Обработка на снимките

Мнениеот harrier » 12 Юни 2006 22:01

Delyan Kovachev написа:Hornise,
на каква резолюция снимаш? интересно ми е дали когато се снима на максимална резолюция и после намалиш размера на снимката качеството се губи.

Онзи ден ти отговорих на въпроса във форума на Криле.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот ATC » 12 Юни 2006 23:00

аз за преглеждане ползвам http://www.xnview.com/
а за едитване Adobe Photoshop Elements който има почти всичко което и другия но е направен много по лесен и удобен за непрофесионалисти като мен :)
Аватар
ATC
супер спотър
 
Мнения: 818
Регистриран на: 14 Апр 2004 14:30
Местоположение: LBSF

Мнениеот Han Solo » 12 Юни 2006 23:13

Delyan Kovachev написа:Ще пробвам да снимам така както казваш. Проблема е че нямам разни Adobe-та и обработвам снимките с най-обикновен софтуейър на Канон. И ми се струва, че губя качество когато resize-вам.
ползвай GIMP доста добра алтернатива на фотосопата е, аз с него си бъзикам снимките напоследък
May the Force be with You
Han Solo
най-спотър
 
Мнения: 250
Регистриран на: 29 Дек 2003 22:11
Местоположение: София

Мнениеот HORNISE » 13 Юни 2006 10:06

Деляне, аз малко със закъснение, но като гледам всички са ти отговорили вече. Снимаме на максималната възможна резолюция. Това ти дава възможност за кроп след това и след рисайза винаги качеството се вдига, естественно ако програмата ти не го компресира много, защото при фотошопа има опция да определиш качеството на обработваният файл, ако зададеш ниско качество - логично е картинката да не изглежда много добре. Щом нямаш ФШ, свали си някоя от програмите а които писаха по-горе, също вършат добра работа.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Мнениеот karadzhoff » 15 Авг 2006 22:31

Направих няколко снимки, но понеже обектите бяха далеч използвах zoom-а на max и сега снимките са с лошо качество, размазани...накой би ли дал съвет как мога да оправя качеството :?
Аватар
karadzhoff
супер спотър
 
Мнения: 1297
Регистриран на: 20 Юни 2005 22:01
Местоположение: Varna City

Мнениеот Toni » 15 Авг 2006 23:25

С какъв апарат снимаш? Използвал ли си дигитален зуум? Дай пример да погледнем.

По пронцип, ако са правени с дигитален зуум, нищо не може да се направи....
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Мнениеот karadzhoff » 16 Авг 2006 20:52

Ами апарата е "Olympus mini digital" и наистина са правени с дигитален зуум, но не съм ги качвал в нет-а и няма как да ги дам за пример. Бях пратил няколко, но като гледам нито една от тях не е одобрена, защо? :wink:
Аватар
karadzhoff
супер спотър
 
Мнения: 1297
Регистриран на: 20 Юни 2005 22:01
Местоположение: Varna City

Мнениеот Han Solo » 16 Авг 2006 23:55

via написа:Ами апарата е "Olympus mini digital" и наистина са правени с дигитален зуум, но не съм ги качвал в нет-а и няма как да ги дам за пример. Бях пратил няколко, но като гледам нито една от тях не е одобрена, защо? :wink:

Забрави за дигиталния зум - това значи че апарата използва само част от матрицата и качеството пада драстично... използвай само оптичния зум предполагам че точно дигиталния зум причината за отхвърлянето им.
May the Force be with You
Han Solo
най-спотър
 
Мнения: 250
Регистриран на: 29 Дек 2003 22:11
Местоположение: София

Мнениеот OGI » 09 Ное 2006 16:23

:wink:
Последна промяна OGI на 21 Мар 2010 01:37, променена общо 1 път
OGI
най-спотър
 
Мнения: 477
Регистриран на: 15 Сеп 2006 12:22

Photoshop CS2

Мнениеот IvanFL » 12 Ное 2006 05:06

Delyan Kovachev написа:Ще пробвам да снимам така както казваш. Проблема е че нямам разни Adobe-та и обработвам снимките с най-обикновен софтуейър на Канон. И ми се струва, че губя качество когато resize-вам.


Деляне, като се сменя размера на снимката, трява да се направи с добра програма. Програмите като фотошоп и други "по-сериозни" ползват метод наречен "bicubic resampling" който позволява да намалиш размера без да се засегне видимо качеството. Някои прости програмки обаче които съм срещал ползват не много съвършени алгоритми. Ако ти трява копие на Photoshop CS2 обади се.
IvanFL
супер спотър
 
Мнения: 537
Регистриран на: 07 Май 2006 02:14
Местоположение: Miami, FL

Мнениеот Делян » 12 Ное 2006 05:53

по принцип не ми се занимава с програми за обработки на снимките. искам само когато намалявам снимката да не се разваля първоначалното и качество и затова използвам комбинация от програмата на Canon и Paint когато работя върху снимки. Мерси все пак.
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Мнениеот Han Solo » 12 Ное 2006 11:16

Delyan Kovachev написа:по принцип не ми се занимава с програми за обработки на снимките. искам само когато намалявам снимката да не се разваля първоначалното и качество и затова използвам комбинация от програмата на Canon и Paint когато работя върху снимки. Мерси все пак.


А трябва човече... просто когато виждам какво има в снимката и може да бъде извадено с една проста обработка в фотосопата :wink: или GIMP а без обработка си остава доста голяма мазня
May the Force be with You
Han Solo
най-спотър
 
Мнения: 250
Регистриран на: 29 Дек 2003 22:11
Местоположение: София

Мнениеот harrier » 12 Ное 2006 14:41

Delyan Kovachev написа:по принцип не ми се занимава с програми за обработки на снимките. искам само когато намалявам снимката да не се разваля първоначалното и качество и затова използвам комбинация от програмата на Canon и Paint когато работя върху снимки. Мерси все пак.

Горещо ти препоръчвам да не използваш никога Paint когато става въпрос за фотографии :wink:
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот Делян » 13 Ное 2006 05:41

Paint я използвам само да отварям BMP от другата програма и да ги запазвам като JPG.
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Мнениеот atzah » 13 Ное 2006 09:32

Много е вероятно да може още от другата програма да запишеш директно в JPEG. Не че съм я виждал тази програмка на Канон, но нормалната логика е такава.
atzah
супер спотър
 
Мнения: 750
Регистриран на: 08 Дек 2004 00:57
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Фотография

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта