Новини Варна/Бургас (Fraport TwinStar)

Новини Варна/Бургас (Fraport TwinStar)

Мнениеот Toni » 11 Ное 2006 08:32

“Фрапорт” смени директора на летище Варна
ИЛКА КАТРЕВА
Германско-българското дружество "Фрапорт Туин Стар Еърпорт Мениджмънт" АД встъпи официално в правата си на концесионер на летище Варна, като смени досегашния директор на аеропорта Янко Янков.
Новият директор е летецът Андрей Андреев, който има над 8000 летателни часа в професионалната си кариера.
Концесионният договор влезе в сила в нула часа завчера, а дружеството, което ще експлоатира варненското летище 35 години, получи от заместник-министъра на транспорта Юджел Атила официалните документи и символичния ключ на летище Варна.Те бяха връчени на Андреа Пал, която е старши вицепрезидент на "Фрапорт АГ".
През първата година "Фрапорт" ще инвестира над 23 млн. евро, а общият размер на инвестициите за 35 години е 403 млн. евро. Изненадващо компанията дари 10 000 евро на дом "Майка и дете" в кв. "Виница", а Андреа Пал обясни, че това е първата инвестиция на компанията, макар и да е малко нестандартна.
Няма да има редукция на персонала, няма да има и уволнения, но предстои преструктуриране. Това обяви шефът на концесионното дружество Андреас Хелфер.

http://www.monitor.bg/bulgaria/article? ... 20&eid=892
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Мнениеот Toni » 12 Ное 2006 11:56

“Фрапорт” прави задължителен английския на летищата

Божидар Божков

Всеки служител на аерогарите в Бургас и Варна ще получи премии при успешно завършен курс по английски език, оповести Андреас Хелфер, изпълнителен директор на фирмата концесионер на двете летища "Фрапорт туин стар еърпорт". Курсовете ще бъдат безплатни, но задължителни, тъй като английският е официалният език на общуване във "Фрапорт", каза г-н Хелфер.
Той призна, че тази новина видимо е стресирала персонала на аерогарите. "Питате ли ме мен какво ми е, когато попаднах в България, където нищо не разбирах", възкликна на български език Хелфер. "Фрапорт" бе представена в Бургас и Варна официално вчера като концесионер на летищата. Зам.-министърът на транспорта Юджел Атилла припомни, че за първата година от концесията "Фрапорт" ще инвестира 23 млн. евро.

http://www.segabg.com/online/article.as ... id=0000603
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Мнениеот mitkobiker » 12 Ное 2006 19:33

тия Fraport ми харесва, как действат... що не вземат и правителството ни на концесия..само дето там бая уволнения се налагат
Аватар
mitkobiker
супер спотър
 
Мнения: 2543
Регистриран на: 09 Ное 2004 12:51
Местоположение: София

Мнениеот harrier » 12 Ное 2006 20:49

mitkobiker написа:тия Fraport ми харесва, как действат... що не вземат и правителството ни на концесия..само дето там бая уволнения се налагат

Да вземат ГВА и да разкарат всички от там, предлагам аз.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот SPEED_BIRD » 13 Ное 2006 18:38

Ейй, най-после и разписание за летище Бургас. Веднага си личи немската дисциплина; сайта е доста по-добър в сравнение със стария който беше пълна мъка... :evil:
ATC на живо от Бургас, България:
http://www.liveatc.net/feedindex.php?ty ... al-eu#lbbg
Аватар
SPEED_BIRD
супер спотър
 
Мнения: 599
Регистриран на: 04 Май 2004 10:36
Местоположение: Бургас

Мнениеот Делян » 13 Ное 2006 20:06

а, някой хора ревяха как така се продава на чужденци.....
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Мнениеот AiBOJ » 13 Ное 2006 20:59

SPEED_BIRD написа:Ейй, най-после и разписание за летище Бургас. Веднага си личи немската дисциплина; сайта е доста по-добър в сравнение със стария който беше пълна мъка... :evil:


Е че сайта на летище Бургас в този си вид с актуално разписание функционира от средата на август ако не се лъжа! Още преди да бъде сключен договора за концесията, пуснаха новият сайт :wink:
AiBOJ

When everything seems to be going against you, remember that the airplane takes off against the wind, not with it.

The sky is the limit!
Аватар
AiBOJ
супер спотър
 
Мнения: 1129
Регистриран на: 16 Авг 2004 01:36
Местоположение: Бургас

Мнениеот SPEED_BIRD » 14 Ное 2006 12:03

А, това не го знаех... щото ми се видя много подобен на този на Варна и за това реших че е правен по поръчка на немците.
ATC на живо от Бургас, България:
http://www.liveatc.net/feedindex.php?ty ... al-eu#lbbg
Аватар
SPEED_BIRD
супер спотър
 
Мнения: 599
Регистриран на: 04 Май 2004 10:36
Местоположение: Бургас

Мнениеот so » 20 Ное 2006 18:46

[img]http://www.dnesplus.bg/photos/298-061110-170348-андреев.jpg[/img]

Кап. Андрея Андреев, директор на летище Варна: Няма да има съкращения на персонала на аеропорта

- Кап. Андреев, как се чувствате сега на новия си пост и кои ще са първите Ви задачи?
- Чувствам се много развълнуван. Преди много години мечтата ми беше да живея във Варна и това нещо се реализира по един изключително прекрасен начин. Летище Варна наистина ще стане една от перлите на морската ни столица. Отговорността е много голяма. На първо място към България, защото аз съм рожба на българската гражданска авиация. И на второ място ние ставаме пълноправен европейски член, а стандартите за гражданско въздухоплаване там са изключително високи. Аз имам 7-годишен опит в Международната организация за гражданска авиация със седалище в Монреал. Преди няколко месеца се върнах от там така, че стандартите ми са известни и няма да пожаля усилия и опит. Имам необходимата мотивация, за да превърнем летището ни в едно от водещите в Европа.

- Има ли европейско изискване, което трябва да изпълним до 1 януари 2007 г. или сме вече напълно готови?
- Единственото изискване е за качване на течности на борда, но ние в момента работим по него, за да го изпълним напълно.

- А за технически изисквания и изисквания за сигурност?
- Летището е сертифицирано съгласно международните норми и отговаря на необходимите изисквания за провеждане на полети.

- Какви промени ще направите най-напред?
- Най-напред ще направим един фронт-офис, в които всеки ще може да получи информация или да подаде документи и да бъде посрещнат с усмивка.

- Предвиждате ли изграждане на т. нар. “коса” писта?
- Това е стар проект. Аз съм бивш началник на Държавната въздухоплавателна инспекция и не считам, че това е целесъобразно даже да се обсъжда на този етап.

- А ще се вземат ли мерки относно шума на самолетите?
- Има международни изисквания за шума на самолетите. Ако е необходимо отново ще се преразгледат схемите за излитане и кацане, за да се облекчат максимално гражданите на Варна. Аз тепърва ще ставам варненец и това ще има пряко влияние и върху мен и моето семейство.

- Предвижда ли се редуциране на персонала на летище Варна?
- Не, не се предвижда редуциране на персонала на летище Варна. Ще има преструктуриране, но нито един човек няма да бъде поканен да напусне.

- А за обучение на персонала мислили ли сте?
- Да, има програма за обучение, която е обезпечена финансово. Всеки ще получи необходимата квалификация. Понеже говорим за персонал едно от първите неща, които ще направим в това отношение е да обявяваме конкурс за всяка длъжност, която трябва да бъде заета. Там също ще предложим международните стандарти при набиране на персонал.

- А как ще привлечете нискотарифните авиокомпании, които набират скорост в последно време?
- Те вече имат желание и започнаха да кацат тук с обезпечаване на необходимата организация. Първата ни стъпка ще бъде купуването на няколко автомобила за перонно обслужване и подобряване на условията за труд на целия персонал.

- Колко нискотарифни компании и кои други идват на летище Варна от следващата година?
- Не за следващата година, а още за тази седмица имаме заявка за три нискотарифни авиокомпании.
Аватар
so
супер спотър
 
Мнения: 1067
Регистриран на: 08 Апр 2005 23:49

Мнениеот asd » 20 Ное 2006 19:54

- Не за следващата година, а още за тази седмица имаме заявка за три нискотарифни авиокомпании.


??????????????????????????????????????????????????????????????????
asd
супер спотър
 
Мнения: 765
Регистриран на: 29 Мар 2006 14:09
Местоположение: Варна

Мнениеот asd » 01 Яну 2007 17:16

От сайта на летище Варна
http://www.varna-airport.bg/Airport_new ... icesBG.asp


ОПИСАНИЕ НА ПОРЪЧКАТА

Идейни проекти за нови пътнически терминали – Летище Варна и Летище Бургас. Нужни са идейни проекти за изграждане на нов пътнически терминал на Летище Варна и нов пътнически терминал на Летище Бургас, с акцент върху функционален и творчески проект.
Капацитета на сградите на двете летища е достигнал своя максимум. Планирането на нов пътнически терминал е необходимо във връзка със създаването на нов главен план. Терминалите трябва да следват модулна концепция като първата фаза трябва да е съгласувана с транспортните изисквания за 2015 г. Тъй като концесията е за повече от 35 години, разширенията трябва да осигуряват адекватно ниво на обслужване до 2041. Подробни данни за проекта ще бъдат предоставени навреме.
Сградата на терминала с модулни структури и представителна външност трябва да оставя у пътниците адекватно първо и последно впечатление при пребиваване в България.
Идейните проекти на терминалните сгради трябва да включват три алтернативни функционални идеи и творчески проекти. Функционалните скици следва да бъдат показани в мащаб 1:200.
Творческите проекти следва да бъдат представени от скици на двумерни или триизмерни чертежи и функционален проект с планове на пода и в разрез.
Нужно е изчисление на приблизителните разходи, както и график за извършване на първа фаза от строежа.
Идейният проект на техническата и електрическата системи трябва грубо да определи нужното място за основните обекти и да изготви приблизителна калкулация на строителните разходи. Размера на първата фаза може да бъде приблизително 45 000 кв.м. общо подово пространство.
Успешните кандидати ще бъдат подкрепени със следната информация:
- информация за прогнозата на трафика, свързана с фазите на строежа
- минимални изисквания за площ на основните функционални райони
- кадастрална карта с маркирана строителна зона
- идеен проект за планиране на перон с място за самолети
- списък с подходяща техническа литература
Възлагането ще бъде чрез договор с лимит за разходи.
Участниците могат да наддават също за допълнителни предварителни фази на проекта.
asd
супер спотър
 
Мнения: 765
Регистриран на: 29 Мар 2006 14:09
Местоположение: Варна

Мнениеот AiBOJ » 27 Яну 2007 21:58

Някой може ли да докладва как върви развитието на Бургас и Варна в инфраструктурен план през първите месеци от тяхното управление? Започнато ли е с някакви подобрения по двете летища или пак като държавата чакаме да стартира сезона и тогава....? Някой да е бил скоро на някое от тези 2 летища?
AiBOJ

When everything seems to be going against you, remember that the airplane takes off against the wind, not with it.

The sky is the limit!
Аватар
AiBOJ
супер спотър
 
Мнения: 1129
Регистриран на: 16 Авг 2004 01:36
Местоположение: Бургас

Мнениеот lordbuck1 » 27 Яну 2007 22:49

във варна поне засега няма някаква видима промяна
Аватар
lordbuck1
най-спотър
 
Мнения: 360
Регистриран на: 28 Окт 2005 21:41
Местоположение: Варна

Мнениеот VS11 » 01 Фев 2007 00:24

Промяната, която аз забелязах във Варна (ако е промяна) на 16.01 и 28.01, че са отворили терасата на втория етаж за отлитащи пътници - там е и мястото за пушене, има и едно кафене.
Аватар
VS11
супер спотър
 
Мнения: 719
Регистриран на: 02 Юли 2004 06:27
Местоположение: Varna, BG/Boston, MA, USA

Мнениеот AiBOJ » 07 Фев 2007 01:32

www.money.bg
Българско-немският консорциум „Фрапорт Туин Стар Еърпорт Мениджмънт" планира да инвестира 600 хил. евро в реконструкция на летище Варна.

Това става ясно от обявената малка обществена поръчка в АОП, с която консорциумът търси изпълнител за планирания ремонт.

„Фрапорт" ще реконструира фугата на полоса на летище Варна, като към избора на подходяща фирма изпълнител се изтъкват редица изисквания.

Компанията желаеща да кандидатства по обществената поръчка трябва да внесе гаранция за участие в размер на 6000 евро, като гаранцията за изпълнение е 5 % от ценовото предложение.

Бъдещият изпълнител ще трябва да има договори, изпълнени през последните три години на стойност над 500 хил. евро, както и сертификат ISO 9000, гарантиращ управление на качеството на материалите и изпълнението.

Ще трябва да се докаже, че качеството на материала, който ще се използва при строжа е устойчив на керосин.

При разглеждането на офертите АОП ще избере икономически най-изгодната оферта, като на първо място с най-голям теглови коефициент ще се разглежда цената, следвана от използваните материали, технологията и опита.
AiBOJ

When everything seems to be going against you, remember that the airplane takes off against the wind, not with it.

The sky is the limit!
Аватар
AiBOJ
супер спотър
 
Мнения: 1129
Регистриран на: 16 Авг 2004 01:36
Местоположение: Бургас

Следваща

Назад към Авиация + Авиационни новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта