Fotoaparat!

Мнениеот HORNISE » 04 Юли 2006 19:17

Ако купуваш ДСЛР - предварително направи сметка какви обективи ще взимаш. Като за начало китовия и едно дълго варио са добра комбинация. Дълго имам предвид нещо с дълъг край 300 мм. В момента в България върви някаква промоция на Д50 с китовия и 55-200 мм за около 1500 лева, което е доста дора оферта. Тези 200 с кроп фактора х1,5 стават 300, които според мен са малко късички, но доста хора снимат с такава дължина и са доволни.

Колкото до Панасоника, наистина не може да ти даде това което ще получиш от ДСЛР, но има хора които не желаят да скачат толкова на високо и Паната ги задоволява напълно. Освен това удобството да имаш широкоъгълен и дългофокусен обектив Лайка и това че не ти се налага да сменяш стъкла и да си пълни тялото с боклуци не е за подценяване. Просто прецени, ако мислиш да се развиваш във фотографията и имаш достатъчно пари - вземи сериозен апарат, ако не - не си струва да затваряш пари в нещо скъпо което няма да изполвзаш пълноценно.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Мнениеот harrier » 04 Юли 2006 19:18

Ако потърсиш и по-скъп "Дизел" ще намериш, но въпросът е че при вас в щатите го има и по-евтино. B&H имат магазини във Вашингтон (може би и другаде), но доставката им е за цяла Америка. Ако ще купуваш 350D от тях ето ти малко примерни цени:
EOS 350D body - $549.50
китовият обектив е много евтин, като не блести с особено качество. Върши работа обаче. Струва около $50. Доставката е $10-12. Тоест за малко над 600 долара ще го имаш вкъщи. А този, който ти показваш е за 700, тоест спестяваш не малко пари.

http://www.bhphotovideo.com/bnh/control ... Navigation
Последна промяна harrier на 04 Юли 2006 19:18, променена общо 1 път
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот HORNISE » 04 Юли 2006 19:18

Мале, вие сума мнения сте изписали аз докато дращя.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Мнениеот VS11 » 04 Юли 2006 19:38

Да, дискусията се оживи :-) Ситуацията е както казва Hornise:
Просто прецени, ако мислиш да се развиваш във фотографията и имаш достатъчно пари - вземи сериозен апарат, ако не - не си струва да затваряш пари в нещо скъпо което няма да изполвзаш пълноценно.


Отново много благодарности.
Аватар
VS11
супер спотър
 
Мнения: 719
Регистриран на: 02 Юли 2004 06:27
Местоположение: Varna, BG/Boston, MA, USA

Мнениеот Toni » 05 Юли 2006 08:43

Hornise ми чете мислите. Нямах време да си довърша постинга вчера, но той се е изказал точно и по същество. Сложи нещата на кантар и прецени какво ти трябва и има ли смисъл да инвестираш нещо наистина добро, но нещо което няма да ти трябва.
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Мнениеот tsonpen » 05 Юли 2006 10:45

В България съм виждал най-ниска цена на D50 1300 лева (за кит с дефолтния варио обектив). За 350D най-ниското, което съм виждал е 1700 лева (пак за подобен кит). Разликата в цената е осезаема.
Чувал съм, че на Канон пасват разни руски евтини и с приемливо качество обективи, докато при Никон нещата вървят все към оригинала. Канон 350D е доста компактен, дори някои казват, че им бил малък, докато Никон си е стандартен като размер за такава камера. Като гледах ревюта забелязах, че Канон 350D прави по-резки изображения, докато Никон D50 има по-естествен цвят.
Към VS11:
Помни, че една от най-големите разлики между Панасоника и Никона е, че при Панасоника ще зумваш с бутони, докато при Никона ще го правиш ръчно и механично, което е несравнимо по-добро. При ръчното можеш бързо да преместиш, можеш и фино да настроиш и всичко това интуитивно и много бързо без да изтощаваш батерията.
Аватар
tsonpen
супер спотър
 
Мнения: 788
Регистриран на: 07 Юли 2004 11:33
Местоположение: Sofia

Мнениеот harrier » 05 Юли 2006 10:49

TsoPen,
темата Canon vs. Nikon е обширна и неизчерпаема. И според мен няма прав, просто е въпрос на предпочитание. :wink:
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот tsonpen » 05 Юли 2006 11:32

harrier написа:TsoPen,
темата Canon vs. Nikon е обширна и неизчерпаема. И според мен няма прав, просто е въпрос на предпочитание. :wink:

Абсолютно съм съгласен! :wink:
Аватар
tsonpen
супер спотър
 
Мнения: 788
Регистриран на: 07 Юли 2004 11:33
Местоположение: Sofia

Мнениеот HORNISE » 05 Юли 2006 11:56

Не случайно съм написал по-горе - Панасоник ФЗ-30, не ФЗ-7, който VS11 е предложил - при 30-ката са избегнати почти всички неудобства на компактните зумове, като единственният недостатък за мен е малката матрица и от там сериозният шум при ниска осветеност.
350Д значително е свалил цената си в Бг. Може да се намери нов, естественно не от Канон България /фирма с необяснима за мен ценова политика/, за около 1400-1500 лв.
Рязкостта при снимките зависи от обектива основно, не толкова от тялото, когато говорим за сериозни апарати. На мен лично канонските цветове ми допадат повече, може и да е защото съм им свикнал, незнам.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Мнениеот tsonpen » 05 Юли 2006 12:16

HORNISE,
къде може да се намери Канон за цената, която споменаваш?
Най-ниското за Никон, което съм намирал е тук:
http://www.club-nikon.org/main/profiled.htm
Аватар
tsonpen
супер спотър
 
Мнения: 788
Регистриран на: 07 Юли 2004 11:33
Местоположение: Sofia

Мнениеот HORNISE » 05 Юли 2006 12:22

Почти постоянно се появяват обяви във ФотоФорум за подобни цени на 350Д.
Ето и тук примерно http://www.photopavilion.com/?page=cata ... &from=&to=
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Мнениеот toni75 » 09 Юли 2006 13:57

Хубава дискусия се е отворила и за мен идва точно в правилния момент :) , така че да си кажа "мъката":
Ориентирал съм се към 350D, просто защото сред нас бгспотърите май е най-популярният фотоапарат, т.е. ще мога да обменям опит с вас. :)
В момента в Германия цената му с обектив 18-55 се върти към 650-670 евро. В същото време в пощенската кутия редовно ми пускат оферти за D50, които с обектив 18-55 струва с 50-90 евро по-малко от 350D :!: :!: :!:
По тая причина се чудя, дали да чакам 350D да поевтинее още малко, или да скоча още сега на D50.
Вие ме подсетихте за един аспект, за които не бях мислил особено много, а е важен: какви са цените на телеобективите за двата модела? Защото и в двата случая в един момент ще трябва да си купя допълнително обектив за спотинг. :wink: Има ли предлагане на обективи от външни производители като Тамрон и т.н. и какви са им цените? Това също би било аргумент за мен да избера единият или другият фотоапарат.
И още нещо: какви са вашите впечатления от недостатъците на двата фотоапарата? Всеки пише предимствата, но почти нито дума за забележките :wink: Какво би ви се искало да има вашият апарат (350D и D50), а пък той го няма?
toni75
най-спотър
 
Мнения: 496
Регистриран на: 18 Дек 2003 02:24
Местоположение: Щутгарт, Германия

Най евтиния

Мнениеот IvanFL » 09 Юли 2006 14:14

Най евтиния май е на сигма и е 70-300мм DG. Купува се за около $140 тук. Мисля че го има и за канон и за никон. Аз го ползвах доста време ако погледнеш моитe снимки 90% са правени с него. Никон също има подобен евтин 55-200мм за под $150. За да сравниш качествата пофледни галериите на http://www.pbase.com/cameras където може да намериш обектива който те интересува и да видиш разни хора какви снимки са правили с него. оттам нататък небето е границата на обективите. още нещо, на канона може да му цапнеш малък адаптор за да приема и никонски обективи.
IvanFL
супер спотър
 
Мнения: 537
Регистриран на: 07 Май 2006 02:14
Местоположение: Miami, FL

Re: Най евтиния

Мнениеот harrier » 10 Юли 2006 12:57

IvanFL написа:Най евтиния май е на сигма и е 70-300мм DG. Купува се за около $140 тук. Мисля че го има и за канон и за никон. Аз го ползвах доста време ако погледнеш моитe снимки 90% са правени с него. Никон също има подобен евтин 55-200мм за под $150. За да сравниш качествата пофледни галериите на http://www.pbase.com/cameras където може да намериш обектива който те интересува и да видиш разни хора какви снимки са правили с него. оттам нататък небето е границата на обективите. още нещо, на канона може да му цапнеш малък адаптор за да приема и никонски обективи.


Tazi sigma ne blesti s osobeno ka4estvo, a pri izpolzvane na 350D dava defekti. Za Canon v po-evtiniq klas prepory4vam 75-300 USM III.
Toni, osobena razlika mejdu aparatite nqma. Za men edinstvenite nedostatyci na Nikon-a sa:
1) Nqma ISO 100
2) 6MP e. 350D e 8.

Toni, razlikata 50-90 evro ne e golqma pone spored men. Razgledai dobre koi aparat ti haresva pove4e.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот Toni » 10 Юли 2006 13:06

Един фотограф ми беше казал на времето : "най-важни са обективът и задапаратното устройство".....сам се убедих колко е прав.

Китовият обектив на 350Д 18-55 е пълна пръчка....става само в аварийна ситуация при липса на друг обектив. Ако искате нормално качество търсете лещи от 300? нагоре.
Последна промяна Toni на 15 Юли 2006 23:23, променена общо 1 път
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

ПредишнаСледваща

Назад към Фотография

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron