Начални стъпки ...

Начални стъпки ...

Мнениеот Иво » 13 Юли 2015 13:34

Здравейте! :)

Регистрирах се във форума след дълго умуване дали да го правя или не. Може информацията, която търся да не е точно за тук, тъй като пишещите са доста напреднали и може въпроса да ви се стори смешен.

От известно време имам малко по-добра възможност за фотозаснемане, възможност, която автоматично ме връща към една мечта - авиоснимки. Имам желание да снимам излитащите и кацащи самолети от и на летище Варна. Най-кратко казано - не знам от къде ... :(

Последните седмици съм нащракал снимки на самолетите, но минавайки над града, на височина около 500м. (според flightradar24), а искам да снимам по отблизо и съответно по-качествено, а и от различни ракурси. Иска ми се да снимам близо до летище Варна.

Притеснявам се да не би някой да ме изгони. Предвид всички неща, които се случват и мерки за сигурност, възможно ли е някой да ми направи проблем, изпращайки охрана или полиция? До колко мога да се доближа до оградата на летището, изобщо мога ли да се доближам и да влизам в района? Как стои въпроса с тези неща?
Четох на сайта на летище Варна, относно фотографирането, като там са дадени два типа на достъп - платен и безплатен, които се осигурвят чрез предварително изпратена молба, която се разглежда от ръководството и се връща с отговор с "да" или "не". Платения е .. платен, не платения, пише че е за журналисти или фоторепортери, аз обаче нито съм журналист, нито фоторепортер и снимам любителски, не се вписвам в изискванията на летището.

Освен достъпа до летището, чисто от гледна точка на сигурност, кои са най-подходящите места да се застане и да се снима? От Google Earth разглеждах позиции, това са черни пътищата в полето, които обхождат оградата на летището, от магистралата не е удобно. Летището е разположено успоредно магистрала "Хемус", от там достъпа е невъзможен (огради, насаждения, сгради), а и разстоянието е далеч. Самолетите излитат и кацат от и към магистралата и от и към града.

Надявам се да съм бил изчерпателен в запитването си. Ако нещо съм пропуснал, в следващите коментари ще доуточним.
Благодаря Ви! :)
Иво
спотър
 
Мнения: 12
Регистриран на: 10 Юли 2015 10:53

Re: Начални стъпки ...

Мнениеот Toni » 10 Авг 2015 22:02

Много странно, че никой не е отговорил на Иво. Я бързо да се вклпчат спотърстващите във Варна!
100/143/310/319/320/321/733/735/73G/73H/762/AB6/CR9/DH8/E90/E95/F70/IL8/M82/S20/TU3/TU5/LZ-BTZ
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Re: Начални стъпки ...

Мнениеот Иво » 18 Авг 2015 20:04

Не знам защо, никой действително не писа и ред. Вече чак малко ми мина мерака. :( А имаше дни, с доста полети това лято.
Иво
спотър
 
Мнения: 12
Регистриран на: 10 Юли 2015 10:53

Re: Начални стъпки ...

Мнениеот me4o_puhh » 18 Авг 2015 21:03

Съжалявам не съм снимал никога на Варна не мога да дам съвет за местата за снимане, относно "минаването на мерака", ако маистина искаш да снимаш не се отказвай поради каквато и да е причина. Относно изгонването по-скоро няма да те изгонят, единствено когато видиш кола на сигурността или гранична полиция не се крии и не се отдалечавай, това ги прави подозрителни ако а те видели преди това. Обясни им спокойно че ти е хоби и снимаш самолети, нещата отдаван се промениха към по-добро. Ако имаш кола обикаляй (внимателно) черните пътища покрай оградата и ги търси сам щом няма кой да ти отговори и снимай това е важното. Успех.
po-hubavo ot bure s med sa dve bureta s med
Аватар
me4o_puhh
най-спотър
 
Мнения: 316
Регистриран на: 12 Апр 2007 22:47


Назад към Фотография

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта