Austrian Airlines Group

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот europeandj » 28 Май 2019 15:02

Brussels Airlines Is Slowly Being Absorbed Into Eurowings

Following on from the successes of joint ventures, Brussels Airlines and Eurowings will now take the next important actions in the assimilation progression by identifying the role that each airline will play within the Eurowings Group.

Formed following a merger between SN Brussels and Virgin Express in 2006, Brussels Airlines was purchased by Lufthansa in 2017. Originally bought for its extensive network in Africa, Brussels Airlines now has Lufthansa delicately trying to absorb it into Eurowings.


https://simpleflying.com/brussels-airli ... eurowings/

Ето една статия от един многоуважаван от мен сайт.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот makler » 23 Окт 2019 17:50

От 01.01.2020 Австрийските авиолинии си връщат полетите от Виена до Барселона, Бирмингам, Рим и Нюрнберг. Онова губещо недуразомение Eurowings спира да лети по тези маршрути. :drinkers:
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот alex_2 » 19 Мар 2020 11:58

От 29.03, когато се надяваме австрийците отново да летят, ще има само по два полета до София:

1300 1530 VIE SOF OS797
1615 1655 SOF VIE OS798

2225 0055 VIE SOF OS799
0715 0755 SOF VIE OS800
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот mistoffelees » 29 Сеп 2020 21:15

След толкова много орязани полети и два месеца на земята, австрийците са се върнали (или немците са ги върнали) към класическата схема за използване на хъб-летището на рундове (когато всички полети пристигат и заминават в рамките на около час, след което има 3-4 часа пауза и нов рунд). Разписанието на "Швехат" го показва много ясно - летят няма и 20 от техните машини (всички "Ембраер"-и и DHC-та - добре, че не ги бяха пенсионирали още - плюс някой Airbus за цвят), като първата група заминаващи е между 7 и 8 сутринта, после между 12 и 1 на обяд и накрая между 5 и 6 вечерта. По тази причина полетите на всички "нощуващи" машини са изтеглени с ок. 2 часа по-късно - напр. OS799, който от години беше с час 20:20, сега е с час 22:00; същото е положението с вечерните за Букурещ, Прищина, Сараево, Тирана, Скопие и пр. А, и ако мислите, че само Националният ни прави дивотиите със съчетаване на полети, вижте сутрешния Виена-Нюрнберг през Лайпциг (което е странно при положение, че предната вечер имат директен Виена-Лайпциг и обратно)... Забелязах днес, че поне 1-2 от големите им пилета летят, макар и не всеки ден; мислех, че съвсем са ги закотвили около T1.

А, и като споменах летището на Виена - там е паднала бомба, всичко е затворено - не само целият T1 (всички полети са преместени на T2 независимо от авиолинията), но и всички магазини на T2. Само на шенгенския етаж работи една количка за смузита и пр. неща (с цени, бетер като на летището в София - шоколадови топчета по 3 евро и пр.), а на нешенгенския има отворена една "закусвалня". Та, ако минавате оттам, носете си сандвичи - храна наистина няма никаква (за кетъринг в самолета не си и помисляйте). Доста подтискащо изглежда, особено на фона на Мюнхен, където поне на шенгенския етаж на T2 почти всичко е отворено (без любимата ми кръчма, Die Kaefer, но какво да се прави). Единственит светъл лъч е, че Do&Co все така съвестно доставят топла хлана на борда на Austrian - и все така хубава; бира обаче вече Austrian не предлагат, явно много способства на корона-вируса - затова само вода, чай и кафе :)
mistoffelees
най-спотър
 
Мнения: 355
Регистриран на: 18 Яну 2015 19:10

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот mistoffelees » 10 Сеп 2022 12:26

Преди няколко дни бях на OS799 от Виена до София и ми направи впечатление, че подходът към писта 27 беше изпълнен с downwind leg от север, а не от юг. Имам спомен, че някога съм виждал карта на такъв, но като погледнах на "сайта" на BulATSA, намерих само две варианта на южния маршрут. Интересното е, че за пристигащите от северозапад всъщност северният подход е по-къс (т.е. по-бърз) от южния, а технически не виждам да има съществени разлики (може би е една идея по-тясно, но при прецизна навигация това не би следвало да е грижа).

http://zavedil.com/a/LBSF.png

И за да не сме съвсем без емоции, симпатичната (на глас) втора пилотка (която, подозирам, пое кацането) flare-на малко по-рано от нужното, ние си навирихме носа (което за самолет не е добре) и се друснахме като чувалче с картофи на пистата - за щастие, без отскачане. После бяха набити кучките (т.е. скочи на спирачките, освен реверса), само и само да излезе по Foxtrot... вярно, че така закова на гейта 60 секунди след touchdown, но за пътниците... не знам, не знам, някои може да го предпочитат горещо, но сто на сто е имало не особено очаровани (затова затягайте си добре коланите именно преди кацане). Хепи енд, все пак :)

А, и нещо приятно: преди пандемията сандвичите на "Луфтханза" бяха по-големи от бисквитките на "Остриан"; сега обаче шоколадчетата на австрийците са по-големи от тези на немците. Sic transit gloria mundi :)
mistoffelees
най-спотър
 
Мнения: 355
Регистриран на: 18 Яну 2015 19:10

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот epetkov » 30 Яну 2024 18:48

От 17ти юли 2024 година започват Виена-Бостън шест пъти седмично.
epetkov
супер спотър
 
Мнения: 881
Регистриран на: 15 Апр 2010 21:33
Местоположение: Варна

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот VS11 » 30 Яну 2024 19:16

epetkov написа:От 17ти юли 2024 година започват Виена-Бостън шест пъти седмично.


Добра вест. Те го планираха преди доста години, и го бяха обявили май....дано този път се случи.
Аватар
VS11
супер спотър
 
Мнения: 719
Регистриран на: 02 Юли 2004 06:27
Местоположение: Varna, BG/Boston, MA, USA

Предишна

Назад към Авиация + Авиационни новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта