Austrian Airlines Group

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот autom8 » 22 Фев 2013 19:34

Niki Cvetkov написа:
Lufthansa (LH, Frankfurt International (FRA)) has announced plans to order 100 new short-haul and 8 new long-haul aircraft later this year. According reports by Aviation Week and Austrian Wings, the orders will likely include six B777-300(ER)s for subsidiary Swiss (LX, Zurich Kloten (ZRH)), two additional A380-800s for Lufthansa and up to 30 Bombardier CSeries aircraft to replace Tyrolean Airways (VO, Innsbruck Kranebitten (INN))'s Fokker 70 and Fokker 100 fleet.


Жалко за Фокерчетата. Ще ми липсват!
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот epetkov » 11 Мар 2013 21:02

Сайтът на Austrian е с обновен дизайн !
epetkov
супер спотър
 
Мнения: 881
Регистриран на: 15 Апр 2010 21:33
Местоположение: Варна

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот niki_m » 11 Мар 2013 23:32

epetkov написа:Сайтът на Austrian е с обновен дизайн !


и с обновени цени :lol: , имам пътуване до Барселона този юни, и билети под 500 Е двупосочно не мога да открия...
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот europeandj » 11 Мар 2013 23:33

niki_m написа:
epetkov написа:Сайтът на Austrian е с обновен дизайн !


и с обновени цени :lol: , имам пътуване до Барселона този юни, и билети под 500 Е двупосочно не мога да открия...


Провери ли Vueling? Те мисля, че стартираха с нещо от порядъка на €200.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот epetkov » 12 Мар 2013 00:16

niki_m написа:
и с обновени цени :lol: , имам пътуване до Барселона този юни, и билети под 500 Е двупосочно не мога да открия...

Ники, през юни АлИталия предлага билети до Барселона от 148 до 210 евро с удобна смяна в Рим.
epetkov
супер спотър
 
Мнения: 881
Регистриран на: 15 Апр 2010 21:33
Местоположение: Варна

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот kozimir » 12 Мар 2013 00:42

niki_m написа:
epetkov написа:Сайтът на Austrian е с обновен дизайн !


и с обновени цени :lol: , имам пътуване до Барселона този юни, и билети под 500 Е двупосочно не мога да открия...


Очакваше се :) :axe: Хубавото е, че има още алтернативи :)
Изображение
kozimir
по-спотър
 
Мнения: 121
Регистриран на: 17 Юли 2010 14:13
Местоположение: Plovdiv

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот niki_m » 01 Апр 2013 19:09

Днес на обяд, австрийците бяха кацнали с машина със старати им ливерия.
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот Val4aka » 15 Сеп 2013 20:05

Някой има ли информация с каква затовареност се движат 5-те курса на австрийците от Виена? Струват ми се доста...
Val4aka
спотър
 
Мнения: 32
Регистриран на: 17 Яну 2013 00:44

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот autom8 » 16 Сеп 2013 00:54

Това лято летях с тях 3 пъти, и под 95% не видях полет и в двете посоки.
4 от 6-те полета бяха с Fokker-и.
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот niki_m » 02 Дек 2013 12:19

днес получих мейл от Остриън за 10% намаление :lol: , на билет букнат само днес - с дати за пътуване 1 ян 31 март 2014 и промокод CyberMonday13

ако някой иска да ползва промо-кода ето ви линк: важи само за днес! 02,12,2013

https://book.austrian.com/app/fb.fly?ac ... d=10917577
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот alenn » 24 Дек 2013 18:28

Здравейте,
Имам резервация за пътуване по маршрут SOF-VIE-SOF, като реших да се възползвам от възможността за ъпгрейд до бизнес класа през уеб сайта на Austrian за полета по първата отсечка. За съжаление, при резервацията получих грешка `Due to technical difficulties, your request cannot be processed at this time`, а в същото време сумата за ъпгрейда беше блокирана по кредитната ми карта. След няколко разговора с офиса на авиокомпанията в България, както и директно обаждания до international call center-а им, така и не получих конкретна причина за грешката. Отговориха ми, че въпросаната услуга `red upgrade` се предлага само при онлайн чен ин, не по-рано от 36 часа преди полета, а в същото време в `my bookings` опцията е налична от следващия ден, след закупуването на билета. Към момента не могат да ми кажат и кога сумата ще бъде отблокирана от кредитанта ми карта - предположенията варират от 2 седмици, до "да изчаквам няколко дни". При тази ситуацията бих искал да разбера дали някой има повече опит с red upgrade - дали да пробвам отново при онлайн чен ин? Да използвам ли същата кредитна карта или нова (за да мога продължително задържане на парите да си пусна по-лесно claim за първата)? Също така, дали няма вероятност пак да получа същата грешка, а отново да блокират сума по картата, т.е. пробваш - парите се блокират, а дали ще е успешен ъпгрейда не се знае. :D

