Austrian Airlines Group

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот Vladimorka » 27 Окт 2012 23:11

Летях през май до Краков през Виена - от София до Виена - сандвич (малък), от Виена до Краков - ябълка или онези Milka Choco Wafer. На връщане беше същото.
Vladimorka
супер спотър
 
Мнения: 728
Регистриран на: 02 Фев 2010 17:24

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот tonik » 30 Окт 2012 22:51

Може би наивен въпрос, но...
Предстои ми първи полет с Австрийските авиолинии, до Полша с прекачване във Виена. Ако купя две бутилки вино от магазините на летище София (които са след проверката на багажа) ще ми направят ли проблем после при прекачването във Виена и по-специално при качването за втория полет (нали все пак са течност, ръчен багаж и тн)?
Изображение
Аватар
tonik
по-спотър
 
Мнения: 159
Регистриран на: 25 Фев 2011 17:22

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот Dreamliner » 31 Окт 2012 01:14

tonik написа:Може би наивен въпрос, но...
Предстои ми първи полет с Австрийските авиолинии, до Полша с прекачване във Виена. Ако купя две бутилки вино от магазините на летище София (които са след проверката на багажа) ще ми направят ли проблем после при прекачването във Виена и по-специално при качването за втория полет (нали все пак са течност, ръчен багаж и тн)?

На нoвия Т3 във Виена няма security при трансфер, само customs :wink:
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот Nine » 31 Окт 2012 09:23

Принципно ти опаковат нещата в запечатан плик и електронно ти "пришиват" информацията за покупката в билета (дали не говоря глупости? тогава защо сканират билета???) и те предупреждават да не отваряш плика до крайната точка на пътуването, независимо от броя на трансферите. Може би това не е съвсем вярно за полети извън Европа, но за ЕС е така.

@Dreamliner, като каза летище Виена, се сетих как преди година и половина ме "прекараха" два пъти през секюрити чек, незнайно защо :-D На връщане от Дубровник, като кацнахме във Виена, пред самолета стоеше един чичко с надпис Connecting flights и ни насочваше надолу от ръкава, докато останалите влизаха навътре, в терминала. Ние (две българки), заедно с руснаци, украинци и други съмнителни типове, бяхме заведени до автобус, от който влязохме в терминала, минахме проверка, после друг автобус и отново в друга част на терминала, където, логично, пак минахме секюрити чек преди гейта. А най-смешното е, че още като заминавахме от София, един господин мрънкаше как във Виена минавал 1000 проверки, което било тъпо, пък аз му обяснявах, че просто така е измислен терминала И ето че после ми се случи точно същото!!! Радвам се, че това го няма на новия им терминал.
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот autom8 » 31 Окт 2012 15:38

Nine написа:Принципно ти опаковат нещата в запечатан плик и електронно ти "пришиват" информацията за покупката в билета (дали не говоря глупости? тогава защо сканират билета???) и те предупреждават да не отваряш плика ...

При сканиране на бордната карта, информацията е еднопосочна, т.е. само отвътре навън, от билета към четеца. Скенера няма "записваща" функция, а само "четяща".
А ти я сканират, за да се отчете до коя държава пътуваш - дали е EU или outside EU заради различните цени на акцизните стоки. Като реша да купя нещо от летището на пристигане, не ми искат нито билет, нито бордна карта.

Останалото - да не се разкъсва целостта на опаковката и т.н., е така, както е описано. :)
Старият non Schengen терминал на Виена беше за мен едно от най-неприятните и неприветливи места, на които човек иска да попадне пътувайки за някъде. Добре, че вече е в историята.
Всъщност беше доста сходен с нашия Терминал 1 като интериор, усещане и атмосфера, само че нали си е наш, ни е някак мил и си го обичаме (вероятно не за дълго, както беше споменато в някой медии).
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот Jair » 31 Окт 2012 15:50

Аз пък съм от недоволните от новия терминал, нали трябва да има все някой на контра :) Да, лъскавко, ново, модерно...ама 10 дена път с камили, докато се прекачиш. А и тоя черен интериор не е особено приветлив.
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот Topfly » 31 Окт 2012 15:58

Jair написа:Аз пък съм от недоволните от новия терминал, нали трябва да има все някой на контра :) Да, лъскавко, ново, модерно...ама 10 дена път с камили, докато се прекачиш. А и тоя черен интериор не е особено приветлив.


Самолетите от София на кой терминал кацат?
Topfly
супер спотър
 
Мнения: 2216
Регистриран на: 27 Окт 2010 13:02

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот autom8 » 31 Окт 2012 16:11

Jair написа:Аз пък съм от недоволните от новия терминал, нали трябва да има все някой на контра :) Да, лъскавко, ново, модерно...ама 10 дена път с камили, докато се прекачиш. А и тоя черен интериор не е особено приветлив.

Съгласен съм за вървенето, но поне е чисто (засега). Наистина с това черното и армирани стъкла е някак стерилно-безлично, но е далеч по-комфортно от онези камъни и опушени кабинки :-D
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот akair » 31 Окт 2012 16:13

Topfly написа:Самолетите от София на кой терминал кацат?

Ако са полетите на OS - на гейтове G в новия терминал. HG - на автобусен гейт в стария... По-интересно е полетите на OS от кои гейтове излитат? :wink: Последният път като минавах беше от D (в стария терминал). Това наложи излизане в публичната зона на летището, минаване на секюрити, за да се добера до нешенгенската част на новия терминал и повторно минаване на шекюрити на гейта на полета за София... :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот niki_m » 03 Ное 2012 00:23

Ако на някой му се щурее, всеки ден може да опита през ноември София - Варна, през Виена

08:00 SOF Sofia Austrian Airlines OS800
08:50 VIE Vienna 1h 50
Connect in airport 1h 10
10:00 VIE Vienna Austrian Airlines OS763
12:50 VAR Varna 1h 50
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот autom8 » 03 Ное 2012 01:13

niki_m написа:Ако на някой му се щурее, всеки ден може да опита през ноември София - Варна, през Виена

08:00 SOF Sofia Austrian Airlines OS800
08:50 VIE Vienna 1h 50
Connect in airport 1h 10
10:00 VIE Vienna Austrian Airlines OS763
12:50 VAR Varna 1h 50

това ми звучи по-ексцентрично и екзотично и от София - Белград през Виена :)
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот alex_2 » 03 Ное 2012 11:39

И колко стотин евро е удоволствието? :D
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1377
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот makler » 03 Ное 2012 19:20

alex_2 написа:И колко стотин евро е удоволствието? :D

През търсачките нещо него намирам. Но с точки през M&M може да се купи срещу 30 000 точки плюс такси. По-интересното е, че тръгнеш ли да купуваш двупосочен билет не ти дава тази опция.
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот Topfly » 06 Ное 2012 10:29

Гледам че до София Аустриан лети само със самолети на Тиролеан. Означава ли това, че успешно е минало преструктурирането на Аустриан и всички европейски полети са им минали към Тиролеан?
Topfly
супер спотър
 
Мнения: 2216
Регистриран на: 27 Окт 2010 13:02

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот Dreamliner » 06 Ное 2012 22:10

Topfly написа:Гледам че до София Аустриан лети само със самолети на Тиролеан. Означава ли това, че успешно е минало преструктурирането на Аустриан и всички европейски полети са им минали към Тиролеан?

Всички полети на Austrian са към Tyrolean считано от 1 юли 2012г., не само европейските. Също така, всичките им самолети се водят на Tyrolean. Отделно от това, брандът Austrian Arrows ще изчезне постепено с подмяната на окраските на всички F70/F100/DH8 със стандартната Austrian ливрея. Вече е сменена на един DH8 и са излязли снимки в planepictures.net и другите сайтове.
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София

ПредишнаСледваща

Назад към Авиация + Авиационни новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта