста абсурдно, за което ще говоря с некои другари да вземем мерки, че не може като напиша в полето за ключова дума нещо и да му го търси в цялата информация съдържаща се във всички полета на снимката.

Pop-up-те на жетфотос са ужасни меко казано, супер дразнещо е, въпреки че съм ги блокирал от браузъра все нещо ще светне от някъде...
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: JetPhotos.NET Spotting Groups

Мнениеот Svetli Georgiev » 18 Юни 2009 21:08

Чак сега забелязвам че и румънските ни колеги са отворили група в сайта:
http://www.jetphotos.net/members/viewgroup.php?id=120
http://www.jetphotos.net/showphotos.php ... &newsort=2
Аватар
Svetli Georgiev
супер спотър
 
Мнения: 1284
Регистриран на: 28 Юли 2006 13:10

Предишна

Назад към Фотография

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта