Новини Варна/Бургас (Fraport TwinStar)

Re: Новини Варна/Бургас (Fraport TwinStar)

Мнениеот skero » 15 Авг 2013 15:32

Кратък фоторепортаж от откриването на новият терминал.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Това е интерфейса на автоматизираната системата за контрол на летището.
Изображение

Термниала е наистина едно модерно съоражение.
Аватар
skero
най-спотър
 
Мнения: 211
Регистриран на: 28 Мар 2008 22:15
Местоположение: sofia

Re: Новини Варна/Бургас (Fraport TwinStar)

Мнениеот alex_2 » 15 Авг 2013 15:40

Да, много ми допада, особено зоната за излитане с гейтовете. Като изключим , че няма ръкави , мисля че това е една доста добра придобивка. Чакаме и Бургас :)
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1377
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Новини Варна/Бургас (Fraport TwinStar)

Мнениеот Пароль » 15 Авг 2013 16:39

И на "много добра цена" !!!

Новият терминал на летище Варна три пъти по-голям от стария
Над 150 млн. лева са инвестирани в проектирането и строителството на двата нови пътнически терминала на летищата във Варна и Бургас.

...
Инвестицията само в строителството на терминала във Варна, възлиза на над 75 млн. лв. Той е построен за около 20 месеца на 20 000 кв.м., като това е около 3 пъти по-голяма площ за обслужване на пътниците от стария терминал, пише "24 часа".
...

http://marica.bg/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0% ... 38696.html

Ама как им вЕрвам...
Последна промяна Пароль на 15 Авг 2013 18:18, променена общо 1 път
Пароль
супер спотър
 
Мнения: 1954
Регистриран на: 04 Апр 2010 20:20

Re: Новини Варна/Бургас (Fraport TwinStar)

Мнениеот amcho » 15 Авг 2013 17:29

Честито на всички варненци! Хич да не ви "пука" за ръкавите. Излгежда свежо, модерно, цветно и страхотно! Ако въобще имаше ръкави, през зимата опеделено ще си стоят като паметници. Уиз примерно, едва ли ще платят да ги ползват...има други градове в ЕС с къде по-грозни и стари терминали! Чакаме да ни черпите ;) :drinkers:
There's always a reason to fly...

Изображение
Аватар
amcho
супер спотър
 
Мнения: 1829
Регистриран на: 31 Дек 2007 18:03
Местоположение: По света у и нас

Re: Новини Варна/Бургас (Fraport TwinStar)

Мнениеот julminchev » 15 Авг 2013 18:51

В София като има ръкави също не се ползват. Последно като летях с БГ еър не бяхме на ръкав и на отиване и на връщане. Не, че нямаше свободни ръкави. Не знам реално кога ще заработи новият терминал. Явно от утре още няма да има полети пък кой знае.
julminchev
спотър
 
Мнения: 61
Регистриран на: 30 Ное 2012 22:41

Re: Новини Варна/Бургас (Fraport TwinStar)

Мнениеот alex_2 » 15 Авг 2013 20:43

julminchev написа:В София като има ръкави също не се ползват. Последно като летях с БГ еър не бяхме на ръкав и на отиване и на връщане. Не, че нямаше свободни ръкави. Не знам реално кога ще заработи новият терминал. Явно от утре още няма да има полети пък кой знае.


Да, но повечето от чуждите компании винаги ги ползват
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1377
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Новини Варна/Бургас (Fraport TwinStar)

Мнениеот RGG » 15 Авг 2013 21:59

alex_2 написа:
julminchev написа:В София като има ръкави също не се ползват. Последно като летях с БГ еър не бяхме на ръкав и на отиване и на връщане. Не, че нямаше свободни ръкави. Не знам реално кога ще заработи новият терминал. Явно от утре още няма да има полети пък кой знае.


Да, но повечето от чуждите компании винаги ги ползват


За полети по вътрешни линии архитектурно в София е планиран само един изход - D1. Дали даден превозвач ползва ръкав за даден полет или не е решение и желание на превозвача. Това е допълнителна услуга, която на всяко летище се заплаща.
Аватар
RGG
най-спотър
 
Мнения: 481
Регистриран на: 15 Ное 2008 18:54
Местоположение: SOF/LBSF

Re: Новини Варна/Бургас (Fraport TwinStar)

Мнениеот alex_2 » 15 Авг 2013 22:10

RGG написа:
alex_2 написа:
julminchev написа:В София като има ръкави също не се ползват. Последно като летях с БГ еър не бяхме на ръкав и на отиване и на връщане. Не, че нямаше свободни ръкави. Не знам реално кога ще заработи новият терминал. Явно от утре още няма да има полети пък кой знае.


Да, но повечето от чуждите компании винаги ги ползват


За полети по вътрешни линии архитектурно в София е планиран само един изход - D1. Дали даден превозвач ползва ръкав за даден полет или не е решение и желание на превозвача. Това е допълнителна услуга, която на всяко летище се заплаща.


Да, това ми е ясно, само констатирам. Иначе когато и ако влезем в Шенген , няма да има пречка самолетът до Варна /Бургас да е на ръкав.
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1377
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Новини Варна/Бургас (Fraport TwinStar)

Мнениеот bigblondewolf » 15 Авг 2013 22:11

Не е ли в интерес на летището да предлага ръкав на конкурентни цени, за да привлича полети и пътници?
Все пак ако сметката не излиза ако стоят цяла зима неизползвани естествено по-добре без
bigblondewolf
спотър
 
Мнения: 34
Регистриран на: 25 Сеп 2011 13:33

Re: Новини Варна/Бургас (Fraport TwinStar)

Мнениеот RGG » 15 Авг 2013 22:55

bigblondewolf написа:Не е ли в интерес на летището да предлага ръкав на конкурентни цени, за да привлича полети и пътници?
Все пак ако сметката не излиза ако стоят цяла зима неизползвани естествено по-добре без


На какво точно се базира статистиката за ползване и неползване на ръкавите, преценката за конкурентни цени и предполагаемото привличане 'на полети и пътници'? Цените в София са актуализирани последно преди по-малко от 3 месеца, в полза на превозвачите. Някои превозвачи, които държат на имиджа си ползват ръкави от 2006г. насам БЕЗ изключение. Други компании със спорна концепция за авиация постоянно си променят мнението. Обобщени изказвания и принципни фрази не виждам как могат да са конструктивни в специализиран форум.
Аватар
RGG
най-спотър
 
Мнения: 481
Регистриран на: 15 Ное 2008 18:54
Местоположение: SOF/LBSF

Re: Новини Варна/Бургас (Fraport TwinStar)

Мнениеот Делян » 16 Авг 2013 03:20

Галерия на mediar от Skyscrapers
http://www.slickpic.com/u/mediarpro/Var ... l2?squared
Аз лично съм много впечатлен от интериора.
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Новини Варна/Бургас (Fraport TwinStar)

Мнениеот europeandj » 16 Авг 2013 08:14

Страхотно се е получило. Освен, че е естетически много, ама много красиво и много по-приветливо от Т2 в София, то е направено и много функционално според мен. Забелязах, че има доста скенери. Може би са повече дори от тези на двата терминала в София взети заедно. Също така виждам, че изходите са преградени на три и останах с впечатлението (поправете ме ако греша), че в единия край са за Шенген, в другия край са за Не-Шенген, а средните могат да се използват и за двете според зависи за къде има повече полети.
Има си някои недостатъци разбира се, но са дребни. На мен лично само терасата ще ми липсва... Иначе е страхотен!
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Новини Варна/Бургас (Fraport TwinStar)

Мнениеот марков » 18 Авг 2013 18:43

Изглежда наистина прекрасно, шарено, свежо и ново..Много ми допадна, ама много наистина..и разделението и магазините и изходите...Единственото което бих променил е този равен покрив..визуализирам си го като тераса, копие на тази на Амстердам с пейки и един ТУ-134 увековечен на пиедестал!! Страхотно летище..дано ни служи дълги години!! Поздрави варненици! :-D :-D
For once you have tasted flight you will walk the earth with your eyes turned skywards!
http://www.airplane-pictures.net/photographer.php?p=9585
марков
най-спотър
 
Мнения: 283
Регистриран на: 09 Яну 2013 21:02
Местоположение: София

Re: Новини Варна/Бургас (Fraport TwinStar)

Мнениеот niki_m » 06 Фев 2014 19:53

„Фрапорт Туин Стар” стана инвеститор на годината

„Фрапорт Туин Стар Еърпорт Мениджмънт” АД – оператор на летище Варна и летище Бургас, беше награден с престижната награда „Инвеститор на годината“ за 2013 година в сектор “Транспорт и логистика” от Българската агенция за инвестиции (БАИ). Почетната статуетка беше връчена на г-жа Алета Фрейн фон Масенбах – Главен изпълнителен директор на дружеството от г-жа Десислава Терзиева – Министър на регионалното развитие, по време на специална церемония в София.
„Много благодаря за тази награда, която аз с удоволствие приемам. Благодаря ви от името на всички участници в този проект - нашите акционери, които изцяло финансираха проекта, изпълнителя на строителството и на целия екип на Фрапорт Туин Стар. Вашата награда, заедно с усмивките на нашите пътници, ни мотивират да подобряваме качеството на нашите услуги“ каза
г-жа фон Масенбах по време на официалното връчване на наградата.

Наградите „Инвеститор на годината“ се връчват за осми пореден път. Конкурсът цели да отличи най-значимите инвестиционни проекти, реализирани в България през изминалата година.
„Фрапорт Туин Стар Еърпорт Мениджмънт“ АД инвестира над 150 милиона в проектирането и строителството на два изцяло нови пътнически терминала и необходимата за работата им инфраструктура. Новите приемни сгради за пътниците бяха завършени през 2013 година и разполагат с обширни зони за пристигащи и заминаващи пътници, модерни системи за обслужване на пътници и багаж, атрактивни търговски зони и комфортни открити пространства. Приложена е най-модерната линия за интериор и управление на системите за обслужване на пътници и багаж, с пълна интегрираност на отделните системи и електронно измерване и регулиране на процесите. Това е най-голямата инвестиция, правена в летищата Варна и Бургас през последните десетилетия.
Година преди завършването на новите пътнически терминали на двете морски летища, „Фрапорт Туин Стар Еърпорт Мениджмънт” АД успешно осъществи друг важен за икономическото развитие на българското Черноморие проект – пълно обновяване на пистата за излитане и кацане на летище Варна, пусната в експлоатация в края на февруари 2012 година. В осъществяването на този проект инвеститорът вложи 40 милиона лева.
От 2007 година насам в развитието на двете морски летища – входна врата към българското Черноморие, „Фрапорт Туин Стар Еърпорт Мениджмънт” АД инвестира близо 320 милиона лева.

http://www.burgasinfo.com/news/view/5/44104/
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Новини Варна/Бургас (Fraport TwinStar)

Мнениеот niki_m » 01 Мар 2014 11:53

Мартеници ще зарадват пътниците на Летище Варна и Летище Бургас

В деня на Баба Марта – 1-ви март, служителите на „Фрапорт Туин Стар Еърпорт Мениджмънт“ АД ще подарят мартеници на пътниците, избрали да летят от и до новите модерни терминали на летищата във Варна и Бургас.

Според българските традиции, празникът на Баба Марта и мартениците символизират идването на пролетта. Червено-белите конци на Пижо и Пенда носят послания за здраве и плодородие в началото на новия сезон.

Пожеланията на „Фрапорт Туин Стар Еърпорт Мениджмънт“ АД към пристигащите и заминаващи пътници на летищата Варна и Бургас да са румени, засмени и успешни през цялата година, допълват впечатленията от новите съоръжения, съчетаващи съвременен интериор с характерни български елементи.
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

ПредишнаСледваща

Назад към Авиация + Авиационни новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 24 госта