Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот epetkov » 05 Окт 2017 10:33

alex_2 написа:Бургас май са я превърнали в сезонна дестинация :( не виждам нито един полет занапред..

Фактът, че пуснаха полети София-Бургас едва в края на април при положение, че отвориха BOJ в края на декември, недвусмислено показваше, че полетите им ще бъдат сезонни.
epetkov
супер спотър
 
Мнения: 881
Регистриран на: 15 Апр 2010 21:33
Местоположение: Варна

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот steven » 05 Окт 2017 10:56

Положението беше същото и миналата зима. Както се казва, нямаме новина.
steven
най-спотър
 
Мнения: 295
Регистриран на: 25 Фев 2013 23:54

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот pumana » 06 Окт 2017 12:27

Има ли друга авиокомпания в белия свят, която не позволява онлайн да се купуват билети за полет същия ден? Където и да погледна всички авиокомпании дедлайна им е 2-3 часа преди полета. Само нашата - 24 часа? А от тези полети би трябвало да печелят най-много. И даже не може да се види цената за полета, трябва да се звъни на кол центъра им.
pumana
най-спотър
 
Мнения: 454
Регистриран на: 01 Дек 2010 12:42

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот mashine1984 » 06 Окт 2017 13:02

pumana написа:Има ли друга авиокомпания в белия свят, която не позволява онлайн да се купуват билети за полет същия ден? Където и да погледна всички авиокомпании дедлайна им е 2-3 часа преди полета. Само нашата - 24 часа? А от тези полети би трябвало да печелят най-много. И даже не може да се види цената за полета, трябва да се звъни на кол центъра им.

Топ мениджмънт! Аз не знам, как още не са ги придърпали в Луфтханза, Емирейтс или Бритиш... :axe: :-D :D
mashine1984
супер спотър
 
Мнения: 1514
Регистриран на: 22 Яну 2015 19:45
Местоположение: София

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот harrier » 06 Окт 2017 15:32

pumana написа:Има ли друга авиокомпания в белия свят, която не позволява онлайн да се купуват билети за полет същия ден? Където и да погледна всички авиокомпании дедлайна им е 2-3 часа преди полета. Само нашата - 24 часа? А от тези полети би трябвало да печелят най-много. И даже не може да се види цената за полета, трябва да се звъни на кол центъра им.

+1!

И аз винаги съм се чудил как така с лека ръка продават точно тези билети през всевъзможни сайтове, но не и през своя собствен, където не дължат никакви комисионни и таксите за издаване (дължими от а/к към GDS) са в пъти по-ниски или дори никакви. Като клиент дори не би ми хрумнало да звъня на кол-центъра им за да получа цена; все пак живеем в 21 век и ако им е толкова трудно да предлагат продуктите си онлайн, то коментарът е просто излишен.

Чувал съм от запознати, че имали някакъв проблем с проверките на кредитните карти и можело да се случи билетът да бъде издаден, а да не си получат парите и някакви такива истории. Не съм експерт по плащания с кредитни карти, но ми се струва, че след като всякакви други а/к и OTAs успяват да се преборят с това, явно не е толкова трудно.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот makler » 07 Окт 2017 12:28

pumana написа:Има ли друга авиокомпания в белия свят, която не позволява онлайн да се купуват билети за полет същия ден? Където и да погледна всички авиокомпании дедлайна им е 2-3 часа преди полета. Само нашата - 24 часа? А от тези полети би трябвало да печелят най-много. И даже не може да се види цената за полета, трябва да се звъни на кол центъра им.


Отговора който получих беше, че са имали случаи с откраднати карти с които са купувани билети в последния момент и за това са решили да не поемат такива рискове. Когато на мен ми се наложи успях да купя билет за неделя в събота през с кол центъра им, а плащането мина през епей.
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот pumana » 12 Окт 2017 18:06

Не са ли чули в БългарияЕр че партньорът им Air Berlin е фалирал? Защо продължават да предлагат билети operated by Air Berlin за след 28. октомври?
pumana
най-спотър
 
Мнения: 454
Регистриран на: 01 Дек 2010 12:42

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот steven » 12 Окт 2017 21:17

pumana написа:Не са ли чули в БългарияЕр че партньорът им Air Berlin е фалирал? Защо продължават да предлагат билети operated by Air Berlin за след 28. октомври?


Гледам и партньорството им с Таром е към края. Няма заложени полети в зимното.
steven
най-спотър
 
Мнения: 295
Регистриран на: 25 Фев 2013 23:54

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот pumana » 19 Окт 2017 13:22

Още едно интересно откритие при ценообразуването им: билет без багаж е на една цена в събота и неделя, следващата степен Economy Class SAVER обаче има различна цена. В неделя куфар излиза 70 лева отгоре, а в събота само 40. Каква е логиката?
pumana
най-спотър
 
Мнения: 454
Регистриран на: 01 Дек 2010 12:42

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот epetkov » 19 Окт 2017 17:27

pumana написа:Каква е логиката?


Вероятно трудовите договори на пилотите са за шестдневна седмица с един почивен ден- неделя. И за компенсиране на неделния труд на пилотите, неделния багаж се тарифира с по-големи ставки. Просто искат да избегнат проблемите на Раян. :D :D :D :D
epetkov
супер спотър
 
Мнения: 881
Регистриран на: 15 Апр 2010 21:33
Местоположение: Варна

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот alex_2 » 19 Окт 2017 21:47

pumana написа:Още едно интересно откритие при ценообразуването им: билет без багаж е на една цена в събота и неделя, следващата степен Economy Class SAVER обаче има различна цена. В неделя куфар излиза 70 лева отгоре, а в събота само 40. Каква е логиката?


Понякога системата им прави такива странни изчисления, даже ми се е случвало да видя тарифа с багаж, която е по-евтина, отколкото без ..
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот Fly-zOne » 20 Окт 2017 13:03

Това отдавна вече не е новина , но все пак..
Днес полети FB971 , FB971 / София - Варна - София / имаха близо 4часа закъснение.
Честито на пътниците.
Аватар
Fly-zOne
най-спотър
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Апр 2013 08:00
Местоположение: LBWN

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот steven » 20 Окт 2017 19:57

Някой знае ли защо сутрин имат само по 4 полета от София?
steven
най-спотър
 
Мнения: 295
Регистриран на: 25 Фев 2013 23:54

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот EricEntrena » 20 Окт 2017 20:41

Fly-zOne написа:Това отдавна вече не е новина , но все пак..
Днес полети FB971 , FB971 / София - Варна - София / имаха близо 4часа закъснение.
Честито на пътниците.

Във Варна имаше стабилна мъгла сутринта. Даже ВАС-ка отиде в Пловдив.
Аватар
EricEntrena
супер спотър
 
Мнения: 1320
Регистриран на: 16 Юли 2008 16:14
Местоположение: BOJ

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот alex_2 » 21 Окт 2017 13:27

Имам билет до Виена с България Ер, досега съм летял до там само с австрийците (а в доброто старо време и със Скай Юръп :D )
Та, въпросът ми е, националният ни превозвач нали е на същия тeрминал? Виждам, че чек-ин във Виена е някъде на съседни гишета до тези на Austrian (и обикновено гейтове D?)..
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

ПредишнаСледваща

Назад към Авиация + Авиационни новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта