Летище София - фотоконкурс

Re: Летище София - фотоконкурс

Мнениеот gelko59 » 12 Апр 2011 08:15

Не мога да ги кача, защото имам ограничения! Дай ми E-mail за да ти ги изпратя! А след това ти ги "качи"!
Аватар
gelko59
най-спотър
 
Мнения: 450
Регистриран на: 23 Окт 2010 11:04
Местоположение: гр. София

Re: Летище София - фотоконкурс

Мнениеот HORNISE » 12 Апр 2011 08:34

I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: Летище София - фотоконкурс

Мнениеот gelko59 » 12 Апр 2011 08:36

Изпратих ги! Хубав ден!
Аватар
gelko59
най-спотър
 
Мнения: 450
Регистриран на: 23 Окт 2010 11:04
Местоположение: гр. София

Re: Летище София - фотоконкурс

Мнениеот HORNISE » 12 Апр 2011 08:40

Снимки на gelko59 от Изложбата на Т2:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: Летище София - фотоконкурс

Мнениеот Chavdar » 12 Апр 2011 08:50

Това не е истина. Като гледам повечето снимки нямат нищо общо с летище София :D . В крайна сметка два конкурса ли има ? Интересно ми тъй ,като доста шум се вдигна за конкурс пък той свършил.
Chavdar
супер спотър
 
Мнения: 972
Регистриран на: 06 Мар 2005 22:08
Местоположение: Plovdiv

Re: Летище София - фотоконкурс

Мнениеот Toni » 12 Апр 2011 09:15

Очевидно са два....но за този, който се явява първи, няма нищо на сайта на летището !?!?

Очевидно министърът трябва да награди придворните журналисти...
100/143/310/319/320/321/733/735/73G/73H/762/AB6/CR9/DH8/E90/E95/F70/IL8/M82/S20/TU3/TU5/LZ-BTZ
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Re: Летище София - фотоконкурс

Мнениеот HORNISE » 12 Апр 2011 09:15

На мен ми изглежда като да има два конкурса. Един за едни хора, друг за други. Надявам се наградените от настоящия да не са сред наградените в този за който пише на сайта на летището.

П.П. Нещо интересно за което се сетих преди минута - детето на демокрацията, Лияна Панделиева беше спомената по-горе като участник в откриващия се днес конкурс. Същата тази госпожа е отказала да бъде жури на другия конкурс, защото смятала да участва в него...
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: Летище София - фотоконкурс

Мнениеот gelko59 » 12 Апр 2011 11:46

Вече имаме и победител във фотоконкурса!
Валентин Дозев ако не се лъжа с фотографията "Делител"! Ако не се лъжа това е снимка с част от МТИТС! Печели самолетни билети до Франкфурт, осигурени от WizzAir! Второ и трет място са за Десислава Нешева! Сега ще я пратя кропната на Антон за да я постне. както и останалите снимки, спечелили 2-ро и 3-то място.
Аватар
gelko59
най-спотър
 
Мнения: 450
Регистриран на: 23 Окт 2010 11:04
Местоположение: гр. София

Re: Летище София - фотоконкурс

Мнениеот HORNISE » 12 Апр 2011 13:08

Снимки на gelko59

Победителят в конкурса
Изображение

Второ и трето място
Изображение
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: Летище София - фотоконкурс

Мнениеот Han Solo » 12 Апр 2011 18:23

Понеже на няколко пъти вече питате за прикачения към снимката цветен профил да ви разясня набързо как стоят нещата и защо трябва да го има.
Най-ясно казано - за да могат снимките първо да се разглеждат и после да се печатат правилно, а не когато се тръгне да се правят за изложба да тръгнат оплаквания "ама при мен се вижда различно".... А колко от вас са си калибрирали мониторите например???
Всъщност нещата са доста прости
Първо - как си нагласяте апарата за снимане - има няколко възможности и две основни цветни пространства в които снимат апаратите- sRGB, когато цветовете са най-подходящи за разглеждане на монитор - демек за уеб и Adobe RGB което се води че е по-широко и когато се печата обикновенно се работи на него. За бърза справка http://en.wikipedia.org/wiki/File:Colorspace.png има и други в които се печата ама там ракията е друга и не вярвам да ви притрябва чак толкова да знаете какво е CMYK
Това което ви трябва да знаете след снимане при обработка на снимки във фотошопа е - да си нагласите правилно цвета - в меню edit отивате на color settings и там си нагласяте цвета така както сте снимали - за да вървят работите правилно, и там може да отбележите да ви пита за цветен профил в полетата ask when openig... /а аз примерно и снимам и обработвам в Adobe RGB.../
Но за да е истинско това което правите има още две стъпки - първата е от меню view да изберете proof setup и там да изберете цветния профил в които сте снимали и обработвате и после да цъкнете върху proof colors пак в меню view... ще видите колко много ви се променят цветовете. И накрая - естествено как си записвате /сейвате/ снимките. Има разлика между резулюцията в пикселите и принт сайза в дот пер инч DPI Като отворите image size сами виждате че има разлика в pixel dimensions и document size... и в последното има една опция resolution -> pixels/inch тя е която ви трябва за да могат да ви се печатат снимките качествено и да изглеждат достатъчно детайлни... И естествено като направите save as да отметнете полето ICC profile за да може да се разглежда и печата картинката правилно .... ами набързо беше това, погледнете и тук http://photo-forum.net/ebook/page6-4.htm

успех на всички които ще участват
May the Force be with You
Han Solo
най-спотър
 
Мнения: 250
Регистриран на: 29 Дек 2003 22:11
Местоположение: София

Re: Летище София - фотоконкурс

Мнениеот DinoZavrov » 13 Апр 2011 19:57

Ето малко за изложбата и от мен.

Ще спестя коментари, с изключение на две вметки, които не се целят в авторите, а по-скоро са за развеселяване на публиката :-D

Изображение

Изображение

Тук ми хареса "присъствието" на Автора (или избрани негови части)!
Изображение

Какво ли не правят пилотите "минути преди кацане"
Изображение
Аватар
DinoZavrov
супер спотър
 
Мнения: 1034
Регистриран на: 29 Ное 2008 17:42
Местоположение: Sofia

Re: Летище София - фотоконкурс

Мнениеот HORNISE » 15 Апр 2011 15:59

Днес разгледах "изложбата" на Т2. Оставих си апарата до таблата на които са закачени снимките. Смятам да не се занимавам повече с авиационна фотография...

Сега сериозно. Това нещо (думата изложба не може да се асоциира с конкретното показване на снимки) е най-голямата пародия, която съм виждал до момента. Качеството е покъртително ниско, липса на фокус, пикселизация, дори една снимка, която е изложена като портретен формат, а тя е пейзаж... Окачени са 20-30 снимки, като само на една от тях има летателен апарат в целият кадър. Ще се въздържа от повече коментари на съдържанието, примера на ДиноЗавров с краката е повече от красноречив.

Не познавам авторите, нито хората, които са избирали техните снимки, честно казано и не искам да ги познавам. Колкото и грубо да прозвучи, смея да твърдя, че цялата тази работа е грозна и срамна. Не мога да си обясня с кои очи са повикани медиите и в централните новини е имало репортаж от откриването на тази смешна показуха...



П.П. Искрено се надявам конкурса за който ние знаем и в който ще участват доста хора от пишещите тук да се получи добре. Желая успех на всички.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: Летище София - фотоконкурс

Мнениеот HORNISE » 18 Апр 2011 11:20

Ровейки из нета попаднах на обявата и правилата за "другия" фото конкурс. Правилата някак много ми приличат на правилата на конкурса в който и ние ще участваме. :D
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: Летище София - фотоконкурс

Мнениеот Han Solo » 19 Апр 2011 10:21

явно са използвали от нещо вече отработено .... :wink:
May the Force be with You
Han Solo
най-спотър
 
Мнения: 250
Регистриран на: 29 Дек 2003 22:11
Местоположение: София

Re: Летище София - фотоконкурс

Мнениеот randi » 28 Апр 2011 18:20

Нещо не мога да вдяна как точно да кача снимки , нали ми дава някакъв временен адрес и като го отворя ми седи една бяла страница .... и какво правя след това ?
SWITCH OFF or FUCK OFF
SaVe TheIr pLaNeT
CuT yOuR eMiSsIoN

Изображение
JetPhotos
Planepictures
Airliners
Аватар
randi
супер спотър
 
Мнения: 2183
Регистриран на: 13 Дек 2007 16:50
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Фотография

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта

cron