Просветлена оптика?

Просветлена оптика?

Мнениеот an24 » 14 Ное 2008 22:59

Докато не съм забравил, още един въпрос, по-скоро за означенията.
Българския термин "просветлена оптика" същото ли означава, както ED glass на английски?
И още нещо по въпроса за апертурата - чувам, че при VR обективите дори да имат високо число ф, като например 4-5.6, VR-то подпомага снимането при ниска осветеност по-добре от по-отворена бленда. Например някои твърдят че с вариообектив с ф 4-5.6 с VR са получили по-добър резултат от ф 2.8 без VR. Не знам дали да вярвам, а за проба е прекалено скъпо :)
an24
спотър
 
Мнения: 46
Регистриран на: 31 Май 2008 00:57

Re: Просветлена оптика?

Мнениеот Han Solo » 17 Ное 2008 22:55

an24 написа:Докато не съм забравил, още един въпрос, по-скоро за означенията.
Българския термин "просветлена оптика" същото ли означава, както ED glass на английски?
И още нещо по въпроса за апертурата - чувам, че при VR обективите дори да имат високо число ф, като например 4-5.6, VR-то подпомага снимането при ниска осветеност по-добре от по-отворена бленда. Например някои твърдят че с вариообектив с ф 4-5.6 с VR са получили по-добър резултат от ф 2.8 без VR. Не знам дали да вярвам, а за проба е прекалено скъпо :)


отзад напред :D колкото и да е стабилизиран обектива то ако поради това че е по-"тъмен" ти се наложи да снимаш при по-ниска скорост никаква стабилизация не може да спаси кадъра... вярно стабилизацията много помага но не случайно светлосилните обективи са толкова скъпи...
за терминологията - не е съвсем същото, ето тук може да прочетеш кое какво значи специално за никонските обективи при които има този термин ED:
http://imaging.nikon.com/products/imagi ... ssary2.htm
May the Force be with You
Han Solo
най-спотър
 
Мнения: 250
Регистриран на: 29 Дек 2003 22:11
Местоположение: София


Назад към Фотография

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта