Ryanair (FR до PDV)

Ryanair (FR до PDV)

Мнениеот stenk » 12 Юли 2007 18:49

"Райънеър" подарява 250 хиляди билета

Най-голямата в Eвропа нискоразходна авиокомпания "Райънеър" ще подари 250 хиляди билета като част от промоцията на тържествата по повод 150-милионния й клиент, пътувал до или от Великобритания.

Местата ще може да се ползват през септември и октомври, като превозвачът ще поеме всички разходи, съобщи Питър Шерад, говорител на базираната в Дъблин авиокомпания.

Първите 100 хиляди билета ще са за полети от или до Ирландия.

"Райънеър" извършва първия си полет между Дъблин и лондонското летище "Лутън" през 1986г. За изминалите години тя нарастна от компания с един 15-местен самолет, до гигант с превозени 42.5 милиона пътници през 2006г. Напоследък обаче "Райънеър" изпитва затруднения и това е второто подаряване на билети от пролетта насам.



Крайно време е да полетят и до БГ , та пазара да си дойде на мястото :)
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Мнениеот Nikolay » 12 Юли 2007 22:21

Струва ми се че тази част от форума се пренапълни с излишни теми :roll:
Защо не направите една "Аиокомпании" или нещо такова и там да пишеме :wink:
Все пак от всяка компания идват новини и представете си какво ще стане ако всяка се пише в отделна тема!
Това е лично мнение.
Аватар
Nikolay
супер спотър
 
Мнения: 505
Регистриран на: 30 Май 2005 09:59
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот Апостол » 12 Юли 2007 22:41

Аз като един от виновниците да се появят толкова "излишни" теми да вкарам моето обяснение.Преди много време поисках да се направи тема как да се пишат новините но не стана.Сега тази инициатива от известно време я практикуваме със so и е много по-правилна.Ако се разгледаш назад в новините например ще откриеш оделни 6-7 новини за Ryanair,първо ти коства излишно търсене да ги издириш,после са супер конкретни и под тях друга не можеш да зелепиш,трето визулано е доста натоварващо за окото,четвърто няма никаква хронология по този начин.
По нашите медии не излизат новини за всички компании и аз специлно се старая да създавам теми които са обширни,за да може да поглъщат различни новини.Сега ,че тука колегата не е догледал,че съвсем малко по-надолу има същата тема е друг въпрос,и аз смятам,че добре той да я премести където и е мястото.А иначе да кажа,че за най-важните компании теми има,както тука така и в авиационния форум,за съжаление до сега нямаше жизнено важни теми,които се създадоха на бързо и които ще оформят доста по-елегантно форума.Задължение на всеки трябва да е обаче да се огледа за вече съществуващи теми.
Извинявма се офтопика,смятам,че тази тема е излишна,този нюзлетър така или иначе ,го полуава почти всеки.
Мнението е мое!
Апостол
супер спотър
 
Мнения: 697
Регистриран на: 13 Дек 2006 20:44

Мнениеот stenk » 12 Юли 2007 22:50

Взимам си бележка . Пропуснал съм темата за тази авиокомпания малко по-надолу .
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Мнениеот IDOL » 10 Авг 2007 16:31

Когато се пробвах да си постна преместеното от темата за ИйзиДжет мнение тук, браузърът ми даде съобщение за грешка. Сега виждам, че мнението ми се е появило 2 пъти във форума. Тъй като пробвах многократно, предполагам, че може да се появи още няколко пъти. Моля, модераторите да оставят само едно и да изтрият останалите, включително и това тук.

Извинявам се за случилото се.
Последна промяна IDOL на 10 Авг 2007 16:48, променена общо 2 пъти
Welcome to Plovdiv International! New Terminal - New Beginning.
Аватар
IDOL
най-спотър
 
Мнения: 360
Регистриран на: 16 Фев 2006 23:05
Местоположение: Пловдив

Мнениеот IDOL » 10 Авг 2007 16:31

harrier написа:И аз стискам палци за Райънеър и Пловдив - мисля, че това е естественото развитие на НТА-пазара у нас. :wink:


(Премествам се тук, за да не омазваме темата за ИйзиДжет.)

Явно те все още не мислят така. Бергер ми отговори с типичния за него и авиокомпанията арогантен стил, заради който в последно време ги недолюбват в авиационните среди.

Ийзи изобщо не били толкова рентабилна компания, колкото Раян и изобщо много грешно се използвало определението НТА в масовия случай. По неговите думи едва ли не Раян са единственият лоу-кост. Били готови на среща с правителството за договаряне на държавните такси. При сега действащите в никакъв случай нямало да започнат да оперират на второстепенен пазар като българския, защото им било икономически неизгодно...

Нямам коментар за сега. Но най-вероятно няма да ги видим скоро в БГ...
Welcome to Plovdiv International! New Terminal - New Beginning.
Аватар
IDOL
най-спотър
 
Мнения: 360
Регистриран на: 16 Фев 2006 23:05
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Toni » 10 Авг 2007 17:08

Тези типове от Раян не ме кефят. Прекалено брутални са. Освен това имат доста проблеми със сигурността на полетите и не малка част от персонала им не е добре обучена.
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Мнениеот Nikilaki » 10 Авг 2007 17:19

Мене лично ме кефят.Не изпадат в излишно словоблюдство и отговарят кратко,точно и ясно на зададените им въпроси.От къде ти е информацията за проблеми със сигурността?Поне според класациите за авиационна сигурност са в челната десятка за света (ако не ме лъже паметта).Друг е въпроса,че имат доста зложелатели,които честно казано просто им завиждат.
Аватар
Nikilaki
най-спотър
 
Мнения: 311
Регистриран на: 06 Яну 2007 03:41
Местоположение: Germany,Duisburg

Мнениеот tsonpen » 10 Авг 2007 22:46

Аз симпатизирам на Раян (както впрочем и на останалите НТА).
Харесва ми че са някакъв вид стилна и премерена крайност, летят с 737-иците които събират най-много пътници, имат еднороден флот, договарят най-ниските такси, имат може би най-късото време за престой между полетите и може би най-ниските цени. Самолетите им са със стилни графики.
Аватар
tsonpen
супер спотър
 
Мнения: 788
Регистриран на: 07 Юли 2004 11:33
Местоположение: Sofia

Мнениеот Dreamliner » 14 Сеп 2007 12:42

Мен RyanAir ама хич, ама хич не ми харесват! Особено със изказванията си относно другите авиокомании (не-лоу кост) като на летище Рим Чампино (CIA) видях техен самолет с надпис: "Arividerci Alitalia" (пр. от италиански - "Довиждане Алиталия") Мен лично Алиталия по ме кефят от тях, особено след това което видях. Или пък отдавна на Брюкселското летище - "Pissed off with Sabena's high fares"

Изображение

[/img]
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София

Мнениеот Transferiar » 14 Сеп 2007 20:14

И аз много мразя RyanAir. Те наистина са много зле към други авиокомпании. Ако питате мен, те са доста нахални!
Аватар
Transferiar
кандидат спотър
 
Мнения: 7
Регистриран на: 04 Сеп 2007 19:08

Мнениеот makler » 15 Сеп 2007 15:33

Tova s AlItalia i Sabena e dosta dobar marketingov trik.
Nerazbiram zasto ne vi haresva?
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Мнениеот tsonpen » 15 Сеп 2007 22:46

Сещам се, че първият им 737 NG е с регистрация ЕI-DAC, което ще рече Drive Airbus Crazy. Нахалнички са, но това е част от чара им.
Аватар
tsonpen
супер спотър
 
Мнения: 788
Регистриран на: 07 Юли 2004 11:33
Местоположение: Sofia

Мнениеот mitkobiker » 24 Сеп 2007 01:04

Не ми харесва стила им, но за мен е важно, че дават алтернатива за пътуване и ужасно много хора я използват.
Арогантните слогани, безкрайните заяждания по медии с други компании, летищни управи и местни правителства са си част от маркетинга на Ryan Air и няма изгледи това да се измени драстично в скоро бъдеще.
Аватар
mitkobiker
супер спотър
 
Мнения: 2544
Регистриран на: 09 Ное 2004 12:51
Местоположение: София

Мнениеот Dreamliner » 11 Окт 2007 12:45

Наистина този тип реклама е остроумен, но мен лично ме дразни. :x
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София

Следваща

Назад към Авиация + Авиационни новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта

cron