Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот europeandj » 19 Ное 2017 10:16

Rosen85 написа:Не зная дали това е точната тема, но ако не е моля да бъде преместена публикацията ми.
Тази вечер хванах по БНТ1 документален филм по повод 70 годишнината на гражданската авиация в България.
Филмът проследява развитието и през годините и има доста интересни неща в него.
За да го гледате, натиснете ТУК!


Да и аз го гледах! Филмът беше страхотен наистина, макар и доста тъжен. Направи ми впечатление, че поставиха един много ключов въпрос: Иска ли летище София да бъде трансферно такова или иска да обслужва само пътниците от и до България.
Ето това е един въпрос, който мен отдавна ме дразни, тъй като в цяла Европа няма нито един т.нар. национален превозвач, който да не прави трансфери. А с този малък и изключително удобен за целта Терминал 2, трансфер между два полета може да се направи лесно дори с 0:30 престой. Дори със съществуващите линии на Българи Ер това е възможно при правилно напасване на разписанието и увеличаване на честотите. Да не споменавам обаче колко много още потенциални линии има, които могат да превозват хора от/до България и освен това да се ползват като трансферни през София.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот alex_2 » 19 Ное 2017 13:08

Аз мисля, че България Ер продават за повечето международни дестинации билети до Варна през София. По едно време обаче май като кацнеш в София трябваше сам да се чекираш за Варна, надявам се вече да чекират и за двата полета
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот europeandj » 19 Ное 2017 14:34

alex_2 написа:Аз мисля, че България Ер продават за повечето международни дестинации билети до Варна през София. По едно време обаче май като кацнеш в София трябваше сам да се чекираш за Варна, надявам се вече да чекират и за двата полета


Това не го бях чувал за повторното чекиране, но звучи абсурдно. Иначе Варна си е Варна. Говоря за връзките от Ларнака, Бейрут, Тел Авив и Москва за цяла Европа. Както и всякакви други комбинации. Спомням си лятото в активния сезон търсих полет Виена - Мадрид и по някаква случайност най-ниската цена, която ми излезе беше Виена - София - Мадрид с България Ер, но на self-connection, което ме наведе на мисълта, че няма проблем дори между две западноевропейски държави да се направи прекачване в София, ако престоят е малък, обслужването добро, а цените конкурентни.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот alex_2 » 19 Ное 2017 16:40

europeandj написа: няма проблем дори между две западноевропейски държави да се направи прекачване в София, ако престоят е малък, обслужването добро, а цените конкурентни.


Разбира се, че няма, както примерно през Виена много хора летят за Москва или Петербург. :) Аз честно казано от години си задавам въпроса, защо поне не го предлагат като възможност БГ Ер - примерно Атина-Москва през София
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот europeandj » 19 Ное 2017 22:34

alex_2 написа:
europeandj написа: няма проблем дори между две западноевропейски държави да се направи прекачване в София, ако престоят е малък, обслужването добро, а цените конкурентни.


Разбира се, че няма, както примерно през Виена много хора летят за Москва или Петербург. :) Аз честно казано от години си задавам въпроса, защо поне не го предлагат като възможност БГ Ер - примерно Атина-Москва през София


Ама то има още стотици добри комбинации. Особено ако се пуснат и нови линии като например: Тбилиси, Киев, нещо прибалтийско, нещо скандинавско, сезонен Крит, в близкия изток поне още няколко дестинации, няколко балкански столици най-вече Любляна и Загреб. Кодшер с повечето авиокомпании, които летят наблизо също би помогнал. Те имат вече такъв с Таром и Ейджиън, което предвид честотите на партньорите им и сега може да им пълни самолетите към Европа. Много варианти има за транзитен трафик през София. Толкова много, че чак се чудя как е възможно да не се възползват.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот mashine1984 » 20 Ное 2017 11:26

europeandj написа:
alex_2 написа:
europeandj написа: няма проблем дори между две западноевропейски държави да се направи прекачване в София, ако престоят е малък, обслужването добро, а цените конкурентни.


Разбира се, че няма, както примерно през Виена много хора летят за Москва или Петербург. :) Аз честно казано от години си задавам въпроса, защо поне не го предлагат като възможност БГ Ер - примерно Атина-Москва през София


Ама то има още стотици добри комбинации. Особено ако се пуснат и нови линии като например: Тбилиси, Киев, нещо прибалтийско, нещо скандинавско, сезонен Крит, в близкия изток поне още няколко дестинации, няколко балкански столици най-вече Любляна и Загреб. Кодшер с повечето авиокомпании, които летят наблизо също би помогнал. Те имат вече такъв с Таром и Ейджиън, което предвид честотите на партньорите им и сега може да им пълни самолетите към Европа. Много варианти има за транзитен трафик през София. Толкова много, че чак се чудя как е възможно да не се възползват.

