Връзка pc-ка

Връзка pc-ка

Мнениеот harrier » 12 Яну 2004 11:01

Някой има ли представа какъв софтуер и хардуер ми трябва за да свържа дигитална камера Panasonic с компютъра за да мога да съхранявам филмчетата на CD?
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот Han Solo » 12 Яну 2004 21:38

Камера или фотоапарат? Ако е видеокамера виж тъй наречения DV in/out който е всъщност файъруаиър който е много подобен но не съвместим с USB За него ти трябва и съответната платка-IIEE 1394 или нещо подобно , като поискаш firewire ще те разберат. Та ръгаш платката в компа, инсталираш драиверите които трябва да ти дадат, останалото е също толкова лесно както и всяко обикновенно USB устройство , системата е PnP и сама си разпознава камерата. След това просто ползваш Adobe Premiere или която и да е друга програма за монтаж, имат си вграден кепчър, просто трябва да избереш входа от който записваш материала. Ако е фотоапарат, мисля не ти трябва специално инфо. Другия вариант е да имаш видеокарта на компа с video IN тогава просто вързваш камерата към видеокартата и кепчваш материала
May the Force be with You
Han Solo
най-спотър
 
Мнения: 250
Регистриран на: 29 Дек 2003 22:11
Местоположение: София

Мнениеот С.Николов » 13 Яну 2004 14:47

Личи си, че Han Solo е професионалист :wink:
Аз лично ползвам като софтуер (улеад видео студио)
стандарта ІЕЕЕ1394 ми е вграден в дънната платка
а ако търсиш на камерата надпис може да е следния I-link dv
внимание кабела който трябва да си вземеш трябва да е с две
различни букси в двата края към компютъра е по ишрока
а към камерата по тясна.
(абе harrier ти като беше при мене що не пита)
Аватар
С.Николов
най-спотър
 
Мнения: 217
Регистриран на: 17 Дек 2003 22:57
Местоположение: Варна жкВладиславВарненчик

Мнениеот aviomaniac » 14 Яну 2004 13:37

imam kamera,s neq snimah lqtoto dnevni i no6tni poleti w grafa , no mnogo trudno 6te go ka4a w neta za6toto mi e mnogo bawen.skoro 6te imam kabelen i 6te widite kak sam se predstawil.
aviomaniac
кандидат спотър
 
Мнения: 4
Регистриран на: 20 Дек 2003 17:55

Мнениеот Han Solo » 14 Яну 2004 22:56

Колега Николов, май и ти не си съвсем на вие с цифровото видео :lol: А Улеад медиа студото което аз пробвах ми беше тромаво, затова предпочитам Адоб Премиер. А Хариер защо не се обажда , само пусна фитила и нищо, да не си е скапал компа с опити да върже камера :?
May the Force be with You
Han Solo
най-спотър
 
Мнения: 250
Регистриран на: 29 Дек 2003 22:11
Местоположение: София

Мнениеот harrier » 15 Яну 2004 10:52

Абе добре си е компа, ама нета малко куцаше. Та говоря за камера, не за апарат. Апарата ми си има отделен кабел за връзване към компа.
С.Николов, не питах защото тогава един ми беше казал че ми трябвал някакъв си capture, който струвал 60 долара и аз бях още в шок от тая цена.
Въпросната платка колко струва?
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот С.Николов » 15 Яну 2004 17:58

harrier струва около 30$ но не скачай на първата видяна обиколи повечко фирмите
А за кепчара ти трябва ако сваляш от обикновена видео камера тоест от аналогов видео сигнал.
Han Solo не ме хвали ще взема да се възгордея, а да знаеш колко имам да те питам за Адоб Премиер :)
Аватар
С.Николов
най-спотър
 
Мнения: 217
Регистриран на: 17 Дек 2003 22:57
Местоположение: Варна жкВладиславВарненчик

Мнениеот Han Solo » 21 Яну 2004 22:16

С.Николов написа:harrier струва около 30$ но не скачай на първата видяна обиколи повечко фирмите
А за кепчара ти трябва ако сваляш от обикновена видео камера тоест от аналогов видео сигнал.
Han Solo не ме хвали ще взема да се възгордея, а да знаеш колко имам да те питам за Адоб Премиер :)

Извинявай не бях влизал одавна, не съм чак такъв голям спец на Премиера ама се справям, имам 2 монтирани филма ама знам 40% от това което може програмата останалото налучквам :) Хариере право пише човека трябва ти файъруайър платка, за 60$ даже само някой боклучав кепчър може да си купиш,старата ми платка /непрофесионална или полупрофесионална/ беше 250 и то това беше докабъл към видеокартата - говоря за Matrox Mystic +Rainbow Runner а и на теб ти трябва само цифровата а не аналоговата система
May the Force be with You
Han Solo
най-спотър
 
Мнения: 250
Регистриран на: 29 Дек 2003 22:11
Местоположение: София

Мнениеот Viktor » 02 Яну 2006 15:12

Здрасти,
не съм запознат особенно със самолетите, но този саит много ми хареса.
Аз съм журналист от ТВ7. Ще ми бъде приятно ако имате желание да направим заедно репортаж за спотърите и този особен вид изкуство.
Пишете ми на меила
Името ми е Галин
Viktor
кандидат спотър
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Яну 2006 15:03

Мнениеот harrier » 02 Яну 2006 15:33

Galine,
imash email :wink:
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот Han Solo » 02 Яну 2006 22:23

Viktor написа:Здрасти,
не съм запознат особенно със самолетите, но този саит много ми хареса.
Аз съм журналист от ТВ7. Ще ми бъде приятно ако имате желание да направим заедно репортаж за спотърите и този особен вид изкуство.
Пишете ми на меила
Името ми е Галин

Ако минаваш към студиото където се снимат част от нещата на ТВ7 - в сградата на Аудиовидео Орфей , ами обади ми се :D аз съм един от няколкото Николаевци там - единствения който се интересува от цивилна и военна авиация и е луд за вързване :-D
May the Force be with You
Han Solo
най-спотър
 
Мнения: 250
Регистриран на: 29 Дек 2003 22:11
Местоположение: София


Назад към Фотография

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта