Lufthansa

Re: Lufthansa

Мнениеот alex_2 » 02 Авг 2010 16:04

amcho написа:
alex_2 написа:другия месец ще летя с Луфтханза до Париж и имам няколко въпроса, понеже досега не съм пътувал с тях, а и не съм летял с прекачване. нали багажа автоматично си го получавам в Париж (ще летя през Мюнхен) и после в София (на връщане през Дюселдорф), т.е. стандартната процедура- тук ще ме чекират за двата полета? после като кацна в Мюнхен и сляза от самолета нали директно търся гейта за Париж, без секюрити и пасконтрол?
и още нещо относно чек-ина - направило ми е впечатление, че Луфтханза започват да чекират доста повече от 2 часа преди полета, защо?


Здрасти alex_2! Да, багажа ти се чекира автоматично до Париж и трябва да имаш "лепенката" на бордната ти карта с бар кода, който кореспондира с лепенката на дръжката на куфара ти. Трявба да ти дадат 2 бордни карти, едната е София-Мюнхен а другата Мюнхен-Париж. Относно връщането през Дюселдорф, процедурата отново е същота само че на летището в Париж става всико това. Предполагам, че през Мюнхен трябва да минеш отново през секюрити и пасконтрол понеже още не сме в Шенген но летището е прекрасно за трансфери а не като Франкфурт - лесно ще се оправиш.
Чек-ина обикновено варира от 30 минути (в зависимост от летището) до 3 часа преди полета в някой случай. На нашето си летище спокойно можеш да идеш 1 час преди полета тъй като всичко става много бързо. Ако си зле с нервите можеш да идеш 2 часа преди полета :lol: за да ти е спокойно. Ако пътуваш от Шарл дьо Гол ти препоръчвам поне 90мин преди полета да си там тъй като летището е отвратително.


ясно, мерси много :D
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1380
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Lufthansa

Мнениеот fly away » 22 Авг 2010 17:10

Здравейте,
Искам да попитам Луфтханза имат ли на летище софия Fast Bag Drop и струва ли си да се чекирам онлайн?
Изображение
Аватар
fly away
по-спотър
 
Мнения: 136
Регистриран на: 21 Юни 2009 19:50

Re: Lufthansa

Мнениеот philip_stoev » 24 Авг 2010 14:42

fly away написа:Здравейте,
Искам да попитам Луфтханза имат ли на летище софия Fast Bag Drop и струва ли си да се чекирам онлайн?


На летище София ролята на Fast Bag Drop се изпълнява от гишето за бизнес класа, но на практика всички гишета обслужват всички пътници, така че не е гарантирано колко бързо ще бъде оставянето на багажа.

Чекирането онлайн си заслужава заради възможността да се избере удобно място до пътеката в предната част на самолета. Иначе винаги съществува възможност да се окажете на последния ред в средата...
philip_stoev
спотър
 
Мнения: 13
Регистриран на: 02 Май 2010 22:30

Re: Lufthansa

Мнениеот alex_2 » 24 Авг 2010 20:09

всъщност какво значение има къде ще седнеш? на мен винаги ми е било все едно ..
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1380
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Lufthansa

Мнениеот ivozet » 24 Авг 2010 20:26

ако кацне кофти, ще имаш възможност да им креснеш, ако са си махнали наушниците :lol:
Аватар
ivozet
супер спотър
 
Мнения: 559
Регистриран на: 28 Авг 2006 16:59
Местоположение: Noise city AB0 0 Rh +

Re: Lufthansa

Мнениеот Dreamliner » 24 Авг 2010 21:15

alex_2 написа:всъщност какво значение има къде ще седнеш? на мен винаги ми е било все едно ..

За някои хора (например мен) е от голямо значение, например, да съм до прозореца. За всеки представата за най-удобно място е различна, за някои не съществува поради безразличие. Във всеки случай, във форума има доста хора, за които е от значение, повярвай ми... :wink:
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София

Re: Lufthansa

Мнениеот alex_2 » 24 Авг 2010 22:52

off: аз единствено не обичам да съм по средата, особено около мен ако има едри хора и е малко по-дълъг полетът, но иначе нямам претенции. и като че ли до пътеката ми е по-удобно, до прозореца съм като заклещен. Добре де, явно и за мен има някакво значение, но не е ключово, хайде така да го кажем :D
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1380
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Lufthansa

Мнениеот tsonpen » 25 Авг 2010 11:16

alex_2 написа:off: аз единствено не обичам да съм по средата, особено около мен ако има едри хора и е малко по-дълъг полетът, но иначе нямам претенции. и като че ли до пътеката ми е по-удобно, до прозореца съм като заклещен. Добре де, явно и за мен има някакво значение, но не е ключово, хайде така да го кажем :D

Започвам да разбирам защо не е чак толкова трудно да си намирам място до прозореца ;) За мен, при полет през който не мога да наблюдавам какво става навън, губя половината от удоволствието.
Аватар
tsonpen
супер спотър
 
Мнения: 788
Регистриран на: 07 Юли 2004 11:33
Местоположение: Sofia

Re: Lufthansa

Мнениеот fly away » 27 Авг 2010 02:35

Здравейте,
Искам да Ви попитам Луфти дали предлагат топла храна до франкфурт и от дюселдорф?? :-D :-D :mrgreen: :mrgreen:
Изображение
Аватар
fly away
по-спотър
 
Мнения: 136
Регистриран на: 21 Юни 2009 19:50

Re: Lufthansa

Мнениеот ilian » 27 Авг 2010 09:34

fly away написа:Здравейте,
Искам да Ви попитам Луфти дали предлагат топла храна до франкфурт и от дюселдорф?? :-D :-D :mrgreen: :mrgreen:

Не, менюто е стандартно: сандвич по избор (cheese or turkey). Това с топлата храна дори Бритиш вече не го предлагат.
Аватар
ilian
най-спотър
 
Мнения: 268
Регистриран на: 04 Май 2007 09:56

Re: Lufthansa

Мнениеот akair » 27 Авг 2010 11:32

ilian написа:
fly away написа:Здравейте,
Искам да Ви попитам Луфти дали предлагат топла храна до франкфурт и от дюселдорф?? :-D :-D :mrgreen: :mrgreen:

Не, менюто е стандартно: сандвич по избор (cheese or turkey). Това с топлата храна дори Бритиш вече не го предлагат.


Бритиш все още го имат. През юли пътувах Букурещ-Лондон-Букурещ. И в 2-те посоки сервираха топла храна, салата, десерт, алкохол с храната. Отделно преди да сервират храна, минаваха само с напитки - алкохолни и безалкохолни. И под алкохолни разбирам бира, вино, джин, водка, уиски, ...
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Lufthansa

Мнениеот ilian » 27 Авг 2010 11:38

akair написа:
ilian написа:
fly away написа:Здравейте,
Искам да Ви попитам Луфти дали предлагат топла храна до франкфурт и от дюселдорф?? :-D :-D :mrgreen: :mrgreen:

Не, менюто е стандартно: сандвич по избор (cheese or turkey). Това с топлата храна дори Бритиш вече не го предлагат.


Бритиш все още го имат. През юли пътувах Букурещ-Лондон-Букурещ. И в 2-те посоки сервираха топла храна, салата, десерт, алкохол с храната. Отделно преди да сервират храна, минаваха само с напитки - алкохолни и безалкохолни. И под алкохолни разбирам бира, вино, джин, водка, уиски, ...

Хммм, изненада. Аз когато летях от София до Лондон с тях нямаше топло :)
Аватар
ilian
най-спотър
 
Мнения: 268
Регистриран на: 04 Май 2007 09:56

Re: Lufthansa

Мнениеот akair » 27 Авг 2010 12:23

ilian написа:
akair написа:
Бритиш все още го имат. През юли пътувах Букурещ-Лондон-Букурещ. И в 2-те посоки сервираха топла храна, салата, десерт, алкохол с храната. Отделно преди да сервират храна, минаваха само с напитки - алкохолни и безалкохолни. И под алкохолни разбирам бира, вино, джин, водка, уиски, ...

Хммм, изненада. Аз когато летях от София до Лондон с тях нямаше топло :)


Може би имат различен подход спрямо конкуренцията по съответната отсечка. ТАРОМ се опитваха да се наложат с по-добро обслужване от останалите играчи на пазара в Румъния. ТАРОМ сервираха топла храна по отсечката Букурещ-Амстердам. Предполагам, че и до Лондон са така. Вероятно това е накарало Бритиш да приложат същата стратегия. А от София до Лондон FB дават "техния" си сандвич и Бритиш нямат стимул :). Друга тема е, че от Букурещ до Амстердам КЛМ пак дават сандвич, но нали сега са заедно с ТАРОМ в небесния тийм, та вероятно ще има реорганизация на полетите по тази отсечка :).
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Lufthansa

Мнениеот randi » 27 Авг 2010 13:56

Tarom ако не по всички , то голяма част от отсечките са с топла храна.
SWITCH OFF or FUCK OFF
SaVe TheIr pLaNeT
CuT yOuR eMiSsIoN

Изображение
JetPhotos
Planepictures
Airliners
Аватар
randi
супер спотър
 
Мнения: 2183
Регистриран на: 13 Дек 2007 16:50
Местоположение: София

Re: Lufthansa

Мнениеот pepsii » 27 Авг 2010 14:44

fly away написа:Здравейте,
Искам да Ви попитам Луфти дали предлагат топла храна до франкфурт и от дюселдорф?? :-D :-D :mrgreen: :mrgreen:


sof-dus е топла храна . Франкфурт - сандвич
Изображение
Аватар
pepsii
супер спотър
 
Мнения: 948
Регистриран на: 09 Дек 2005 14:35
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Авиация + Авиационни новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 133 госта

cron