Весели празници на всички!
alenn
кандидат спотър
 
Мнения: 7
Регистриран на: 20 Май 2013 21:06

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот Freak » 24 Дек 2013 18:39

alenn написа:Здравейте,
Имам резервация за пътуване по маршрут SOF-VIE-SOF, като реших да се възползвам от възможността за ъпгрейд до бизнес класа през уеб сайта на Austrian за полета по първата отсечка. За съжаление, при резервацията получих грешка `Due to technical difficulties, your request cannot be processed at this time`, а в същото време сумата за ъпгрейда беше блокирана по кредитната ми карта. След няколко разговора с офиса на авиокомпанията в България, както и директно обаждания до international call center-а им, така и не получих конкретна причина за грешката. Отговориха ми, че въпросаната услуга `red upgrade` се предлага само при онлайн чен ин, не по-рано от 36 часа преди полета, а в същото време в `my bookings` опцията е налична от следващия ден, след закупуването на билета. Към момента не могат да ми кажат и кога сумата ще бъде отблокирана от кредитанта ми карта - предположенията варират от 2 седмици, до "да изчаквам няколко дни". При тази ситуацията бих искал да разбера дали някой има повече опит с red upgrade - дали да пробвам отново при онлайн чен ин? Да използвам ли същата кредитна карта или нова (за да мога продължително задържане на парите да си пусна по-лесно claim за първата)? Също така, дали няма вероятност пак да получа същата грешка, а отново да блокират сума по картата, т.е. пробваш - парите се блокират, а дали ще е успешен ъпгрейда не се знае. :D

Весели празници на всички!


Ако не ти освободят парите, твоята банка ги освобождава автоматично след 30 дни, ако няма претенция към тях. Имал съм подобни спорове с банки и търговци по други поводи. Натискай ги, след като са ти удържали парите, и удобно пропускай за грешката.
Freak
най-спотър
 
Мнения: 289
Регистриран на: 30 Окт 2006 16:05

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот steven » 24 Дек 2013 19:53

Не е нужно да чакате 30 дни за отблокиране на сумата. Първият работен ден подадете молба за отблокиране на сумата, като приложите копие на грешката, която ви е дала системата или какво сте получил на електронната поща за отказ от тяхна страна.
steven
най-спотър
 
Мнения: 295
Регистриран на: 25 Фев 2013 23:54

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот alenn » 24 Яну 2014 18:13

Здравейте,
Имам познат, който има резервация за OS794 SOF-VIE за днес, 24.01. Полета е отменен (не разбрах причината), като има възможност да пътува с OS798 днес, който е с над 2 часа по-рано. Искам да разбера в случай, че откаже или не успее да пристигне за по-ранния полет, дали подлежи на съответната компенсация - хотел, храна, плюс парична компенсация (250 EUR?)? Също така в 21:00 няма възможност за премаршрутизиране, предполагам, че ще трябва да пътува на следващия ден сутринта?

Благодаря предварително!

Поздрави
alenn
кандидат спотър
 
Мнения: 7
Регистриран на: 20 Май 2013 21:06

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот akair » 24 Яну 2014 19:36

alenn написа:Здравейте,
Имам познат, който има резервация за OS794 SOF-VIE за днес, 24.01. Полета е отменен (не разбрах причината), като има възможност да пътува с OS798 днес, който е с над 2 часа по-рано. Искам да разбера в случай, че откаже или не успее да пристигне за по-ранния полет, дали подлежи на съответната компенсация - хотел, храна, плюс парична компенсация (250 EUR?)? Също така в 21:00 няма възможност за премаршрутизиране, предполагам, че ще трябва да пътува на следващия ден сутринта?

Благодаря предварително!

Поздрави


Погледни в Регламент 261/2004 (http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=DD:07:12:32004R0261:BG:PDF). Зависи колко часа разлика има от оригиналния полет. Right to care не зависи от причината за отмяната - храна, хотел, ... Компенсацията зависи от причините за отмяната - нека внимателно си запише защо е отменен този полет и кой точно служител му е дал тази информация ;)
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

ПредишнаСледваща

Назад към Авиация + Авиационни новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта