Fotoaparat!

Мнениеот HORNISE » 10 Юли 2006 13:30

Аз също не подкрепям идеята за Стигми, Тамрони и други варианти на по-евтини стъкла. Хората са го казали - колкото повече - толкова повече, разбирай колкото по-скъпо ти е стъклото - толкова по-добра фота ще направиш. Много важен фактор за това че отричам алтернативните марки стъкла е скоростта на автофокуса, USM е сериозно преимущество. Аз също препоръчвам 75-300 ІІІ USM като един не много скъп обектив, с който се постигат нелоши резултати.

За Никон не мога да кажа много неща, Хан Соло снима с Д50, пробвал съм го - приятен апарат, стои добре в ръката /НЕ мога скопойно да кажа същото за 350Д, поне на мен ми се губи, но може би се свиква/. Има доста добър следящ фокус. Може би недостатък е това че няма ИСО100, но пък едва ли е фатално. Разликата в пикселите не е от особенно значение - дали 6 или 8, ако няма да се печати нещо по-голямо от А4... Моят дизел също е 6 пиксела и съм вадил разкошни снимки 20/30.

Тони75 разлика в цената от 50-100 евро не бива да ти влиае, покупката на ДСЛР е сериозна инвестиция при която цената е фактор, но в никакъв случая не бива да е водещия. Трябва да се постигне разумен компромис между цената, качеството и изискванията които имаш.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Мнениеот Han Solo » 11 Юли 2006 13:26

Чак сега отворих форума и съм малко позакъснял :wink: Но не съм съвсем съгласен с Хорнис че Тамрон и Сигма са кофти - и от тях има кофти но има и прекрасни обективи, въпроса е че и те опират цени от 800-1000 лева за стъкло - минимума.
За спора Канон- Никон ами зависи от личното усещане и вкуса поне при моделите 350D и D50 еднакъв клас са а за 200аса на Никон уверявам съмняващите се че шума в картината е също толкова малък колкото и при канона, а за обективно сравнение трябва да се снима в RAW формат а не в JPEG а ние си снимаме основно в него. Но както беше казано вече в темата - младежи, гледайте обективите. ако един зум обектив струва в България под 500 лева съветвам най- напред да отидете там където се продава и да го пробвате на апарата си и да разглерате след това на достатъчно голям екран 100% увеличено изображение и си правете сами изводите
May the Force be with You
Han Solo
най-спотър
 
Мнения: 250
Регистриран на: 29 Дек 2003 22:11
Местоположение: София

Мнениеот HORNISE » 11 Юли 2006 14:58

Ники, написал съм братче - колкото повече - толкова повече, ясно че има готини Стигми и Тамрони, ама цената им е сравнима с тази на Каноните и Никорите. Идеята да се споменат тези две марки беше да са по-евтина алтернатива на оригиналните обективи, което според мен не си струва.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Мнениеот harrier » 11 Юли 2006 17:43

Za Tamron i Sigma i az ne sym savsem saglasen. Ima i evtini alternativi na Nikkor i Canon EF oba4e ima i dosta dobri, koito sa s podobni ka4estva.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот Han Solo » 12 Юли 2006 19:00

HORNISE написа:.......ясно че има готини Стигми и Тамрони, ама цената им е сравнима с тази на Каноните и Никорите..........
сега ще се хвана да проверя точно но ми се струва че хубавите алтернативи на Сигма, Тамрон, Вивитар са малко по-евтини от фирмените - канонски и никонски обективи. другото е да вземеш такива "немаркови" обективи които ги няма във фирмения асортимент
May the Force be with You
Han Solo
най-спотър
 
Мнения: 250
Регистриран на: 29 Дек 2003 22:11
Местоположение: София

Sigma Tamron и Tokina

Мнениеот IvanFL » 12 Юли 2006 19:34

Han Solo написа:
HORNISE написа:.......ясно че има готини Стигми и Тамрони, ама цената им е сравнима с тази на Каноните и Никорите..........
сега ще се хвана да проверя точно но ми се струва че хубавите алтернативи на Сигма, Тамрон, Вивитар са малко по-евтини от фирмените - канонски и никонски обективи. другото е да вземеш такива "немаркови" обективи които ги няма във фирмения асортимент


Sigma, Tamron и Tokina може, те са качествени алтернативи.
другите "алтернативи" като Vivitar, Quantaray и Phoenix не стават
IvanFL
супер спотър
 
Мнения: 537
Регистриран на: 07 Май 2006 02:14
Местоположение: Miami, FL

Re: Sigma Tamron и Tokina

Мнениеот Han Solo » 14 Юли 2006 16:06

IvanFL написа:Sigma, Tamron и Tokina може, те са качествени алтернативи.
другите "алтернативи" като Vivitar, Quantaray и Phoenix не стават

Ами виж сега, навремето имах MF Вивитари 28-85 и 80-200 и нямах оплакване от тях, за новата продукция не мога да кажа нищо, само дето като закачих към моя апарат 70-300 на Сигма и го сравних с моя 70-210 Никор нещо не ме очарова като цветопредаване и рязкост, при това сигмата я тествах на 200мм и пак изоставаше. пробвах преди година и стария Вивитар - доста добре се справи
May the Force be with You
Han Solo
най-спотър
 
Мнения: 250
Регистриран на: 29 Дек 2003 22:11
Местоположение: София

Мнениеот canon1d1v » 06 Сеп 2006 14:58

Някой ако се интерисува от фотоапарати(търси да купи) да погледне темата "фото техника" , там съм пуснал какво продавам.
Аватар
canon1d1v
кандидат спотър
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Апр 2005 00:24
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот AiBOJ » 25 Юни 2007 15:00

Приятели,

Близък мой човек ме помоли да му помогна в избора на дигитален фотоапарат. Но тъй като си нямам голяма представа от този вид техника, бих искал да ви помоля за помощ и препоръки. Не става дума за "специализиран" апарат с обектив за спотърско снимане, а за съвсем "нормално" апаратче за любителски снимки. Най-важното е да вади добри снимки :) при всякакви условия на снимане и батерията да държи дълго :!: (кофти е когато отидеш примерно на някое готино кътче на континента и си отделил 1 ден за снимане и разглеждане, батерията да ти падне по средата на деня). За това ви моля за помощ. Какво е необходимо да се гледа по обектива и какъв трябва да е той; какви пиксели биха ми свършили работа; стабилизатор на снимка?; zoom?; High ISO sensitivity ? и т.н. Принципно аз съм на мнение, че щом дадена техника е една от водещите марки в света (Sony, Canon) и мога да си го позволя го вземам, защото марката принципно говори за качество, а за мен това е най-важно. Но сред "марките" има адски много модели, сред които човек също може да се заблуди, затова и се консултирам с вас, които от много време се занимавате с фотография и сте наясно с тези неща.
Мислим някъде до към 400$ да се дадат за апаратче, като се има предвид, че ще го вземем от USA.

Очаквам ваши препоръки и конкретни предложения, за което ще ви бъда благодарен.

Поздрави!
AiBOJ

When everything seems to be going against you, remember that the airplane takes off against the wind, not with it.

The sky is the limit!
Аватар
AiBOJ
супер спотър
 
Мнения: 1129
Регистриран на: 16 Авг 2004 01:36
Местоположение: Бургас

малките

Мнениеот IvanFL » 25 Юни 2007 16:09

Ако е над 4 мегапиксела, стигат. По нагоре и да ги имаш мегапикселите, не получаваш кой знае каква полза от тях. Високото ИСО не е нужно, само ще те подведе да санимаш в условия в които снимките ще те разочароват. За популярните марки си прав. Едно лично мнение за батериите. Малък никон със стандартни сменяеми батерии: издухва ги за нула време и трява да носиш цяла торба с батерии. Малък канон със собствена батерия: прави няколкостотин снимки и още държи батерията. Това на малките канони (диджитал елф) ми хареса най много. Ако им астабилизация, още по добре. за малките камери най важното е удобството. Някои позволяват да изключиш временно цветния дисплей и да снимаш само през визйора. тогава батериите може да карат без проблем много дълго време защото повечето ток в камерата се консумира от цветния дисплей.
IvanFL
супер спотър
 
Мнения: 537
Регистриран на: 07 Май 2006 02:14
Местоположение: Miami, FL

Re: малките

Мнениеот AiBOJ » 26 Юни 2007 21:17

IvanFL написа:Ако е над 4 мегапиксела, стигат. По нагоре и да ги имаш мегапикселите, не получаваш кой знае каква полза от тях. Високото ИСО не е нужно, само ще те подведе да санимаш в условия в които снимките ще те разочароват. За популярните марки си прав. Едно лично мнение за батериите. Малък никон със стандартни сменяеми батерии: издухва ги за нула време и трява да носиш цяла торба с батерии. Малък канон със собствена батерия: прави няколкостотин снимки и още държи батерията. Това на малките канони (диджитал елф) ми хареса най много. Ако им астабилизация, още по добре. за малките камери най важното е удобството. Някои позволяват да изключиш временно цветния дисплей и да снимаш само през визйора. тогава батериите може да карат без проблем много дълго време защото повечето ток в камерата се консумира от цветния дисплей.


Благодаря ти за мнението :wink:
AiBOJ

When everything seems to be going against you, remember that the airplane takes off against the wind, not with it.

The sky is the limit!
Аватар
AiBOJ
супер спотър
 
Мнения: 1129
Регистриран на: 16 Авг 2004 01:36
Местоположение: Бургас

Предишна

Назад към Фотография

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 12 госта

cron