С ТАРОМ май го прекратиха вече кодшер-а. Иначе едно Скопие да бъде пуснато е задължително, но... БГ мениджмънт :axe:
mashine1984
супер спотър
 
Мнения: 1514
Регистриран на: 22 Яну 2015 19:45
Местоположение: София

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот so » 21 Ное 2017 16:04

Някой иска да лети до Линате :roll:
Изображение
но само в ден неделя :shock:
Аватар
so
супер спотър
 
Мнения: 1067
Регистриран на: 08 Апр 2005 23:49

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот mashine1984 » 21 Ное 2017 16:31

so написа:Някой иска да лети до Линате :roll:
Изображение
но само в ден неделя :shock:

Супер! От кога го пускат?
mashine1984
супер спотър
 
Мнения: 1514
Регистриран на: 22 Яну 2015 19:45
Местоположение: София

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот alex_2 » 21 Ное 2017 22:39

доста странен полет, може ли да се букват билети?
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот amcho » 21 Ное 2017 23:59

alex_2 написа:доста странен полет, може ли да се букват билети?


Предвид, че е само на 7км от центъра на Милано до някъде има логика. FB имат много силна конкуренция с W6 и FR. Вероятно искат да привличат бизнес пътници или има интерес, ай хев но блъди айдия мейт :D
There's always a reason to fly...

Изображение
Аватар
amcho
супер спотър
 
Мнения: 1829
Регистриран на: 31 Дек 2007 18:03
Местоположение: По света у и нас

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот Венелин » 22 Ное 2017 02:36

amcho написа:Предвид, че е само на 7км от центъра на Милано до някъде има логика. FB имат много силна конкуренция с W6 и FR. Вероятно искат да привличат бизнес пътници или има интерес, ай хев но блъди айдия мейт :D


Ако успеят да договорят добър кодшеър с Алиталия, може да се окаже много добро трансферно летище за други италиански дестинации покрай фокуса върху бизнес пътниците с крайна дестинация София или Милано. Въпреки това, изборът на ден и час ме кара да мисля, че се чудят как да не си отрежат миланския маршрут, а Линате в този часови пояс просто им е дал добър / евтин слот. Надявам се да им излязат сметките.
Венелин
спотър
 
Мнения: 77
Регистриран на: 09 Май 2011 13:14

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот Freak » 22 Ное 2017 10:15

Венелин написа:
amcho написа:Предвид, че е само на 7км от центъра на Милано до някъде има логика. FB имат много силна конкуренция с W6 и FR. Вероятно искат да привличат бизнес пътници или има интерес, ай хев но блъди айдия мейт :D


Ако успеят да договорят добър кодшеър с Алиталия, може да се окаже много добро трансферно летище за други италиански дестинации покрай фокуса върху бизнес пътниците с крайна дестинация София или Милано. Въпреки това, изборът на ден и час ме кара да мисля, че се чудят как да не си отрежат миланския маршрут, а Линате в този часови пояс просто им е дал добър / евтин слот. Надявам се да им излязат сметките.


А ако се сетят да пуснат добра цена за тази линия, просто ще избият рибата. Къде е Линате, къде са Малпенза и Бергамо.
Freak
най-спотър
 
Мнения: 289
Регистриран на: 30 Окт 2006 16:05

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот alex_2 » 22 Ное 2017 12:48

според мен обаче има нещо гнило тук.. още не могат да се купуват билети, дестинацията даже я няма на сайта им, а първият полет реално е след 10 дни..
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот Pilot737 » 22 Ное 2017 13:37

А на никой ли не му направи впечатление, че това е полетният номер на MXP полетите?
142/143/313/318/319/320/32A/32N/321/32B/332/333/343/346/359/388/717/733/734/735/736/73G/73W/738/73H/739/744/748/752/753/763/764/772/77L/77W/788/789/AR1/AR8/AS350/AT4/AT7/CR7/CS3/DH4/ER3/ER4/E70/E90/F50/F70/F100/L4T/M82/SU9
Аватар
Pilot737
супер спотър
 
Мнения: 1082
Регистриран на: 20 Сеп 2005 21:32
Местоположение: София

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот epetkov » 22 Ное 2017 14:08

so написа:Някой иска да лети до Линате :roll:


so, да не би ти да си този, който иска да лети до Линате? Не даваш лик или информация за източника на този странен полет. По-скоро ми прилича на първоаприлска шега.
epetkov
супер спотър
 
Мнения: 881
Регистриран на: 15 Апр 2010 21:33
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Авиация + Авиационни новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: cloud и 29 госта